
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
01 грудня 2020 року Р і в н е №817/620/18
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Д.Є. Махаринця розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження у адміністративній справі за позовом
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сотік-Агро" доДержавна фіскальна служба України ; В С Т А Н О В И В:
У провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сотік-Агро" до Державної фіскальної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинення певних дій.
Рішенням суду від 05.07.2018, що набрало законної сили 06.11.2018, зобов`язано Державну фіскальну службу України розглянути питання щодо реєстрації податкових накладних товариства з обмеженою відповідальністю «Сотік-Агро» №3 від 24.10.2017, №1 від 02.11.2017, №8 від 24.10.2017, №9 від 24.10.2017, №10 від 26.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
21.12.2018 за даним судовим рішенням було видано виконавчий лист.
17.07.2019 головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Мазуром Г.І. було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №59560367.
24.11.2020 від Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником, а саме - Державну фіскальну службу України на Державну податкову службу України.
Учасники справи у судове засідання не прибули.
Згідно з частиною другою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
За змістом ч. 4 ст. 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження
Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви за відсутності представників учасників справи, на підставі наявних в матеріалах справи документів в порядку письмового провадження.
Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених в основу заяви державного виконавця про заміну сторони у виконавчому листі, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України “Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України” №1200 від 18.12.2018, утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1200-2018-%D0%BF)
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 “Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України” (далі - Постанова №227), затверджено Положення про Державну податкову службу України (далі - Положення про ДПС) та Положення про Державну митну службу України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/227-2019-%D0%BF).
Відповідно до пункту 1 Положення про ДПС, Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.
Частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Відповідно до п. 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України “Про виконавче провадження” від 02.06.2016 №1404-VІІІ у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Частиною першою статті 379 КАС України визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для заміни сторони виконавчого провадження.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження №59560367 про примусове виконання виконавчого листа №817/620/18 від 21.12.2018, виданого Рівненським окружним адміністративним судом, боржника - Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197) його правонаступником - Державною податковою службою України (код ЄДРПОУ 43005393).
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Д.Є. Махаринець