Рішення № 93466130, 08.12.2020, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
08.12.2020
Номер справи
920/1021/20
Номер документу
93466130
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

08.12.2020 Справа № 920/1021/20 м. Суми

Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Данілової Т.А., розглянувши матеріали справи № 920/1021/20 в порядку спрощеного позовного провадження

за позовом: комунального підприємства “Міськводоканал” Сумської міської ради (40009, м. Суми, Білопільський шлях, 9, код ЄДРПОУ 03352455)

до відповідача: товариства з додатковою відповідальністю “Сумське автотранспортне підприємство – 15955” (40009, м. Суми, Білопільський шлях, 11, код ЄДРПОУ 05495934)

про стягнення 12650,46 грн.,

представники сторін:

позивача – Грицина В.В. (довіреність № 22/08 від 02.01.2020),

відповідача – адвокат Коваленко О.І., директор Тесля О.О.

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Сумської області надійшла вказана позовна заява, в якій позивач просить стягнути з відповідача 12650,46 грн. заборгованості за договором №20 від 01.04.2019 про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, з яких: 10161,60 грн. заборгованість за об`єми скинутих понаднормативно забруднених стічних вод, 2008,11 грн. пеня, 297,47 грн. 3% річних, 183,28 грн. інфляційні нарахування, а також стягнути суму сплаченого судового збору в розмірі 2102,00 грн.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 07.10.2020 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 05.11.2020.

21.10.2020 до суду надійшов відзив представника відповідача, в якому просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, оскільки вважає вимоги необґрунтованими у зв`язку з тим, що ніяких дій по недопуску представників КП «Міськводоканал» щодо обстеження мережі, каналізаційних стоків, доступу до контрольних колодязів відповідач не вчиняв, а відсутність відповідальної особи була пов`язана з відпусткою та відрядженням, що не може свідчити про не допуск чи перешкоджанні провести відбір проби стічних вод.

04.11.2020 представник позивача подав до суду відповідь на відзив, в якій просить суд задовольнити позовні вимоги, зазначивши про те, що відсутність уповноваженого представника споживача не звільняє відповідача від обов`язку забезпечувати присутність уповноваженого представника споживача безпосередньо під час відбору стічних вод виробником.

Однак 05.11.2020 розгляд справи не відбувся, оскільки суддя Яковенко В.В. перебував на навчанні у Київському регіональному відділенні Національній школі суддів України в режимі онлайн трансляції.

Ухвалою суду від 09.11.2020 розгляд справи по суті призначено на 03.12.2020.

У судовому засіданні 03.12.2020 оголошено перерву до 08.12.2020.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі (ч. 1 ст. 252 ГПК).

Під час розгляду справи в порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться (ч. 8 ст. 252 ГПК).

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані суду докази, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову за наступних обставин.

Між комунальним підприємством “Міськводоканал” Сумської міської ради (позивач – виконавець) та товариством з додатковою відповідальністю «Сумське автотранспортне підприємство – 15955» (відповідач – споживач) укладено договір про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення від 01.04.2019 № 20.

Відповідно до п. 1.1. договору виконавець зобов`язується своєчасно надавати споживачеві відповідної якості послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення, а споживач зобов`язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, що передбачені договором.

Згідно з п. 4.2.15. договору споживач зобов`язаний дотримуватися встановлених кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках. Оплачувати рахунки за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням при порушенні встановлених допустимих концентрацій забруднюючих речовин у концентрації, визначеної місцевими правилами приймання стічних вод.

Пунктом 4.3.7. договору визначено, що виконавець має право контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод споживача. Пред`являти споживачу рахунки при порушенні місцевих правил приймання стічних вод та скиду стічних вод з понаднормативним забрудненням.

У відповідності до п. 4.4.16. договору виконавець зобов`язаний здійснювати нагляд за умовами скиду стічних вод споживача, за виконанням споживачем місцевих правил приймання стічних вод і вимог договору. При виявленні перевищення допустимих концентрацій або інших порушень місцевих правил приймання стічних вод. Виконавець зобов`язаний у встановленому порядку пред`явити споживачу рахунок.

За ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав і обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Частиною 1 статті 626 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно зі ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ст. 530 ЦК України).

Статтею 612 ЦК України визначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається.

Згідно зі ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

За змістом положень ст. 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Взаємовідносини сторін у сфері водовідведення регулюються Правилами приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Суми, затвердженими рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 15.01.2019 № 4 (далі Правила № 4).

Згідно з п. 3.1. Правил № 4 до систем централізованого водовідведення приймаються стічні води споживачів, які не призводять до порушення роботи каналізаційних мереж та очисних споруд, безпеки їх експлуатації та можуть бути очищені на КОС виробника відповідно до вимог Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 1999 року № 465.

