
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
04 грудня 2020 року м. Ужгород№ 260/3930/20 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Плеханова З.Б.
при секретарі Гонтовий Ю.
за участю:
позивача: Головне управління ДПС в Івано-Франківській області , представники: Кравець І.В., Губін Є.Ю., Довган О.В.
відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" , представник не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за заявою Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" згідно статті 283 КАСУ
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду в порядку статті 283 КАСУ із заявою про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" яку обгрунтовує наступним.
Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області на підставі вимог Податкового кодексу України, відповідно до наказу №451 від 19.11.2020 року, направлень на перевірку №325, №326 від 19.11.2020 року було здійснено вихід за податковою адресою відповідача : (код ЄДРПОУ 36731785) вул. Галицька, будинок 31, корпус А, село Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська область для проведення фактичної перевірки. Однак, протягом 19.11.2020. 20.11.2020, 23.11.2020, 24.11.2020, 25.11.2020 за вказаною вище адресою відсутні посадові особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1", , що унеможливило здійснення перевірки. 26.11.2020 року посадовими особами заявника повторно здійснено вихід за юридичною адресою Івано- Франківської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1"і встановлено, що платник податків здійснює реалізацію (оптова торгівля пивом) алкогольних напоїв у магазині.
Посадовими і особами ГУ ДПС в Івано-Франківській області ознайомлено посадову (службову) особу платника податків (його представника або особу, яка фактично проводить розрахункові операції) ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) зі змістом наказу №1451 від 19.11.2020 року та направленнями на право проведення перевірки №325,326 від 19.11.2020 року. Однак, посадовою особою Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1", відмовлено в допуску працівників позивача до проведення перевірки, про що працівниками податкового органу складено акт .
В судовому засіданні представники заявника підтримали подану заяву та просили суд її задовольнити, а також надали суду письмовий доказ - лист в.о. заступника начальника ГУ ДПС в Закарпатській області від 10.11.20 року, зазначивши, що він є підставою для проведення фактичної перевірки. Також представник заявника пояснив, що під час знаходження за вказаною адресою проведення фактичної перевірки громадянка ОСОБА_1 , яка назвала себе менеджером, виписувала накладні на алкогогольні напої, проводили інші дії по реалізації продукції.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату час та місце повідомлявся за номером тел (068)-225-87-93 (згідно Витягу з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань) у відповідності до статті 268 КАСУ, однак вказаний номер не дійсний, про що складено Акти телефонограми від 02.12.2020 року та 03.12.2020 року.
Дана справа розглядається в порядку статті 283 КАСУ.
Стаття 268 КАСУ встановлює особливості повідомлення учасників справи про дату, час та місце розгляду окремих категорій адміністративних справ, а самее
1. У справах, визначених статтями 273-277, 280-283, 285-289 цього Кодексу, щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи суд негайно повідомляє відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур`єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв`язку. 2. Учасник справи вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце розгляду справи, визначеної частиною першою цієї статті, з моменту направлення такого повідомлення працівником суду, про що останній робить відмітку у матеріалах справи, та (або) з моменту оприлюднення судом на веб-порталі судової влади України відповідної ухвали про відкриття провадження у справі, дату, час та місце судового розгляду. 3. Неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
Отже, Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" повідомлялося про дату та місце даного судового розгляд за телефоном, який вони самі вказали як засіб звязку в ЄДР юридичних та фізичних осіб., на підставі чого у відповідності до ст. 268 КАСУ вважаються належним чином повідомленими про судове засідання , а їх неявка не перешкоджає розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що згідно Витягу з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1"зареєстроване як юридична особа 15.07.2010 року ,код ЄДРПОУ 36731785 за адресою: Україна 90400, Закарпатська область, м. Хуст, вул. Колгоспна, буд.25, корпус Д .
Філія (інший відокремлений підрозділ) "Прикарпаття" Івано-Франківська філія ТОВ "Інтернаціональна група вин України №1", код ЄДРПОУ ВП:39853410, з місцезнаходженням вул. Галицька, будинок 31, корпус А, село Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська область (а.с.25-30).
