ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
23.03.10Справа №2а-608/10/8/0170 (11:12г.) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., при секретарі Маляр К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м.Євпаторії АР Крим
до Закладу об’єднання громадян «Санаторій імені Й.О.Наговіцина Українського товариства сліпих»
про стягнення
Представники сторін:
від позивача: Григор’єв Ілля Олександрович, довіреність №5938/10/10-0 від06.07.2009р.;
від відповідача: не з’явився.
Суть спору: Державна податкова інспекція в м.Євпаторії АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з закладу об’єднання громадян «Санаторій імені Й.О.Наговіцина Українського товариства сліпих» заборгованості в сумі 30078,85грн., у тому числі 9199,27грн. орендної плати за землю з юридичних осіб, у тому числі 57,58грн. пені, 1592,96грн. земельного податку з юридичних осіб, у тому числі 7,74грн. пені, 17480,73грн. податку на додану вартість, у тому числі 23,49грн. пені, 1805,89грн. збору за спеціальне водокористування в частині використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання, та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв.
Ухвалами суду від 06.01.2010р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні 23.03.2010р. представник позивача надав пояснення по самостійному нарахуванню відповідачем орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності згідно податкових декларацій від30.01.2009р. та від11.09.2009р. та уточнюючої податкової декларації від11.09.2009р. та пояснення по розрахунку пені та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання 23.03.2010р. не забезпечив, про час, місце та дату розгляду справи повідомлений належним чином – рекомендованою кореспонденцією.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Заклад об’єднання громадян «Санаторій імені Й.О.Наговіцина Українського товариства сліпих» 21.12.1994р. зареєстрований у якості юридичної особи, ідентифікаційний код 05381538. Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців реєстраційна справа знаходиться у Виконавчому комітеті Євпаторійської міської Ради АРКрим (а.с.5).
Заклад об’єднання громадян «Санаторій імені Й.О.Наговіцина Українського товариства сліпих» знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в м.Євпаторії АР Крим.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до наданих відповідачем податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від11.09.2009р. №38387 та від11.09.2009р. №38410 відповідачем самостійно нараховано станом на 30.09.2009р. – 2927,89грн., на 30.09.2009р. – 1835,69грн., на 30.10.2009р. – 2927,89грн., на 30.10.2009р. – 2995,08грн., на 30.11.2009р. – 2927,89грн., на 30.11.2009р. – 2995,08грн., загалом у сумі 16609,52грн. (а.с.13-17).
Відповідачем було самостійно зменшено податкове зобов’язання у сумі 7650,52грн.
Заборгованість у розмірі 104,06грн. була сплачена відповідачем.
Судом встановлено, що ДПІ в м.Євпаторії АР Крим проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов’язання по орендній платі за землю за 2009рік, за результатами якої складений Акт перевірки №2107/15-3 від02.11.2009р. (а.с.19).
Перевіркою встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від21.12.2000 р. зі змінами та доповненнями та ст.17 Закону України, а саме несвоєчасність сплати податкового зобов’язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності.
На підставі акту перевірки №2107/15-3 від02.11.2009р. ДПІ в м.Євпаторії АР Крим було прийняте податкове повідомлення – рішення №0004241503/0 від03.11.2009р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу на підставі п.п.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами» в сумі 286,50грн. (а.с.18).
Крім того, на підставі ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами» за порушення строків погашення заборгованості по розрахунку позивачем була нарахована пеня в розмірі 57,58грн.
Таким чином, за відповідачем склалася податкова заборгованість з орендної плати за землю у розмірі 9199,27грн., у тому числі 57,58грн. пені.
Крім того, судом встановлено, що відповідачем згідно податкових декларацій самостійно нарахований податок на додану вартість на загальну суму 17693,00грн. (24-27).
Задекларована сума була частково погашена відповідачем в розмірі 2169,58грн. та в сумі 269,61грн. за рахунок переплати.
Судом встановлено, що у період з 28.10.2009р. по 29.10.2009р. Державною податковою інспекцією в м.Євпаторії АР Крим проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету Закладу об’єднання громадян «Санаторій імені Й.О.Наговіцина Українського товариства сліпих», за результатами якої складений Акт перевірки №2088/15-02 від29.10.2009р. (а.с.28, зворотній бік а.с.28).
Перевіркою встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від21.12.2000 р. зі змінами та доповненнями, а саме несвоєчасність сплати податку на додану вартість:
- декларація №37466 від21.08.2009р. (25 днів затримки), сума штрафних санкцій – 220,22грн.;
- декларація №37466 від21.08.2009р. (24 дні затримки), сума штрафних санкцій – 248,04грн.;
- декларація №37466 від21.08.2009р. (21 день затримки), сума штрафних санкцій – 17,90грн.;
- декларація №37466 від21.08.2009р. (17 днів затримки), сума штрафних санкцій – 249,34грн.;
- декларація №37466 від21.08.2009р. (17 днів затримки), сума штрафних санкцій – 248,87грн.;
- декларація №37466 від21.08.2009р. (15 днів затримки), сума штрафних санкцій – 249,66грн.;
- декларація №37466 від21.08.2009р. (11 днів затримки), сума штрафних санкцій – 199,84грн.;
- декларація №37466 від21.08.2009р. (9 днів затримки), сума штрафних санкцій – 299,95грн.;
- декларація №37466 від21.08.2009р. (4 дні затримки), сума штрафних санкцій – 200,00грн.
