Рішення № 93743712, 21.12.2020, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2020
Номер справи
200/8753/20-а
Номер документу
93743712
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 грудня 2020 р. Справа№200/8753/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИЛА:

22.09.2020 до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі – позивач) до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі – відповідач) про визнання протиправними рішень суб`єкта владних повноважень та зобов`язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позову посилається на те, що він належить до категорії малозабезпечених та має визначене законом право на отримання державної соціальної допомоги, у зв`язку з чим неодноразово звертався до відповідача із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. 06.07.2020 він звернувся до відповідача із заявою встановленого зразка про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Рішенням Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради від 02.09.2020 № 398 йому повторно відмовлено у призначенні державної соціальної допомоги на підставі абз. 1, 4 частини 1 статті 7 Закону України “Про державну соціальну допомогу”.

Позивач вважає дії відповідача протиправними, оскільки, на його думку, підстави відмови у призначенні державної соціальної допомоги суперечать нормам чинного законодавства.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28.09.2020 позовну заяву залишено без руху із наданням відповідного терміну на усунення недоліків. У встановлений судом строк позивачем на виконання вимог ухвали суду надано уточнену позовну заяву та копії документів.

Ухвалою суду від 19.10.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідачем надано відзив, де висловлено прохання у позові відмовити, з огляду на таке.

06 липня 2020 року Позивачем до управління надано заяву про призначення державної соціальної допомоги і декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням допомоги (далі - декларація).

В декларації Позивачем вказано, що в його володінні є квартира, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 (загальна площа складає 56 м2, кількість зареєстрованих осіб 2, 1/3 частина житла у його власності) та квартира, яка розташована за адресою АДРЕСА_2 (загальна площа складає 42 м2, кількість зареєстрованих осіб 2, та 1/2 частина житла у його власності), у складі сім`ї позивач перебуває одноосібно.

Рішенням управління від 18.08.2020 № 398 Позивачу було відмовлено в наданні зазначеної допомоги на підставі того, що у володінні сім`ї є більше одного житлового приміщення, загальна площа яких більше норми володіння.

У зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», яка набрала чинності з 24.07.2020, Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 був викладений в новій редакції.

Відповідно до п. 2 Порядку № 250 (в новій редакції) державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Згідно п. 7 Порядку №250 (в новій редакції) розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім`ї.

Розмір прожиткового мінімуму для сім`ї залежить від її складу і визначається як сума прожиткових мінімумів, розрахованих і затверджених відповідно до Закону України “Про прожитковий мінімум” для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

Пунктом 9 Порядку №250 (в новій редакції) визначено, що середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім`ї для призначення державної соціальної допомоги визначається відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632.

З урахуванням змін в законодавстві щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, заява ОСОБА_1 від 06.07.2020 була розглянута управлінням повторно.

Сукупний дохід сім`ї Позивача за два квартали (четвертий квартал 2019 року та перший квартал 2020 року), що передують місяцю який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, в даному випадку з 01.10.2019 року по 31.03.2020 року включно становить - 0,00 грн.

В своїй декларації про доходи від 06.07.2020 року в розділі II «Доходи членів сім`ї...» ОСОБА_1 зазначив джерело доходу - центр зайнятості.

Згідно довідки про доходи Дружківського міського центру зайнятості від 02.07.2020 позивач зареєстрований як безробітний в центрі зайнятості з 23.03.2016 року та дохід за період з 01.01.20202 року по 30.06.2020 року становить 0,00 грн., тобто він не отримує допомогу по безробіттю.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 250 (в новій редакції) якщо непрацююча працездатна особа перебуває на обліку в центрі зайнятості як безробітна або така, що шукає роботу, більше ніж 12 місяців станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, та в шестимісячному періоді отримання державної соціальної допомоги не працевлаштувалася, розмір такої допомоги під час наступного звернення за її призначенням зменшується на 50 відсотків, на наступний період - на 75 відсотків.

