Постанова № 9319857, 22.03.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.03.2010
Номер справи
2а-14791/09/6/0170
Номер документу
9319857
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.03.10Справа №2а-14791/09/6/0170 (15:15) Окружний адміністративний суд АРК у складі головуючого судді Латиніна Ю.А. , при секретарі Лєбєдєвій О. М., за участю:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився, розглянув адміністративну справу

за позовом Первомайської міжрайонноїдержавної податкової інспекції АР Крим

до фізичної особи підприємця ОСОБА_2

про стягнення 214,69 грн.

Суть спору. Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про стягнення з відповідача 214,69 грн. заборгованості з єдиного податку, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем у порушення Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” не здійснювалась сплата єдиного податку.

Представник позивача у судове засідання не зявився, скерував на адресу суду клопотання про розгляд справи у його відсутність.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, будь-яких клопотань та заперечень до позову суду не скерував.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні”(далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Згідно із п. 11 ст. 10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи зазначене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено його право звернення до суду із позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом, спір належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Відповідач зареєстрований як фізична особа підприємець ОСОБА_2 Первомайською районною державною адміністрацією АР Крим 07.06.2007 за рішенням № НОМЕР_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), взятий на облік як платник податків, зборів (обовязкових платежів) ДПІ у Первомайському районі з 08.06.2007 за № 2243 (а.с. 7), що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 08.06.07 за № 8/29-0, на підставі заяви на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності (а.с. 12) і корінцем свідоцтва про сплату єдиного податку (а.с. 13,14) . У 2009 році відповідач, перебував на спрощеній системі оподаткування, обліку і звітності за видом діяльності: “дрібна торгівля іншими товарами”.

Указом Президента України від 03.07.1998 №727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва”(далі Указ № 727) передбачено, що субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиними податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Указу № 727 ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Частиною 6 пункту 2 Указу передбачено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 15 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Однак, заборгованість сплати податкового забовязання, визначеного відповідачем утворилася у розмірі 214,69 грн., що підтверджується витягом з облікової картки платника податків (а.с. 13-14).

Статтею 5 Указу № 727 встановлено, що платники єдиного податку несуть відповідальність за правильність нарахування, своєчасність надання розрахунків та сплати сум єдиного податку відповідно до законодавства України.

Згідно з ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Украіні» Завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» до податків та зборів (обовязкові платежі) відносяться загальнодержавні та місцеві платежі, в які не входить страховий внесок.

За таких обставин суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості у розмірі 214,69 грн. є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.

Таким чином, адміністративний позов підлягає задоволенню, з відповідача належить стягнути 214,69 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 26.03.10.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2.Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 96346 АР Крим, Первомайський район, АДРЕСА_1) в дохід місцевого бюджету Стаханівської сільської Ради (код платежу 16050200 р/р 34217379700225) заборгованість у сумі 206,08 грн. та 8, 61 грн. на користь Красноперекопського МІД ОФСС з ТВП (код з ЄДРПОУ 26085318, МФО 324010, р/р 25602456254762 КРФАКБ «Укрсоцбанк» рег № 3861)

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Латинін Ю.А.