Головне управління ДПС у Закарпатській області на виконання листа Державної податкової служби України від 18.09.2020 року №16775/7/99-00-07-05-02-07 звернулося до Головних управлінь ДПС України з інформаційним листом № 1050/7/07-16-07-06-06 від 10.11.20 року, в якому просить провести фактичні перевірки господарських об`єктів Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1"., в ході проведення яких просить зясувати причини розбіжностей між задекларованими акцизним податком з роздрібного продажу пива та розрахунковим, із загальної суми продажу пива через РРО, а також просить встановити фактичні залишки пива на обєктах торгівлі або зберігання станом на 01.07.2020 року та на момент перевірки та дослідили причини значного приросту залишку пива на господарському обєкті.
Так, Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області відповідно пп.20.1.4 п. 20.1 ст.20. пп. 75.1.3 п.75.1 ст. 75,80, п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України відповідно до наказу №451 від 19.11.2020 року та на підставі направлень про проведення фактичної перевірки №325, №326 від 19.11.2020 року здійснено вихід за юридичною адресою: вул. Галицька, будинок 31, корпус А, село Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська область,77423 Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1", код ЄДРПОУ 36731785 ( а.с.11-13) встановлено, що протягом 19.11.2020. 20.11.2020, 23.11.2020, 24.11.2020, 25.11.2020 за вказаною вище адресою відсутні посадові особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1, дані факти задокументовано Актами про відсутність платника податків від 19.11.2020 №144/09/07/06/РРО, від 20.11.2020 №145/09/07/06/РРО, від 21.11.2020 №146/09/07/06/РРО, від 24.11.2020 №147/09/07/06/РРО, від 25.11.2020 №148/09/07/06/РРО, що унеможливило здійснення перевірки (а.с.14-18).
26 листопада 2020 року заступником начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДНС в Івано-Франківській області Кравцем Ігорем Васильовичем , заступником начальника відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального, контролю за обігом марок акцизного податку управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС в Івано-Франківській області Губіним Євгеном Юрійовичем для проведення перевірки повторно здійснено вихід за юридичною адресою Івано- Франківської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1 (код ЄДРПОУ 3673 1785) вул. Галицька, будинок 31, корпус А, село Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська область,77423 відповідно до направлення від 19.11.20 №325, №326 , службових посвідчень ГУ ДПС в Іваио-Фраиківській області ІВ №000042 ЦА №008955 від 26.02.2020; ІВ №000021 ЦА №008928 від 26.02.2020 встановлено, що платник податків здійснює реалізацію (оптова торгівля пивом) алкогольних напоїв у магазині.
Посадовими особами ГУ ДПС в Івано-Франківській області ознайомлено посадову (службову) особу платника податків (його представника або особу, яка фактично проводить розрахункові операції) ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) зі змістом наказу №1451 від 19.11.2020 року та направленнями на право проведення перевірки №325, 326 від 19.11.2020 року.
Однак, ОСОБА_1 відмовилася від підпису у направленнях №325.326 від 19.11.2020 року. про ознайомлення та отримання копії наказу на право проведення фактичної перевірки від 26.11.2020 року , що засвідчується відповідним актом від 26.11.2020 року (а.с.22)
Крім того, посадова особа ОСОБА_1 відмовилася від допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки. Вказані обставини задокументовано Актом відмови у допуску посадових (сяужбових) осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки №142/09/07/06/РРО від 26.11.2020 року, складеного на підставі п.81.2 ст.81 Податкового кодексу України. (а.с.19).
Посадова особа (менеджер) об`єкта перевірки ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) відмовилася від підпису та отримання другого примірника Акта відмови у допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки, що засвідчується Актом відмови від підпису та отримання другого примірника Акта відмови у допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки від 26.11.2020 року. (а.с.21)
Крім того, після ознайомлення зі змістом Акта відмови у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки №142/09/07/06/РРО від 26.11.2020 року, посадова особа (менеджер) об`єкта перевірки ОСОБА_1 відмовилася від надання будь-яких пояснень щодо відмови у допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки, шо засвідчується Актом від 26.11.2020 року відмови від надання пояснення щодо відмови у допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки.
Зважаючи на неможливість здійснення фактичної перевірки, начальником ГУ ДПС в Івано- Франківській області 27.11.2020 об 11 год. 30 хв. прийнято рішення №5920/10/09- 19-07-06-22 про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків - ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНА ГРУПА ВИН УКРАЇНИ №1" (код ЄДРПОУ 36731785). (а.с.23)
Мотиви та норми права застосовані судом.
Надаючи правову оцінку обставинам, які зумовили звернення заявника до суду у порядку ст. 283 КАС України, суд керується наступними приписами норм чинного процесуального та податкового законодавства.