Така допомога під час наступного звернення призначається не раніше ніж через шість місяців після завершення її виплати.

Згідно п. 4 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №632 (далі - Порядок № 632) до середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи:

- заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;

- грошове забезпечення військовослужбовців;

- пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;

- стипендія, у тому числі із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа);

- соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення), у тому числі житлова субсидія та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;

- допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;

- грошові перекази, отримані із-за кордону;

- інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

Відповідно до п. 13 Порядку № 632 «під час обчислення державної соціальної допомоги для розрахунку середньомісячного сукупного доходу за кожний місяць, в якому відсутні доходи, включається 0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи (4723,00 грн. (мінімальна заробітна плата) /2 = 2361,50 грн.), для осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості та не отримували допомогу по безробіттю...».

Із розрахунку середньомісячний дохід сім`ї складає - 2361,50 грн. (14169,00 грн. /6 місяців).

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім`ям станом на 01 липня 2020 року становить 549,25 грн., де: 549,25 грн. - рівень забезпечення прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям не призначено з 01 липня 2020 року тому, що середньомісячний сукупний дохід перевищує рівень прожиткового мінімуму для сім`ї (2361,50 грн. > 549,25 грн.).

Отже, з урахуванням викладеного, 01.10.2020 управлінням було прийнято рішення про відмову в надані державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї ОСОБА_1 .

Крім цього, відповідачем зазначено, що на виконання рішень Донецького окружного адміністративного суду у справах № 200/11965/19-а та № 200/3735/20-а, управлінням повторно розглянуті заяви ОСОБА_1 від 02.07.2019 року та 20.01.2020 року та призначено соціальну допомогу з 01.07.2019 року по 30.11.2019 року в сумі 316,10 грн. щомісячно; з 01.12.2019 року по 31.12.2019 року в сумі 331,07 грн., всього на загальну суму 1911,57 грн., з 01.01.2020 року по 30.06.2020 року в сумі 394,13 грн. щомісячно, всього на загальну суму 2364,78 грн.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РКНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач в даних правовідносинах є суб`єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.

06.07.2020 позивач звернувся до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї і надав декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням допомоги.

Рішенням Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради від 18.08.2020 № 398 позивачу відмовлено у наданні соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї, у зв`язку з тим, що у володінні сім`ї є більше однієї квартири, загальна площа яких більше норми володіння.

01.10.2020 за наслідками повторного перегляду заяви та документів наданих позивачем для призначення допомоги, відповідачем прийнято інше рішення, яким також позивачу відмовлено у призначенні допомоги із зазначенням підстави для такої відмови – середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім`ї.

Позивач оскаржує обидва вищевказані рішення, натомість з огляду на встановлені судом обставини, відповідачем переглянуто рішення від 18.08.2020 № 398 та на заміну прийнято рішення від 01.10.2020, яким також відмовлено у призначенні допомоги але із зазначення інших обставин. Отже, з урахуванням викладеного суд розглядає на предмет правомірності рішення від 01.10.2020.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та аргументам учасників справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У статті 46 Основного Закону проголошено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

В положенні статті 48 Конституції України закріплено, що кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Реалізація конституційних гарантій права громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім`ям здійснюється відповідно до Закону України від 01.06.2000 № 1768-III “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям”.

Право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України (ст. 3 Закону № 1768-III).

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям (далі - державна соціальна допомога) - це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї; малозабезпечена сім`я - це сім`я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї (ст. 1 Закону № 1768-III).

Права члена сім`ї має одинока особа. До одиноких осіб, що мають право на отримання допомоги, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов`язаних за законом їх утримувати.

Статтею 4 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям” встановлено, що заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім`ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації.

До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім`ї; декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім`ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім`ї аліменти; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення, безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на час здійснення зазначених заходів); довідка про наявність та розмір земельної частки (паю); довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї.

