
Справа № 163/940/20
Провадження № 2-а/163/71/20
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2020 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді Чишія С.С.,
з участю секретаря Голядинець О.В.,
представника позивача Чілібі В.В. в режимі відеоконференції,
представника відповідача Кондратюка І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Волинської митниці Держмитслужби про визнання протиправною і скасування постанови у справі про порушення митних правил,
в с т а н о в и в :
У позовній заяві ОСОБА_1 просить визнати протиправною і скасувати постанову у справі про порушення митних правил № 2129/20500/19 від 14 серпня 2019 року за ознаками ч.2 ст.474 МК України.
Вимоги обґрунтовує тим, що вимагати надання копій документів податкові органи мають право виключно в ході проведення перевірок та виключно як доказ встановленого порушення, у порядку та на підставах, визначених підпунктом 20.1.1 та 20.1.6 пункту 20.1 ст.20 Податкового кодексу України. Всі запити містять посилання на пункт 85.4 ст.85 ПК України, однак жоден із одержаних запитів не містить інформації, що передбачена зазначеною нормою. Запити не містять фактів, які свідчать про порушення ПП "Західна Аграрна Компанія" законодавства, тому відповідно до пункту 73.3 ст.73 ПК України вона звільняється від обов`язку надавати відповідь на такий запит. Вимоги посадових осіб органу доходів і зборів, що викладені у листах №№ 3598/10/03-20-14-08, 4831/10/03-20-14-08 та 6369/10/03-20-14-08 не відповідають вимогаv законності, тому ПП "Західна Аграрна Компанія" не мала обов`язку щодо надання копій відповідних документів на жоден із зазначених запитів. У зв`язку з невідповідністю запитів вимогам законодавства, їх протиправністю та відсутністю обов`язку надання зазначених в них документів відсутні ознаки протиправності його діяння і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.474 МК України. Жодного акту про ненадання до перевірки документів одразу, після спливу строку надання оригіналів документів до перевірки, складено не було. Під час провадження у справі про порушення митних правил не було з`ясовано питання законності вимог посадових осіб органу доходів і зборів. В оскаржуваній постанові не зазначено, на підставі яких норм чинного законодавства у позивача виник обов`язок з виконання вимог посадових осіб органу доходів і зборів. За таких обставин провадження у справі не відповідає вимогам повноти, об`єктивності, неупередженості, обґрунтованості та законності. Крім цього, 17 квітня та 07 травня 2019 року він прибув до Волинської митниці ДФС для складання протоколу про порушення митних правил, однак з невідомих йому причин протокол про порушення митних правил у його присутності складений не був. В подальшому жодної інформації про складання протоколу та/або притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення митних правил він не одержував. Складання протоколу про порушення митних правил за його відсутності та неповідомлення його про час та місце розгляду справи призвели до безпідставного та необґрунтованого порушення його прав та неможливості використання ним прав як особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, що передбачені ст.498 МК України.
На позовну заяву в.о. начальника Волинської митниці Держмитслужби подав відзив, в якому зазначив, що обґрунтування позивача про невідповідність запитів про надання документів вимогам законодавства спростовується положеннями ч.1, п.4 ч.3 ст.345, ч.1 ст.347, ст.353 МК України, підпунктів 85.2, 85.4, 85.8 статті 85 ПК України. Крім цього, Акт про ненадання/надання не в повному обсязі до перевірки документів (їх копій), пояснень, довідок, інформації тощо при проведенні документальної планової виїзної перевірки дотримання ПП "Західна Аграрна Компанія" вимог законодавства України з питань державної митної справи за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року № 131/14-08/36205714 від 27 лютого 2019 року підписаний в.о. головного бухгалтера підприємства Булакевич О.В.. Позивачу надсилались листи-виклики для надання пояснень та вирішення питання щодо складання протоколу про порушення митних правил та сам протокол про порушення митних правил. Вважає, що посадова особа Волинської митниці Держмитслужби при розгляді справи про порушення митних правил та винесенні оскаржуваної постанови діяла у межах та у спосіб, визначений чинним законодавством.
Позивач в судове засідання не з`явився, доручивши представляти свої права та інтереси адвокату Чілібі В.В..
