Рішення № 93108420, 26.11.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2020
Номер справи
420/3132/20
Номер документу
93108420
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/3132/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2020 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши в письмовому провадженні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Євровагонсервіс” (місцезнаходження: 65114, м. Одеса, Люстдорфська дорога 140 А, офіс 1111, код ЄДРПОУ 41558040) до Державної податкової служби України (адреса: Львівська площа буд.8, м. Київ, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

10.04.2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Євровагонсервіс” до Державної податкової служби України, в якому позивач з урахуванням уточнення позовних вимог просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ДФС України №428015/41558030 від 15.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №34 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ДФС України №428029/41558040 від 15.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №35 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ДФС України №476438/41558040 від 22.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №38 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ДФС України №476439/41558040 від 22.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №39 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ДФС України №476440/41558040 від 22.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №40 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №34 від 13.11.2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС», днем її подання 30.11.2017 року;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №35 від 13.11.2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС», днем її подання 30.11.2017 року;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №38 від 13.11.2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС», днем її подання 30.11.2017 року;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №39 від 13.11.2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС», днем її подання 30.11.2017 року;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №40 від 13.11.2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС», днем її подання 30.11.2017 року.

В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначає, що рішення про відмову в реєстрації податкових накладних від 13.11.2017 року №34, №35, №38, №39, №40 є протиправними та такими, що підлягають скасуванню, адже, позивачем надано всі необхідні документи та пояснення, що підтверджують правомірність складання вказаних податкових накладних як засобами електронного документообміну так і у письмовій формі засобами поштового зв`язку в межах встановленого законом строку. При цьому, контролюючим органом у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних зазначено лише загальне посилання на відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Ухвалою суду від 15.04.2020 року адміністративний позов залишено без руху.

06.07.2020 року позивач усунув недоліки, які стали підставою залишення позову без руху.

Ухвалою суду від 13.07.2020 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

31.07.2020 року від представника Державної податкової служби України надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 29919/20), в якому зазначає, що рішеннями комісій ДФС України про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, відмовлено у реєстрації податкових накладних у зв`язку з не наданням первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки. З огляду на не надання позивачем разом із повідомленнями, всіх необхідних документів, контролюючим органом обґрунтовано прийнято оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних від 13.11.2017 року №34, №35, №38, №39, №40.

Ухвалою суду від 04.08.2020 року адміністративний позов залишено без руху.

22.09.2020 року позивач надав заяву на виконання ухвали суду від 04.08.2020 року, якою усунув недоліки, які стали підставою залишення позову без руху.

Ухвалою суду від 24.09.2020 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, розгляд справи розпочато спочатку.

Ухвалою суду від 11.11.2020 року продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів.

24.11.2020 року ухвалою суду, яку занесено до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС» (ЄДРПОУ 41558040) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань 01.09.2017 року №1 556 102 0000 063594 перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області з 01.09.2017 року та займається наступними видами економічної діяльності: Код КВЕД 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; Код КВЕД 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; Код КВЕД 52.21 Допоміжне обслуговування наземного транспорту; Код КВЕД 52.24 Транспортне оброблення вантажів; Код КВЕД 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту (основний); Код КВЕД 74.90 Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.

29.09.2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС» (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «РЕЙЛ ТРАНЗИТ КАРГО УКРАЇНА» (Замовник) укладений договір надання послуг №ЄВС-17-1 за умовами якого Виконавець від свого імені за дорученням Замовника приймає на себе зобов`язання надавати послуги з організації поточного та планового (деповського та капітального) ремонту вантажних вагонів замовника, що належать Замовникові на праві власності, оренди або іншій законній підставі у вагоноремонтних підприємства «Укрзалізниці». а Замовник зобов`язується прийняти і сплатити послуги (п. 1.1). Відповідно до п. 4.1 Договору Замовник вносить на підставі рахунку Виконавця передоплату у розмірі 50% від вартості ремонту згідно Договору. Остаточний розрахунок Замовник здійснює впродовж 30 банківських днів після отримання рахунку-фактури, Акту виконаних робіт в документів, що підтверджуються виконання ремонту.

07 жовтня 2017 року між ТОВ «ЄВРОВАГОНСЕРВІС» (Замовник) та ТОВ «Жмеренське підприємство «Експрес» (Виконавець) укладено договір про виконання робіт №070/10-17, за умовами якого Виконавець зобов`язується виконувати для Замовника роботи по капітальному ремонту вагонів.

Для здійснення господарської діяльності в межах вищезазначеного договору №ЄВС-17-1 між ТОВ «ЄВРОВАГОНСЕРВІС» та ПП «Хемосіл» були укладені договори поставки № 41 та №42 від 09.10.2017 року.

