
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
01 грудня 2020 року Справа 160/15796/20
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Турлакова Н.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпрокомунтранс» до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та скасування наказу, –
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпрокомунтранс» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області в якому просить:
- визнати дії посадових осіб Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області неправомірними та скасувати Наказ Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області №739-П від 09.11.2020р.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно з пунктом 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єктів владних повноважень у позовній заяві зазначається обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Відповідно до частини 1, пунктами 4, 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування, із зазначенням змісту позовних вимог і викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини.
У прохальній частині позовної заяви позивач просить визнати дії посадових осіб Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області неправомірними, проте яких посадових осіб, які саме дії та коли вони були вчинені позивач не зазначає.
Таким чином, позовні вимоги є неконкретизованими та в разі їх задоволення виконання рішення буде ускладненим або неможливим.
У зв`язку з чим, позивачу необхідно, шляхом складання уточненої позовної заяви з належно викладеними позовними вимогами, відповідно до частини першої статті 5, частини першої, пунктів 4, 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України уточнити позовні вимоги.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви подано платіжне доручення про сплату судового збору у сумі 2102,00грн., тобто за одну вимогу немайнового характеру.
Разом з тим, в позовній заяві позивач просить визнати незаконними дії відповідача та визнати протиправним і скасувати Наказ, які не є взаємопов`язаними та похідними одна від одної, тобто заявлено дві окремі вимоги немайнового характеру.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Оскільки позивачем сплачено судовий збір лише за одну вимогу у розмірі 2102,00 грн., позивачу необхідно доплатити судовий збір ще за другу вимогу немайнового характеру у розмірі 2102,00 грн., за реквізитами: одержувач - УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ 37989253, розрахунковий рахунок UA238999980313131206084004008, МФО 899998, код класифікації доходів бюджету – 22030101, із зазначенням номеру справи.
Положеннями п.2 ч.1 ст.171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).
Ч.3 ст.43 КАС України передбачено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно ч.3 ст.55 КАС України, Юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.
Згідно ч.3 ст.59 КАС України, довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позов підписано та подано в.о. директора ТОВ «Дніпрокомунтранм» Д.А.Сухачьовим, згідно Наказу директора В.О. Лубинського №497-к від 17.11.2020р., проте, оформленого належним чином документу, який би підтверджував повноваження В.О. Лубинського не надано.
Крім того, додатки до позовної заяви завірені Бондар О.І., проте доказів на підтвердження повноважень Бондар О.І. засвідчення копій документів від імені Товариства не надано.
Вищенаведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим КАС України, а тому згідно із ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпрокомунтранс» до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та скасування наказу, – залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали шляхом надання виправленого позову, а саме:
- надати до суду оригінал доказу сплати судового збору у розмірі 2102,00 грн.;
- викласти позовні вимоги щодо предмету спору, з урахуванням ст.ст.5, 160 КАС України (у т.ч. уточнити прохальну частину позову зазначивши яких посадових осіб, які саме дії позивач просить визнати протиправними та коли вони були вчинені);
- надати докази на підтвердження повноважень директора ТОВ «Дніпрокомунтранс» Лубинського В.О., а також докази на підтвердження повноважень Бондар О.І. на право засвідчення копій документів від імені Товариства.
Роз`яснити, що відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, із урахуванням положень пункту 15.5 Перехідних положень (Розділу VII) Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Турлакова