Ухвала суду № 93626199, 18.12.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.12.2020
Номер справи
420/11585/20
Номер документу
93626199
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/11585/20

У Х В А Л А

18 грудня 2020 року

м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Харченко Ю.В., розглянувши заяву Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті (від 02.12.2020р. вхід. №ЕП/23103/20) про заміну відповідача по справі №420/11585/20,-

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про застосування адміністративно-господарського штрафу № 214558 від 14 вересня 2020 року на суму 34000,00грн.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 04.11.2020р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі №420/11585/20 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), Управління Укртрансбезпеки в Одеській області визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу.

02.12.2020р. від відповідача - Управління Укртрансбезпеки в Одеській області до суду надійшла заява (вхід. №ЕП/23103/20) про заміну відповідача по справі, а саме Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті на Південне міжрегіональне Управління Укртрасбезпеки (код ЄДРПОУ 39816845, вул.Успенська,4,м.Одеса),з урахуванням того, що Наказом Державної служби України з безпеки на транспорті від 09.09.2020 року № 340, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 року №196-р Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті, у тому числі, реорганізовано шляхом злиття Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки, Управління Укртрансбезпеки в Одеській області та Управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області в Південне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки).

18.12.2020р. до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява (вхід.№ЕП/25022/20) повноважного представника позивача Тупакової Г.М., в якій останньою зазначено, що проти задоволення заяви Управління Укртрансбезпеки в Одеській області щодо заміни відповідача - Управління Укртрансбезпеки в Одеській області на правонаступника - Південне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки), заперечення відсутні.

Відповідно до ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Згідно з п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, та зважаючи, що дана адміністративна справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), заява про заміну відповідача по справі 420/11585/20, здійснюється в порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 року № 196-р «Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті», реорганізовано шляхом злиття відповідні територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті».

Розпорядженням від 3 березня 2020 року № 196-р «Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті», Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства інфраструктури і Державної служби з безпеки на транспорті щодо утворення територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті як структурних підрозділів апарату Служби, реорганізувавши шляхом злиття відповідні територіальні органи зазначеної Служби за переліком згідно з додатком.

Згідно з Додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 року № 196-р прийнято Перелік територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті, які реорганізуються, у тому числі, Управління Укртрансбезпеки в Одеській області реорганізується шляхом злиття: Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, Управління Укртрансбезпеки в Одеській області та Управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області, та утворення Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки.

Наказом т.в.о. голови Державної служби України з безпеки на транспорті від 09.09.2020 року № 340, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 року №196-р Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті, у тому числі, реорганізовано шляхом злиття Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки, Управління Укртрансбезпеки в Одеській області та Управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області в Південне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки.

Механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів визначає Порядок здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074.

Відповідно до п.2 вказаного Порядку № 1074, органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються або ліквідуються Кабінетом Міністрів України за поданням Прем`єр-міністра України.

За приписами п. 4 Порядку № 1074, орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади.

Згідно з п. 5 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

У разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади права та обов`язки органів виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади (п. 6 Порядку № 1074).

Відповідно до п. 8 Порядку № 1074, внаслідок реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) органів виконавчої влади припиняється той орган виконавчої влади, майнові права та обов`язки якого переходять його правонаступникам.

Таким чином, з урахуванням наведеного, судом встановлено, що правонаступником Управління Укртрансбезпеки в Одеській області є Південне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки.

Відповідно до ст. 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості заяви відпоівдача, та відповідно наявності законодавчо передбачених підстав для її задоволення, шляхом допуску заміни відповідача по справі - Управління Укртрансбезпеки в Одеській області його правонаступником - Південним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки (код ЄДРПОУ 39816845, вул. Успенська, 4, м. Одеса).

При цьому, суд зазначає, що усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника (Південне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки), обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для Управління Укртрансбезпеки в Одеській області, яке він замінив.

Відповідно до ч. 6, ч. 7 ст. 48 КАС України, після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Заміна позивача допускається до початку судового розгляду справи по суті. Заміна відповідача допускається до ухвалення рішення судом першої інстанції.

Враховуючи викладене, та зважаючи на допуск судом заміни відповідача, розгляд адміністративної справи № 420/10145/20 розпочинається спочатку зі стадії відкриття провадження у справі, з урахуванням чого учасникам справи встановлюються відповідні строки для подання заяв по суті справи.

Керуючись п.10 ч.1 ст.4, ч.6 ст.7, ст.52, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Заяву Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті (від 02.12.2020р. вхід.№ЕП/23103/20) про заміну відповідача по справі № 420/10185/20, задовольнити.

2. Допустити заміну відповідача – Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті його правонаступником – Південним міжрегіональним Управлінням Укртрасбезпеки (код ЄДРПОУ 39816845, вул. Успенська, 4, м. Одеса).

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст.256 КАС України.

Суддя Харченко Ю.В.