Представник Чілібі В.В. в судовому засіданні позов підтримав з наведених у ньому підстав, просив його задовольнити
Представник відповідача Кондратюк І.П. позов не визнав, висловив доводи аналогічні відзиву, просив у задоволенні позову відмовити.
Аналізом доказів по справі суд встановив наступні фактичні обставини.
Згідно із наказом ГУ ДФС у Волинській області від 28 грудня 2018 року № 4710 відділом митного аудиту управління аудиту ГУ ДФС у Волинській області проводилась документальна планова виїзна перевірка ПП "Західна Аграрна Компанія" за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року терміном 30 робочих днів з 24 січня 2019 року (далі - Наказ № 4710).
ГУ ДФС у Волинській області на підставі Наказу № 4710 та на виконання підпункту 16.1.5 пункту 16.1 статті 16, підпункту 20.1.6 пункту 20.1 статті 20, підпунктів 85.2, 85.4, 85.7, 85.8 статті 85 ПК України, в порядку передбаченому статтями 347-354 МК України, з метою перевірки дотримання вимог митного режиму тимчасового ввезення іноземних товарів на митну територію України, керівнику ПП "Західна Аграрна Компанія", керівником якого на час проведення перевірки перебував ОСОБА_1 , надіслано запит № 3598/10/03-20-14-08 від 04 лютого 2019 року про надання належним чином завірених копій документів, зокрема: журналу з обліку договорів; картку рахунку 37 "Розрахунки з різними дебіторами"; картку рахунку 631 "Рахунки з вітчизняними постачальниками"; картку рахунку 91 "Загально-виробничі товари".
13 лютого 2019 року у зв`язку із ненаданням ПП "Західна Аграрна Компанія" до перевірки належним чином завірених копій документів, вказаних у запиті № 3598/10/03-20-14-08 від 04 лютого 2019 року, ГУ ДФС у Волинській області керівнику ПП "Західна Аграрна Компанія" надіслало запит № 4831/10/03-20-14-08 від 13 лютого 2019 року про надання копій документів таких же, як і в запиті № 3598/10/03-20-14-08 від 04 лютого 2019 року.
22 лютого 2019 року керівнику ПП "Західна Аграрна Компанія" ГУ ДФС у Волинській області надіслало запит № 6369/10/03-20-14-08 про надання копій документів у зв`язку із ненаданням даним підприємством до перевірки належним чином завірених копій документів, вказаних у запитах № 3598/10/03-20-14-08 від 04 лютого 2019 року та № 4831/10/03-20-14-08 від 13 лютого 20149 року, в термін до 26 лютого 2019 року. Крім того, в доповнення до передніх запитів, просило також надати належним чином завірені копії за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року, зокрема: журнал обліку дорожніх листів сільськогосподарської техніки; первинні документи, що підтверджують використання техніки, а саме: тракторів John Deere з реєстраційними номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_2 , НОМЕР_7 , глибокорихлителя Cultuplow 51, трактора Білорусь МТЗ-1221, реєстраційний номер НОМЕР_8 , сівалок Rapid RDA 600S, Horsch Focus, Horsch Maestro; відомості бухгалтерського обліку щодо списання пального по вказаній власній та орендованій сільськогосподарській техніці; накази про облікову політику; накази про закріплення працівників за вказаними та орендованим тракторами; відомості про нарахування заробітної плати працівникам, закріпленими за вказаними та орендованим тракторами; відомості обліку роботи зазначеної та орендованої сільськогосподарської техніки.
25 лютого 2019 року листом № 1-4/46 ПП "Західна Аграрна Компанія" відмовило ГУ ДФС у Волинській області у наданні копій документів зазначених у запиті № 3598/10/03-20-14-08 від 04 лютого 2019 року з огляду на те, що даний запит є необґрунтованим та таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства і не може бути підставою для надання підприємством копій зазначених документів з огляду на вимоги підпункт 16.1.5 пункту 16.1 статті 16, пункт 85.4 статті 85 ПК України.
