Рішення № 93203874, 23.11.2020, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2020
Номер справи
200/8215/20-а
Номер документу
93203874
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 листопада 2020 р. Справа№200/8215/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, третя особа – управління соціального захисту населення Лиманської міської ради, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання прийняти рішення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, третя особа – управління соціального захисту населення Лиманської міської ради, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання прийняти рішення.

В обґрунтування позову Позивач зазначив, що у період з 06.01.1987 по 05.03.1987 приймав участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, однак рішенням комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС від 25.06.2020 року визнано відсутність підстав для підтвердження йому статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Про вказане рішення позивач був повідомлений Управлінням соціального захисту населення Лиманської міської ради Донецької області, а також одночасно повідомлений про вилучення у нього посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, що видане Донецькою облдержадміністрацією 27.10.2000 року. Вважає, що наданих документів достатньо для підтвердження його участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та перебування в зоні відчуження.

Просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, при Міністерстві соціальної політики України, яке зафіксоване у протоколі засідання № 14 від 25.06.2020 року, про відсутність підстав для підтвердження позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного Донецькою обласною адміністрацією;

- зобов`язати комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які бради участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, при Міністерстві соціальної політики України, прийняти рішення щодо підтвердження позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного Донецькою обласною державною адміністрацією.

Ухвалою від 08 вересня 2020 року Донецький окружний адміністративний суд залишив позовну заяву ОСОБА_1 без руху у зв`язку із наявністю її недоліків.

Ухвалою суду від 22 вересня 2020 року відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідачем 21.10.2020 року до суду надано відзив на адміністративний позов, в якому зазначено, що відповідно до п. 13 «Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян», яким передбачено, що спірні питання визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, вирішуються Комісією Мінсоцполітики, до складу якої, крім його фахівців, входять представники МОЗ, ДАЗВ, МВС, Міноборони, Київської облдержадміністрації та громадських об`єднань, статутна діяльність яких пов`язана із соціальним захистом осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (за згодою), за поданням уповноважених органів. Особові справи громадян надсилаються на розгляд Комісії Мінсоцполітики за рішенням регіональної комісії. Документи ОСОБА_1 за поданням Донецької обласної державної адміністрації були розглянуті Комісією Мінсоцполітики 23.09.2019 і 27.02.2020 року та прийнято рішення доопрацювати справу позивача Донецькій обласній державній адміністрації шляхом надання фінансових документів, які підтверджували б нарахування грошового забезпечення ОСОБА_1 за виконання робіт у зоні відчуження, та надання пояснень щодо характеру виконуваних ним робіт. Після доопрацювання по справі позивача 25.06.2020 року Комісією прийнято рішення про відсутність правових підстав для підтвердження йому статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, оскільки документами не підтверджено факт виконання ним робіт у зоні відчуження. Після розгляду, документи ОСОБА_1 та витяг з протоколу Комісії Мінсоцполітики про прийняте рішення надіслано до Донецької облдержадміністрації. Підсумовуючи, відповідач звертає увагу суду на те, що відповідно до роз`яснень Верховного Суду України від 07.06.1999 року № 63-99, предметом розгляду судами справ після 8 червня 1995 року можуть бути скарги на дії або бездіяльність комісій по перевірці правильності видачі посвідчень або по визначенню статусу постраждалих громадян, а не при їх розгляді шляхом встановлення таких же фактів. У зв`язку із наведеним вище відповідач просить суд відмовити в задоволенні позову повністю.

Третя особа правом на подання письмових пояснень щодо позовної заяви не скористалась.

Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у період з 06.01.1987 по 05.03.1987 приймав участь у роботах з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, про що свідчать довідки Військової частини 34003 № 257 та № 232.

Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 , що видане 30.11.2000 року Управлінням СЗН м. Красний Лиман, позивач є інвалідом третьої групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни.

Донецька регіональна міжвідомча експертна комісія 06.10.2000 року № 127 розглянувши клопотання позивача встановила, що захворювання позивача пов`язано із виконанням ним обов`язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Як вбачається із витягу з протоколу засідання Військово-лікарської комісії Північного регіону по встановленню причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв від 24 квітня 2012 року № 208 вбачається, що захворювання позивача пов`язане з виконанням обов`язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до довідок серії 2-18 АВ № 054969 та серії 2-18 АВ № 014876, позивачу встановлено 60 % втрати працездатності безстроково у зв`язку із виконанням обов`язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Згідно довідок МСЕК серії МСЕ № 045457 та серії МСЕ № 131392, позивачу встановлено третю групу інвалідності, причина інвалідності – захворювання, що пов`язане з виконанням обов`язків військової служби по ліквідації наслідків ЧАЕС.

