
Справа № 585/2423/20
Номер провадження 3/585/898/20
П О С ТА Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2020 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Машина І.М., при секретарі Салій О.І., за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли від Роменського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП– НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, -
встановила:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 40 від 17.09.2020, на примусовому виконанні у Роменському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) знаходиться виконавчий лист № 2-1482, виданий 18.10.2012 Роменським міськрайонним судом Сумської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у твердій грошовій сумі у розмірі 350 (триста п`ятдесят) грн. щомісячно, починаючи стягнення з 12.12.2011 і до досягнення дитиною повноліття.
Так, в процесі виконання зазначеного виконавчого листа, державним виконавцем Ткач П.В. встановлено, що боржник ОСОБА_1 не сплачує аліменти на утримання дитини, у зв`язку з чим виникла заборгованість у розмірі 17576,48 грн., сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, що підтверджується розрахунком заборгованості зі сплати аліментів за виконавчим листом № 2-1482 від 18.10.2012. Своїми діями (бездіяльністю), які полягають у несплаті аліментів, стягнення яких покладено на ОСОБА_1 рішенням Роменського міськрайонного суду, останній вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 вину визнав частково та пояснив, що періодично сплачував аліменти, про те чеки не зберіг.
Диспозиція ч.1 ст. 183-1 КУпАП передбачає несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно із ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Враховуючи вище зазначене вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, підтверджується належними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 40 від 17.09.2020, виконавчим листом, виданим 18.10.2012 Роменським міськрайонним судом Сумської області, постановою державного виконавця Ткача П.В. про відкриття виконавчого провадження ВП № 48900775 від 02.10.2015, розрахунком заборгованості по виконавчому листу № 2-1482 станом на 25.03.2020, актом державного виконавця від 17.09.2020 та викликом державного виконавця від 20.08.2020, листом ПП «Пам`ять» №8 від 31.03.2020 щодо заборгованості ОСОБА_1 по аліментам.
За таких обставин, суд вбачає в діях гр. ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, та приходить до висновку про застосування до нього санкції відповідно до зазначеної частини статті у вигляді виконання громадських робіт на строк 120 годин.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, згідно якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір на користь держави.
На підставі положень ч. 1 ст. 183-1, 283, 284, 321-1, 321-2, КУпАП, суддя, -
постановила:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ - 37993783), Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету – 22030106) судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 (сорок) коп.
Постанову суду надіслати на виконання Роменському МРС філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області.
Виконання стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, види якої визначаються органами місцевого самоврядування.
Строк стягнення у виді громадських робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю.
Громадські роботи виконуються не більш як чотири години на день, а неповнолітніми - дві години на день.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження (внесення подання прокурора) цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подається до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ І. М. Машина