Листом від 26 лютого 2019 року № 1-4/48 ПП "Західна Аграрна Компанія" відмовила у наданні ГУ ДФС у Волинській області копій документів зазначених у запиті № 4831/10/03-20-14-08 від 13 лютого 2019 року з тих же підстав, що у листі №1-4/46 від 25 лютого 2019 року.
26 лютого 2019 року ПП "Західна Аграрна Компанія" ГУ ДФС у Волинській області надіслало лист № 1-4/49 в якому зазначило, що запит № 6369/10/03-20-14-08 від 22 лютого 2019 року не містить інформації, що передбачена пунктом 85.4 статті 85 ПК України. Зокрема, він не містить інформації про виявлення будь-якого факту приховування (заниження) об`єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Тому, запит є необґрунтованим, не відповідає вимогам чинного законодавства та не може бути підставою для надання підприємством копій зазначених документів. Разом з цим надано пояснення, що на обліку у даного підприємства перебуває власна сільськогосподарська техніка, зокрема, 2 сівалки марки HORSCH Focus 6 TD. В митному режимі тимчасового ввезення підприємство ввезло на митну територію України сівалки HORSCH Focus 6 TD 3-Punkt та HORSCH Focus 6 TD М10. На підтвердження пояснень надано копії свідоцтв про реєстрацію машин серії НОМЕР_9 та серії НОМЕР_10 .
27 лютого 2019 року посадовими особами ГУ ДФС у Волинській області складено Акт про ненадання/надання не в повному обсязі до перевірки документів (їх копій), пояснень, довідок, інформації тощо при проведенні документальної планової виїзної перевірки дотримання ПП "Західна Аграрна Компанія" вимог законодавства України з питань державної митної справи за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року № 131/14-08/36205714 від 27 лютого 2019 року (далі - Акт від 27 лютого 2019 року).
Відповідно до цього акту ПП "Західна Аграрна Компанія" не забезпечило надання до перевірки в повному обсязі всіх документів, вказаних у запитах № 3598/10/03-20-14-08 від 04 лютого 2019 року, № 4831/10/03-20-14-08 від 13 лютого 2019 року: журналу з обліку договорів; первинні документи, що підтверджують використання орендованих сівалок HORSCH, Maestro, HORSCH Focus 6 TD M10, HORSCH Focus 6 TD 3-Punkt (згідно з наданими первинними документами (дорожній листок трактора) неможливо повністю ідентифікувати сівалки); картку рахунку 37 "Розрахунки з різними дебіторами"; картку рахунку 631 "Рахунки з вітчизняними постачальниками"; картку рахунку 91 "Загально-виробничі товари". Запиті №6369/10/03-20-14-08 від 22 лютого 2019 року: журнал обліку дорожніх листів сільськогосподарської техніки; первинні документи, що підтверджують використання техніки за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року, а саме: трактори John Deere з реєстраційними номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_2 , НОМЕР_7 , глибокорихлителя Cultuplow 51, трактора Білорусь МТЗ-1221, реєстраційний номер НОМЕР_8 , сівалок Rapid RDA 600S, Horsch Focus, Horsch Maestro; відомості бухгалтерського обліку щодо списання пального по вказаній власній та орендованій сільськогосподарській техніці; накази про облікову політику; накази про закріплення працівників за вказаними та орендованим тракторами; відомості про нарахування заробітної плати працівникам, закріпленим за вказаними та орендованими тракторами; відомості обліку роботи зазначеної та орендованої сільськогосподарської техніки.
Примірник Акту від 27 лютого 2019 року з додатками отримано в.о. головного бухгалтера ПП "Західна Аграрна Компанія" Булакевич О.В. 28 лютого 2019 року.
Листом № 1064/7/03-20-14-08-14 від 28 лютого 2019 року ГУ ДФС у Волинській області до Волинської митниці ДФС надіслано Акт від 27 лютого 2019 року.
12 червня 2019 року інспектор Волинської митниці ДФС склав щодо ОСОБА_1 протокол про порушення митних правил № 2129/20500/19 за ознаками ч.2 ст.474 МК України. В протоколі зазначено, що ОСОБА_1 , керівник ПП "Західна Аграрна Компанія", перешкодив посадовим особам органу доходів і зборів, тобто не виконав їх вимог під час проведення документальної перевірки дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи.
