
227/4220/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2020 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Любчик В.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Добропільського відділення поліції Покровського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Добропілля Донецької області, громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. ст. 124, 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , 16 вересня 2020 року, о 04.00 годині, на а/д Олександрівка-Костянтинівка, керуючи мотоциклом ЯВА 350 н/з НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння, не обрав безпечну швидкість руху та скоїв наїзд на перешкоду (дерево). В результаті дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб отримав механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. п. 2.9 «а», 12.1 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 та ст. 124 КУпАП.
Даний факт підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 144278 від 17 жовтня 2020 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 440491 від 17 жовтня 2020 року, формою висновку АРМ 102 за вказаним фактом, довідкою про результати перевірки за фактом ДТП, яке мало місце на автодорозі Т0515, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 16 вересня 2020 року з доданим до нього план-схемою та фотознімками, довідкою щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 16 вересня 2020 року, в якій зазначено, що ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп`яніння.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив факт скоєння правопорушень, проте у зв`язку зі скрутним матеріальним становищем просив відстрочити виконання постанови, оскільки на даний час ще лікується від отриманих травм в ДТП.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , який підтвердив факт скоєння правопорушень, дослідивши письмові докази та оцінивши їх у сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є винним у вчиненні правопорушень, передбачених ст. 124 та ч. 1 ст. 130 КУпАП та має бути притягнутий до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Частина 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 2.9 «а» «Правил дорожнього руху», які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року (далі за текстом «Правила»), водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Як передбачено п. 1.10 Правил, водій це особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія відповідної категорії.
Як передбачено п. 1.10 Правил, транспортний засіб – пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів; мотоцикл – двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об`ємом 50 куб. см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг.
У судовому засіданні встановлено, що мотоцикл, яким керував ОСОБА_1 , призначений для перевезення людей, а тому є транспортним засобом.
Зокрема судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до довідки наданої начальником СРПП № 3 Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області капітаном поліції А. Лозовим, посвідчення водія не отримував, тому суд застосовує до останнього стягнення передбачене для інших осіб, у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд врахував особу правопорушника, характер вчинених правопорушень, небезпеку їх можливих наслідків, обставини, що пом`якшують, як і обставини, що обтяжують відповідальність.
Що ж стосуються клопотання ОСОБА_1 про застосування відстрочки у разі накладення на нього адміністративного стягнення суд зазначає наступне.
Статтею 301 КУпАП передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Отже, врахувавши матеріальний стан правопорушника, тимчасову непрацездатність, вжиті державою карантинні заходи, суд вважає за можливе відстрочити виконання постанови строком на 3 (три) місяці.
Відповідно до ст. 40–1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 40-1, 124, 130, 221, 283, 284 КУпАП, суддя,-
п о с т а н о в и в:
притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Добропілля Донецької області, громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий 09 квітня 2008 року, до адміністративної відповідальності за ст. ст. 124, 130 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 10 200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок, який повинен бути сплачений за реквізитами: отримувач Донецьке ГУК/Донецька область/21081300, код отримувача (ЕДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (ІВАN) UA198999980313090149000005001, код класифікації доходів бюджету – 21081300.
Відстрочити виконання постанови про накладення на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 200 гривень на строк 3 (три) місяці з дати винесення даної постанови.
Відповідно до статті 303 КУпАП у разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Добропілля Донецької області, громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий 09 квітня 2008 року, на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок за реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова оголошена негайно.
Копію постанови під розписку вручити особі, щодо якої її винесено.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя Добропільського
міськрайонного суду В.М. Любчик
24.11.2020