Стічні води споживача, що приймаються до систем централізованого водовідведення, не повинні містити речовин, зазначених в п. 3.2. Правил № 4. Крім того забороняється скидати до системи централізованого водовідведення без попереднього знешкодження та знезараження на локальних очисних спорудах з обов`язковою утилізацією або захороненням утворених осадів стічні води, що містять забруднюючі речовини, визначені у переліку забруднюючих речовин, що заборонені до скидання до системи централізованого водовідведення згідно з додатком 2 до Правил № 4.

Відповідно до розділу 2 Правил № 4 споживачі повинні:

дотримуватися вимог до скиду стічних вод та установлених кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках споживачів, вимагати від субспоживачів виконання вимог цих Правил (пп. 2.2.1.);

здійснювати систематичний контроль за кількістю та якістю стічних вод, які скидаються ними до систем централізованого водовідведення, згідно з графіком відбору проб, погодженим із виробником, надавати виробнику інформацію про обсяги та якісний склад стічних вод, які скидають до систем централізованого водовідведення (пп. 2.2.2.);

надавати працівникам виробника необхідну інформацію щодо своєї системи водовідведення та вільний доступ до неї, а також допомогу під час відбору проб стічних вод споживачів, вивчення режиму їх скиду, обстеження системи водовідведення та локальних очисних споруд (пп. 2.2.7.);

визначати не менше двох представників, уповноважених представляти споживача під час відбору проб стічних вод, про що у триденний строк повідомляють виробника у письмовій формі та забезпечують присутність уповноваженого представника безпосередньо під час відбору проб стічних вод виробником (пп. 2.2.8.).

Відповідно до п. 6.1. Правил № 4 споживачі здійснюють контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидають до системи централізованого водовідведення або безпосередньо на каналізаційні очисні споруди виробника. Перелік забруднень, на наявність яких робиться аналіз, встановлюються додатками 2, 3 до цих Правил. Періодичність контролю визначається не менше одного разу на три місяці.

Споживач зобов`язаний дотримуватися встановлених кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках. Оплачувати рахунки за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням при порушенні встановлених допустимих концентрацій забруднюючих речовин у концентрації, визначеної місцевими правилами приймання стічних вод.

Підпунктом 2.1.3 пункту 2.1. Правил № 4 визначено, що виробник повинен контролювати якість, кількість і режим скидання стічних вод споживачами.

При цьому підпунктом 2.1.5. пункту 2.1. Правил № 4 встановлено, що виробник повинен здійснювати раптовий (не погоджений зі споживачами заздалегідь) відбір контрольних проб. Механізм контролю, зокрема порядок відбору проб встановлюється розділом 6 цих Правил.

Пунктом 6.6. Правил № 4 передбачено, що з метою контролю якості стічних вод споживачів виробник здійснює відбір контрольних проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є достатньою підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень.

Для всіх споживачів, що скидають стічні води до системи централізованого водовідведення м. Суми або безпосередньо на очисні споруди м. Суми, встановлюються максимально допустимі концентрації забруднюючих речовин (ДК) (п. 4.2. Правил № 4).

У разі визначення ДК забруднюючої речовини в стічних водах, що скидаються до системи централізованого водовідведення або безпосередньо на очисні споруди м. Суми, за ДК у каналізаційній мережі приймають ДК, визначені додатком 3 до цих Правил. У разі виявлення у стічних водах споживачів речовин, ДК яких не передбачені цими Правилами, виробник визначає ДК забруднюючих речовин у стічних водах згідно з Правилами № 316 (п. 4.3. Правил № 4).

Згідно з п. 8.3. Правил № 4 Величину плати за скид стічних вод у систему централізованого водовідведення виробника (Pc) розраховує виробник за формулою:

де -тариф, встановлений за надання послуг централізованого водовідведення споживачам, віднесеним до відповідної категорії, грн/мі; -об`єм скинутих споживачем стічних вод у межах, обумовлених договором, мі; -об`єм скинутих споживачем стічних вод понад обсяги, обумовлені договором, мі; -об`єм скинутих споживачем стічних вод з понаднормативними забрудненнями, мі; -коефіцієнт кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.Тариф, встановлений з 01.06.2019 за надання послуг з централізованого водовідведення споживачам, згідно постанови НКРЕКП від 28.05.2019 № 804 та наказу КП «Міськводоканал» СМР від 31.05.2019 № 248 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» складає 8,76 грн/м3 (з ПДВ).

Плата за скид стічних вод споживача у межах, обумовлених договором, визначається як добуток тарифу, встановленого за надання послуг централізованого водовідведення споживачам (Т) та об`єму скинутих споживачем стічних вод у межах, обумовлених договором № 397 (Qd), тобто Т х Qd.

Згідно з п. 3.1. договору розрахунковим періодом є календарний місяць. Між сторонами застосовується щомісячна система оплати послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, платежі вносяться споживачем не пізніше 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим.

