Постанова № 9303746, 13.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.04.2010
Номер справи
2а-6742/10/0570
Номер документу
9303746
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 квітня 2010 р. справа № 2а-6742/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Буряк І. В.

при секретаріМогілевському А.А.

за участю представників сторін:

позивача:Косової О.І. (дов. від 18.01.2010р. №910/10/10-312)

відповідача:не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву Макіївської обєднаної державної податкової інспекції

доСубєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2

простягнення штрафних санкцій

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Макіївська обєднана державна податкова інспекція (надалі позивач, Макіївська ОДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (надалі відповідач, СПД ОСОБА_2.) про стягнення штрафних санкцій у розмірі 3483,00 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем фінансових санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а також санкцій за порушення Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби».

Представник позивача у судовому засіданні від 13.04.2010р. позовні вимоги підтримав надав суду відповідні пояснення та просив позов задовольнити повністю.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.

Відповідач в судове засідання від 13.04.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений, не повідомив суд про причини неявки у судове засідання.

Суд, заслухавши пояснення сторін, що зявились, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

17 листопада 2008 року Макіївською ОДПІ проведено перевірку господарської одиниці відділ магазину, який належить СПД ОСОБА_2, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.

За результатами перевірки був складений акт (довідка), зареєстрований в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 18.11.2008р. за №05187822/234/2163100531 (надалі акт перевірки від 18.11.2008р. №05187822/234/2163100531).

Відповідно висновків вказаного акту перевірки від 18.11.2008р. №05187822/234/2163100531 встановлено наступні порушення вимог законодавства України:

- не проведення розрахункової операції через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій та невидача розрахункового документу відповідної форми на суму 19,60 грн.;

- невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 337,00 грн.;

- зберігання з метою реалізації алкогольних напоїв без наявності марок акцизного збору встановленого зразку.

Таким чином встановлено порушення п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст. абз.2 ч. 2 ст.7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби».

На підставі зазначеного акту Макіївською ОДПІ прийняті:

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.12.2008 р. № 0001572343, згідно якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 783,00 гривень, код платежу - 3021080900;

- рішення про застосування фінансових санкцій від 12.12.2008 р. № 5л 05187822/23-4/2163100531, згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 1700,00 гривень за порушення абз.2 ч. 2 ст.7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби».

Зазначені рішення були отримані відповідачем 29.01.2009р., про що свідчить відповідне повідомлення про вручення поштового відправлення.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1 ст. 3 зазначеного Закону);

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п.2 ст. 3 зазначеного Закону);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п.13 ст. 3 зазначеного Закону).

Згідно Акту п. 1. ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

У відповідності до ст. 22 зазначеного Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 зазначеного Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно Акту інвентаризації наявності коштів по стану на 17.11.2008р. встановлено, що фактичний залишок готівки на місці проведення розрахунків на момент перевірки склав 337,00 грн. Згідно денного звіту касира сума від реалізації товару (надання послуг), проведена через РРО, склала 0 грн. Таким чином різниця склала 337,00 грн.

Частиною другої ст.7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» встановлено, що наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам.

Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів за зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

У разі невиконання субєктом господарювання рішення уповноважених органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм зазначеного Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Згідно ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Згідно п. 11 ст. 11 ЗаконуУкраїни «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України

З Актом перевірки від 18.11.2008р. №05187822/234/2163100531 відповідач ознайомлений, зауважень до акту перевірки не надано, про що свідчать відповідні відмітки на копії акту.

Акт перевірки від 22.07.2009р. №0159/05/36/23/1649307046 отриманий відповідачем 23.07.2009р., про що свідчить відповідне повідомлення про вручення поштового відправлення та опис вкладення у рекомендоване відправлення.

Як вбачається із наданого позивачем зворотного боку облікової картки платника відповідача (адміністративні штрафи та інші санкції, штрафні санкції за порушення норм регулювання обігу готівки), за СПД ОСОБА_2 рахується заборгованість у загальному розмірі 3 483,00 грн.

Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та вбачає наявність підстав для задоволення позову Макіївської ОДПІ.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Макіївської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (86133, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України штрафні санкції у розмірі 1 783 (одна тисяча сімсот вісімдесят три) гривні 00 копійок (код платежу 21080900) на рахунок № 31114104700068 та штрафні санкції у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок (код платежу 21081100) на рахунок №31112106700068 ВДК у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686736.

2. Постанова набирає законної сили порядку передбаченому ст. 254 КАС України

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 13 квітня 2010 року, повний текст виготовлено 16 квітня 2010 року.

4.Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Буряк І. В.