Підпунктом 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України ( далі по тексту ПКУ) передбачено право контролюючих органів проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно з п.п. 19-1.1.1 п. 19-1.1 ст. 19-1 ПК України контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків.
Статтею 75 ПК України встановлено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
У відповідності до пп.75.1.3 п.75.1 ст. 75 ПК України фактичного вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платникам податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору. Оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) (11.80.1 ст. 80 ПК України).
Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під pозписку до початку проведення такої перевірки, та, зокрема: у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про .можливі порушення платником податків законодавства. контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів (пп. 80.2.2 ц.82.2 ст. 82 ПК України).
Допуск посадових осіб контролюючих органі до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу (п.80.5 ст. 80 ПК України).
Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб`єкга господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.
Стаття 81 Податкового кодексу України встановлює умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних і фактичних перевірок.
За приписами п. 81.1 ст. 81 ПК України , посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
- копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
- службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п`ятому цього пункту, не дозволяється.
При пред`явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.
У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.
У відповідності до п.81.2 ст. 81 ПК України у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки посадовими (службовими) особами контролюючого органу за місцем проведення перевірки, невідкладно складається та реєструється в контролюючому органі не пізніше наступного робочого дня у двох примірниках акт, що засвідчує факт відмови, із зазначенням заявлених причин відмови, один примірник якого вручається під підпис, відразу після його складання, платнику податків та/або уповноваженій особі платника податків.
Посадова (службова) особа платника податків (його представник або особа, яка фактично проводить розрахункові операції) має право надати свої письмові пояснення до складеного контролюючим органом акта.
У разі відмови платника податків та/або його посадових (службових) осіб (представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) підписати акт, що засвідчує факт відмови у допуску до проведення перевірки, та/або у разі відмови отримати примірник цього акта чи надати письмові пояснення до нього, посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, що засвідчує такий факт, та реєструється в контролюючому органі не пізніше наступного робочого дня.
Під час проведення перевірок посадові (службові) особи органів державної служби повинні діяти у межах повноважень, визначених цим Кодексом.
Відповідно до п. 94.1 ПКУ адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов`язків, визначених законом.
Згідно з пп.94.2.3 п.94.2 ст.94 Податкового кодексу України у разі коли платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу, може бути застосовано адміністративний арешт майна платника податків .
Пунктом 94.6 статі 94 Податкового кодексу України передбачено, що керівник контролюючого органу (його заступник) за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилається платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебуває майно такого платника податків, з вимогою тимчасово зупинити відчуження.
Судом на підставі належним та допустимих доказів встановлено , що фактична перевірка була проведена згідно п. 80.2.2. ПКУ у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.
П. 52-2. Розділу 10 ПКУ ( Інші перехідні положення) встановлено :
-Установити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім:серед іншого:
-фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:
обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
-цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.
Судом встановлені обставини (передбачені пп. 94.2.3, ст. 94 ПК України), які підтверджують те, що платник податків відмовляється від проведення фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення та допуску до проведення перевірки посадових осіб контролюючого органу.
Пункти ПКУ:
Арешт майна полягає у забороні платнику податків вчиняти щодо свого майна, яке підлягає арешту, дії, зазначені у пункті 94.5 цієї статті.
94.4. Арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.
94.5. Арешт майна може бути повним або умовним.
Повним арештом майна визнається заборона платнику податків на реалізацію прав розпорядження або користування його майном. У цьому випадку ризик, пов`язаний із втратою функціональних чи споживчих якостей такого майна, покладається на орган, який прийняв рішення про таку заборону.
Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов`язковому попередньому отриманні дозволу керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
94.6. Керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилається:
94.6.1. платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна;
94.6.2. іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебуває майно такого платника податків, з вимогою тимчасово зупинити його відчуження.
Арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступника), обгрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом. Строк, визначений цим пунктом, не включає добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 243- 246, 283 КАС України суд
ВИРІШИВ:
Заяву Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" - задовольнити.
Підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" ( ЄДРПОУ 36731785) за адресою :вул. Галицька, будинок 31, корпус А, село Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська область.
Рішення суду підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Закарпатський окружний суд до Восьмого апеляційного адмінсуду . Подання апеляційної скарги на рішення суду у справах, не перешкоджає його виконанню.
СуддяЗ.Б.Плеханова