Рішення № 93536276, 15.12.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.12.2020
Номер справи
380/7811/20
Номер документу
93536276
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/7811/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 грудня 2020 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Костецького Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Управління пенсійного фонду України у Львівській області;

- зобов`язати Управління пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до пільгового стажу роботи період праці позивача з 30.06.1987 по 12.07.1991 (чотири роки і дванадцять днів) на вугільній шахті “Юний Комунар” виробничого об`єднання “Орджонікідзевугілля” Міністерства вугільної промисловості СРСР та здійснити нарахування пенсії позивачу по віку на пільгових умовах відповідно до ст.1 та ст.8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” і зробити перерахунок пенсії з 24.05.2017 року.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що позивач більше 15 років працював на підприємствах вугільної промисловості. Органом Пенсійного фонду 24.05.2017 позивачу призначено пенсію за віком. Згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» ОСОБА_1 мав право на обчислення пенсії як працівники, що видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівники шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівники державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Кабінетом Міністрів України. Згідно записів трудової книжки, стаж роботи позивача на вугільних шахтах за Списком №1 більше 15 років, які відповідно до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» дають право на пенсію на пільгових умовах. Відтак, 10.07.2020 позивач звернувся із заявою до органу Пенсійного фонду із заявою про переведення на пенсію по віку на пільгових умовах відповідно до ст. ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Однак в задоволенні заяви відмовлено, про що повідомлено позивача листом від 10.07.2020 року № 5300/01300-20.

Ухвалою суду від 13.11.2020 відкрито спрощене провадження в адміністративній без повідомлення сторін справі та запропоновано відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.

Представник відповідача подав відзив на позовну заяву від 10.12.2020 (вх. № 66651), у якому зазначає, що позивач звернувся із заявою встановленого зразка від 10.07.2020 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівської області про перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. З 01.07.2020 позивачу проведено перерахунок пенсії згідно норм ч. 4 ст. 45 Закону №1058, а саме дораховано пільговий стаж після призначення пенсії. Загальний страховий стаж ОСОБА_1 , обчислений по 30.09.2018 (дата звільнення з роботи) згідно записів трудової книжки, уточнюючих довідок та індивідуальних відомостей про застраховану особу, становить 32 роки 5 місяців 20 днів, з них: 12 років 5 місяців 22 дні - стаж на підземних роботах.

Окрім того вказує, що позивач звернувся із заявою довільного зразка від 10.07.2020 про зарахування до пільгового стажу роботи період роботи під землею на вугільній шахті «Юний Комунар» виробничого об`єднання «Орджонікідзевугілля» із 30.06.1987 року по 12.07.1991 року (4 роки і 12 днів), встановити пенсію на пільгових умовах і здійснити перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» відповідно до пільгового страхового стажу роботи на підземних роботах в шкідливих і в особливо тяжких умовах праці, який складає більше 15 років з моменту виходу на пенсію, тобто з 24.05.2017 року (копія заяви долучена позивачем до позовної заяви). Вказана заява позивача розглянута відповідно до норм Закону України “Про звернення громадян”. Зазначає, що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Відтак, в управління не було правових підстав та обов`язку приймати відповідне рішення про перерахунок пенсії позивачу чи про відмову у такому перерахунку.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

10.07.2020 ОСОБА_1 звернувся до органу Пенсійного фонду із заявою відповідно до якої просив зарахувати до пільгового стажу період роботи під землею на вугільній шахті «Юний Комунар» виробничого об`єднання «Орджонікідзевугілля» із 30.06.1987 по 12.07.1991 (4 роки і 12 днів) по професії гірничого робітника очисного забою 5 розряду підземного та встановити пенсію на пільгових умовах і здійснити перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» відповідно до пільгового страхового стажу роботи на підземних роботах в шкідливих і в особливо тяжких умовах праці, який складає більше 15 років з моменту виходу на пенсію тобто з 24.05.2017. Про прийняте по заяві рішення просить повідомити письмово у встановлений законом термін.