Відповідно до пунктів 2.5, 2.6. договору плата за надані послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення за наявності засобів обліку води справляється за їх показаннями згідно з «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 № 630. Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється виконавцем і споживачем засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру або пройшли метрологічну атестацію згідно з п. 5.1. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу від 27.06.2008 № 190.

Зняття показів засобів обліку та їх передача виконавцю здійснюється самим споживачем щомісячно з 14 по 18 число місяця – для бюджетних підприємств, установ, організацій, та з 10 по 25 число місяця – для інших споживачів.

Відповідно до п. 5.21. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу від 27.06.2008 № 190, зняття показів засобів обліку здійснюється представником виробника у присутності споживача або самим споживачем.

Об`єм скинутих споживачем стічних вод у межах, обумовлених договором, згідно Витягу з електронного Журналу зняття показників лічильників по об`єкту ТДВ «Сумське автотранспортне підприємство-15955» за липень 2019 року склав по вул. Білопільський шлях, 11, м. Суми – 232,00 м3 .

На підставі формули Т х Qd позивач провів розрахунок величини плати за скид стічних вод споживача за розрахунковий період – липень 2019 року у межах, обумовлених договором на суму 2032,32 грн.

Позивач виставив відповідачу рахунок № 20 від 27.07.2019 за скид стічних вод споживача за розрахунковий період – липень 2019 року у межах, обумовлених договором № 20 на суму 2032,32 грн., який станом на 10.08.2020 відповідачем сплачений.

26.07.2019 позивач здійснив виїзд на об`єкт споживача з метою контролю якості стічних вод, що скидаються споживачем до системи централізованого водовідведення м. Суми.

Водночас, як зазначає позивач, проби не були відібрані з причини зволікання ТДВ «Сумське АТП-15955» з допуском уповноваженого представника виробника на територію споживача більше ніж 30 хвилин після його прибуття, що зафіксовано в актах щодо неможливості відбору проб стічних вод споживача від 26.07.2019 № 552 та № 553, у зв`язку з чим виробником застосовано коефіцієнт кратності Кк=5.

Відповідно до п. 6.7. Правил № 4 відмова споживача виділити уповноваженого представника для відбору проб фіксується в акті за підписом представника виробника, виробник виставляє споживачу рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Kk = 2 за розрахунковий місяць, у якому було вчинено це порушення.

Зволікання з допуском уповноваженого представника виробника на територію споживача (більше ніж 30 хвилин після його прибуття) або створення перешкод у відборі проб з боку представників споживача фіксується в акті за підписом представника виробника. Виробник виставляє споживачу рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Kk = 5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинено це порушення.

За таких обставин застосування санкцій у 5-ти кратному розмірі може мати місце у двох випадках: зволікання з допуском уповноваженого представника виробника на територію споживача або створення перешкод у відборі проб з боку представників споживача.

Відповідно до Словника української мови (Академічного тлумачного словника (1970-1980)), Великого тлумачного словника сучасної української мови зволікання - це дія за значенням зволікати, тобто повільно що-небудь робити, не поспішати з чимось; відкладати, затримувати що-небудь, затягувати виконання, здійснення чогось на довший строк. Тому зволікання - це тяганина, затримка, затягування, д. проволока.

Таким чином, враховуючи зміст вживаних понять і положень Правил №4, зволікання має місце у разі затримки, затягування з боку споживача щодо допуску представника виробника на свою територію, де розташовані відповідні об`єкти дослідження, більше ніж на 30 хвилин після прибуття останнього, тобто допуск (доступ) повинен відбутися, але пізніше: не раніше ніж через 30 хвилин після прибуття представника водоканалу. В іншому випадку (наприклад, у разі недопуску) це вже інший склад порушення і підстава для нарахування за понаднормативний скид забруднень.

Згідно з п. 5.21. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу від 27.06.2008 № 190, зняття показів засобів обліку здійснюється представником виробника у присутності споживача або самим споживачем.

Оскільки об`єм скинутих споживачем стічних вод з понаднормативними забрудненнями в липні 2019 року склав 232,00 м3 , позивач провів розрахунок на підставі формули: Т х Qpz х Кк , отримавши плату за скид стічних вод відповідача з понаднормативними забрудненнями в сумі 10161,60 грн. (8,76 грн/м3 х 232,00 м3 х 5)

З листом – повідомленням № 05/5743 від 01.08.2019 про виявлене перевищення ДК забруднюючих речовин в стічних водах споживача позивач направив відповідачу копії актів № 552, № 553 від 26.07.2019 щодо неможливості відбору стічних вод споживача.

Позивач виставив відповідачу рахунок № 96 від 23.09.2019 за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин до систем центрального водовідведення м. Суми, який отримано відповідачем нарочно 25.09.2019.

