
Справа № 562/635/20
Провадження № 2/0158/533/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2020 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді - Корецької В.В.
за участю секретаря - Процик Л.В.
позивача - ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до КП «Здолбунівське реєстраційне бюро», Здолбунівської районної ради Рівненської області, третя особа на стороні відповідачів - Фермерське господарство «Пересопницьке», про скасування рішення про державну реєстрацію права власності та визнання дій державного реєстратора протиправними, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до КП «Здолбунівське реєстраційне бюро», Здолбунівської районної ради Рівненської області, третя особа на стороні відповідачів - ФГ «Пересопницьке», про скасування рішення про державну реєстрацію права власності та визнання дій державного реєстратора протиправними.
Заявлені вимоги обґрунтовує тим, що він являється власником чотирьох пожежних водойм Б-1, В-1, Г-1, Д-1, та будівлі насосної, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , а також, приміщення котельні А-1, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 . У лютому 2013 року Грем`яченська сільська рада Ківерцівського району передала ОСОБА_1 в оренду, терміном на 20 років, земельну ділянку площею 0,50 га, з земель резерву за рахунок земель промисловості для обслуговування приміщення котельні в с. Грем`яче.
Зазначає, що йому стало відомо, що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно міститься інформація, що власником належних йому приміщень, які знаходяться за адресою АДРЕСА_2 , є ФГ «Пересопницьке».
Дане право власності ФГ «Пересопницьке», було зареєстровано державним реєстратором КП «Здолбунівське реєстраційне бюро» Здолбунівської районної ради Рівненської області Семенюком М.М. Позивач вважає, що державний реєстратор Семенюк М.М. протиправно зареєстрував право власності на вказане нерухоме майно за ФГ «Пересопницьке», оскільки електроні копії документів, які стали підставою реєстрації права власності, у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, відсутні.
У незалежного державного реєстратора він отримав інформацію, щодо реєстраційних документів по даній справі, що в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутні будь-які документи, на підставі яких виникло право власності на об`єкт нерухомого майна у ФГ «Пересопницьке». Також було виявлено факт суперечності між зареєстрованим правом власності на вказане нерухоме майно 11.08.2010 року за ОСОБА_1 та на зареєстроване право власності на це ж майно 29.09.2017 року за ФГ «Пересопницьке».
З врахуванням наведеного, просить суд скасувати державну реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна, індексаційний номер: 37247042 від 25.09.2017 року, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та зареєстроване за ФГ «Пересопницьке» та визнати дії державного реєстратора КП «Здолбунівське реєстраційне бюро» Здолбунівської районної ради Семенюка Миколи Миколайовича протиправними, судовий збір і витрати на правову допомогу покласти на відповідача.
Ухвалою Ківерцівського районного суду Волинської області від 24.06.2020 року відкрито провадження у даній справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Ківерцівського районного суду Волинської області від 06.11.2020 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Відповідачами в установлений ч. 7 ст. 178 ЦПК України строк не подано до суду відзив на позовну заяву, будучи повідомленим належним чином про наявність ухвали про відкриття провадження та необхідністю подання відзиву, а тому суд вирішує справу за наявними матеріалами, що передбачено ч. 8 ст. 178 ЦПК України.
Представник ФГ «Пересопницьке» - адвокат Кушнірук А.В., 18.11.2020 подав до суду письмові пояснення, де зазначає, що позивачем не надано належних та допустимих доказів, про те, що реєстрація права власності на приміщення ФГ «Пересопницьке» порушує, якимось чином його права, а також, що позов є безпідставним, тому просить суд відмовити в його задоволенні.
Заслухавши пояснення учасників справи, кожного зокрема, всебічно проаналізувавши та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши дійсні обставини справи в їх сукупності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному і об`єктивному розгляді справи, зібрані по справі докази, керуючись законом, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до положень ст. ст. 55, 124 Конституції України та ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
За змістом ст. 12 ЦПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу свої вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно із ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданими учасниками справи.
Відповідно до вимог ст. 19 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 на підставі рішень Ківерцівського районного суду Волинської області від 09.04.2009 року та від 11.06.2010 року є власником пожежних водойм Б-1, В-1, Г-1, Д-1 та будівлі насосної, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , а також, приміщення котельні А-1, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , що також стверджується Витягами КП «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» Про реєстрацію права власності на нерухоме майно: №24327151 від 03.11.2009; №26872176 від 30.07.2010; №26872098 від 30.07.2010; №26872148 від 30.07.2010; №26872117 від 30.07.2010; №26988522 від 11.08.2010 (а.с. 15-22).
