Рішення № 93298099, 01.12.2020, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.12.2020
Номер справи
440/4380/20
Номер документу
93298099
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/4380/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гіглави О.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - В"язун К.Ю.,

представника позивача - Чорнухи Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування наказу,

В С Т А Н О В И В:

11 серпня 2020 року (згідно відбитку поштового штампу на конверті) ОСОБА_1 звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 15.10.2019 №8193-СГ про включення земельних ділянок в перелік на торги в частині включення до переліку на торги земельної ділянки кадастровий номер 5322480400:08:000:0975.

Позовні вимоги позивач мотивує тим, що управлінням безпідставно не враховано обставини, визначені в статтях 134, 136 ЗК України під час прийняття наказу від 15.10.2019 №8193-СГ в частині включення в перелік на торги земельної ділянки з кадастровим номером 5322480400:08:000:0975, дозвіл на розробку проекту землеустрою на яку раніше вже надано позивачу наказом управління від 04.02.2015.

Ухвалою суду від 14.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/4380/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування наказу, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 12:00 год 01.10.2020, яке неодноразово відкладалося та переносилося на 11:00 год 20.10.2020, на 11:00 год 04.11.2020, на 11:00 год 18.11.2020 та на 14:00 год 01.12.2020.

02.10.2020 до суду від Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому управління заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 . Зазначає, що спірна земельна ділянка знаходиться за межами населених пунктів та право розпорядження нею є виключно у Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Доказів того, що земельна ділянка з кадастровим номером 5322480400:08:000:0975 знаходиться у розпорядженні інших суб`єктів позивач не надала. Щодо включення земельної ділянки з кадастровим номером 5322480400:08:000:0975 в перелік на торги, то управління наполягає на тому, що твердження позивача щодо неможливості її включення в аукціон через надання дозволу на розробку проекту землеустрою не тотожне поняття із передачею у власність, а тому отримання дозволу не означає отримання цієї ділянки у власність у майбутньому. Чинним на час виникнення спірних правовідносин Земельним кодексом України не заборонено включати в перелік на торги земельні ділянки, на які надано дозволи на розроблення документації із землеустрою. Таким чином, надання дозволу на розробку проекту землеустрою не виключає можливості включення цієї земельної ділянки в перелік на торги (а.с. 43-44).

В судовому засіданні 01.12.2020 представник позивача вимоги позовної заяви підтримала, просила суд їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання 01.12.2020 не з`явився, будучи належно повідомленим про дату, час та місце його проведення, направив до суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника управління (а.с. 65).

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.

26.11.2014 ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області з клопотанням від 17.11.2014 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,12 га земель сільськогосподарського призначення державної власності із цільовим призначенням для індивідуального садівництва, розташованої на території Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області за межами населення пунктів (а.с. 10).

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 04.02.2015 №239-СГ надано дозвіл гр. ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,12 га земель сільськогосподарського призначення державної власності із цільовим призначенням для індивідуального садівництва, розташованої в адміністративних межах Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, а також вказано на необхідність погодження розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у відповідності до вимог статті 186-1 Земельного кодексу України (а.с. 11).

Відповідно до довідки Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області від 14.05.2020 №697/18-02-27 земельну ділянку площею 9,4050 га, кадастровий номер 5322480400:08:000:0975, відповідно до розробленої Госпрозрахунковим проектно-виробничим архітектурно планувальним бюро при головному архітектору району Схеми планування житлового масиву надані громадянам накази Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою (а.с. 9).

Згідно з довідкою Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області від 29.07.2020 №284/18-02-27, з доданим до неї викопіюванням, у клопотанні гр. ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області зазначена земельна ділянка площею 0,12 га для ведення садівництва на території Білецьківської сільської ради відповідно до схеми планування житлового масиву, на дану земельну ділянку накладено проінвентаризований масив площею 9,405 га з кадастровим номер 5322480400:08:000:0975 (а.с. 12-13).

