Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2010 рокуСправа № 2а-919/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Лозовського О.А.,
при секретарі судового засідання Чміль І.В.,
з участю представника позивача Сургент Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області до Приватної виробничо-комерційної фірми «Воміс» про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1000 грн. 00 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України звернувся із позовною заявою до Приватної виробничо-комерційної фірми «Воміс» про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1000 грн. 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 30.09.2009 року на підставі наказу №105 від 30.09.2009 року та направлення на перевірку №11 від 30.09.2009 року проведено перевірку з питань дотримання податкового законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів магазину-кафе по вулиці Богуна, 76 в селі Прилуцьке, Ківерцівського району Волинської області, де здійснює торгівельну діяльність суб»єкт підприємницької діяльності ПВКФ «Воміс». За результатами перевірки складено акт №30/32-01/21743900 від 30.09.2009 року, в якому зазначено, що відповідачем порушено вимоги статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснювалась через електронний контрольно-касовий апарат, який не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Позивачем на підставі матеріалів перевірки та в межах його повноважень було прийнято рішення №030529-32 від 19.10.2009 року про застосування фінансових санкцій за фактом роздрібної торгівлі алкогольними напоями через ЕККА, не зазначений у ліцензії, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1000 грн. 00 коп. Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем в судовому порядку не оскаржувалось. Фінансові санкції в добровільному порядку не сплачені. Просить стягнути з відповідача фінансові санкції в розмірі 1000 грн. 00 коп.
В судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити та стягнути з відповідача фінансові санкції у розмірі 1000 грн. 00 коп.
Відповідач в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, причини неприбуття до суду свого представника не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив. Оскільки відповідно до статті128 КАС України повторне неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб’єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, не перешкоджає розгляду справи, тому справу розглянуто судом за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.
Судом встановлено, що 30.09.2009 року посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Волинській області на підставі наказу №105 від 30.09.2009 року та направлення №11 від 30.09.2009 року було проведено перевірку господарської одиниці – магазину-кафе, розташованого по вулиціБогуна, 76 в селі Прилуцьке, Ківерцівського району Волинської області, який належить суб»єкту господарювання Приватній виробничо-комерційній фірмі «Воміс», про що складено акт №30/32-01/21743900 від 30.09.2009 року, у якому зафіксовано факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Зокрема, реалізація алкогольних напоїв під час здійснення перевірки здійснювалась згідно ліцензії серії АВ №820006, реєстраційний №80305-64-14967, термін дії з 29.03.2008 року по 29.03.2009 року, в якій зазначено РРО-Міні 500.02 МЕ, заводський №55002188 та діючої ліцензії серії АГ №021287, реєстраційний №90305-64-20394, термін дії з 29.03.2009 року по 29.03.2010 року, в якій зазначено РРО-Міні 500.02 МЕ заводський №57143280.
При перевірці Книги обліку розрахункових операцій №0318008915-р/1, яка зареєстрована 23.03.2009 року Луцькою об»єднаною державною податковою інспекцією та контрольних стрічок за період з 20.03.2009 року по 28.03.2009 року встановлено, що РРО-Міні 500.02 МЕ заводський номер №57143280 використовується в магазині-кафе з 20.03.2009 року. Тобто, роздрібна торгівля алкогольними напоями в період з 20.03.2009 року по 28.03.2009 року на суму 294,00 грн. здійснювалась через РРО, не внесений у ліцензію серії АВ №820006, реєстраційний №80305-64-14967, термін дії з 29.03.2008 року по 29.03.2009 року, що є порушенням статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. Дані фактичні обставини підтверджуються поясненням представника позивача, актом перевірки №30/32-01/21743900 від 30.09.2009 року.
Таким чином, суб»єктом господарської діяльності Приватною виробничо-комерційною фірмою «Воміс» порушено вимоги статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, яка передбачає, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Відповідно до частини 11 статті 15 вказаного Закону плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.
Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.
Відповідно до абзацу 12 частини 5 статті 17 Закону України Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій)незазначений у ліцензії передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.
19.10.2009 року начальником Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України прийнято рішення №030529-32 про застосування фінансових санкцій за фактом роздрібної торгівлі алкогольними напоями через ЕККА, не зазначений у ліцензії, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1000 грн. 00 коп.
Рішення про застосування фінансових санкцій ПВКФ «Воміс» не отримано за закінченням терміну зберігання, про що складено акт про причини невручення рішення про застосування фінансових санкцій та вирішено вивісити його на дошку оголошень. У встановленому законом порядку вказане рішення відповідач не оскаржив та не виконав.
Згідно із частиною 4 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. У разі невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Згідно із пунктом 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 (з наступними змінами і доповненнями), рішення про застосування фінансових санкцій приймаються керівником органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки). Відповідно до пункту10 цього ж Порядку, у разі невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій №030529-32 від 19.10.2009 року прийнято з дотриманням вимог законодавства, у встановленому законодавством порядку відповідачем не оскаржене та не виконане протягом 30 днів після отримання копії рішення, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій у розмірі 1000 грн. 00 коп. підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 11, 17, 158, 160 частини 3, 162, 163, 186 КАС України, на підставі Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватної виробничо-комерційної фірми «Воміс» фінансову санкцію в розмірі 1000 (одна тисяча) грн. 00 коп. за порушення норм Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в дохід Державного бюджету.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений ст.186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається позивачем протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 26 квітня 2010 року, а відповідачем - з дня отримання ним копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.А.Лозовський