
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2020 року м. Київ № 640/13163/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління
Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області
третя особа Державне підприємство "Документ"
про визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити дії,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м.Києві та Київській області (далі - відповідач), третя особа Державне підприємство "Документ", в якому просить:
- визнати протиправними дії Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області щодо відмови у видачі паспорта громадянину України ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Солом`янський районний відділ Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області видати ОСОБА_1 паспорт громадянина України.
В обгрунтування позовних вимог вказано, що позивач до 2013 року проживав та працював на території АР Крим, однак в подальшому був змушений виїхати з свого постійного місця проживання до м. Києва внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим.
Позивачем зазначено, що 05.04.2018 він отримав посвідчення водія серії СВС за номером 458929, а 23.01.2019 отримав закордонний паспорт громадянина України для виїзду за кордон. У зв`язку з втратою у грудні 2019 року паспорта громадянина України, позивач 11.12.2019 звернувся до Державного підприємства «Документ» про оформлення нового паспорта громадянина України замість втраченого, проте листом Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби в м. Києві було відмовлено у такій видачі. Таким чином, на переконання позивача, відповідачем протиправно відмовлено йому в оформленні та видачі паспорта громадянина України, оскільки ним надано всі необхідні документи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.06.2020 адміністративну справу №640/13163/20 прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі суддею Васильченко І.П. в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Розпорядженням керівника апарату Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.10.2020 адміністративну справу №640/13163/20 передано на автоматизований перерозподіл справ між суддями.
Відповідно до витягу із протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.10.2020, справу розподілено для розгляду судді Літвіновій А.В.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.10.2020 прийнято адміністративну справу №640/13163/20 до провадження судді Літвінової А.В.. Ухвалено розгляд справи розпочати спочатку та проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідачем подано відзив, в якому останній проти позову заперечив, зазначивши, що оскаржуване рішення прийнято у повній відповідності до вимог діючого законодавства. Вказано, що паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданого Роздольненським РВ ГУ МВС України в Криму 18.01.1996, який позивачем заявлений, як втрачений, виданий в Криму. Враховуючи вимоги пункту 62 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302, у разі коли картотеки заяв про видачу паспорта територіального підрозділу ДМС не збереглися, відсутня будь-яка інформація в наявних даних обліку територіального органу ДМС, проводиться процедура встановлення особи, відповідно до пункту 43 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України. Проте інформація про те, що заявник є ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 документально не підтверджена.
До відзиву відповідачем також було додано матеріали особової справи ОСОБА_1 .
Третьою особою подано пояснення, в яких зазначено, що Державне підприємство «Документ», керуючись вимогами Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, наділений повноваженнями на прийняття поданих документів та перевірки їх відповідності вимогам законодавства, проте не здійснює оформлення паспорта громадянина України самостійно.
Позивачем неодноразово подавалися клопотання про прискорення розгляду справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, 11.12.2019 ОСОБА_1 звернувся до Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області з заявою щодо оформлення паспорта громадянина України замість втраченого.
До заяви заявником було надано наступні документи:
- письмова заява від 11.12.2019 про втрату паспорта громадянина України;
- довідка Солом`янського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві №055/064 щодо втрати паспорта громадянина України зразка 1994 з власної необережності;
- документ про сплату адміністративного збору та квитанцію про сплату державного мита;
- оригінал свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого Слов`янської с/с Роздольненського ВРАЦС АР Крим на ім`я ОСОБА_1 ;
- оригінал паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 , виданий органом 8089 від 23.01.2019р. на ім`я ОСОБА_1 ;
- оригінал реєстраційного номеру облікової картки платника податків від 17.04.2018р. № НОМЕР_4 на ім`я ОСОБА_1 ;
- оригінал водійського посвідчення серії НОМЕР_5 , виданого 17.04.2018р., орган, що видав - ТСЦ 8044;
- оригінал екзаменаційної картки водія на ім`я ОСОБА_1 ;
- оригінал довідки про реєстрацію місця проживання особи № 45422528 від 02.12.2019р. на ім`я ОСОБА_1 ;
- копія паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 18.01.1996 року Роздольненським РВ ГУ МВС України в Криму.
Листом Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області від 17.12.2019 №81.8034-649/81.8034.2-19 позивачу відмовлено у наданні адміністративної послуги щодо оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, замість втраченого паспорта громадянина України зразка 1994 року.
У вказаному листі зазначено, що відповідно пункту 100, 101 Постанови Кабінету Міністру України від 25.03.2015 №302 (зі змінами) «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» у зв`язку з неможливістю підтвердити або спростувати ознаки підробки паспортного документу прийнято рішення про відмову від оформлення та видачі паспорта.