У подальшому, наказом від 15.10.2019 №8193-СГ «Про включення земельних ділянок на торги» Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, керуючись статтями 15-1, 122, 136 Земельного кодексу України, Положенням про Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, затвердженим наказом Держгеокадастру від 17.11.2016 №308, визначено земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 11193,6774 га до продажу на земельних торгах у формі аукціону права оренди на них, згідно з додатком (а.с. 5).

За змістом додатку до наказу від 15.10.2019 №8193-СГ в Перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які буде продано на земельних торгах, включена земельна ділянка з кадастровим номером 5322480400:08:000:0975 земель сільськогосподарського призначення державної власності із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області (а.с. 5-6).

Позивач, не погодившись з правомірністю винесення Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області наказу від 15.10.2019 №8193-СГ про включення земельних ділянок в перелік на торги в частині включення до переліку на торги земельної ділянки кадастровий номер 5322480400:08:000:0975, звернулась до суду з цим позовом.

Оцінюючи обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 , суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

За змістом статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах - для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара.

За приписами частин шостої та сьомої статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Як визначено частиною четвертою статті 122 Земельного кодексу України, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Відповідно до частини першої статті 134 Земельного кодексу України земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об`єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Частиною другою вказаної статті передбачено земельні ділянки, які не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах).

Так, не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі:

розташування на земельних ділянках об`єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб;

використання земельних ділянок для потреб, пов`язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих дозволів;

використання релігійними організаціями, які легалізовані в Україні, земельних ділянок під культовими будівлями;

будівництва об`єктів, що в повному обсязі здійснюється за кошти державного та місцевих бюджетів;

надання земельних ділянок підприємствам, установам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв (у тому числі національним творчим спілкам та їх членам) під творчі майстерні;

надання земельних ділянок в оренду для реконструкції кварталів застарілої забудови, для будівництва соціального та доступного житла, якщо конкурс на його будівництво вже проведено;

розміщення іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій згідно з міжнародними договорами України;

надання земельної ділянки, викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності для забезпечення таких потреб;

надання земельних ділянок державної або комунальної власності для потреб приватного партнера в рамках державно-приватного партнерства відповідно до закону;

надання земельної ділянки замість викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності та повернення такої земельної ділянки колишньому власнику чи його спадкоємцю (правонаступнику), у разі якщо така потреба відпала;

будівництва, обслуговування та ремонту об`єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об`єктів зв`язку та дорожнього господарства (крім об`єктів дорожнього сервісу);

будівництва об`єктів забезпечення життєдіяльності населених пунктів (сміттєпереробних об`єктів, очисних споруд, котелень, кладовищ, протиерозійних, протизсувних і протиселевих споруд);

передачі громадянам земельних ділянок для сінокосіння і випасання худоби, для городництва;

надання земельних ділянок суб`єктам господарювання, що реалізують відповідно до Закону України "Про особливості провадження інвестиційної діяльності на території Автономної Республіки Крим" зареєстровані в установленому порядку інвестиційні проекти. Надання такої земельної ділянки у власність здійснюється згідно із законодавством після завершення строку реалізації інвестиційного проекту за умови виконання суб`єктом господарювання договору про умови реалізації цього інвестиційного проекту на території Автономної Республіки Крим;

поновлення договорів оренди землі, укладення договорів оренди землі на новий строк з використанням переважного права орендаря;

передачі в оренду, концесію майнових комплексів або нерухомого майна, розташованого на земельних ділянках державної, комунальної власності;

надання в оренду земельних ділянок індустріальних парків керуючим компаніям цих індустріальних парків;

надання земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

надання в оренду земельних ділянок під польовими дорогами, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім доріг, що обмежують масив), відповідно до статті 37-1 цього Кодексу;

надання в оренду земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, що обслуговують масив земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до частини третьої статті 134 Земельного кодексу України земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34, 36 та 121 цього Кодексу, а також передачі земель загального користування садівницькому товариству та дачному кооперативу. Земельні торги не проводяться при безоплатній передачі земельних ділянок особам, статус учасника бойових дій яким надано відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Статтею 136 Земельного кодексу України визначено порядок добору земельних ділянок державної чи комунальної власності та підготовка лотів для продажу на земельних торгах.