28.10.2019 відповідач надав відповідь, в якій зазначив, що складені акти не відповідають дійсності та про необхідність відкликати рахунок № 96 від 23.09.2019.

17.09.2019 листом № 22/7148 позивач повідомив, що 26.07.2019 зі сторони відповідача відбулося зволікання та не надано представника для відбору проб стічних вод, а зауваження щодо неможливості надати уповноважених осіб (яких повинно бути визначено споживачем не менше двох) у зв`язку з їх відсутністю є необґрунтованим.

У листі від 23.10.2019 № 310 відповідач наголосив, що дійсно у телефонній розмові з представником КП «Міськводоканал» повідомив про неможливість надати уповноважених осіб у зв`язку з тим, що останні перебувають у відпустці та відрядженні, запропоновано самостійно провести відбір стічних вод без участі представника споживача, проте представник КП «Міськводоканал» відмовився та склав акт.

Позивач на адресу відповідача 13.11.2019 направив рекомендованим листом претензію від 12.11.2019№ 22/5877. Однак вона залишена відповідачем без задоволення.

Правилами № 4 встановлено як процедуру, так і вимоги для оформлення акту відбору проб, однією з яких є складання акту в присутності уповноваженого представника споживача і його підписання ним, а також умови відмови від його підписання.

В актах позивача від 26.07.2019 зазначено про неможливість проведення проб стічних вод споживача у зв`язку із зволіканням з доступом уповноваженого представника виробника на територію споживача більше ніж 30 хвилин після його прибуття.

Наказом № 06-вир. від 14.02.2019 уповноважено головного інженера Андрущенка В.А. та механіка з ремонту ОСОБА_1 представляти споживача під час відбору проб стічних вод, надавати працівникам виробника необхідну інформацію щодо системи водовідведення та вільний доступ до неї.

Згідно з наказом № 28 від 21.06.2019 ОСОБА_1 знаходився у відпустці з 15.07.2019 по 28.07.2019, наказом № 19/1-вир. від 22.07.2019 ОСОБА_2 знаходився у відрядженні з 22.07.2019 по 29.07.2019.

Відповідач у відзиві пояснив, що дій по недопуску представників КП «Міськводоканал» з метою обстеження мережі, каналізаційних стоків, доступу до контрольних колодязів не вчиняв, а відсутність відповідальних осіб не може свідчити про недопуск чи перешкоджання провести відбір проби стічних вод.

Суд вважає помилковим посилання позивача на положення пункту 6.7. Правил № 4, якими передбачено, що при зволіканні з допуском уповноваженого представника виробника на територію споживача (більше ніж 30 хвилин після його прибуття) або створення перешкод у відборі проб з боку представників споживача виробник виставляє підприємству рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Кк=5 за розрахунковий місяць, у якому вчинено дане порушення, оскільки матеріали справи не містять доказів в підтвердження наявності таких обставин. З матеріалів справи вбачається, що відповідач не мав можливості виділити відповідальну особу для відбору проб, що не може вважатися зволіканням з доступом уповноваженого представника виробника на територію споживача більше ніж 30 хвилин після його прибуття.

Таким чином, здійснюючи розрахунок за актами №№ 552, 553 від 26.07.2019, позивачем безпідставно було застосовано підвищений платіж з коефіцієнтом кратності Кк=5, отже виставлені з цих підстав рахунки є неправомірними, а вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Крім того суд зазначає, що відповідно додатку до договору № 20 від 01.04.2019 «Акт розмежування балансової належності водопровідних та каналізаційних мереж ТДВ «Сумське АТП-15955» по вул. Білопільський шлях, 11 – будівлі» на території підприємства знаходиться лише контрольний колодязь для відбору проб стічних вод КК-1.

Тому, на думку суду, не доведено факту зволікання відповідачем з доступом на територію споживача з метою проведення проб стічних вод у контрольному колодязі КК-2, оскільки останній знаходиться поза межами підприємства.

Згідно зі ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно з ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 10161,60 грн. є недоведеними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог про стягнення з відповідача пені в сумі 2008,11 грн., 3% річних в сумі 297,47 грн., інфляційних нарахувань в сумі 183,28 грн.

Згідно з ч.1 ст. 173 ГПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

У спірних майнових правовідносинах вимога про стягнення заборгованості за об`єми скинутих понаднормативно забруднених стічних вод є основною, а вимоги про стягнення пені, 3% річних та інфляційних нарахувань похідними.

Враховуючи недоведеність позовних вимог в частині стягнення суми основного боргу за об`єми скинутих понаднормативно забруднених стічних вод, у задоволенні похідних вимог суд також відмовляє.

На підставі ст. 129 ГПК України судові витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 123, 129, 232, 233, 236–238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову відмовити.

Повний текст рішення складено 11.12.2020.

Згідно зі статтею 241 Господарського процесуального кодексу України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.

Суддя В.В. Яковенко