Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-976/10/2370 23.04.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гаврилюка В. О.,
секретар судового засідання Хоменко О. О.,
за участю:
представника позивача Гребенюка С. А.,
відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Уманської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства “Юридичне бюро ОСОБА_1” про припинення юридичної особи,
встановив:
Уманською обєднаною державною податковою інспекцією, з урахуванням послідуючого уточнення, подано позов про припинення юридичної особи, що не повязане з банкрутством, приватного підприємства “Юридичне бюро ОСОБА_1”.
В обґрунтування вимог позивач зазначив, що відповідач як платник податків не виконує передбачені законодавством обовязки щодо подання органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності, що є підставою для припинення юридичної особи, що не повязане з банкрутством.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи в судове засідання не зявився, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив розглянути справу без його участі на підставі наданих документів.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно, обєктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до такого висновку.
Законом, що регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб підприємців, є Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” (Закон № 755-IV).
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 755-IV державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Відповідач, як юридична особа, ідентифікаційний код 34555842, зареєстрований виконавчим комітетом Уманської міської ради Черкаської області 21.08.2006р., взятий на облік в органах державної податкової служби 23.08.2006р., на час розгляду справи перебуває на обліку в Уманській обєднаній державній податковій інспекції.
Отже, відповідач, зважаючи на вищевказане та вимоги частини 8 статті 19, частин 1, 2 статті 55, частини 1 статті 58 Господарського кодексу України, визнається субєктом господарювання та зобовязаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обовязкових платежів.
Крім того, обовязок платника податків і зборів (обовязкових платежів) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів) передбачений пунктом 2 частини 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”.
Відповідно до пункту 1.11 статті 1, підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обовязкового платежу); податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Судом встановлено, що відповідачем востаннє до Уманської обєднаної державної податкової інспекції подано 15.01.2008р. розрахунок сплати єдиного податку субєктом малого підприємництва юридичною особою, після цього податкові декларації, документи фінансової звітності відповідачем не подавались, що є порушенням вищевказаних норм законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 33, частини 2 статті 38 Закону № 755-IV юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обовязків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом; підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно пункту 17 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатись до суду с заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.
Зазначені повноваження органів державної податкової служби слід розуміти як право на позов про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи підприємця на підставі Закону № 755-IV, а також на підставі вимог пункту 3 частини 1 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” відповідно якого до функцій податкових органів належить контролювання своєчасності подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевірка достовірності цих документів щодо правильності визначення обєктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
За вказаних обставин, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Частиною 1 статті 38 Закону № 755-IV передбачено, що суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати, здійснені позивачем - субєктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу приватне підприємство “Юридичне бюро ОСОБА_1” (20324, Черкаська область, Уманський район, с. Родниківка, вул. Гагаріна, 104, ідентифікаційний код 34555842).
Копію постанови в день набрання нею законної сили направити державному реєстратору виконавчого комітету Уманської міської ради Черкаської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 28.04.2010р.
СуддяВ.О. Гаврилюк