Так, організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Забороняється вносити до зазначеного переліку призначені під забудову земельні ділянки без урахування у випадках, передбачених законом, результатів громадського обговорення.

У переліку зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу /частина перша/.

Добір земельних ділянок державної чи комунальної власності, у тому числі разом з розташованими на них об`єктами нерухомого майна (будівлями, спорудами) державної чи комунальної власності, які або права на які виставляються на земельні торги, здійснюється з урахуванням затверджених містобудівної документації та документації із землеустрою, а також маркетингових досліджень, інвестиційної привабливості, звернень громадян та юридичних осіб щодо намірів забудови /частина друга/.

Земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів /частина третя/.

Як слідує з матеріалів справи, наказом Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 04.02.2015 №239-СГ надано дозвіл гр. ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,12 га земель сільськогосподарського призначення державної власності із цільовим призначенням для індивідуального садівництва, розташованої в адміністративних межах Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області та вказано на необхідність погодження розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у відповідності до вимог статті 186-1 Земельного кодексу України (а.с. 11).

Частиною восьмою статті 118 ЗК України встановлено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

Частиною шостою статті 186 ЗК України передбачено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Таким чином, наслідком затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність є вибуття відповідної земельної ділянки з державної чи комунальної власності та набуття фізичною особою права приватної власності на таку земельну ділянку.

Судом не встановлено фактичного розроблення ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,12 га земель сільськогосподарського призначення державної власності із цільовим призначенням для індивідуального садівництва, розташованої в адміністративних межах Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, як не встановлено й погодження та затвердження відповідним компетентним органом такого проекту, а також передачі бажаної земельної ділянки у її власність.

Тобто, станом на дату прийняття оскаржуваного наказу, як і на дату розгляду справи судом позивач лише отримала відповідний дозвіл на розроблення проекту землеустрою, однак право на отримання земельної ділянки у власність не реалізувала, починаючи з 2015 року.

Разом з тим, на переконання суду, надання дозволу на розробку проекту землеустрою не є тотожним передачі земельної ділянки у власність або користування, оскільки отримання дозволу на розробку відповідного проекту землеустрою свідчить про можливі наміри заявника щодо розробки проекту землеустрою, із відповідним визначенням цільового призначення земельної ділянки в процесі розробки землевпорядної документації і за наслідком такої розробки затвердження такого проекту відповідним органом і в подальшому, можливо, отримання відповідної земельної ділянки у власність чи користування.

Аналогічні висновки викладені Верховним Судом у постанові від 29.04.2020 у справі №2340/4521/18.

Таким чином, судом відхиляються як безпідставні доводи позивача про неврахування відповідачем під час прийняття наказу від 15.10.2019 №8193-СГ в частині включення в перелік на торги земельної ділянки з кадастровим номером 5322480400:08:000:0975 приписів статті 134 ЗК України щодо того, що земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам безоплатно у власність, оскільки запитувана ОСОБА_1 земельна ділянка у власність останній ще не надана (не передана) та їй лише надано дозвіл на розробку проекту землеустрою на таку земельну ділянку.

Стосовно посилань ОСОБА_1 у позовній заяві на те, що 30.04.2013 рішенням Білецьківської сільської ради затверджено Схему планування житлового масиву, розроблену Госпрозрахунковим проектно-виробничим архітектурно-планувальним бюро при головному архітекторі району, згідно якої земельна ділянка кадастровий номер 5322480400:08:000:0975 запланована для ведення садівництва, як на підставу, що свідчить про порушення відповідачем при прийнятті спірного наказу в оскаржуваній частині положень статті 136 Земельного кодексу України, суд вважає за доцільне зазначити наступне.