Листом від 21.07.2020 № 4871-5300/С-02/8-1300/20 повідомлено ОСОБА_1 про те, що пенсія призначена згідно поданих документів, обчислена та виплачується на підставі норм чинного законодавства. Згідно Закону України «Про звернення громадян» скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об`єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

Вважаючи дії відповідача протиправним, позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV).

Відповідно до статті 4 Закону № 1058-IV законодавство про пенсійне забезпечення в Україні базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Згідно з частиною першою статті 114 Закону № 1058-IV право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Відповідно до частини першої статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до частини п`ятої статті 45 Закону № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Відповідно до пункту 12 Положення про Пенсійний фонд України, Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” правління Пенсійного фонду України затвердило Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” від 25.11.2005 № 22-1 (далі – Порядок № 22-1).

Пунктом 4.1 розділу IV Порядку № 22-1 визначено, що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів. Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

Відповідно до пункту 4.2 розділі IV Порядку № 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;

4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Як зазначено в пункті 4.3. розділу IV Порядку № 22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (заступником начальника управління відповідно до розподілу обов`язків) та завіряється печаткою управління.

Згідно з пунктом 4.7. розділу IV Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

Відповідно до пункту 4.8 розділу IV Порядку № 22-1 заява про призначення пенсії з усіма поданими документами та рішенням про призначення пенсії зберігаються в окремій пенсійній справі на кожного пенсіонера.

Пенсійні справи зберігаються в органах, що призначають пенсії, за місцем проживання (реєстрації) або за місцем перебування пенсіонерів.

Відповідно до частини п?ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного суду.

При прийнятті цього рішення суд враховує висновки Верховного Суду України, які викладені у постанові 22.04.2014 у справі № 21-484а13, а також Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду з цього питання (постанови від 06.03.2018 №753/12809/14, від 27.03.2018 № 541/910/17, від 25.09.2018 №573/2476/16-а). Суд касаційної інстанції при розгляді аналогічних спорів неодноразово вказував на те, що підставою для повідомлення заявника про перерахунок/відмову перерахувати пенсію може бути виключно рішення, прийняте територіальним органом ПФУ з цього питання. Відсутність такого рішення свідчить про протиправну бездіяльність відповідача, а ефективним способом захисту прав заявника за таких обставин визнається зобов`язання ПФУ розглянути заяву про перерахунок пенсії та прийняти рішення відповідно до законів про пенсійне забезпечення.

Судом встановлено, що 10.07.2020 ОСОБА_1 звернувся до органу Пенсійного фонду із заявою відповідно до якої просив зарахувати до пільгового стажу період роботи під землею на вугільній шахті «Юний Комунар» виробничого об`єднання «Орджонікідзевугілля» із 30.06.1987 по 12.07.1991 (4 роки і 12 днів) по професії гірничого робітника очисного забою 5 розряду підземного та встановити пенсію на пільгових умовах і здійснити перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» відповідно до пільгового страхового стажу роботи на підземних роботах в шкідливих і в особливо тяжких умовах праці, який складає більше 15 років з моменту виходу на пенсію тобто з 24.05.2017. Про прийняте по заяві рішення просив повідомити письмово у встановлений законом термін.

Листом від 21.07.2020 № 4871-5300/С-02/8-1300/20 повідомлено ОСОБА_1 про те, що пенсія призначена згідно поданих документів, обчислена та виплачується на підставі норм чинного законодавства. Згідно Закону України «Про звернення громадян» скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об`єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

Таким чином, за наслідками розгляду заяви від 10.07.2020 відповідачем не прийнято жодного рішення у розумінні частини п`ятої статті 45 Закону № 1058-IV та положень пункту 4.3 розділу IV Порядку № 22-1.

Суд звертає увагу, що рішення про перерахунок чи про відмову в перерахунку пенсії повинно бути оформлене розпорядчим індивідуальним правовим актом – рішенням/розпорядженням начальника Головного управління Пенмсійного фонду України у Львівській області. Це рішення повинно бути завізовано спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив та завіреним печаткою управління. Відтак, лист Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 21.07.2020 № 4871-5300/С-02/8-1300/20 не є належним виконанням відповідачем обов`язку щодо розгляду заяви позивача.