14 серпня 2019 року заступник начальника Волинської митниці ДФС Герман В.М. виніс оскаржувану постанову, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ч.2 ст.474 МК України, відповідно до змісту протоколу № 2129/20500/19 і накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 гривень.
Згідно із ст.498 МК України особи, які притягуються до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, та власники товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу (заінтересовані особи), під час розгляду справи про порушення митних правил у органі доходів і зборів або суді мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, одержувати копії рішень, постанов та інших документів, що є у справі, бути присутніми під час розгляду справи у органі доходів і зборів та брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у їх дослідженні, заявляти клопотання та відводи, під час розгляду справи користуватися юридичною допомогою захисника, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, давати усні і письмові пояснення, подавати свої доводи, міркування та заперечення, оскаржувати постанови органу доходів і зборів, суду (судді), а також користуватися іншими правами, наданими їм законом.
Частинами 1, 4 ст.526 МК України встановлено, що справа про порушення митних правил розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, та/або її представника. Справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
В наданих суду матеріалах справи містяться адресовані ОСОБА_1 повідомлення № 2132/03-70-20-02 ( АДРЕСА_1 ) та № НОМЕР_11 ( АДРЕСА_2 ) від 05 квітня 2019 року, в яких зазначено про необхідність прибуття до Волинської митниці ДФС 17 квітня 2019 року для надання пояснень та вирішення питання щодо складання протоколу про порушення митних правил.
17 квітня 2019 року ОСОБА_1 до Волинської митниці ДФС подав клопотання про надання для ознайомлення матеріалів справи про порушення митних правил, надання часу для подання письмових пояснень, доказів та забезпечення можливості отримання юридичної допомоги захисника.
07 травня 2019 року ОСОБА_1 до Волинської митниці ДФС подав клопотання про долучення доказів до матеріалів справи про порушення митних правил.
04 червня 2019 року Волинська митниця ДФС ОСОБА_1 надіслала повідомлення № ФОП-2059/20/03-70-20-02 ( АДРЕСА_2 ), в якому зазначено про необхідність прибуття до Волинської митниці ДФС 12 червня 2019 року для складання протоколу про порушення митних правил.
12 червня 2019 року рекомендованим листом з трек-номером 4302519291046 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) надісланий примірник протоколу про порушення митних правил № 2129/20500/19 із зазначенням про розгляд справи 17 липня 2019 року. Рекомендований лист з трек-номерами 4302519291046 отриманий за довіреністю 01 липня 2019 року.
15 липня 2019 року до Волинської митниці ДФС надійшов лист від ПП "Західна Аграрна Компанія", в якому зазначено, що ОСОБА_1 з 01 червня 2019 року у трудових, цивільно-правових відносинах з підприємством не перебуває та не займає у ньому жодної посади в органах управління, тому поштове відправлення з трек-номером 4302519291046 повертається.
02 серпня 2019 року ОСОБА_1 , за адресою АДРЕСА_3 , рекомендованим листом з трек-номером 4435000321118 надіслано протокол про порушення митних правил № 2129/20500/19 із зазначенням про розгляд справи 14 серпня 2019 року.
Жодної інформації про підтвердження вручення рекомендованого листа з трек-номером 4435000321118 матеріали справи не містять.
З огляду на такі обставини твердження позивача про те, що складання протоколу про порушення митних правил за його відсутності, неповідомлення його про час та місце розгляду справи призвели до безпідставного та необґрунтованого порушення його прав та неможливості використання ним прав як особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, що передбачені ст.498 МК України, знайшло своє підтвердження.
Таким чином, на момент винесення оскаржуваної постанови повідомлення про дату розгляду протоколу ОСОБА_1 не отримав, тобто відомостей про своєчасне сповіщення позивача про місце і час розгляду справи не було. У зв`язку з цим позивач був позбавлений можливості реалізувати свої процесуальні права, а заяв про розгляд протоколу за його відсутності він не подавав.
Наведене свідчить про порушення права позивача на захист і є безумовною підставою для визнання протиправною і скасування оскаржуваної постанови відповідно до положень п.4 ч.1 ст.531 МК України.
