
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
24 листопада 2020 року м. Київ № 640/24216/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Федорчука А.Б., розглянувши клопотання позивача про об`єднання провадження в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1 (
АДРЕСА_1 )
до Офісу Генерального прокурора (01001, м. Київ, вул. Різницька, 13/15),
Кадрової комісії з питань розгляду Дисциплінарних скарг про вчинення
прокурором дисциплінарного проступку та здійснення провадження щодо
прокурорів (01001, м. Київ, вул. Різницька. 13/15),
Сумської обласної прокуратури (40000, м. Суми, вул. Герасима
Кондратьєва, 33)
третя особа Роменська місцева прокуратура Сумської області (42000, м. Ромни, вул.
Соборна, 43)
про визнання протиправним та скасування наказу №362-К від 25.09.2020,
поновлення на посаді, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора, Кадрової комісії з питань розгляду Дисциплінарних скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку та здійснення провадження щодо прокурорів, Сумської обласної прокуратури, третя особа - Роменська місцева прокуратура Сумської області про визнання протиправним та скасування наказу №362-К від 25 вересня 2020 року, поновлення на посаді.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 жовтня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі.
Представником позивача заявлено також клопотання про об`єднання даної адміністративної справи з адміністративною справою №640/22885/20 за позовом ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора, третя особа - Сумська обласна прокуратура про визнання протиправним та скасування рішення.
Дане клопотання обґрунтоване тим, що суб`єктний склад сторін у справі №640/22885/20 та №640/24216/20 є тотожнім, а спільний розгляд даних справ зекономить процесуальний час.
Дослідивши матеріали справи, виходячи з меж заявленого клопотання, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до наступних висновків.
Так, згідно з частиною 1 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Згідно частини 2 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами: одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; одного й того самого позивача до різних відповідачів; різних позивачів до одного й того самого відповідача.
Відповідно до частини 3 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України об`єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.
Частиною 7 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України про об`єднання справ в одне провадження або роз`єднання позовних вимог, про відмову в об`єднанні справ в одне провадження, роз`єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.
Суд зазначає, що пов`язаними між собою можна вважати вимоги, що випливають з одних правовідносин, і, як наслідок, ґрунтуються на одних і тих самих фактичних даних.
Розглянувши клопотання, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого клопотання та недоцільність об`єднання адміністративних справ №640/22885/20 та №640/24216/20 в одне провадження.
В даному випадку, об`єднання позовних вимог може мати негативні наслідки. Сумісний розгляд декількох вимог, навіть тісно пов`язаних і однорідних, розширює предмет доказування у справі, збільшує коло учасників процесу, ускладнює розгляд та вирішення справи.
При цьому, суд зазначає, що об`єднання позовів є правом, а не обов`язком суду. Суд вправі вирішити питання про об`єднання або роз`єднання позовів з власної ініціативи або за клопотанням осіб, які беруть участь у справі.
Таким чином, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання, оскільки наразі відсутні належні та допустимі докази, які дозволили б суду дійти висновку, що таке об`єднання сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства щодо дотримання належних строків розгляду справи.
Керуючись статтями 172, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
У Х В А Л И В:
1. У задоволенні клопотання позивача про об`єднання справ №640/22885/20 та №640/24216/20 в одне провадження відмовити.
2. Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.
Суддя А.Б. Федорчук