Постанова № 93161852, 24.11.2020, Крюківський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
24.11.2020
Номер справи
537/4019/20
Номер документу
93161852
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 3/537/1636/2020

Справа № 537/4019/20

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24.11.2020 року суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області Зоріна Діана Олександрівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , працюючої на посаді провідного бухгалтера ПП ВТК «Лукас», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

08 листопада 2020 року о 17 год. 55 хв. в місті Кременчуці, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Skoda Fabia, державний номерний знак НОМЕР_2 , рухаючись по Крюківському мосту через р. Дніпро, не дотримавшись безпечного бокового інтервалу, скоїла зіткнення з автомобілем, що рухався по зустрічний смузі руху, а саме з автомобілем Volkswagen New Beetle, державний номерний знак НОМЕР_3 , що призвело до механічних пошкоджень. Вказаними діями ОСОБА_1 порушила вимоги пункту 13.1 Правил дорожнього руху України та вчинила правопорушення, передбачене статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , вину у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, вказаних у протоколі, визнала в повному обсязі.

Потерпілий ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що і він, і водій ОСОБА_1 рухались близько до роздільної полоси, у зв`язку із чим і відбулось зіткнення.

Суддя, вислухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , а також потерпілого ОСОБА_2 , вивчивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Пункт 13.1 Правил дорожнього руху України встановлює, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.

Статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Відповідно до статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За таких обставин, зі змісту наданих в судовому засіданні пояснень учасників дорожньо – транспортної пригоди, а також досліджених в судовому засіданні письмових матеріалів справи, а саме: схеми дорожньо – транспортної пригоди за участю автомобіля Skoda Fabia, державний номерний знак НОМЕР_2 , та автомобіля Volkswagen New Beetle, державний номерний знак НОМЕР_3 ; письмових пояснень на окремому аркуші ОСОБА_1 від 08 листопада 2020 року; письмових пояснень на окремому аркуші ОСОБА_2 від 08 листопада 2020 року; протоколу серії ДПР18 №018008 від 08 листопада 2020 року, складеного відносно ОСОБА_2 за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо події дорожньо – транспортної пригоди, суддя вбачає наявність в діях як ОСОБА_1 , так і ОСОБА_2 порушень Правил дорожнього руху, що призвели до дорожньо – транспортної пригоди, та відповідно наявність в діях останніх обопільної вини.

Таким чином, суддя вважає достовірно доведеним факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Обираючи вид стягнення суддя обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, не вбачає.

Враховуючи викладене, ступінь вини ОСОБА_1 , суддя вважає за необхідне застосувати відносно останньої вид стягнення у вигляді адміністративного штрафу для запобігання вчиненню нових правопорушень.

Cтаттею 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами) передбачені ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, у зв`язку із чим суддя вважає за необхідне стягнути зі ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. в дохід держави.

Керуючись статтею 124, статтями 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами) , суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить суму 340 грн. 00 коп., в дохід держави.

Стягнути зі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. в дохід держави.

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Діана Олександрівна Зоріна