Рішення № 93589405, 16.12.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2020
Номер справи
120/5277/20-а
Номер документу
93589405
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

16 грудня 2020 р. Справа № 120/5277/20-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницького області (код ЄДРПОУ - 13322403, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036) про визнання протиправними та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницького області (далі - відповідач) про визнання протиправними та зобов`язання вчинити дії.

Ухвалою суду від 02.10.2020 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви.

На виконання зазначеної ухвали, позивачем 09.10.2020 подано до суду матеріали на усунення недоліків.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, представник позивача вказує на протиправність дій відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії позивача, з 01.01.2008 на підставі уточнюючої довідки Вінницького ОВК ХЛ №51925 від 12.12.2019 із урахуванням посадового окладу в розмірі 930,00 грн та з 01.01.2018 на підставі уточнюючої довідки Вінницького ОВК ХЛ №51925 від 16.01.2020 із урахуванням посадового окладу в розмірі 3810,00 грн, а тому, з метою здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу з врахуванням вказаних довідок, представник звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою від 15.10.2020 відкрито провадження у адміністративний справі та вирішено її розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін відповідно до положень ст. 263 КАС України. Крім, того відповідачеві встановлено 15 - денний строк з дня вручення копії ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

04.11.2020 на виконання ухвали від 15.10.2020 відповідачем надано оригінал пенсійної справи ОСОБА_1

06.11.2020 відповідачем подано відзив на позовну заяву, у якому висловлено прохання відмовити у задоволенні позовних вимог повністю. В обґрунтування своєї позиції відповідач вказав, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на такий перерахунок і провадиться в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України, а саме на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Крім того відповідач зазначив, що функція контролю за своєчасним і правильним оформленням документів для призначення або перерахунку пенсій та надсилання їх до органів, що призначають чи перераховують пенсії належить до компетенції Вінницького обласного військового комісаріату.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Пенсія позивачу призначена за вислугу років, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 від 28.12.1994.

З 01.01.2008 відповідачем на підставі наданої Вінницьким обласним військовим комісаріатом довідки здійснено перерахунок пенсії позивача, згідно якої посадовий оклад останнього визначено в розмірі 850 грн.

Не погоджуючись із розміром визначеного посадового окладу позивач звернувся до Фінансово-економічного управління Командування Сухопутних військ Збройних Сил України із заявою стосовно правильності встановлення посадового окладу для перерахунку пенсії з 01.01.2008 та з 01.01.2018.

Листом Фінансово-економічного управління Командування Сухопутних військ Збройних Сил України від 12.09.2019 № 116/14/5/1292/л позивача повідомлено, що посадовий оклад станом на 01.03.2018 за посадою інженера комплексного тренажера авіаційного полку відповідає 15 тарифному розряду і становить 3810 грн.

Крім того листом Фінансово-економічного управління Командування Сухопутних військ Збройних Сил України від 19.12.2019 № 116/14/5/1842/п повідомлено позивача про надіслання Вінницьким обласним військовим комісаріатом уточнюючої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2008 з врахуванням посадового окладу у розмірі 930 грн.

Вінницьким обласним військовим комісаріатом 15.12.2019 та 17.01.2020 на виконання вимог Департаменту фінансів Міністерства оборони України виготовлено та направлено до відповідача оновлені довідки за №ХЛ51925 від 12.12.2019 та від 16.01.2020 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 01.01.2008 та з 01.01.2018.

В січні 2020 позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2018 на підставі оновленої довідки №ХЛ51925 від 16.01.2020.

Листом відповідача від 07.02.2020 № 496-208/С-02/8-0200/20 позивачу відмовлено у здійснені перерахунку, оскільки після набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 (05.03.2019) нормативно – правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсії, в тому числі і у зв`язку з уточненням грошового забезпечення, не приймалось.

12.02.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив здійснити перерахунок пенсії з 2008 року із встановленням посадового окладу 930 грн., оскільки вказував, що не з його вини йому в 2008 був встановлений не правильний оклад у розмірі 850 грн.

Листом відповідача від 29.07.2020 № 3030-3163/С-02/3-0200 позивачу відмовлено у здійснені перерахунку пенсії з 01.01.2008 із встановленням посадового окладу 930 грн.

Не погоджуючись із такими відмовами відповідача, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII).

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано ст. 63 Закону №2262-ХІІ, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

04.04.2006 прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців" №3591-IV, яким внесено зміни в Закон № 2262-XII, згідно пункту 5 Прикінцевих положень з метою створення фінансових можливостей в державі для вирівнювання розмірів пенсій, призначених звільненим зі служби в різні періоди військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", незалежно від часу звільнення їх у запас або у відставку і ліквідації існуючої диспропорції в розмірах таких пенсій, ввести мораторій на розширення військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяким іншим особам, які перебувають на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, нових додаткових щомісячних видів грошового забезпечення; забезпечити прийняття нормативно-правових актів щодо підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяким іншим особам (посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років) за рахунок рівноцінної заміни сплачуваної їм щомісячної надбавки в розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років).

На виконання зазначеного Закону, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" (далі - Постанова № 1294) (чинною на момент здійснення перерахунку), яка набрала чинності 01.01.2008.

Відповідно до п. 1 Постанови № 1294, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Отже, Постановою № 1294 було змінено структуру грошового забезпечення військовослужбовців.

