Постанова № 93302518, 03.12.2020, Володимирський міський суд Волинської області (до 25.04.2025 - Володимир-Волинський міський суд Волинської області)

Дата ухвалення
03.12.2020
Номер справи
154/3218/20
Номер документу
93302518
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

154/3218/20

3/154/1504/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2020 року. Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітер І.Р., розглянувши матеріали, які надійшли від Володимир-Волинського відділу поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 229017 від 17 вересня 2020 року, вбачається, що 17 вересня 2020 року о 16 год. 30 хв. в м. Володимир-Волинський по вул. Луцькій, ОСОБА_1 керував автомобілем «ВАЗ 2102», реєстраційний номер НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння, що встановлено оглядом на стан сп`яніння, проведеним у встановленому законом порядку, чим порушив п.2.9 «а» Правил дорожнього руху.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив керування транспортними засобами, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, тобто адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

У відповідності до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Згідно вимог ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Дана справа про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, надійшла до Володимир-Волинського міського суду Волинської області 04 листопада 2020 року.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 неодноразово надсилалися судові повістки про виклик до суду, на адресу за якою він зареєстрований, а також фактично проживає, про яку вказав в протоколі про адміністративне правопорушення. Однак в суд ОСОБА_1 не з`явився, причин неявки не повідомив. Поштові відправлення з повісткою повернуті до суду з відміткою поштового відділення «За закінченням терміну зберігання». Судові засідання у справі призначалися неодноразово. 11 листопада 2020 року судом винесено постанову про доставку приводом ОСОБА_1 в судове засідання, виконання якої доручено органам Національної поліції, однак зазначений привід виконано не було.

Таким чином при розгляді даної справи суд приймає до уваги те, що ОСОБА_1 ще при складенні протоколу про адміністративне правопорушення 17 вересня 2020 року було відомо про те, що його справа буде розглядатися Володимир-Волинським міським судом Волинської області, неодноразово йому скеровувалися письмові повідомлення про необхідність явки до суду, щодо нього безрезультатно застосовувався привід, однак до суду ОСОБА_1 на розгляд його справи не з?явився. Жодних клопотань про відкладення судових засідань від ОСОБА_1 не надходило.

Зазначене свідчить про те, що ОСОБА_1 умисно уникає явки до суду та отримання судових повісток з метою уникнення адміністративної відповідальності.

Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 03 квітня 2008 року у справі«Пономарьова проти України» констатував, що сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

У відповідності до ч.2 ст.268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, не вимагається обов?язковою присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У зв?язку з наведеним, враховуючи систематичні неявки ОСОБА_1 у судові засідання для розгляду складеного щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, судом було прийняте рішення про його розгляд за наявними матеріалами адміністративного провадження.

Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП підтверджується:

-результатами проходження ним огляду на стан алкогольного сп`яніння, проведеного за допомогою спеціального технічного засобу - алкотестеру «Драгер», яким встановлено стан сп`яніння ОСОБА_1 17 вересня 2020 року о 16 год. 39 хвилин (1.80 % проміле);

-актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних техніих засобів від 17 вересня 2020 року, якими встановлено поліцейським ознаки алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 у виді різкого запаху алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей;

-письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які були присутніми при проведенні алкотесту;

-особистими письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 17 вересня 2020 року, в яких він зазначив, що сів за кермо транспортного засобу після вживання алкогольних напоїв.

На підставі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Враховуючи наведене суд прийшов до висновку, що дії ОСОБА_1 , які виразились у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, містять склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а його вина у вчиненні даного правопорушення повністю підтверджена зібраними у справі доказами.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.130 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 420 (чотириста двадцять) грн. 40 грн. судового збору за наступними реквізитами:отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.

На підставі ч.2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя : /-/- підпис.

Згідно з оригіналом.

Суддя Володимир-Волинського міського суду Вітер І.Р.