В обґрунтуванні позову позивач зазначає, що вимоги посадових осіб органу доходів і зборів, що викладені у листах №№3598/10/03-20-14-08, 4831/10/03-20-14-08 та 6369/10/03-20-14-08 не відповідають вимогам законності, тому ПП "Західна Аграрна Компанія" не мала обов`язку щодо надання копій відповідних документів на жоден із зазначених запитів.
Згідно із підпунктом 16.1.5 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов`язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов`язаних із визначенням об`єктів оподаткування (податкових зобов`язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов`язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов`язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання.
Відповідно до пункту 71.1 статті 71 ПК України інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.
Відповідно до пункту 73.3, абзацу 5 пункту 73.3 статті 73 ПК України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб`єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження. Платники податків та інші суб`єкти інформаційних відносин зобов`язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом).
Відповідно до пункту 85.2. статті 85 ПК України платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Згідно із пунктом 85.4. статті 85 ПК України при проведенні перевірок посадові (службові) особи контролюючого органу мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об`єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).
Відповідно до пункту 85.6 статті 85 ПК України у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.
Відповідно до пункту 85.8. статті 85 ПК посадова (службова) особа контролюючого органу, яка проводить перевірку, у випадках, передбачених цим Кодексом, має право отримувати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).
Згідно із ч.1 ст.345 МК України документальна перевірка - це сукупність заходів, за допомогою яких митні органи переконуються у правильності заповнення митних декларацій, декларацій митної вартості та в достовірності зазначених у них даних, законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або за межі території вільної митної зони, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних та інших платежів, а також пені, контроль за справлянням яких покладено на митні органи.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.345 МК України митні органи мають право здійснювати митний контроль шляхом проведення документальних виїзних (планових або позапланових) та документальних невиїзних перевірок дотримання законодавства України з питань митної справи щодо відповідності фактичного використання переміщених через митний кордон України товарів заявленій меті такого переміщення та/або відповідності фінансових і бухгалтерських документів, звітів, договорів (контрактів), калькуляцій, інших документів підприємства, що перевіряється, інформації, зазначеній у митній декларації, декларації митної вартості, за якими проведено митне оформлення товарів у відповідному митному режимі;
Відповідно до ч.1 ст.347 МК України посадовим особам митних органів під час проведення документальної виїзної перевірки для з`ясування питань, пов`язаних з перевіркою, надається право, зокрема: здійснювати перевірку грошових, фінансових і бухгалтерських документів, звітів, контрактів, декларацій, калькуляцій, інших документів, які можуть бути пов`язані з операціями із ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони чи вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або території вільної митної зони, у тому числі інформації, необхідної для з`ясування питань перевірки, яка є в розпорядженні підприємства, що перевіряється, в електронному вигляді; отримувати безоплатно від підприємств, що перевіряються, інформацію, пояснення, письмові довідки з питань, що виникають під час проведення перевірки, копії документів, засвідчені підписом керівника підприємства або уповноваженою ним особою та скріплені печаткою (за наявності).
Відповідно до ч.ч.2, 4, 5, 10 ст.353 МК України підприємство, що перевіряється, зобов`язане не пізніше першого робочого дня, наступного за днем початку документальної перевірки, надати у повному обсязі посадовим особам митного органу, які проводять перевірку, всі документи, у тому числі в електронній формі, що належать до предмета перевірки або пов`язані з ним, можуть мати відношення до переміщення товарів через митний кордон України, у тому числі до ввезення товарів на територію вільної митної зони або їх вивезення з цієї території.
Під час проведення перевірки посадові особи митного органу, які проводять перевірку, для отримання документів (їх копій), пояснень, довідок подають керівнику підприємства або уповноваженій ним особі письмові запити під особистий підпис на другому примірнику таких запитів із зазначенням переліку документів (їх копій), пояснень, довідок, необхідних для перевірки, та строку їх надання. Такі запити можуть бути подані не пізніше ніж за п`ять робочих днів до закінчення строку перевірки (у тому числі продовженого).
