Ухвала суду № 93559608, 15.12.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.12.2020
Номер справи
240/9363/19
Номер документу
93559608
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

15 грудня 2020 року м. Житомир

справа № 240/9363/19

категорія 108080100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Горовенко А.В.,

розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: м.Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, заяву управління Державної казначейської служби України у Печерському районі м.Києва про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства "Укрпалетсистем" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

встановив:

Управління Державної казначейської служби України у Печерському районі м.Києва звернулось до суду із заявою (за вх.№47291/20) про заміну сторони виконавчого провадження - боржника у справі за позовом Приватного підприємства "Укрпалетсистем" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на його правонаступника - Офіс великих платників податків Державної податкової служби.

Представник позивача, представники Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби та Офісу великих платників податків Державної податкової служби України, а також представник заявника в судове засідання - 15.12.2020 не з`явились, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялись належним чином, клопотань про відкладення судового засідання до суду не надходило.

Згідно з ч. 2 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Зважаючи на неявку учасників справи та керуючись приписами ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження.

Дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 11.11.2019 у справі №240/9363/19 позов Приватного підприємства "Укрпалетсистем" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, задоволено:

- визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби №0004251403 від 24.06.2019 в частині застосування штрафної (фінансової) санкції у розмірі 262484 (двісті шістдесят дві тисячі чотириста вісімдесят чотири) грн 34 (тридцять чотири) коп;

- стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на користь Приватного підприємства "Укрпалетсистем" судові витрати зі сплати судового збору у сумі розміром 3937 (три тисячі дев"ятсот тридцять сім) грн 27 (двадцять сім) коп.

Відповідно до положень ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України вказане рішення набрало законної сили.

Матеріали справи свідчать, що 24.03.2020 Житомирським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №1441 2020 р. (а.с. 229).

Відповідно до статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.

Також ч. 4 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

За змістом частини п`ятої статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Судом встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 утворено Державну податкову службу України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а також встановлено, що Державна податкова служба України є правонаступником майна, прав та обов`язків Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

В подальшому, Постановою Кабінету Міністрів України №537 від 19.06.2019 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено територіальні органи Державної податкової служби, в тому числі Офіс великих платників податків Державної податкової служби. Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 визначено, що територіальні органи Державної податкової служби є правонаступниками майна, прав та обов`язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.

Згідно з наказом Офісу великих платників податків Державної податкової служби №9 від 29.08.2019 «Про початок діяльності Офісу великих платників податків Державної податкової служби» розпочато виконання Офісом великих платників податків Державної податкової служби повноважень Офісу великих платників податків ДФС.

Таким чином, починаючи з 29 серпня 2019 року Офіс великих платників податків Державної податкової служби почав діяльність, як орган виконавчої влади та є правонаступником Офісу великих платників податків ДФС.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №682-р Питання Державної податкової служби погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

З огляду на викладене, на даний момент всі права та обов`язки внаслідок проведеної реорганізації перейшли від Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби до Офісу великих платників податків Державної податкової служби, який є його правонаступником згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року №537.

Матеріали справи свідчать, що боржника, зазначеного у виконавчому листі Житомирського окружного адміністративного суду у справі №240/9363/19 було реорганізовано, внаслідок чого його повноваження передано Офісу великих платників податків Державної податкової служби.

Приписами ч.2 ст.14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

З огляду на викладене, враховуючи те, що рішення суду від 11 листопада 2019 року не виконано, суд дійшов висновку про задоволення заяви управління Державної казначейської служби України у Печерському районі м.Києва про заміну сторони виконавчого провадження.

Керуючись статтями 52, 229, 243, 248, 256, 294, 295, 297, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-

ухвалив:

1. Заяву управління Державної казначейської служби України у Печерському районі м.Києва про заміну сторони виконавчого провадження, - задовольнити.

2. Замінити сторону у виконавчому провадженні при виконанні виконавчого листа 1441 2020 р., виданого Житомирським окружним адміністративним судом 24 березня 2020 року, з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на його правонаступника - Офіс великих платників податків Державної податкової служби.

3.Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в строки, визначені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги відповідно до вимог статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням п.п.15.5 п.15 Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.В. Горовенко