
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2020 року м. Житомир справа № 240/17597/20
категорія 112030100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Попової О. Г.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії ОСОБА_1 за вислугу років за новою довідкою від 17.07.2020, складеною Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області станом на 01.03.2018 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», в якій зазначені відомості про посадовий оклад за спеціальним званням (майор міліції), відсоткова надбавка за вислугу років, надбавка за особливості проходження служби та щомісячна премія;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити з 01.04.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років за новою довідкою від 17.07.2019, складеною Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області станом на 01.03.2018 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», в якій зазначені відомості про посадовий оклад, оклад за спеціальним званням (майор міліції), відсоткова надбавка за вислугу років, надбавка за особливості проходження служби та щомісячна премія.
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області судові витрати у розмірі 840,80 грн. відповідно до квитанції від 08.10.2020р..
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що з 2003 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області, про що підтверджує довідка відповідача від 21.07.2020р. та отримує пенсію за вислугу років (20 років), призначену відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Грошове забезпечення для перерахунку пенсії становить 8610,69 грн., в т.ч. посадовий оклад 3400 грн, оклад за військове звання - 2000 грн., надбавка за вислугу років 40% - 2160 грн., надбавка за роботу з таємними документами 15% - 510 грн., премій 6,7% - 540,69 грн. Розмір пенсії наданий час становить 4332,15 грн.
06.08.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою про здійснення перерахунку пенсії відповідно до наданої довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області з урахуванням всіх додаткових виплат, в т.ч. за особливі умови служби, за роботу в умовах режимних обмежень та премія 100%. Однак, листом від 21.08.2020 позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії згідно наданої довідки з вказаними додатковими виплатами.
Вважаючи такі дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії на підставі наданої довідки, неправомірними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України).
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Через відділ документального забезпечення суду 18 листопада 2020 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог в повному обсязі. В обґрунтування якого зазначив, що перерахунок пенсії здійснюється не з урахуванням особистого грошового забезпечення позивача на час звільнення зі служби, а з розміру грошового забезпечення за посадою позивача, який обчислюється на час виникнення права на перерахунок - на 01.01.2018. Вказує, що на момент виникнення спірних правовідносин положення Постанови 103 були чинними та обов"язковими для виконання Пенсійним фондом України.
У відповідності до положень частини п`ятої статті 262, частини першої статті 263 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Частиною п`ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 2003 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області як отримувач пенсії відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с.6).
Грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 становить 8610,69 грн., в т.ч.: посадовий оклад 3400,00 грн.; оклад за військове звання - 2000,00 грн.; надбавка за вислугу років 40% - 2160,00 грн.; надбавка за роботу з таємними документами 15% - 510,00 грн.
06.08.2020 р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Житомирській області із заявою про здійснення перерахунку пенсії відповідно до наданої довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області з урахуванням всіх додаткових виплат, в т.ч. за особливі умови служби, за роботу в умовах режимних обмежень та премія 100% (а.с.7).
Листом від 27.08.2020 року №15027-15041/В-02/8-0600/20 відповідач повідомив ОСОБА_1 , що перерахунок пенсії проведено за діючою на час перерахунку редакцією ст. 13 Закону в розмірі 50% (вислуга 20 років) відповідних сум грошового забезпечення. Загальний розмір пенсії до виплати з 01.01.2020 становить 5532,15 грн., в тому числі доплата по Постанові - 1300,00 грн. Додатково повідомлено, що після 01.01.2018 рішення Кабінету Міністрів України про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб, не приймалось. У разі прийняття рішення про проведення перерахунку він буде здійснений у терміни, визначені законодавством. З огляду на вищевикладене, довідка про додаткові види грошового забезпечення № 615/29/02-2020 від 27.07.2020 не може бути врахована для перерахунку пенсії (а.с.9).
Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Вимогами частини другої статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон № 2262-ХІІ.
У частині 2 статті 9 Закону № 2011-ХІІ зазначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).
Згідно ст. 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Статтею 63 Закону № 2262-XII передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, саме Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
13.02.2008 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок №45)
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
У пункті 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 зазначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
У Додатку 2 до Порядку № 45 наявна форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Зокрема, зміни внесені постановою №103 до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними.
Крім того, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року по справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103, яким було внесено зміни до Порядку № 45 та до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей».
Суд у вказаному рішенні вказав, що обмеження виплати пенсії, обчисленої особі згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може бути встановлено постановою Кабінету Міністрів України.
Враховуючи викладені обставини, на час виникнення спірних правовідносин, був відсутній будь-який нормативний акт, який би обмежував коло складових грошового забезпечення колишніх військовослужбовців для обчислення перерахованої пенсії, у порівнянні з статтею 43 Закону № 2262-XII, позаяк відповідні норми Постанови № 103 та Порядку № 45 були визнані нечинними судовими рішеннями, які набрали законної сили.