Як вбачається із архівної довідки Галузевого державного архіву Міністерства оборони України, що видана на запит від 29.08.2018 року за вх. № 06/22-0932, позивач прибув 09.01.1987 року до військової частини 34003 та вибув з неї 05.03.1987 року у зв`язку із закінченням спеціальних зборів. Згідно довідки, позивач отримав дозу випромінювання 18. Місто дислокації с. Оране.

Як зазначив у відзиві відповідач, Регіональною комісією 19.07.2019 року прийнято рішення (протокол № 10) щодо направлення документів позивача на Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

23 вересня 2019 року (витяг з протоколу № 6) Комісією зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС прийнято рішення щодо необхідності надання позивачем пояснень щодо характеру виконуваних робіт із зазначенням населених пунктів, а регіональною комісією після надання зазначених пояснень вирішено розглянути питання щодо підтвердження у позивача статусу учасника ліквідації наслідків аварії на чорнобильській АЕС.

12 грудня 2019 року Регіональна комісія (протокол № 15), вирішила направити на розгляд Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС надані позивачем документи, а саме: пояснення ОСОБА_1 , довідку ГДА МОУ від 18.02.19 № 179/1/3147, копію довідки в/ч 84003 від 20.02.87 № 232, від 04.03.87 № 273, копію військового квитка, копію картки обліку доз опромінення, копії довідки МСЕК, копію посвідчення категорії 1, витяг з протоколу комісії Мінсоцполітики від 23.09.19 № 6, копію витягу з протоколу регіональної комісії від 12.12.19 № 15.

Як вбачається із рішення Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС від 27.02.2020 року (витяг з протоколу № 11), прийнятого за результатами розгляду справи позивача, вирішили для прийняття остаточного рішення доопрацювати справу Донецькою обласною державною адміністрацією, а позивачу надати фінансові документи, які підтверджували б нарахування грошового забезпечення за виконання ним робіт у зоні відчуження.

16 квітня 2020 року надані додаткові документи позивачем були направлені Управлінням соціального захисту населення Лиманської міської ради на розгляд Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до рішення від 12.05.2020 року (протокол № 5) Регіональна комісія вирішила направити документи позивача на Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

15.05.2020 року Донецька обласна військово-цивільна адміністрація Донецької обласної державної адміністрації за вих. № 06/14-2793/4-20 надіслала на адресу Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пояснювальну записку позивача та його особову справу з метою подальшого розгляду.

25.06.2020 року (витяг з протоколу № 14) Комісією зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, розглянувши особову справу позивача, прийнято рішення, яким вирішено, що відсутні правові підстави для підтвердження статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного Донецькою обласною державною адміністрацією, вилучити посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що видане позивачу у зв`язку із не підтвердженням останнім факту виконання ним робіт у зоні відчуження.

Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради своїм листом від 21.07.2020 року за вих. № 06/22-1502 повідомило позивача про те, що 25.06.2020 року Комісією зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС прийнято рішення, яким не підтверджено факт виконання ним робіт у зоні відчуження, у зв`язку із чим просило повернути до управління соціального захисту населення Лиманської міської ради посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, що було видане на ім`я позивача 30.11.2000 року № 457220.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон), особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є: 1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; 2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі ст.15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).

Правила видачі посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи визначені Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 (далі - Порядок №551).

Згідно із пунктом 11 Порядку №551, посвідчення видаються уповноваженими органами за поданням райдержадміністрацій за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, утворених уповноваженими органами (далі - регіональні комісії). Посвідчення видаються, зокрема: учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - на підставі одного з таких документів: - довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту, підтвердженої первинними документами (наказ чи розпорядження про відрядження до зони відчуження із зазначенням періоду роботи (служби) в зоні відчуження, особового рахунка, табеля обліку робочого часу, посвідчення про відрядження в зону відчуження з відміткою підприємства про прибуття та вибуття працівника, шляхових листів (за наявності), трудової книжки (у разі потреби); - довідки архівної установи про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження із зазначенням періоду служби (виконання робіт), днів виїзду на об`єкти або в населені пункти зони відчуження, у разі потреби - довідки командира військової частини, військового квитка, витягу з особової справи військовослужбовця, завіреного в установленому порядку.

