Постанова № 9335429, 23.04.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2010
Номер справи
2а-1585/10/1370
Номер документу
9335429
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

23.04.2010 р. , 12 год. 40 хв.                                                             справа № 2а-1585/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

          головуючого-судді                     Кравчука В.М.

          за участю секретаря судового засідання           Ганачівської Л.Ю.,

представника позивача                                                  Борщевського Н.Р.,

прокурора                                                                       Лящука Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засідання справу за позовом

Прокурор Галицького р-ну м.Львова в інт. ВП "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго"

до ДП "Золочівський лісгосп"

пропро стягнення штрафу ,

ВСТАНОВИВ:

23.02.2010 року прокурор Галицького району м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою поданою в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики Державного підприємства Національна енергетична компанія «Укренегро»в особі ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні»ДП НЕК «Укренерго» до Державного підприємства «Золочівський лісгосп»про стягнення штрафу.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за результатами проведеної перевірки встановлено порушення законодавства про електроенергетику. Інспекцією винесено припис з вимогою про усунення виявлених порушень. Правопорушником вимоги інспекції не виконано, тому до нього застосовано штраф в розмірі 3009 грн. В судовому засіданні представник позивача просив позов задовольнити та стягнути суму штрафу.

В судовому засіданні прокурор позов підтримав.

Відповідач в судове засідання не з‘явився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, заперечень по суті спору не надав.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, Суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини:

06 листопада 2008 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Львівській області проведено перевірку ДП «Золочівський лісгосп»на предмет державного енергетичного нагляду, про що складено акт від 07.11.2008 р.

Перевіркою встановлено ряд порушень, про що видано припис № 05-417 від 17.11.2008 р. З вимогами припису ознайомлений керівник ДП «Золочівський лісгосп»Куть М.В. Однак відповідач вимоги припису не виконав. Доказів зворотнього Суду не надано.

У зв‘язку з цим інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Львівській області складено акт № 05-763 від 19.03.2009 року по не виконання вимог припису від 17.11.2008 р., а саме: п.1 «не заключний договір на обслуговування електроустановок господарства з організацією, яка має відповідний дозвіл для проведення таких робіт, не призначена особа, відповідальна за експлуатацію електрогосподарства з групою допуску з електробезпеки не нижче V.; п.6 «не проведено повне випробовування силового трансформатора ТМ 400 КВА, кВА 479 по об‘єкту гаражі.

За ухилення від виконання припису Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Львівській області від 07.11.2008 р. № 05-417 винесено постанову № 34 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в сумі 3009 грн.

Спір виник щодо стягнення суми штрафу за не виконання вимог припису.

Вирішуючи спір, Суд виходив з наступного. Спірні правовідносини регулюються Законом України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” та Законом України «Про теплопостачання»та Законом України «Про електроенергетику».

Відповідно до ст..1 та 2 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Статтею 9 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” передбачено, що невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб'єкта господарювання згідно із законом.

Здійснюючи перевірку позивач у свої діяльності користувавсь ст.. 9 Закону України «Про електроенергетику», відповідно до якої державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж здійснює нагляд за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України.

Права, обов‘язки та відповідальність електропостачальників встановлені ст. 24 Закону України «Про електроенергетику». Перевіркою встановлено не виконання електропостачальником обов‘язків, покладених на нього вказаним Законом.

Добровільно вимоги припису відповідач не виконав, зворотнього Суду не доведено.

Відповідно до ст..27 суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Разом з тим, Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.06.1999 р. «Про затвердження Положення про порядок накладення на суб‘єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електоренергетики та сфері теплопостачання»передбачено, що суб‘єкт господарювання зобов‘язаний сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У випадку несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Інспекцією накладено на Державне підприємство «Золочівський лісгосп»штраф в розмірі 3009 грн. за не виконання вимог припису, про що видано постанову.

Відповідач доказів сплати штрафу не представив, постанову не оскаржував.

Таким чином, відповідач зазначених тверджень не спростував та не навів доказів, які б свідчили про дотримання вимог Закону України «Про електроенергетику». У відповідності до ст. 71 КАС України, кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. З урахуванням наведеного, Суд дійшов висновку, що фінансові санкції в розмірі 3009 грн. застосовано до відповідача правомірно. Виходячи з вищенаведеного, позов слід задовольнити повністю.

Судові витрати у справі відсутні, а тому між сторонами не розподіляються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, Суд –

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Державного підприємства «Золочівський лісгосп»(ідентифікаційний код 00992467, с. Струтин Золочівського району Львівської області) на користь Державного бюджету України 3009 (три тисячі дев‘ять) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасована, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 30 квітня 2010 року о 14:00

Суддя                                                   Кравчук Володимир Миколайович