20.12.2011 року Грем`яченська сільська рада прийняла рішення №11/11 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для обслуговування пожежних водойм та будівлі насосної громадянину ОСОБА_1 (а.с. 30).
16.08.2012 року між Грем`яченською сільською радою (орендодавець) та ОСОБА_1 (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки. Згідно п.1 якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування пожежних водойм та будівлі насосної, яка знаходиться в межах, АДРЕСА_1 . Пунктом 8 вищевказаного договору передбачено, що строк дії договору - 25 років. Факт передачі земельної ділянки орендарю підтверджується Актом прийому-передачі об`єкта оренди (земельної ділянки) за договором оренди (п.19), підписаний двома сторонами договору (а.с. 25-28).
Рішенням Грем`яченської сільської ради №21/17 від 20.12.2012 року, затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 для обслуговування приміщення котельні в межах с. Грем`яче та передано ОСОБА_1 в оренду терміном на 20 років земельну ділянку площею 0,50 га, з земель резерву за рахунок земель промисловості для обслуговування приміщення котельні в межах с. Грем`яче. Орендну плату встановлено в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Вказане вбачається з рішення Господарського суду Волинської області від 07.10.2020 року (а.с. 117).
11.02.2013 року між Грем`яченською сільською радою (орендодавець) та ОСОБА_1 (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки. Згідно п.1 якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування котельні, яка знаходиться в межах, АДРЕСА_1 . Пунктом 8 вищевказаного договору передбачено, що строк дії договору - 20 років. Факт передачі земельної ділянки орендарю підтверджується Актом прийому-передачі об`єкта оренди (земельної ділянки) за договором оренди (п.19), підписаний двома сторонами договору. Дані договори оренди не були предметом судового розгляду, докази визнання їх недійсними чи розірвання в матеріалах справи відсутні. Вказане вбачається з рішення Господарського суду Волинської області від 07.10.2020 року (а.с.118).
Вказаним вище рішенням Господарського суду Волинської області від 07.10.2020 у задоволені позову ФГ «Пересопницьке» до Грем`яченської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про скасування рішень Грим`яченської сільської ради №34/28 від 17.12.2019 року, №11/11 від 20.12.2011 року, №21/17 від 20.12.2012 року та зобов`язання надати дозвіл на розробку проекту землеустрою для обслуговування приміщення - відмовлено (а.с.120).
Відповідно до ч. 4 ст. 82 ЦПК України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
01.05.2020 року Щуринська сільська рада Рожищенського району, Волинської області, надала відповідь на адвокатський запит, щодо надання інформації, з якого вбачається, що у державному реєстрі прав на нерухоме майно, об`єкт з реєстраційним номером 1360900307218, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_2 ) та включає в себе приміщення льонозаводу, об`єкт житлової нерухомості, загальною площею 1222,3 кв.м. містить зареєстроване право власності два рази (а.с.81).
З вказаної відповіді на адвокатський запит, щодо надання інформації, також вбачається, що перша реєстрація проводилась до 2012 року, і містить зареєстроване право власності на даний об`єкт за ОСОБА_1 , реєстрація проводилась на підставі рішень Ківерцівського районного суду Волинської області. Друга реєстраційна справа, за якою проводилась державна реєстрація прав на нерухоме майно приміщення льонозаводу, об`єкт житлової нерухомості, загальною площею 1222,3 кв.м, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_2 ), 29.09.2017 року КП «Здолбунівське реєстраційне бюро», а саме державним реєстратором Семенюком М.М. не містить в собі ніяких відсканованих документів, на основі яких проводилась реєстрація, і які б засвідчували факт того, що у ОСОБА_2 виникло право власності на дане майно (а.с.81).
Про факт другої реєстраційної дії також свідчить Витяг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №98959739 від 29.09.2017 року (а.с. 23).
Разом з тим, згідно ухвали Волинського апеляційного суду від 07.09.2020 року апеляційне провадження за апеляційною скаргою особи, яка не брала участі у справі ОСОБА_2 на рішення Ківерцівського районного суду Волинської області від 11 червня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Грем`яченський льонзавод» про визнання дійсними договорів купівлі-продажу будівель та визнання на них права власності закрито (а.с.125).
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Статтею 41 Конституції України та статтею 321 ЦК України передбачено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд (стаття 319 ЦК України).
Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше право не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом (стаття 328 ЦК України).
За змістом статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - закон, в редакції станом на час вчинення реєстраційних дій), державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Державний реєстр речових прав на нерухоме майно - це єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об`єкти та суб`єктів цих прав.
Частиною 1 статті 3 3акону визначено засади державної реєстрації прав. Так, загальними засадами державної реєстрації прав є: гарантування державою об`єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження; обов`язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав; публічність державної реєстрації прав; внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом; відкритість та доступність відомостей Державного реєстру прав.
Частиною 2 статті 3 3акону передбачено, що речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
Відповідно частиною 1 статті 4 Закону, визначено речові права та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації. Державній реєстрації прав підлягають, зокрема: право власності; речові права, похідні від права власності.
За приписами статті 6 Закону, організаційну систему державної реєстрації прав становлять, зокрема: Міністерство юстиції України та його територіальні органи; суб`єкти державної реєстрації прав: виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації; акредитовані суб`єкти; державні реєстратори прав на нерухоме майно (далі - державні реєстратори).
Статтею 9 Закону встановлено повноваження суб`єктів державної реєстрації прав.
Так, до повноважень суб`єктів державної реєстрації прав належить забезпечення: проведення державної реєстрації прав; ведення Державного реєстру прав; взяття на облік безхазяйного нерухомого майна; формування та зберігання реєстраційних справ. Здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
За змістом частини 3 статті 10 Закону, державний реєстратор: встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав; відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах.
Незважаючи на вищевикладену норму, державний реєстратор КП «Здолбунівське реєстраційне бюро» Семенюк М.М. суперечність між заяленими та вже зареєстрованим правом власності (раніше позивачем ОСОБА_1 ) на нерухоме майно не встановив, оскільки в реєстрі наявні два записи про право власності на одне майно та протиправно видав витяг про право власності на нерухоме майно, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до частини 1 статті 24 Закону в державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено зокрема у разі, якщо: заява про державну реєстрацію прав подана неналежною особою; подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом; подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження; наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями; наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно; заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка згідно із законодавством не має повноважень подавати заяви в електронній формі; заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене речове право, обтяження вже зареєстровано у Державному реєстрі прав.
Частиною 1 ст. 27 Закону, а також Постановою КМУ № 1127 від 25 грудня 2015 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено вичерпний перелік підстав проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав.
Відповідно до ст. 42 Постанови, для державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року, подаються, зокрема: технічний паспорт на об`єкт нерухомого майна; документ, що підтверджує присвоєння об`єкту нерухомого майна адреси.
Разом з тим, як визначено частиною першою статті 15 Закону №1952-ІV, державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться у такому порядку: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.
У разі якщо під час розгляду заяви про державну реєстрацію прав державним реєстратором встановлено, що подані інші заяви про державну реєстрацію прав на те саме майно, заяви розглядаються в порядку черговості їх надходження. При цьому, заява розглядається тільки після прийняття рішення державним реєстратором щодо попередньо розглянутої заяви і внесення ним відповідного запису до Державного реєстру прав (частина шоста статті 15 Закону №1952-ІV).
Згідно з частиною першою статті 20 цього Закону у Державному реєстрі прав на кожний об`єкт нерухомого майна, право власності на який заявлено вперше, за рішенням державного реєстратора відкривається відповідний розділ та реєстраційна справа.
Частиною першою статті 25 Закону №1952-ІV встановлено, що реєстраційним номером об`єкта нерухомого майна є індивідуальний номер, який присвоюється кожному окремо визначеному об`єкту нерухомого майна при проведенні державної реєстрації права власності на нього, не повторюється на всій території України і залишається незмінним протягом усього часу існування такого об`єкта.
Записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (статті 26 Закону №1952-ІV).
У наведених правових нормах визначено вичерпний перелік обов`язкових для подання документів та обставин, що мають бути ними підтверджені, на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності, порядок державної реєстрації та коло повноважень державного реєстратора у ході її проведення, ця особа приймає рішення про державну реєстрацію прав лише після перевірки наявності необхідних для цього документів та їх відповідності вимогам законодавства.
Однак, державним реєстратором КП «Здолбунівське реєстраційне бюро» Здолбунівської районної ради Семенюком М.М. при реєстрації об`єкта нерухомого майна, індексаційний номер - 37247042 від 25.09.2017 року, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та зареєстроване за ФГ «Пересопницьке», вищевказані норми законодавства дотримано не було.