Суд зазначає, що вирішуючи спір у даній справі слід застосовувати безпосередньо частину четверту статті 63 Закону № 2262-XII у взаємозв`язку із частиною третьою статті 43 Закону № 2262-XII, яка визначає, що пенсії особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-XII обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування., а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Так, 30.08.2017 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №704, якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.
Пунктом 2 вказаної Постанови установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Зокрема, до додаткових видів грошового забезпечення відносяться:
- надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704);
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).
Слід вказати, що з 05.03.2019 року (з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
Аналогічна правова позиція викладена у рішенні Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19, яке постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 року було залишено без змін.
В свою чергу, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (пункт 2 Порядку № 45).
Згідно пункту 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
З аналізу наведених норм щодо порядку проведення перерахунку пенсій вбачається наступна послідовність дій:
- уповноважений орган повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення;
- Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України;
- Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки;
- довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено чинним нормативно-правовим актом.
Враховуючи викладене та беручи до уваги правовий висновок Верховного Суду, викладений в постанові від 10.10.2019 року у справі № 553/3619/16-а, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
З матеріалів справи слідує, що грошове забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016 позивача становить 8610,69 грн., в т.ч. посадовий оклад - 3400,00 грн.; оклад за військове звання - 2000,00 грн.; надбавка за вислугу років 40% - 2160,00 грн.; надбавка за роботу з таємними документами 15% - 510,00 грн.
06.08.2020 р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Житомирській області із заявою про здійснення перерахунку пенсії відповідно до наданої довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області від 27.07.2020 №615/29/02-2020 з урахуванням всіх додаткових виплат, в т.ч. за особливі умови служби, за роботу в умовах режимних обмежень та премія 100% (а.с.7).
Суд вважає, що отримавши вказану довідку та заяву позивача Головне управління ПФУ в Житомирській області було зобов`язане здійснити перерахунок пенсії позивачу на підставі поданих документів у відповідності до ст.ст. 43, 51, 63 Закону України № 2262-ХІІ, однак вказаних дій не здійснило.
Щодо посилання відповідача на правовий висновок, викладений в рішенні Верховного Суду від 13.03.2019 у зразковій справі №240/6263/18, суд звертає увагу, що вказане рішення прийнято за інших фактичних обставин, а саме за відсутності довідки із вказівкою додаткових видів грошового забезпечення.
В той же час, позивач просить суд здійснити перерахунок пенсії на підставі довідки від 17.07.2019, складеною Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області. Однак, в матеріалах справи та заяві про перерахунк пенсії значиться довідка Ліквідаційної комісією УМВС України в Житомирській області від 27.07.2019 №615/29/02-2020 (а.с.8).
Відповідно до ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Беручи до уваги, що позивач має право на перерахунок пенсії на підставі поданих документів, суд дійшов висновку, що відповідач після одержання довідки Ліквідаційної комісією УМВС України в Житомирській області від 27.07.2019 №615/29/02-2020 про розмір грошового забезпечення зобов`язане перерахувати пенсію позивачу, починаючи з 01.04.2019, тобто з наступного місяця після набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103.
Позивач вказаних дій, які передбачені законодавчими приписами, не вчинив, чим допустив протиправну бездіяльність, тому з метою ефективного захисту прав позивача, суд дійшов висновку, що належним та достатнім способом захисту буде зобов`язання відповідача здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за вислугу років на підставі довідки Ліквідаційної комісієї УМВС України в Житомирській області від 27.07.2019 №615/29/02-2020, в якій зазначені відомості про посадовий оклад, оклад за спеціальним званням (майор міліції), відсоткова надбавка за вислугу років, надбавка за особливості проходження служби та щомісячна премія, з урахуванням раніше проведених виплат.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань.
Керуючись ст.ст.90, 139, 229, 241-246, 250, 251, 255, 295 КАС України, суд, -
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії ОСОБА_1 за вислугу років на підставі довідки Ліквідаційної комісією УМВС України в Житомирській області від 27.07.2019 №615/29/02-2020, в якій зазначені відомості про посадовий оклад оклад за спеціальним званням (майор міліції), відсоткова надбавка за вислугу років, надбавка за особливості проходження служби та щомісячна премія.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за вислугу років на підставі довідки Ліквідаційної комісією УМВС України в Житомирській області від 27.07.2019 №615/29/02-2020, в якій зазначені відомості про посадовий оклад, оклад за спеціальним званням (майор міліції), відсоткова надбавка за вислугу років, надбавка за особливості проходження служби та щомісячна премія, з урахуванням раніше проведених виплат.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду складено у повному обсязі: 26 листопада 2020 року.
Суддя О.Г. Попова