Так, згідно з рішенням 39 сесії 7 скликання Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області від 30.04.2013 затверджено Схему планування житлового масиву на території сільради, розроблену Госпрозрахунковим проектно-виробничим архітектурно-планувальним бюро при головному архітектору району (а.с. 7).

За змістом довідки Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області від 14.05.2020 №697/18-02-27 за рахунок земельної ділянки площею 9,4050 га, кадастровий номер 5322480400:08:000:0975, відповідно до розробленої Госпрозрахунковим проектно-виробничим архітектурно планувальним бюро при головному архітектору району Схеми планування житлового масиву надані громадянам накази Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою (а.с. 9).

Відповідно до наказу від 04.02.2015 №239-СГ ОСОБА_1 є однією з громадян, яким Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області надано дозволи на розроблення документації із землеустрою за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5322480400:08:000:0975.

Водночас, суд зауважує, що наданням відповідному громадянину дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки уповноважений орган фактично уповноважує та спонукає такого громадянина здійснити певні подальші дії для отримання земельної ділянки у власність, як то розробити проект землеустрою, погодити та затвердити такий проект.

Таким чином, у правовідносинах щодо отримання у власність відповідної земельної ділянки обов`язок діяти добросовісно поширюється не лише на суб`єкта владних повноважень, а й на громадянина, який бажає отримати у власність земельну ділянку.

Якщо особа, отримавши дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, сама зволікає з його розробкою та поданням на затвердження, вона цілком може очікувати, що земельна ділянка буде надана в користування іншій особі, включена до переліку на торги, тощо. Не вважається добросовісною і поведінка особи, яка отримала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розробила проект та подала його на затвердження, завідомо знаючи про перешкоди у наданні земельної ділянки у власність.

Вказані висновки відповідають висновкам Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постанові від 29.09.2020 у справі №688/2908/16-ц (провадження № 14-28 цс 20).

Виходячи з наявних у матеріалах справи документів, судом встановлено, що у спірному випадку позивачем після прийняття наказу управління від 04.02.2015 №239-СГ, тобто більше п`яти років, фактично не вживаються жодні дії з метою розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,12 га земель сільськогосподарського призначення державної власності із цільовим призначенням для індивідуального садівництва, розташованої в адміністративних межах Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, а також погодження та затвердження такого проекту, і, як наслідок, передачі бажаної земельної ділянки у власність ОСОБА_1 .

Тобто, позивач, як особа, що має намір отримати земельну ділянку у власність, фактично зволікаючи з розробленням проекту землеустрою, його затвердженням та погодженням допускає недобросовісну поведінку. На уточнююче запитання суду щодо обставин розробки позивачем проекту землеустрою чи наявності відповідних перешкод для цього, представник позивача повідомила, що їй такі обставини не відомі.

Враховуючи викладене, суд не вважає, що управління, за відсутності в чинному земельному законодавстві заборони щодо включення в перелік на торги земельних ділянок, на які надано дозволи на розробку документації із землеустрою, приймаючи по сплину більше чотирьох років від дати отримання позивачем дозволу на розробку проекту землеустрою наказ від 15.10.2019 №8193-СГ, діяло необґрунтовано чи протиправно. За висновком суду, поданий ОСОБА_1 адміністративний позов фактично не спрямований на захист її порушеного права на отримання у власність земельної ділянки відповідачем у справі, оскільки саме позивач зволікає з розробкою та поданням на затвердження документації із землеустрою, а відтак допускає недобросовісну поведінку. Доказів протилежного матеріали справи не містять.

За таких обставин, суд не вбачає підстав для визнання протиправним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 15.10.2019 №8193-СГ про включення земельних ділянок в перелік на торги в частині включення до переліку на торги земельної ділянки кадастровий номер 5322480400:08:000:0975.

А тому, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 слід відмовити повністю.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (вул. Уютна, 23, м. Полтава, Полтавська область, 36038, ідентифікаційний код 39767930) про визнання протиправним та скасування наказу відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 04 грудня 2020 року.

Суддя О.В. Гіглава