Крім того, в ході розгляду справи, судом встановлено, що електронні копії документів, які стали підставою реєстрації права власності за ФГ «Пересопницьке» у Державному реєстрі прав на нерухоме майно відсутні.
Також, на виконання ухвали Ківерцівського районного суду Волинської області від 07.10.2020 року, Ківерцівською РДА Волинської області надано відповідь, що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяження відсутня реєстраційна справа №1360900807218 (а.с.114).
Варто також зазначити, що згідно з частиною першою статті 37 Закону №1952-ІV рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб`єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.
Положеннями статей 15, 16 ЦК України, статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Згідно із вимогами ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Надані позивачем докази, суд визнає належними і допустимими, оскільки ці докази містять у собі інформацію щодо предмета позовних вимог, вони пов`язані з тими обставинами, які підтверджують наявність підстав для скасування рішення про державну реєстрацію права власності та визнання дій державного реєстратора протиправними.
На підставі вищевикладеного, зважаючи на те, що позивачем у визначеному законом порядку набуто у власність спірні об`єкти нерухомого майна: пожежні водойми, будівлі насосної, приміщення котельні, що підтверджено вище встановленими судом належними та достовірними доказами, суд дійшов висновку, що державна реєстрація прав на спірне приміщення льонозаводу, від 29.09.2017 року КП «Здолбунівське реєстраційне бюро», проведена державним реєстратором Семенюком М.М. всупереч усім переліченим вище вимогам закону, щодо вчинення реєстраційних дій.
Таким чином, на основі повно та всебічно з`ясованих обставин, перевірених доказів в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, а також достатність та взаємозв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, беручи до уваги те, що протиправними діями відповідачів права позивача було порушено, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.141 ЦПК України з відповідачів підлягають стягненню на користь позивача сплачений ним і документально підтверджений судовий збір в розмірі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 копійок, в рівних частках з кожного.
Керуючись статтями 19, 41 Конституції України, статтями 319, 321, 328 ЦК України, статтями 2, 10, 24, 27 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Постановою КМУ № 1127 від 25 грудня 2015 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», статтями 12, 13, 76 81, 82, 89, 259, 263, 265, 268, ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до КП «Здолбунівське реєстраційне бюро», Здолбунівської районної ради Рівненської області, третя особа на стороні відповідачів - Фермерське господарство «Пересопницьке», про скасування рішення про державну реєстрацію права власності та визнання дій державного реєстратора протиправними - задовольнити.
Визнати дії державного реєстратора КП «Здолбунівське реєстраційне бюро» Здолбунівської районної ради Семенюка Миколи Миколайовича протиправними.
Скасувати державну реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна, індексаційний номер: 37247042 від 25.09.2017 року, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та зареєстроване за Фермерським господарством «Пересопницьке».
Стягнути з КП «Здолбунівське реєстраційне бюро» та Здолбунівської районної ради Рівненської області в користь ОСОБА_1 витрати пов`язані з оплатою судового збору в розмірі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 копійок, в рівних частках, по 840 (вісімсот сорок) грн. 80 копійок з кожного.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до п. 15.5 розділу 15 XIII «Перехідні положення» Цивільного процесуального кодексу України рішення суду може бути оскаржено до Волинського апеляційного суду через Ківерцівський районний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
На виконання п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України суд зазначає повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач - ОСОБА_1 , житель АДРЕСА_1 .
Представник позивача - адвокат Карпюк Любов Василівна, адреса: м. Луцьк, вул. Винниченка, 26, офіс 419, Волинської області.
Відповідачі:
- Комунальне підприємство «Здолбунівське реєстраційне бюро» Здолбунівської районної ради, адреса: м. Здолбунів, вул. Михайла Грушевського, 14, Рівненської області;
- Здолбунівська районна рада Рівненської області, адреса м. Здолбунів, вул. Михайла Грушевського, 14, Рівненської області.
Третя особа на стороні відповідача - Фермерське господарство «Пересопницьке», адреса: с. Голишів, вул. Центральна, 55А, Рівненського району Рівненської області.
Представник третьої особи - адвокат Кушнірук Анатолій Валерійович, адреса: м. Луцьк, вул. Георгія Гонгадзе, 38/1, Волинської області.
Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька
Повний текст рішення суду виготовлено 24.11.2020 року.