Рішення про відмову в наданні державної соціальної допомоги має бути вмотивованим і містити роз`яснення порядку його оскарження.

Наказом Міністерства соціальної політики України № 441 від 21 квітня 2015 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2015 року за № 475/26920, затверджено форму заяв про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг.

Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім`ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям” встановлено Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (далі - Порядок № 250).

Згідно до п. 2 Порядку № 250 державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Пункт 9. Середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім`ї - обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів малозабезпеченої сім`ї, одержаний ними протягом шести місяців.

Шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (далі - період, за який враховуються доходи).

Середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім`ї для призначення державної соціальної допомоги визначається відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №632.

Відповідно до пункту 10 Порядку №250, державна соціальна допомога не призначається, якщо:

1) у складі сім`ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених у пункті 11 цього Порядку).

Державна соціальна допомога у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців;

доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

2) особи, які входять до складу малозабезпеченої сім`ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням державної соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 80, ст. 2271; 2015 р., № 70, ст. 2312);

4) у власності малозабезпеченої сім`ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Пунктом 13 Порядку №250 визначено, що якщо непрацююча працездатна особа перебуває на обліку в центрі зайнятості як безробітна або така, що шукає роботу, більше ніж 12 місяців станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, та в шестимісячному періоді отримання державної соціальної допомоги не працевлаштувалася, розмір такої допомоги під час наступного звернення за її призначенням зменшується на 50 відсотків, на наступний період - на 75 відсотків. Така допомога під час наступного звернення призначається не раніше ніж через шість місяців після завершення її виплати.

Рішення про призначення державної соціальної допомоги або про відмову в її призначенні приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви і надсилається наступного дня після його прийняття уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї.

У разі прийняття рішення про відмову в призначенні державної соціальної допомоги орган соціального захисту населення інформує про це уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї із зазначенням підстав для відмови та порядку оскарження рішення (з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис). (Пункт 21 Порядку)

При цьому, суд зазначає, що оскаржуване рішення не містить обґрунтування підстав для відмови у призначенні державної соціальної допомоги встановлених п. 10 Порядку №250 щодо зазначення наявності обставин, передбачених вказаною нормою, також у рішенні відсутнє роз`яснення щодо порядку оскарження.

Крім того суд не приймає до уваги посилання відповідача на ту обставину що повторний перегляд заяви, відбувся у зв`язку із прийняттям постанови КМУ від 22.07.2020 №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», оскільки на момент прийняття рішення №389 від 18.08.2020 вказана постанова вже була чинною.

Разом із тим, суд зазначає, що матеріали справи містять розрахунки, надані відповідачем, від 26.10.2020 та 27.10.2020 де зазначено, що сукупний дохід сім`ї за 6 місяців що передують місяцю звернення за допомогою та середньомісячний дохід у позивача відсутні.

Такі обставини справи вказують на наявність підстав для визнання протиправним та скасування спірного рішення, а також зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву позивача від 06.07.2020 року.

Відповідно до статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26.10.2020 суд відстрочив позивачеві сплату судового збору до ухвалення судового рішення. Нормами частини другої статті 133 КАС України встановлено, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Згідно з положеннями частини першої статті 139 КАС при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, судовий збір у розмірі 840,80 грн. підлягає стягненню на користь держави за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 9, 77, 133, 139, 242, 244-250, 255, 262, 295, 297, 371, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РКОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_3 ) до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (ЄДРПОУ 26010987; 84206, Донецька обл., м. Дружківка, вул. Машинобудівників, буд. 64) про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради від 01.10.2020 про відмову в наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї ОСОБА_1 .

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 06.07.2020 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї з урахуванням правової оцінки викладеної у судовому рішенні.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради ЄДРПОУ 26010987; 84206, Донецька обл., м. Дружківка, вул. Машинобудівників, буд. 64) на користь Державного бюджету судовий збір у розмірі 840,80 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст судового рішення складено 21 грудня 2020 року.

Суддя І.В. Буряк