Рішення № 93263444, 02.12.2020, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2020
Номер справи
140/15438/20
Номер документу
93263444
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2020 року ЛуцькСправа № 140/15438/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Смокович В.І., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання неправомірною відмови, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) звернувся із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі – ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач, пенсійний орган) про визнання неправомірною відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах та зобов`язання відповідача призначити та виплачувати з 25 травня 2020 року пенсію за віком на пільгових умовах, згідно статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та положень Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», з врахуванням до пільгового стажу (провідних професій) в період роботи з 20 червня 1998 року по 31 січня 2001 року включно у ШПУ №4 ДВАТ «Трест Луганськшахтопроходка», яке було перейменоване на ШПУ №4 ВАТ «Трест Луганськшахтопроходка» на посаді гірник підземний з нарахованою заробітною платою в цей період.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 25 травня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», однак листом від 21 липня 2020 року №0300-0315-8/22643 відповідач відмовив у призначенні вказаної пенсії у зв`язку із відсутністю необхідного пільгового стажу 25 років на підземних роботах відповідно до Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1994 року за №202. З наданих позивачем документів та даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку, пільговий стаж позивача на підземних роботах становить лише 23 роки 07 місяців 11 днів (в тому числі, 04 місяці 14 днів навчання, 18 років 27 днів - провідні професії).

На переконання позивача, до пільгового стажу не було зараховано період роботи гірником підземних робіт в ШПУ №4 ДВАТ «Трест Луганськшахтопроходка», перейменоване на ШПУ №4 ВАТ «Трест Луганськшахтопроходка» в період з 20 червня 1998 року по 31 січня 2001 року у зв`язку із відсутністю уточнюючих довідок підприємств та підприємств правонаступників.

Позивач зазначає, що до трудової книжки внесені всі записи, які підтверджують зайнятість на займаних посадах повний робочий день під землею, а відсутність уточнюючої довідки не може позбавити його конституційного права на соціальний захист та отримання пенсії на пільгових умовах.

З огляду на вказане просить адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

У відзиві на позов від 24 листопада 2020 року №0300-0802-7/39584 представник ГУ ПФУ у Волинській області позовних вимог не визнав посилаючись на те, що ОСОБА_1 25 травня 2020 року звернувся до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно частини третьої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», однак відповідач листом від 21 липня 2020 року №0300-0315-8/22643 повідомив щодо прийняття рішення про відмову у призначенні пенсії у зв`язку з недостатністю пільгового стажу, необхідного для її призначення.

Вказує, що обов`язковими умовами, додержання яких необхідне для призначення пільгової пенсії особам, які працювали за Списком №1 є: наявність загального стажу роботи визначеної тривалості; наявність спеціального стажу роботи, належно підтвердженого; наявність атестації робочих місць за умовами праці з 1992 року; наявність відповідної посади в Списку №1; підтвердження факту роботи за вказаною посадою повний робочий день.

Однак під час звернення за призначенням пенсії позивач не надав документів, які б підтверджували пільговий характер його роботи з 20 червня 1998 року по 31 січня 2001 року включно у ШПУ №4 ДВАТ «Трест Луганськшахтопроходка», яке було перейменоване на ШПУ №4 ВАТ «Трест Луганськшахтопроходка».

Окрім того, додатково зазначає, що ОСОБА_1 не надав пенсійному органу документів, які б підтверджували факт проведення атестації робочих місць за умовами праці за даний період.

Із наведених підстав представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову (арк. спр. 22-25).

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено судовий розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до вимог пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (арк. спр. 19).

Суд, перевіривши доводи позивача та відповідача у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв`язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.

Згідно записів трудової книжки НОМЕР_1 ОСОБА_1 в період з 20 червня 1998 року по 31 січня 2001 року працював гірничим працівником у ШПУ №4 ДВАТ «Трест Луганськшахтопроходка» з повним робочим днем під землею, 31 січня 2001 року звільнений із займаної посади (арк. спр. 7-12, 36-42).