Відповідно до договору поставки №41 від 09.10.2017 року» укладеного між ТОВ «ЄВРОВАГОНСЕРВІС» (Постачальник) та ПП «Хемосіл» (Покупець), Постачальник зобов`язується здійснити поставку Покупцю, а Покупець - прийняти та оплатити поставлений Постачальником товар - колісні пари б/в. Ціна та умови оплати та поставки Товару зазначаються в Специфікаціях, що є невід`ємними частинами цього Договору.

Відповідно до договору поставки №42 від 09.10.2017 року, укладеного між ПП «Хемосіл» (Постачальник) та ТОВ «ЄВРОВАГОНСЕРВІС» (Покупець), Постачальник зобов`язується здійснити поставку Покупцю, а Покупець - прийняти та оплатити поставлений Постачальником товар - колісні пари та запасні частини до залізничних вагонів. Ціна та умови оплати та поставки Товару зазначаються в Специфікаціях, що є невід`ємними частинами цього Договору.

На виконання вимог 187.1 ст. 187, п.201.1 ст.201 ПК України на підставі актів виконаних робіт 13.11.2017 року позивачем було виписано та направлено 30.11.2017 року засобами електронного зв`язку на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні №№34, 35, 38, 39, 40 від 13.11.2017 року.

За результатами розгляду вищевказаних податкових накладних контролюючим органом 30.11.2017 року, відповідно до квитанцій №1 по кожній з перелічених податкових накладних, ТОВ «ЄВРОВАГОНСЕРВІС» повідомлено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:33.17.11. У зв`язку з чим, Товариству запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п. 201,16.1 п.201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року №567 та\або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

07 грудня 2017 року та 15 грудня 2017 року на виконання п.п. 201.16,2 п. 201.16 ст. 201 ПК України товариством, за допомогою програми електронного цифрового документообігу «М.Е.Dос» на адресу відповідача направлені повідомлення (№№8,18, 24, 25, 261 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним №№34, 35, 38, 39, 40 від 13.11.2017 року з поясненнями та відповідним пакетом документів щодо кожної зупиненої податкової накладної, що пі/утверджується повідомленнями про прийняття документів та квитанціями №1 (копії надаються).

За результатами розгляду вищезазначених документів, комісією яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення №428015/41558030 від 15.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №34 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; №428029/41558040 від 15.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №35 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; №476438/41558040 від 22.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №38 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; №476439/41558040 від 22.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №39 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; №476440/41558040 від 22.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №40 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно з п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Відповідно до п.74.2 ст.72 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно з п.12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Згідно з пп.201.16.1 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

В абзаці 1 пункту 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567, зазначено, що моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС зокрема за таким критерієм: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

З матеріалів справи вбачається, що реєстрація податкових накладних №№34, 35, 38, 39, 40 від 13.11.2017 року зупинена з підстав того, що вказані податкові накладні відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:33.17.11. При цьому, позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п. 201.16.1 п.201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року №567 та\або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу»

В свою чергу, позивачем на підтвердження здійснених господарських операцій у встановлені строки, після зупинення реєстрації його накладних, надано до контролюючого органу всі наявні в нього документи.

Так, на підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній №34 від 13.11.2017 року: договір надання послуг №ЄВС-17-1 від 29.09.2017 року, договір про виконання робіт № 070/10-17 від 07.10.2017 року, договір поставки №41 від 07.10.2017 року, договір поставки №42 від 07.10.2017 року, акт надання послуг №67 від 13.11.2017 року, акт виконання робіт (надання послуг) №1435 від 24.10.2017 року, калькуляція вартості організації капітального ремонту зерновоза 53236816, повідомлення №9830 на ремонт або технічне обслуговування вагона 53236816 від 25.10.2017 року, технічний паспорт вагона форми ВУ-4М, дефектна відомість форми ВУ-22, листок обліку комплектації вантажного вагона після ремонту та при технічному обслуговуванні з відчепленням, повідомлення №4066 про приймання вантажних (пасажирських) вагонів від 25.10.2017 року форми ВУ-36М, акт про брак №1729 від 21.10.2017 року, акт про брак №1734 від 21.10.2017 року, акт про брак №1732 від 21.10.2017 року, акт про брак №1732 від 21.10.2017 року, акт про брак №170 від 13.11.2017 року, вимога накладна №67 від 30.11.2017 року.

На підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній №35 від 13.11.2017 року: договір надання послуг №ЄВС-17-1 від 29.09.2017 року, договір про виконання робіт № 070/10-17 від 07.10.2017 року, договір поставки №41 від 07.10.2017 року, договір поставки №42 від 07.10.2017 року, акт надання послуг №68 від 13.11.2017 року, акт виконання робіт (надання послуг) №1445 від 26.10.2017 року, калькуляція вартості організації капітального ремонту зерновоза 58520008, дефектна відомість форми ВУ-22, повідомлення №9875 від 26.10.2017 року, технічний паспорт вагона форми ВУ-4М, повідомлення №4086 від 26.10.2017 року, листок обліку комплектації вантажного вагона після ремонту та при технічному обслуговуванні з відчепленням, акт про брак №1748 від 22.10.2017 року, акт про брак №1746 від 22.10.2017 року, акт про брак №143 від 24.10.2017 року, вимога-накладна №68 від 13.11.2017 року.

На підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній №38 від 13.11.2017 року: договір надання послуг №ЄВС-17-1 від 29.09.2017 року, договір про виконання робіт № 070/10-17 від 07.10.2017 року, договір поставки №41 від 07.10.2017 року, договір поставки №42 від 07,10.2017 року, акт надання послуг №61 від 13.11.2017 року.

На підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній №39 від 13.11.2017 року: договір надання послуг №ЄВС-17-1 від 29.09.2017 року, договір про виконання робіт № 070/10-17 від 07.10.2017 року, договір поставки №41 від 07.10.2017 року, договір поставки №42 від 07.10.2017 року, акт надання послуг №72 від 13.11.2017 року.

На підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній №40 від 13.11.2017 року: договір надання послуг №ЄВС-17-1 від 29.09.2017 року, договір про виконання робіт № 070/10-17 від 07.10.2017 року, договір поставки №41 від 07.10.2017 року, договір поставки №42 від 07.10.2017 року, акт надання послуг від 13.11.2017 року №73 від 13.11.2017 року.

Проте, за наслідком отримання відповідних документів, податковим органом прийнято оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.

В оскаржуваних рішеннях зазначено, що позивачу відмовлено в реєстрації податкових накладних у зв`язку із наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або є недостатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку/коригування.

Суд вважає, що в даному випадку, відповідачем не зазначено конкретно що саме стало підставою відмови у реєстрації податкових накладних: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства чи надання позивачем документів, котрі є недостатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної.

Отже, спірні рішення податкового органу не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акту індивідуальної дії, та породжують неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов`язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб`єкта владних повноважень.

Зазначений висновок суду узгоджується з правовою позицією, викладеною в постановах Верховного Суду від 04.12.2018 року по справі №821/1173/17 та від 10.04.2020 року №819/330/18.

При цьому, суд зазначає, що позивачем до контролюючого органу надано необхідні документи на підтвердження реальності здійснених господарських операцій, про що зазначено вище та досліджено судом, які оформленні належним чином, що в сукупності підтверджує наявність підстав для реєстрації податкових накладних №№34, 35, 38, 39, 40 від 13.11.2017 року.

За таких обставин, суд вважає, що відповідачем не доведено правомірності прийняття оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №428015/41558030 від 15.12.2017 року, №428029/41558040 від 15.12.2017 року, №476438/41558040 від 22.12.2017 року, №476439/41558040 від 22.12.2017 року, №476440/41558040 від 22.12.2017 року, а тому позовні вимоги в частині визнання таких рішень протиправними та їх скасування є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст.1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Відповідно до п.20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246, у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

З урахуванням зазначеного, суд вважає за необхідне зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні №№34, 35, 38, 39, 40 від 13.11.2017 року, подані Товариством з обмеженою відповідальністю “ЄВРОВАГОНСЕРВІС”, днем їх подання 30.11.2017 року.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За правилами ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

З огляду на вищевказане, суд дійшов висновку, що позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Євровагонсервіс” до Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії підлягає задоволенню.

Статтею 242 КАС України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Частиною 1 ст.139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Суд вважає необхідним у відповідності до вимог ст.139 КАС України стягнути з Державної фіскальної служби України за рахунок її бюджетних асигнувань на користь позивача судовий збір в розмірі 10510,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 12, 139, 242-246, 251, 255, 262, 263, 295, 297 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Євровагонсервіс” (місцезнаходження: 65114, м. Одеса, Люстдорфська дорога 140 А, офіс 1111, код ЄДРПОУ 41558040) до Державної податкової служби України (адреса: Львівська площа буд.8, м. Київ, код ЄДРПОУ 39292197) про визнання протиправним та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ДФС України №428015/41558030 від 15.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №34 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ДФС України №428029/41558040 від 15.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №35 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ДФС України №476438/41558040 від 22.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №38 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ДФС України №476439/41558040 від 22.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №39 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ДФС України №476440/41558040 від 22.12.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №40 від 13.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №34 від 13.11.2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС», днем її подання 30.11.2017 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №35 від 13.11.2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС», днем її подання 30.11.2017 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №38 від 13.11.2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС», днем її подання 30.11.2017 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №39 від 13.11.2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС», днем її подання 30.11.2017 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №40 від 13.11.2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОВАГОНСЕРВІС», днем її подання 30.11.2017 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Євровагонсервіс” (місцезнаходження: 65114, м. Одеса, Люстдорфська дорога 140 А, офіс 1111, код ЄДРПОУ 41558040) судові витрати по сплаті судового збору у сумі 10510 (десять тисяч п`ятсот десять) грн.

Рішення суду набирає законної сили, відповідно ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст.295, ст.297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Пунктом 15.5 розділу VII “Перехідні положення” КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя Токмілова Л.М.

.