Постанова № 9307011, 13.04.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.04.2010
Номер справи
2а-2274/10/2670
Номер документу
9307011
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 квітня 2010 року 13:04 № 2а-2274/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кишинського М.І. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. у відкритому судовому засіданні вирішив адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

простягнення коштів в розмірі 3939,03 грн. На підставі ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 13.04.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача про стягнення коштів у розмірі 3939,03 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1, в період перебування на обліку в Деснянському районному центрі зайнятості, відносився до зайнятого населення, про що свідчить копія трудової угоди №753 від 24.12.2008 року укладеної між Київським національним університетом внутрішніх справ та відповідачем. За період з квітня 2009 р. по липень 2009 р. відповідач незаконно отримав матеріальне забезпечення на випадок безробіття в сумі 3939,03 грн. За таких обставин, просить стягнути вказану суму на користь Київського міського центру зайнятості.

В судовому засіданні представник Київського міського центру зайнятості підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідач, в судове засідання не зявився, ухвала про відкриття провадження у справі, повістка про виклик направлялися відповідачу за зазначеною у позовній заяві адресою (АДРЕСА_1), проте поштова кореспонденція суду повернулась до суду у звязку із закінченням терміну зберігання.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін,

встановив:

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 був зареєстрований в Деснянському районному центрі зайнятості як такий, що шукає роботу з 19 січня 2009 р.

Наказом Деснянського РЦЗ № 860 від 26.01.2009 р. ОСОБА_1 було надано статус безробітного та згідно ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»призначена допомога по безробіттю як застрахованій особі з 26.01.2009 року, та відповідно до пп. 1 п.5 ст.31 вказаного закону виплату допомоги по безробіттю скорочено з 26.01.2009 року по 25.04.2009 р., про що свідчить наказ Деснянського РЦЗ №860 від 26.01.2009 р.

У звязку з отриманням інформації від Державної податкової адміністрації України про наявність доходів, 15.10.2009 року центром зайнятості було прийнято рішення №349 про проведення перевірки достовірності документів, які є підставою для надання статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення ОСОБА_1

Перевіркою встановлено, що в період перебування на обліку в Деснянському районному центрі зайнятості ОСОБА_1 відносився до зайнятого населення, про що свідчить копія трудової угоди №753 від 24.12.2008 року укладені між Київським національним університетом внутрішніх справ та відповідачем, отже, ОСОБА_1 незаконно перебував на обліку як безробітний та отримував матеріальне забезпечення в Деснянському районному центрі зайнятості, про що Соломянським районним центром зайнятості складено акт №196 від 22.12.2009 року.

Наказом Деснянського РЦЗ № 13327 від 27.07.2009 р. відповідачу була припинена виплата допомоги по безробіттю зі зняттям з 27.07.2007 р. з обліку у звязку з працевлаштуванням.

Відповідно до довідки про доходи від 26.01.2010 р. № 250 за період з 26.04.2009 р. по 26.07.2009 р. ОСОБА_1 отримав матеріальне забезпечення на випадок безробіття в розмірі 3939,03 грн.

Так як, в цей період, ОСОБА_1 вже мав статус зайнятої особи, наказом Деснянського РЦЗ від 12.01.2010 № 01 його було зобовязано повернути кошти в розмірі 3939,03 грн.

Центром зайнятості 13.01.2010 р. надіслано ОСОБА_1 повідомлення №25-131 від 12.01.2010 р. про необхідність повернення незаконно отриманих коштів протягом пятнадцяти календарних днів у розмірі 3939,03 грн., яке він отримав 18.01.2010 р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення №2776145.

Станом, на 08.02.2010 ОСОБА_1 рішення директора Деснянського районного центру зайнятості не виконав.

Всебічно, повно та обєктивно, за правилами, встановленими ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представників сторін по справі, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про зайнятість населення»особи, визнані у встановленому порядку безробітними, мають право на одержання допомоги по безробіттю.

Розмір та умови надання допомоги визначаються Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Відповідно до ст.1 Закону України «Про зайнятість населення»громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів; фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, належать до зайнятого населення.

Відповідно до п.2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплат їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Враховуючи викладене вище, ОСОБА_1, в період з 26.04.2009 р. по 26.07.2009 р. незаконно отримував допомогу по безробіттю, сума яких становить 3939,03 грн., які підлягають відшкодуванню.

За таких обставин, відповідно до ст. 31 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», відповідачу правомірно припинено виплату допомоги по безробіттю.

Відповідно до ст. ст. 7, 16 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

В результаті несплати відповідачем коштів, до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, не надходять кошти спрямовані на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що зачіпає інтереси держави.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Аналогічна норма закріплена і в ч.2 ст.19 Конституції України.

Таким чином, суд приходить до висновку, що Позивачем було правомірно прийняте рішення відносно Відповідача про стягнення незаконно отриманих коштів в сумі 3939,03 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-6; р/р 37179301900001 в Головному Управлінні державного казначейства м. Києва МФО 820019, код 03491091 одержувач: Київський міський центр зайнятості) кошти у розмірі 3939 (три тисячі девятсот тридцять девять) грн. 03 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кишинський М.І.

Дата складання постанови в повному обсязі 16.04.2010р.