На підставі Акту перевірки №2088/15-02 від29.10.2009р. податковим повідомленням – рішенням №0002441502/0 від29.10.2009р. позивачем було застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1933,82грн. (а.с.29).
Відповідно до ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами» за порушення строків погашення заборгованості по розрахунку позивачем була нарахована пеня в розмірі 23,49грн.
Також судом встановлено, що згідно податкового розрахунку земельного податку за 2009рік, відповідачем самостійно нарахований земельний податок станом на 30.10.2009р. – 12553,07грн., станом на 30.11.2009р. – 12553,07грн. (а.с.20-21).
Відповідачем самостійно зменшене податкове зобов’язання по земельному податку в сумі 23520,42грн.
Заборгованість була частково погашена за рахунок наявної переплати в сумі 0,50грн.
Згідно зі ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами» за порушення строків погашення заборгованості по розрахунку позивачем була нарахована пеня в розмірі 7,74грн.
Крім того, судом встановлено, що відповідачем був самостійно задекларований податок зі збору на спеціальне водокористування в частині використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв по декларації за 9місяців 2009року на суму 2591,67грн. (а.с.30).
Податковий борг було частково погашено за рахунок переплати в сумі 785,78грн.
Відповідач обов’язок по своєчасній сплаті сум податків і зборів не виконав.
Судом встановлено, що позивачем на адресу відповідача були направлені перша та друга податкові вимоги №1/373 від01.10.2009р. на суму 14396,42грн. та №2/401 від02.11.2009р. на суму 13497,03грн., які були отримані відповідачем 02.10.2009р. та 12.11.2009р. відповідно, про що свідчать відмітка на коренці першої податкової вимоги та поштове повідомлення про вручення другої податкової вимоги (а.с.31, 32).
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобов’язання, нараховані контролюючим органом.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від04.12.1990р. №509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від21.12.2000р. податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб’єктами владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509 від04.12.1990р. зі змінами та доповненнями завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Сума податкового боргу позивача включає в себе і самостійно визначені відповідачем податкові зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності шляхом подання податкових декларацій.
Відповідно до ст.14 Закону України «Про систему оподаткування» №1251-XII від25.06.1991р. із змінами та доповненнями до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) належить також плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).
Відповідно до п.2.1. та п.2.2 ст. 2 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від03.04.1998р. зі змінами та доповненням платником податку на додану вартість є будь-яка особа, яка:
а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;
б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;
в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.
- будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку.
Відповідно до п.п.7.3.1. п.7.3. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а в разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;
або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Згідно з п.4.1 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).
У разі якщо звичайна ціна на товари (послуги) перевищує договірну ціну на такі товари (послуги) більше ніж на 20 відсотків, база оподаткування операції з поставки таких товарів (послуг) визначається за звичайними цінами.
Згідно ст. ст. 14, 15 Закону України від25.06.1991р. №1251-XII «Про систему оподаткування» зі змінами та доповненнями податок на додану вартість, збір за спеціальне використання природних ресурсів є податковими зобов'язаннями.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III (із змінами та доповненнями)є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Згідно з пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пп.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181).
Згідно із пп.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону №2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пунктом 16.4 статті 16 цього Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не сплатив у повному обсязі податковий борг, не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та доказів про сплату податкової заборгованості у повному обсязі суду не надав.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача про стягнення заборгованості в сумі 30078,85грн., у тому числі 9199,27грн. орендної плати за землю з юридичних осіб, у тому числі 57,58грн. пені, 1592,96грн. земельного податку з юридичних осіб, у тому числі 7,74грн. пені, 17480,73грн. податку на додану вартість, у тому числі 23,49грн. пені, 1805,89грн. збору за спеціальне водокористування в частині використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання, та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв підлягають задоволенню в повному обсязі.
Наявність узгодженої суми податкового зобов’язання у розмірі 30078,85грн. також підтверджується карткою особового рахунку відповідача (а.с.33-41).
Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Таким чином, позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанову складено у повному обсязі 29.03.2010року.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Закладу об’єднання громадян «Санаторій імені Й.О.Наговіцина Українського товариства сліпих» (97404, АРК, м.Євпаторія, вул.Московська, б.33; ідентифікаційний код 05381538, банківські рахунки не відомі) податкову заборгованість в сумі 30078,85грн., у тому числі
- 9199,27грн. орендної плати за землю з юридичних осіб на р/р33219812700015, отримувач: місцевий бюджет м.Євпаторії (код34740798), банк отримувача: Управління Держказначейства в м.Євпаторії Головного управління Держказначейства в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, за кодом платежу 5313050200;
- 1592,96грн. земельного податку з юридичних осіб на р/р33210811700015, отримувач: місцевий бюджет м.Євпаторії (код34740798), банк отримувача: Управління Держказначейства в м.Євпаторії Головного управління Держказначейства в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, за кодом платежу 5313050100;
- 17480,73грн. податку на додану вартість на р/р31112029700015, отримувач: державний бюджет м.Євпаторії (код34740798), банк отримувача: Управління Держказначейства в м.Євпаторії Головного управління Держказначейства в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, за кодом платежу 5314010100;
- 1805,89грн. збору за спеціальне водокористування в частині використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання, та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв на р/р31113017700015, отримувач: державний бюджет м.Євпаторії (код34740798), банк отримувача: Управління Держказначейства в м.Євпаторії Головного управління Держказначейства в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, за кодом платежу 3013020100.
3.Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кушнова А.О.