Підпунктом 1 пункту 5 Постанови № 1294 керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою.

Оскільки Кабінет Міністрів України у вказаній вище постанові делегував право визначати розміри посадових окладів, зокрема Міністру оборони України, то встановлення таких окладів військовослужбовцям є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону від 09.04.1992 № 2262-XII" (далі - Порядок № 45).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 45 призначені відповідно до Закону від 09.04.1992 № 2262-XII, у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктами 2, 3 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

30.01.2007 Правлінням Пенсійного фонду України прийнято постанову № 3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі – Порядок № 3-1), яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402.

Згідно пункту 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Відповідно до п. 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, відповідач після отримання від Вінницького обласного військового комісаріату довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, зобов`язаний здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу в новому розмірі з урахуванням грошового забезпечення визначеного обласним військкоматом з урахуванням підвищення посадового окладу.

Як встановлено судом, Вінницьким обласним військовим комісаріатом 15.12.2020 та 17.01.2020 на виконання вимог Департаменту фінансів Міністерства оборони України виготовлено та направлено до відповідача оновлені довідки за №ХЛ51925 від 12.12.2019 та від 16.01.2020 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 01.01.2008 та з 01.01.2018, у яких вказано уточнений розмір грошового забезпечення позивача за посадою "інженер комплексного тренажера авіаційного полку".

Разом із тим, отримавши відповідні довідки, відповідачем відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача.

Натомість, суд звертає увагу на те, що право позивача на перерахунок пенсії є беззаперечним, а передумовою для його проведення є оформлення довідки Вінницьким обласним військовим комісаріатом.

При цьому, посилання відповідача на те, що у нього відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії за новими довідками Вінницького ОВК, з огляду на те, що п. 1, 2 Постанови № 103 втратили чинність з 05.03.2019, а інших нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії не приймалось, суд оцінює критично, адже факт визнання нечинними вказаних норм не позбавляє права позивача на перерахунок його пенсії у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Крім того, суд наголошує, що в оновленій довідці за №ХЛ51925 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 не було змінено складових грошового забезпечення позивача, а лише був уточнений розмір грошового забезпечення позивача за посадою "інженер комплексного тренажера авіаційного полку" з розрахунку посадового окладу 930 грн, згідно довідки від 12.12.2019 та 3810,00 грн, згідно довідки від 16.01.2020.

Тому доводи відповідача, з посиланням на те, що п. 1, 2 Постанови № 103 втратили чинність з 05.03.2019, а інших нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії не приймалось, є неправильними ще й з тих підстав, що наведені відповідачем обставини стосуються перерахунку пенсій на підставі оновлених довідок, в яких визначено грошового забезпечення з урахуванням його додаткових видів, що в даному випадку не мало місце щодо позивача.

Так, судом встановлено, що підставою для видачі оновлених довідок за №ХЛ51925 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 слугував факт неправильного зазначення розміру посадового окладу позивача при перерахунку пенсії в січні 2008 року, а також неправильного зазначення розміру посадового окладу в довідці від березня 2018 року, яка була видана Вінницьким обласним військовим комісаріатом та на підставі якої органом Пенсійного фонду в березні 2018 року було проведено перерахунок пенсії позивача.

Про зазначену обставину Департаментом фінансів МОУ було проінформовано Вінницький обласний військовий комісаріат і зобов`язано надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії із врахуванням належного розміру посадового окладу.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо відмови в перерахунку грошового забезпечення позивачеві, встановленого станом на 01.01.2008 та 01.01.2018 на підставі довідок Вінницького обласного військового комісаріату за №ХЛ51925 від 12.12.2019 та від 16.01.2020 із урахуванням посадового окладу в розмірі 930,00 грн. та 3810,00 грн є протиправними, а тому позовні вимоги у цій частині підлягають задоволенню.

Що ж до іншої позовної вимоги про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії із урахуванням нових довідок про розмір грошового забезпечення, то суд зазначає наступне.

Згідно п. 10 ч. 2 ст. 245 КАС України суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст. 1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

В даному ж випадку, враховуючи те, що відповідачем протиправно відмовлено позивачу в здійсненні перерахунку його пенсії, а тому належним для відновлення порушених прав та інтересів позивача необхідно зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача з 01.01.2008 з урахуванням розміру грошового забезпечення визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату №ХЛ51925 від 12.12.2019 з посадового окладу в розмірі 930,00 грн та зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача з 01.01.2018 з урахуванням розміру грошового забезпечення визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату №ХЛ51925 від 16.01.2020 з посадового окладу в розмірі 3810,00 грн.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовній вимоги підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2008 на підставі довідки №ХЛ51925 від 12.12.2019 з урахуванням посадового окладу 930,00 грн.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2008 з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату №ХЛ51925 від 12.12.2019 з урахуванням посадового окладу 930,00 грн.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 на підставі довідки №ХЛ51925 від 16.01.2020 з урахуванням посадового окладу 3810,00 грн.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату №ХЛ51925 від 16.01.2020 з урахуванням посадового окладу 3810,00 грн.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області сплачений при зверненні до суду судовий збір в сумі 1681,60 грн (одна тисяча шістсот вісімдесят одна гривня 60 копійок).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Реквізити: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ); Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницького області (код ЄДРПОУ - 13322403, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036)

Повний текст рішення складено: 16.12.2020

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна