Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №295/14701/20
1-кс/295/6055/20
УХВАЛА
Іменем України
07.12.2020 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
розглянувши клопотання ст. слідчого з ОВС СУ ГУ ДФС у Житомирській області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 по матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №32019060000000006 від 24.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувсядо слідчогосудді зклопотанням пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,які перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ,а саме:актів проведення планового(позапланового)заходу державногонагляду (контролю)щодо додержанняліцензіатом умовпровадження господарськоїдіяльності звиробництва лікарськихзасобів (промислового)№ 10-Ввід 09.06.217та №06-Вта додатківдо такихактів,наказів пропроведення планових(позапланових)перевірок,посвідчень напроведення перевірки,розпорядження щодоусунення порушеньвимог ліцензійнихумов потаким актамта звітівпро їхвиконання, оригінали інших актів, що було складено за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів, матеріалів про адміністративні правопорушення законодавства України щодо забезпечення якості лікарських засобів стосовно службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Слідчим управлінням ГУ ДФС у Житомирській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 січня 2019 року щодо службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), які у період 2016-2018 років ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах, тобто за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудове розслідування розпочато на підставі повідомлення про вчинення кримінального правопорушення - процесуального рапорту та матеріалів, що надійшли з ОУ ГУ ДФС у Житомирській області, відповідно до якого, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_1 ), у період 2016 - 2018 років, порушили п.2 постанови КМ України від 05.01.2011 року № 19 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» у результаті чого до бюджету не надійшла сума акцизного податку у особливо великих розмірах.
Встановлено, що основний вид діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_1 ) виробництво основних фармацевтичних продуктів.
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснюється виробництво та реалізацію лікарських засобів, які внесені до Державного реєстру лікарських засобів в т.ч. « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (реєстраційне посвідчення UA/6211/02/02) та «Сиптил Плюс» (реєстраційне посвідчення НОМЕР_2 ), які мають міжнародну непатентовану назву « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (Етанол).
Відповідно до п. 1 Постанови КМУ від 05.01.2011 № 19 затвердженощорічні квоти на відвантаження суб`єктам підприємницької діяльності спирту етилового, що використовується для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів і еліксирів, за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту етилового, згідно з додатком.
Відповідно до п. 2 Постанови установлено, що до лікарських засобів (у тому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів), крім лікарськихзасобів увигляді бальзамів,еліксирів талікарських засобів,які маютьміжнародну непатентовануназву ІНФОРМАЦІЯ_5 , для виробництва яких використовується спирт етиловий за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту етилового, належать лікарські засоби, включені до Державного реєстру лікарських засобів, а також лікарські засоби, зареєстровані в інших країнах в установленому законодавством порядку, що підтверджується реєстраційним посвідченням, виданим відповідною країною.
Так, згідно висновку Аналітичного дослідження фінансово господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № 3/06-30-16-05/32744083 від 22.01.2019 року, проведеного ІНФОРМАЦІЯ_6 встановлено, що підприємство, протягом 2016-2018, отримало спирт етиловий з акцизним податком за повною ставкою у кількості 34050 дал, який могло використати для виготовлення лікарських засобів «Сиптил» (фл/100 г, 70%) та «Сиптил Плюс» (фл/100 г, 96%), які мають міжнародну непатентовану назву «Ethanol» (Етанол).
Поряд з цим, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », протягом 2016-2018, виготовило та реалізувало лікарських засобів «Сиптил» та «Сиптил Плюс» у загальній кількості 12988622 флаконів, для виробництва яких необхідно було використати спирт етиловий 96% у кількості 114037 дал.
Крім того, підприємство протягом 2016-2018 років отримало спирту етилового 96% з нульовою ставкою акцизного податку для виготовлення лікарських засобів за виключенням лікарських засобів у вигляді бальзамів, еліксирів та лікарських засобів, які мають міжнародну непатентовану назву ІНФОРМАЦІЯ_5 , у межах встановленої квоти 422000 дал.
Враховуючи наведене, з урахуванням механізму роботи податкового поста на підприємстві, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для виготовлення лікарських засобів «Сиптил» (фл/100 г, 70%) та «Сиптил Плюс» (фл/100 г, 96%), які мають міжнародну непатентовану назву «Ethanol» (Етанол), в порушення п.2 постанови КМУ від 05.01.2011 № 19 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів», використано спирт етиловий, який підприємство придбало в межах квоти з нульовою ставкою акцизного податку.
Внаслідок вказаних дій, відповідно до висновку аналітичного дослідження, втрати бюджету у вигляді недоотримання Державним підприємством спиртової та лікеро горілчаної промисловості « ІНФОРМАЦІЯ_7 » акцизного податку та відповідно ненадходження його до бюджету складають 98283948 грн.
Враховуючи те, що для досягнення повноти, всебічності при розслідуванні даного кримінального правопорушення необхідно встановити всі обставини, які мають істотне значення для кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні документів, які зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ), а саме: звітів та документів щодо підтвердження квот ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по отриманому спирту етиловому за нульовою ставкою акцизного податку відповідно до постанови КМУ від 05.01.2011 № 19, актів що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів, матеріали про адміністративні правопорушення законодавства України щодо забезпечення якості лікарських засобів стосовно службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за період 2016-2018 року.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тобто, довести вищевказані обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, іншим способом не передбачається можливим.
Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.
Згідно ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється стороною кримінального провадження шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до клопотання заяву про розгляд клопотання без його участі, а тому, на підставі ч. 3 ст. 244 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе провести розгляд клопотання без участі слідчого.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступного висновку.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебувають документи, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни, або знищення.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належить інформація та відомості, закріплені у ст. 162 КПК України.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 ст. 163 КПК України доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зважаючи на те, що слідчий в клопотанні про надання доступу до документації, яка відноситься до охоронюваної законом таємниці, довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в даних документах і є речовим доказом по кримінальному провадженню, а також те, що слідчим доведені обставини, передбачені ч. 3 ст. 132 КПК, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 132 ч. 3, 159-166 КПК України, суд
Постановив:
Надати старшому слідчому з ОВС СУ ГУ ДФС у Житомирській області підполковнику податкової міліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ та можливість вилучення у службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) оригінали документів, а саме:Актів за результатамипроведення планового(позапланового)заходу державногонагляду (контролю)щодо додержанняліцензіатом умовпровадження господарськоїдіяльності звиробництва лікарськихзасобів (промислового)№ 10-Ввід 09.06.217та №06-Вта додатківдо такихактів,накази пропроведення планових(позапланових)перевірок,посвідчень напроведення перевірки,розпорядження щодоусунення порушеньвимог ліцензійнихумов потаким актамта звітівпро їхвиконання, оригінали інших актів, що було складено за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів, матеріали про адміністративні правопорушення законодавства України щодо забезпечення якості лікарських засобів стосовно службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за період 2016-2019 року.
Встановити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали, тобто до 07.01.2021 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1