У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи надати зазначені у запиті матеріали посадовій особі митного органу, уповноваженій на проведення перевірки, така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові керівника підприємства або уповноваженої ним особи та переліку документів, які йому запропоновано подати, а також причин такої відмови стосовно кожного документа. Зазначений акт підписується посадовою особою митного органу та керівником підприємства або уповноваженою ним особою. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи від підписання зазначеного акта в ньому робиться відповідний запис.
Посадова особа митного органу, уповноважена на проведення перевірки, у випадках, передбачених цим Кодексом, має право отримувати від підприємства копії документів, що стосуються предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом керівника підприємства або уповноваженої ним особи та скріплені печаткою (за наявності). Отримання копій документів оформляється описом. Копія опису, складеного посадовими особами митного органу, вручається під особистий підпис керівнику підприємства, що перевіряється, або уповноваженій ним особі. Якщо керівник підприємства або уповноважений ним представник відмовляється від підпису про отримання копії опису, то посадові особи митного органу, які отримують копії, роблять в описі відмітку про відмову від підпису.
Таким чином, обґрунтування позову тим, що вимоги посадових осіб органу доходів і зборів, що викладені у листах №№3598/10/03-20-14-08, 4831/10/03-20-14-08 та 6369/10/03-20-14-08 не відповідають вимога законності, є безпідставним. Довільне трактування законодавства та помилкове посилання позивача на пункт 73.3, абзац 5 пункту 73.3 статті 73 ПК України, якими визначено порядок отримання податкової інформації контролюючими органами з метою інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів, не давало підстав ПП "Західна Аграрна Компанія" для відмови у наданні контролюючому органу копій запитуваних документів.
Твердження позивача, що жодного акту про ненадання до перевірки документів, одразу після спливу строку надання оригіналів документів до перевірки, складено не було повністю спростовується дослідженим Актом від 27 лютого 2019 року в якому містяться відомості про отримання примірника даного Акту в.о. головного бухгалтера ПП "Західна Аграрна Компанія" Булакевич О.В. 28 лютого 2019 року.
Отже, суд встановив підстави для повного задоволення позовних вимог відповідно до п.3 ч.3 ст.286 КАС України.
В позовній заяві також заявлено вимогу про стягнення на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань відповідача витрат, пов`язаних з правничою допомогою, в сумі 500 гривень.
Наданий стороною позивача звіт щодо наданих послуг за договором про надання адвокатом професійної правничої (правової) допомоги (правових) послуг № 20-ФО-001-КАС від 27 серпня 2020 року відповідає положенням ст.134 КАС України, стороною відповідача заява про неспівмірність заявлених витрат на правничу допомогу не подана, тому до стягнення підлягають заявлені витрати в повному обсязі.
Як вбачається з квитанції Волинського ОУ АТ "Ощадбанк" від 26 березня 2020 року № 61, позивачем за подання до суду заяви про забезпечення даного адміністративного позову сплачено судовий збір в сумі 630,60 гривень.
Відтак в користь позивача з відповідача як суб`єкта владних повноважень за рахунок його бюджетних асигнувань слід стягнути витрати на професійну правничу допомогу та судовий збір у встановленому розмірі.
Керуючись ст.ст.242-247, 286 КАС України,
у х в а л и в :
Позов задовольнити повністю.
Постанову заступника начальника Волинської митниці ДФС Германа Василя Миколайовича від 14 серпня 2019 року в справі про порушення митних правил № 2129/20500/19 про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.2 ст.474 МК України з накладенням стягнення у вигляді штрафу визнати протиправною і скасувати.
Провадження в справі за протоколом про порушення митних правил № 2129/20500/19 закрити.
Стягнути з Волинської митниці Держмитслужби за рахунок її бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 1130 (одна тисяча сто тридцять) гривень 60 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня складення повного рішення через Любомльський районний суд.
Ім`я позивача - ОСОБА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_4 ; РНОКПП - НОМЕР_12 .
Найменування відповідача - Волинська митниця Держмитслужби; місце знаходження: вулиця Призалізнична 13, село Римачі Любомльського району Волинської області; код ЄДРПОУ - 43350888.
Дата складення повного рішення - 04 грудня 2020 року.
Головуючий: суддя С.С.Чишій