В матеріалах особової справи ОСОБА_1 міститься рішення Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області від 17.12.2019, яким відмовлено ОСОБА_1 в оформленні та видачі паспорта громадянина України замість втраченого. Рішення вмотивовано тим, що провести перевірку паспорта громадянина України зразка 1994 року серії НОМЕР_1 , виданого Роздольненським РВ ГУ МВС України в Криму 18.01.1996 на ім`я ОСОБА_1 , який він отримував на тимчасово окупованій територіях, та підтвердити дійсність його оформлення відповідно до вимогам законодавства, а також можливість перевірити та підтвердити тотожність особи за відповідною до нього заявою про видачу паспорта з фотокарткою, не представилось можливе у зв`язку із втратою зазначеного паспорта.
Не погоджуючись з такими рішенням відповідача позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 5 Закону України "Про громадянство" від 18.01.2001 №2235-III документами, що підтверджують громадянство України, є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну.
Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ затверджено Положення про паспорт громадянина України (далі - Положення №2503-ХІІ).
Відповідно до пунктів 1 та 2 Положення №2503-ХІІ паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №360, Державна міграційна служба України (ДМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.
Згідно пункту 5 вказаного вище Положення, ДМС з метою організації своєї діяльності, зокрема, контролює та координує діяльність територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.
Відповідно до частини другої статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20.11.2012 №5492-VI оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302 затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (далі - Порядок №302).
Пунктом 1 Порядку №302 визначено, що паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів (далі - уповноважені суб`єкти), територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС (пункт 19 Порядку №302).
В свою чергу, пунктом 16 Порядку №302 передбачено, що ДМС має право отримувати інформацію про особу з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, в обсязі, необхідному для ідентифікації особи у зв`язку з оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміном паспорта.
Абзацом 2 пункту 24 Порядку №302 встановлено, що у разі виявлення факту подання не всіх необхідних документів або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, територіальний орган ДМС/територіальний підрозділ ДМС, уповноважений суб`єкт інформує заявника про відмову в прийнятті документів із зазначенням підстав такої відмови. За бажанням заявника відмова надається в письмовому вигляді.
Відповідно до пункту 69 Порядку №302 заявник для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого подає такі документи: 1) 1) паспорт, що підлягає обміну; 2) документи, що підтверджують обставини, у зв`язку з якими паспорт підлягає обміну (крім випадків, передбачених підпунктами 4 і 6 пункту 6 цього Порядку); 3) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб); 4) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 5) документ, що посвідчує особу законного представника/уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи; 6) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати; 7) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів): про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка (крім випадків, коли здійснюється обмін паспорта зразка 1994 року); про народження дітей - свідоцтва про народження дітей; про шлюб і розірвання шлюбу - свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; про зміну імені - свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття; 8) одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв`язку з тривалим розладом здоров`я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку, або особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу (в разі потреби). Фотокартка повинна відповідати вимогам рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.
Після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім`я якої оформляється паспорт (пункт 72 Порядку №302).
Згідно пункту 100 Порядку №302 територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС має право відмовити особі в оформленні або видачі паспорта, якщо: 1) особа не є громадянином України; 2) особа вже отримала паспорт (у тому числі паспорт зразка 1994 року), який є дійсним на день звернення (крім випадків обміну паспорта у зв`язку з виявленням помилки в інформації, внесеній до нього; звернення для обміну протягом одного місяця до дати закінчення строку дії паспорта; непридатності для подальшого використання); 3) дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію; 4) за видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта; 5) особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта; 6) особу не встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи.
У рішенні про відмову в оформленні чи видачі паспорта, яке доводиться до відома заявника в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави відмови (пункт 101 Порядку №302).
Отже наведені норми Порядку №302 свідчать, що існує певна процедура оформлення органами ДМС паспорта громадянина України, яка включає розгляд заяви-анкети, приймання документів від заявника, ідентифікацію особи та перевірку факту належності особи до громадянства України і прийняття відповідного рішення.
При цьому за результатами перевірки повноти поданих заявником та законодавчо визначених документів, відповідності їх оформлення вимогам законодавства під час їх прийняття від заявника, територіальний орган ДМС/територіальний підрозділ ДМС, може відмовити в їх прийнятті у разі виявлення факту подання не всіх необхідних документів або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, про що заявник інформується із зазначенням підстав такої відмови (за бажанням заявника - в письмовому вигляді).
З листа від 17.12.2019 №81.8034-649/81.8034.2-19 та рішення від 17.12.2019 Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області вбачається, що відповідачем, в якості підстави для відмови у видачі позивачу паспорту громадянина України зазначено не можливість перевірити та підтвердити тотожність особи за відповідною до нього заявою про видачу паспорта.
Водночас, суд зазначає, що пункт 100 Порядку №302 не містить такої підстави для відмови особі в оформленні або видачі паспорта.
Суд звертає увагу, що згідно частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України саме на відповідача покладено обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності.