Позивач звернувся до пенсійного органу із заявою від 04 травня 2020 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно частини третьої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (арк. спр. 29), однак рішенням ГУ ПФУ у Волинській області від 03 червня 2020 року №032450003010 останньому відмовлено у призначенні вказаної пенсії (арк. спр. 26-27).

Про прийняття вказаного рішення ОСОБА_1 було повідомлено листом від 21 липня 2020 року №0300-0315-8/22643, в якому відповідач вказав на відсутність у позивача необхідного підземного пільгового стажу 25 років, оскільки відповідно до наданих документів та даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку, його пільговий стаж на підземних роботах за Списком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1994 року №202 становить 23 роки 07 місяців 11 днів (в тому числі, 4 місяці 14 днів навчання за фахом, 18 років 27 днів — провідні професії (із зарахуванням кожного повного року роботи прохідником — за 1 рік — 3 місяці — 22 роки 6 місяців 27 днів) та 7 місяців 22 дні — гірник підземний) (арк. спр. 13-15).

Вважаючи такі дії пенсійного органу протиправними позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується таким.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1994 року №202 затверджено Список робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов`язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років (далі – Список).

Розділом І Списку до таких робіт віднесено підземні гірничі роботи в шахтах і на будівництві вугільних (сланцевих) шахт та усіх робітників, зайнятих протягом повного робочого дня на підземних роботах, керівники і спеціалісти підземних дільниць діючих і споруджуваних шахт для видобутку вугілля (сланцю).

Законом України, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, є Закон «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі Закон №1058-IV).

Згідно частини першої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Частиною третьою статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.

Судом установлено, що на момент звернення 25 травня 2020 року ОСОБА_1 із заявою до пенсійного органу останньому виповнилося повних 43 роки, поряд з цим позивач відповідно до частини третьої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» має право на пенсію незалежно від віку за умови зайнятості повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах не менше 25 років. Вказана обставина позивачем не заперечується.

Відтак спірним у даних правовідносинах є встановлення факту наявності у позивача пільгового стажу роботи 25 років на підземних і відкритих гірничих роботах за Списком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1994 року за №202/

Відповідно до статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).

Як визначено пунктом 1 Порядку №637, за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Згідно з пунктом 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5).

Отже, трудова книжка є основним документом, що підтверджує стаж роботи, однак у разі відсутності відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах особа, яка звертається за призначенням пенсії, повинна надати уточнюючу довідку про підтвердження пільгового трудового стажу відповідно до пункту 20 Порядку №637.

Згідно із частинами першою, третьою статті 44 Закону Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Як убачається із матеріалів справи ОСОБА_1 25 травня 2020 року звернувся до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, однак відповідач відмовив у призначенні такої пенсії у зв`язку із тим, що до його пільгового стажу не було зараховано період роботи гірником підземних робіт в ШПУ №4 ДВАТ «Трест Луганськшахтопроходка» в період з 20 червня 1998 року по 31 січня 2001 року через не наданням уточнюючих довідок підприємств та підприємств правонаступників.

Судом установлено, що згідно записів трудової книжки НОМЕР_1 ОСОБА_1 в період з 20 червня 1998 року по 31 січня 2001 року працював гірником підземних робіт у ШПУ №4 ДВАТ «Трест Луганськшахтопроходка» з повним робочим днем під землею (записи №10-13).

Тобто, у трудовій книжці позивача наявні відомості про умови праці та характер виконуваної ним роботи, зокрема внесені всі записи, які підтверджують зайнятість на займаних посадах повний робочий день під землею та за таких обставин необхідності подання додаткових уточнюючих довідок підприємств, установ, організацій або їх правонаступників чинним законодавством не передбачено.

Що стосується посилання представника відповідача на ненадання пенсійному органу документів, які б підтверджували факт проведення атестації робочих місць за умовами праці у спірний період, суд зазначає наступне.

Так, виходячи з вищевказаних положень пункту "а" статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», необхідною умовою для зарахування стажу роботи до стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах після 21 серпня 1992 року є також проведення відповідної атестації робочого місця з метою підтвердження пільгового характеру виконуваної роботи за такою посадою.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року №442 (далі - Порядок №442) та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 01 вересня 1992 року №41 (далі - Методичні рекомендації).

Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає в регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку №442 та підпункту 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій атестація проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

Відтак, своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах, пільгове пенсійне забезпечення тощо.

При цьому особа, яка працює на посаді, віднесеній до Списку №1, робоче місце за якою підлягає атестації, відповідно до Порядку №442, не наділена жодними правами (повноваженнями, обов`язками), які б могли вплинути на своєчасність проведення атестації робочих місць.

Суд також враховує правовий висновок, викладений в постанові Великої Палати Верховного Суду від 19 лютого 2020 року у справі №520/15025/16-а згідно з яким особи, які зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2, але з вини власника на таких підприємствах не було проведено атестацію робочого місця, мають право на зарахування стажу роботи на таких посадах до спеціального стажу, необхідного для призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

При цьому на працівника, зайнятого на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, не можна покладати відповідальність за непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці. Непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємств або уповноваженим ним органом не може позбавляти громадян їх конституційного права на соціальний захист, у тому числі щодо надання пенсій за віком на пільгових умовах. Контроль за додержанням підприємствами правил проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на відповідні повноважні державні контролюючі органи.

З урахуванням зазначеного суд приходить до висновку, що непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємства не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Відповідальність за непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць покладається на власника підприємства, а не працівника. При цьому контролюючу функцію у відносинах щодо проведення атестації робочих місць на підприємстві виконує держава в особі відповідних контролюючих органів, а не працівник.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 30 жовтня 2020 року по справі №165/1961/15-а.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

На переконання суду, відповідач не довів належними та достатніми доказами правомірність своїх дій щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах та протиправно не зарахував до пільгового стажу позивача в період роботи з 20 червня 1998 року по 31 січня 2001 року включно у ШПУ №4 ДВАТ «Трест Луганськшахтопроходка», яке було перейменоване на ШПУ №4 ВАТ «Трест Луганськшахтопроходка» на посаді на посаді гірника підземних робіт.

У свою чергу, період роботи позивача на посаді гірничого працівника з 20 червня 1998 року по 31 січня 2001 року, в сукупності з визнаним за ним ГУ ПФУ пільговим стажем 23 роки 07 місяців 11 днів становить понад 26 років, що дає позивачу право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та положень Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Крім того, відповідно до пункту 1 статті 45 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Враховуючи приписи пункту 1 статті 45, пункту 1 частини третьої статті 114 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та звернення позивача із заявою про призначення пенсії, пенсія має бути призначена з 25 травня 2020 року, тобто з дня звернення за пенсією.

Відтак, з наведених вище підстав, позовні вимоги належить задовольнити шляхом прийняття рішення про визнання протиправною відмову ГУ ПФУ у Волинській області у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах та зобов`язання відповідача призначити та виплачувати позивачу з 25 травня 2020 року пенсію за віком на пільгових умовах згідно статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та положень Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», з врахуванням до пільгового стажу (провідних професій) період роботи з 20 червня 1998 року по 31 січня 2001 року включно у ШПУ №4 ДВАТ «Трест Луганськшахтопроходка», яке було перейменоване на ШПУ №4 ВАТ «Трест Луганськшахтопроходка» на посаді гірника підземних робіт.

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

За змістом частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Волинській області необхідно стягнути судовий збір в сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок), який сплачений відповідно до квитанції від 23 жовтня 2020 року (арк. спр. 5).

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Конституції України, Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання неправомірною відмови, зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 з 25 травня 2020 року пенсію за віком на пільгових умовах згідно статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та положень Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», з врахуванням до пільгового стажу (провідних професій) період роботи з 20 червня 1998 року по 31 січня 2001 року включно у ШПУ №4 ДВАТ «Трест Луганськшахтопроходка», яке було перейменоване на ШПУ №4 ВАТ «Трест Луганськшахтопроходка» на посаді гірника підземних робіт.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 840, 80 грн (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Суддя В.І. Смокович

Повний текст судового рішення складено 02 грудня 2020 року.