Оцінюючи такі дії ГУ ПФУ у Львівській області через призму вимог статті 45 Закону № 1058-IV та норми Порядку № 22-1, суд вважає, що відповідач допустив протиправну бездіяльність щодо належного розгляду заяви позивача про призначення пенсії від 10.07.2020.

Відсутність належним чином оформленого рішення ГУ ПФУ у Львівській області про призначення пенсії після спливу встановленого законом десятиденного строку розгляду заяви особи, не зважаючи на надсилання позивачу листа на його заяву, свідчить про те, що орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом. Отже, лист відповідача від 21.07.2020 № 4871-5300/С-02/8-1300/20 на заяву ОСОБА_1 за змістом та формою не може вважатись “відмовою” у розумінні частини п`ятої статті 45 Закону №1058-IV та положень пункту 4.3 розділу IV Порядку № 22-1.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 06.03.2018 №753/12809/14, від 27.03.2018 № 541/910/17, від 25.09.2018 №573/2476/16-а.

Представник відповідача посилається на те, що заява позивача розглянута відповідно до норм Закону України “Про звернення громадян”. Зазначає, що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Відтак, в управління не було правових підстав та обов`язку приймати відповідне рішення про перерахунок пенсії позивачу чи про відмову у такому перерахунку.

Суд звертає увагу, що Пунктом 4.1 розділу IV Порядку № 22-1 визначено, що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).

Проте, відповідно до пункту 4.2 розділі IV Порядку № 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію, зокрема, перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

За приписами п. 3.3 розділу ІІІ вказаного порядку орган, що призначає пенсію, надає: роз`яснення підприємствам, установам, організаціям та особам з питань призначення та виплати пенсій; у разі необхідності - бланки документів; допомогу особам, зазначеним у пунктах 1.1 і 1.2 розділу І цього Порядку, щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії.

Окрім того, суд вказує, що позивач звернувся із заявою зі змісту якої чітко зрозуміло те, що позивач звертається не в порядку Закону України «Про звернення громадян», а просить зарахувати стаж та здійснити перерахунок пенсії.

Суд зазначає, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до пункту четвертого частини першої статті 5 КАС України способом захисту прав особи від протиправної бездіяльності є визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, - тобто дії, які він повинен вчинити за законом. Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Оскільки протиправна бездіяльність відповідача полягає у неприйнятті ним жодного з рішень, які передбачені у частині п`ятій статті 45 Закону № 1058-IV та пункті 4.3 розділу IV Порядку № 22-1, у визначений законом строк, належним способом захисту прав позивача є зобов`язання ГУ ПФУ у Львівській області розглянути заяву ОСОБА_1 та за результатами її розгляду прийняти відповідне рішення на підставі вимог Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

При цьому зобов`язання вчинити ці дії не є втручанням у дискреційні повноваження ГУ ПФУ у Львівській області, оскільки відповідача зобов`язано вчинити конкретні дії, визначені частиною п`ятою статті 45 Закону № 1058-IV та пункту 4.3 розділу IV Порядку №22-1, а саме – прийняти рішення про перерахунок пенсії або про відмову в перерахунку пенсії.

На підставі навеного, позовні вимоги ОСОБА_1 слід задовольнити частково. Оскільки відповідач допустив бездіяльність щодо належного розгляду заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії від 10.07.2020, відповідача слід зобов`язати повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10.07.2020 та за результатами її розгляду прийняти відповідне рішення на підставі вимог Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

Тому суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ГУ ПФУ у Львівській області слід задовольнити частково, при цьому вийшовши за межі позовних вимог.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні критерії відповідачем не дотримані, що зумовило звернення позивача за захистом порушених прав та інтересів до суду.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими частково, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Оскільки протиправна бездіяльність відповідача зумовила звернення позивача із даною позовною заявою, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача всю суму сплаченого збору позивачем.

Керуючись статтями 6, 14, 242, 243, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, код ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо належного розгляду заяви ОСОБА_1 від 10.07.2020.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії від 10.07.2020 та за результатами її розгляду прийняти відповідне рішення на підставі вимог Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

4. В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

5. Судовий збір в розмірі 1681,60 грн стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Посний текст судового рішення складено 15.12.2020.

Суддя Костецький Н.В.