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 21.08.2018 №1029/5-18 утворено Регіональну комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та затверджено Положення.

Відповідно до п. 1 Положення, Регіональна комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - Комісія) є постійно діючим колегіальним органом Донецької обласної державної адміністрації, утворений з метою вирішення питань щодо визначення статусу осіб, зокрема учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до п.п.4.1 - 4.3, п.4 Положення, Регіональна Комісія відповідно до покладених на неї завдань: розглядає документи, подані відповідно до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року №551, приймає рішення, яке є підставою для видачі або відмови у видачі відповідних посвідчень.

Таким чином, виходячи з аналізу вищезазначених норм, саме до компетенції Комісії віднесено розгляд поданих документів та прийняття рішення щодо встановлення (підтвердження) статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З наданих до суду документів, вбачається, що період роботи позивача в зоні відчуження у 1987 році підтверджується довідкою № 257 військової частини 34003, архівною довідкою Галузевого державного архіву Міністерства оборони України, що видана на запит від 29.08.2018 року за вх. № 06/22-0932, та довідкою військової частини 34003 від 20.02.1987 року № 232, які містять інформацію про те, що ОСОБА_1 у складі військової частини № 34003 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, про нарахування заробітної плати, а також дозу опромінення.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд зауважує, що відсутність фінансових документів, які підтверджували б нарахування грошового забезпечення за виконання робіт у зоні відчуження, не свідчить про відсутність виконання позивачем робіт по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження.

Суд звертає увагу на те, що відповідачем не заперечувався зміст довідок, виданих позивачу, та їх дійсність. При цьому, усі надані довідки, які містяться в матеріалах справи, мають записи про участь позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у відповідний період. Доказів протилежного відповідачем не надано.

Крім того, суд бере до уваги положення частини першої статті 6 КАС України, де зазначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права. Одним із суттєвих елементів принципу верховенства права є принцип юридичної визначеності.

Суд зазначає, що позивачу вже було надано статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 1), він користувався відповідними пільгами, встановленими законодавством України та розраховував на стабільність і передбачуваність свого статусу.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачем не доведено факт відсутності позивача в зоні відчуження під час проходження військової служби у період з 06.01.1987 по 05.03.1987, а тому рішення Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, оформлені протоколом № 14 від 25.06.2020, яким встановлена відсутність підстав для підтвердження позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на чорнобильській АЕС, є протиправними.

Відповідно до статті 19 Конституції України, суд, як орган державної влади, зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно із п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

У зв`язку із наведеним вище, у зв`язку із висновком суду щодо протиправності прийнятого відповідачем рішення, оформленого протоколом № 14 від 25.06.2020 року, яким встановлена відсутність підстав для підтвердження позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на чорнобильській АЕС, а також з урахуванням дискреційних повноважень відповідача на прийняття рішення про підтвердження статусу учасника ліквідації наслідків аварії на чорнобильській АЕС, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача повторно розглянути питання про надання відповідного статусу ОСОБА_1 , з урахуванням висновків суду.

За таких обставин, позов підлягає частковому задоволенню.

Судові витрати розподілити згідно з вимогами ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст. 139, 244-250, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІНН НОМЕР_2 ) до комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України (м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, код в ЄДРПОУ 37567866), третя особа – управління соціального захисту населення Лиманської міської ради (Донецька обл., м. Лиман, вул. Лесі Українки, 20а, код в ЄДРПОУ 25953557) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання прийняти рішення – задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Міністерства соціальної політики України, яке оформлене протоколом засідання № 14 від 25.06.2020 року, про відсутність підстав для підтвердження ОСОБА_1 статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного Донецькою обласною державною адміністрацією.

Зобов`язати Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Міністерства соціальної політики України, повторно розглянути питання про підтвердження ОСОБА_1 статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного Донецькою обласною державною адміністрацією, з урахуванням висновків суду.

В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Міністерства соціальної політики України на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 840 (вісісчот сорок) гривень 80 копійок.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.В. Череповський