Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2010 р. справа № 2а-7089/10/0570
час прийняття постанови: 10:30 год.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Папазової Г.П.
при секретарі Скутельник Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегаленд-Донецьк» про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 510,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегаленд-Донецьк» про стягнення за рахунок майна боржника заборгованості перед бюджетом у розмірі 510,00 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ТОВ «Мегаленд-Донецьк» має податковий борг на загальну суму510,00 гривень, який виник в результаті не подання звітності з комунального податку.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з’явився. Відповідно до ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що юридична особа повідомлена про час та місце слухання справи, якщо судова повістка доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Оскільки повістка направлена відповідачу рекомендованим листом за адресою вказаною в його статуті, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача – Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегаленд-Донецьк» належим чином про час і місце розгляду справи. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Мегаленд-Донецьк» (ідентифікаційний код 33489135) є юридичною особою перебуває на обліку в ДПІ у Київському районі м. Донецька, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків.
На підставі акту невиїзної документальної перевірки № 3105\15-413 від 19.05.2009 р. за несвоєчасне подання податкового розрахунку комунального податку за І квартал 2009 року складене податкове повідомлення - рішення форми «С» № 0004761640\0 від 20.05.2009 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 510,00 гривень, яке було отримане уповноваженою особою відповідача 20.05.2009 р., про що свідчить підпис.
У зв’язку з тим, що відповідач не сплатив узгоджену заборгованість, податковий орган сформував першу податкову вимогу форми «Ю1» від 09.06.2009 року № 1/589 на суму 510 грн., яка була відправлена рекомендованим листом з повідомленням. та вручена уповноваженій особі 15.05.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення та другу податкову вимогу форми «Ю2» від 20.07.2009 р. № 2\714 на суму 510 грн., яка була відправлена рекомендованим листом з повідомленням. та вручена уповноваженій особі 30.07.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, тобто коли платник податків застосовує процедуру адміністративного чи судового оскарження. Якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.
В судовому чи адміністративному порядку вищезазначене податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржене, а отже є узгодженим у день отримання платником податків.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що податковий борг (недоїмка) – це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 1.6 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України „Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно приписів пп.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 2.4 ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи те, що вчинені податковим органом заходи, направлені на погашення заборгованості відповідача перед бюджетом, не дали жодного результату, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу з відповідача в сумі 510,00 гривень підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегаленд-Донецьк» про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 510,00 грн.- задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегаленд-Донецьк» ( ідентифікаційний код 33489135) за рахунок майна боржника на користь Державного бюджету заборгованість перед бюджетом на загальну суму 510 (п»ятдесят десять) грн.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Папазова Г.П.