Втім, відповідачем не надано належних доказів на підтвердження обґрунтованості та правомірності прийняття рішення від 17.12.2019 про відмову в оформленні та видачі паспорта громадянина України ОСОБА_1 .
На підтвердження того, що ОСОБА_1 є громадянином України, в матеріалах особової справи ОСОБА_1 містяться копії наступних документів, зокрема:
- свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 29 листопада 1995 року;
- реєстраційним номером облікової картки платника податків від 21.06.2000;
- паспортом громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 , виданим 23.01.2019 на ім`я ОСОБА_1 , копія якого знаходиться в матеріалах справи, а оригінал було подано 11.12.2019 разом з заявою, що не заперечується відповідачем;
- посвідченням водія серії НОМЕР_6 від 17.04.2018 та екзаменаційною карткою водія на ім`я ОСОБА_1 ;
- військовим квитком НОМЕР_7 виданим 15.04.2003;
- свідоцтвом про неповну середню освіту від 09.06.1995 НОМЕР_9;
- довідкою Слав`янської середньої загальноосвітньої школи АР Крим № 06-07/1022 від 30.12.2019р. про те, що ОСОБА_1 там навчався з 01.09.1986 по 19.06.1997;
- довідкою Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичниї осіб Солом`янської РДА від 02.12.2019 №5422528 про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 ;
Також позивачем долучено до матеріалів справи копію другої, третьої, четвертої, п`ятої, дванадцятої та тринадцятої сторінок паспорту, з яких чітко вбачається серія та номер паспорту - НОМЕР_1, щодо належності ОСОБА_1 до громадянства України.
Крім того, з наданої позивачем копії довідки від 02.12.2019 №45422528 про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 вбачається, що в графі "громадянство/підданство" зазначено - "Україна".
Абзацом першим - другим пункту 43 Порядку передбачено, що у разі неподання особою, яка досягла 18-річного віку, документів з фотокартками, проводиться процедура встановлення особи шляхом надсилання запитів щодо перевірки документів та інформації, зазначеної заявником у письмовому зверненні, зокрема до МВС, Національної поліції, Мін`юсту, органів ДФС, навчальних закладів, військових частин, військових комісаріатів, установ виконання покарань, для отримання інформації з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, у тому числі фотокартки особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.
Проте матеріали особової справи ОСОБА_1 не містять буд-яких запитів у відповідності до абзаців 1 та 2 пункту 43 Порядку.
Крім того, як вказує позивач в позовній заяві та визнає відповідач у відзиві, до заяви ОСОБА_1 від 11.12.2019 до Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області щодо оформлення паспорта громадянина України замість втраченого було додано оригінал паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 виданий 23.01.2019.
В той же час, в силу статті 5 Закону України "Про громадянство", документами, що підтверджують громадянство України, є, зокрема, паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
Відповідно до частини другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Згідно із рішенням Європейського суду з прав людини по справі Смирнов проти Росії №461133-99 від 24.07.2003 позбавлення громадянина паспорта являє собою втручання в його особисте життя, так як громадяни для реалізації земних благ в повсякденному житті вимушені користуватись паспортом.
Згідно статті 21 Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Стаття 22 Конституції України передбачає, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Зважаючи на те, що відповідачем було відмовлено позивачу у видачі паспорта у спосіб не визначений законом, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог шляхом зобов`язання Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо видачі паспорта громадянина України, з урахуванням висновків суду.
Відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Виходячи з положень пункту 10 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
У даному випадку, дотримуючись принципів верховенства права, законності, поділу влади, в межах компетенції, визначеної Конституцією та законами України, а також виходячи з повноважень суду, визначених статтею 245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та застосувати той спосіб захисту порушених прав позивача, який є ефективним відповідно до встановлених обставин та правового регулювання спірних відносин та належить до компетенції суду, шляхом визнання протиправним та скасування рішення Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області оформлене листом від 17.12.2019 №81.8034-649/81.8034.2-19 щодо відмови ОСОБА_1 у наданні адміністративної послуги щодо оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, замість втраченого паспорта громадянина України зразка 1994 року.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи позивача та представника відповідача стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Керуючись статтями 77, 139, 241-246, 255, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області оформлене листом від 17.12.2019 №81.8034-649/81.8034.2-19 щодо відмови ОСОБА_1 у наданні адміністративної послуги щодо оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, замість втраченого паспорта громадянина України зразка 1994 року
Зобов`язати Солом`янський районний відділ Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (03087, м. Київ, вул. Єреванська 25; код ЄДРПОУ 42552598) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_8 ) щодо видачі паспорта громадянина України, з урахуванням висновків суду.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (03087, м. Київ, вул. Єреванська 25; код ЄДРПОУ 42552598) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_8 ) судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять гривень) 40 копійок.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, із урахуванням положень пункту 15.5 Перехідних положень (Розділу VII) Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.