Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 686/9872/16-к
Провадження № 1-кс/686/12977/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2020 року м.Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання заступника начальника слідчого відділу УСБУ у Хмельницькій області майора юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку в кримінальному провадженні № 12016240010002415,
ВСТАНОВИЛА:
26.10.2020 року заступник начальника слідчого відділу УСБУ у Хмельницькій області майор юстиції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку в кримінальному провадженні № 12016240010002415, зокрема приміщень на 6 поверсі будівлі спортивно-оздоровчого комплексу «СВ», розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , власником якого є ТОВ «Браво» (код 30579519, юридична адреса: м. Хмельницький, вул. Свободи, 1А), а володільцем є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою відшукання і вилучення: печатки, штампи, бланки, документи незаконно створених так званих «органів місцевого самоврядування республіки Україна» та «територіальної громади міста Хмельницького» (зокрема статути, агітаційні матеріали, протоколи засідань, розпорядження, посвідчення, матеріали листування самопроголошених владних органів, записи членів даних організацій); мобільні телефони, планшети, ноутбуки, нетбуки, жорсткі диски, твердотільні накопичувачі, флеш-носії, диски для лазерних систем зчитування, персональні комп`ютери із встановленим програмним забезпеченням для спілкування через мережу Інтернет (т.зв. «месенджери» «Viber», «WhatsApp»,«Telegram»,«Skype»), за допомогою яких вказані особи можуть підтримувати зв`язок зі співучасниками злочину.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує: «В період з січня 2016 року по теперішній час, невстановлені особи з числа членів громадських організацій, гуманітарних груп, окремих територіальних громад, створених на території України, в тому числі і на території Хмельницької області, в порушення статей 2, 5, 6, 132 та 133 Конституції України, Указу Президії Верховної Ради УРСР «Про затвердження Положення про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР» від 12.03.1981, Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про Державний кордон України» та інших нормативних актів, шляхом створення так званих «народних органів місцевого самоврядування», які незаконно присвоюють владні повноваження органів влади та місцевого самоврядування, вчиняють дії з метою захоплення державної влади в Україні.
Зокрема, 20-21 жовтня 2020 року, мешканці м. Хмельницького ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ряд інших громадян, діючи за ініціативою ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні спортивно - оздоровчого комплексу «СВ», що у м. Хмельницькому по вул. Свободи, 1А, маючи на меті захоплення державної влади, утворили так званий «орган місцевого самоврядування Республіки Україна «Хмельницька міська рада», обрали його головою жителя м. Хмельницького ОСОБА_6 , та проголосили ліквідацію діючого органу місцевого самоврядування - Хмельницької міської ради Хмельницької області (код 33332218, юридична адреса м. Хмельницький, вул. Гагаріна, 3).
З матеріалів кримінального провадження слідує, що до вчинення кримінального правопорушення причетний громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізична особа - підприємець, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , який здійснює свою підприємницьку діяльність на 6 поверсі спортивно-оздоровчого комплексу «СВ» за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до Інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, власником будівлі спортивно-оздоровчого комплексу «СВ» АДРЕСА_1 є ТОВ «Браво» (код 30579519, юридична адреса: м. Хмельницький, вул. Свободи, 1А), засновником та представником якого є сам ОСОБА_4 .
Усе наведене свідчить про те, що ОСОБА_4 може переховувати за місцем здійснення своєї підприємницької діяльності:
- печатки, штампи, бланки, документи незаконно створених так званих «органів місцевого самоврядування республіки Україна» та «територіальної громади міста Хмельницького» (зокрема статути, агітаційні матеріали, протоколи засідань, розпорядження, посвідчення, матеріали листування самопроголошених владних органів, записи членів даних організацій);
- мобільні телефони, планшети, ноутбуки, нетбуки, жорсткі диски, твердотільні накопичувачі, флеш-носії, диски для лазерних систем зчитування, персональні комп`ютери із встановленим програмним забезпеченням для спілкування через мережу Інтернет (т.зв. «месенджери» «Viber», «WhatsApp»,«Telegram»,«Skype» тощо), за допомогою яких вказані особи можуть підтримувати зв`язок зі співучасниками злочину.
Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 234 КПК України, вимога обґрунтувати те, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. В сенсі даного кримінального провадження документи, електронні носії інформації, а також комп`ютерна техніка і засоби зв`язку - є засобами кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 5 ст. 243 КПК України, є достатні підстави вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення що підтверджується:
-повідомленнямУСБУ у Хмельницькій області про вчинене кримінальне правопорушення № 72/5/202/7803 від 26.10.2020;
- повідомленням так званого «органу місцевого самоврядування Республіки Україна «Хмельницька міська рада» від 23.10.2020 № 1 та протоколом зборів жителів № 01-У;
- протоколом огляду електронних документів (відповідно до ч. 2 ст. 99, ст. 237 КПК України) від 26.10.2020;
-повідомленнямУСБУ у Хмельницькій області про вчинене кримінальне правопорушення № 72/5/202/7809 від 26.10.2020;
- іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
2) відшукувані речі мають значення для досудового розслідування - оскільки можуть підтвердити чи спростувати факт вчинення зазначеними особами кримінального правопорушення, передбаченого ст. 109КК України, а тому відповідно до ст. 98 КПК України є речовими доказами, які можуть бути використані як доказ вищевказаних фактів, та інших обставин, що встановлюються під час кримінального провадження;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду з підстав, наведених у п. 2;
4) відшукувані речі та документи знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні оскільки оперативним підрозділом відповідно до положень ст.ст. 40, 41 КПК України, п. 3 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про Службу безпеки України», ст. 1, п. 3 ч. 1 ст. 5, п. 2 ч. 1 ст. 7, п.п. 13-14 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» встановлено, що вищевказані речі та документи зберігаються саме за даною адресою. Як зазначено у п. 77 рішення Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ) у справі «Ратушна проти України» (Заява № 17318/06) від 02.12.2010, факти, що породжують підозру у зберіганні доказів на певному господарстві, не повинні бути на однаковому рівні з тими, що необхідні для виправдання, засудження чи навіть для пред`явлення обвинувачення, та з`являються на подальшому етапі кримінального розслідування;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи згідно п. 71 рішення ЄСПЛ у справі «Ратушна проти України» (Заява № 17318/06) від 02.12.2010, якщо обшук був призначений в рамках кримінального розслідування злочину, він слугує легітимній меті. У п. 74 цього ж рішення ЄСПЛ визнає, що завдання виявлення доказів злочину може потребувати проведення обшуку в приміщеннях третьої сторони. У п. 80 цього ж рішення ЄСПЛ робить висновок про те, що підозра, зазначена в рішенні національного суду про дозвіл на проведення обшуку, може базуватись на інформації, отриманій в ході оперативно-розшукових заходів, а наведення більш детальної інформації щодо цих заходів та їх результатів правильно вважається невиправданим з огляду на дуже ранню стадію розслідування, та, зокрема, той факт, що деякі суттєві докази ще мали бути виявлені.
Як закріплено у п. 44 рішення ЄСПЛ у справі «Бук проти Німеччини» (Заява № 41604/98) від 28.04.2005, поняття «необхідність» означає, що втручання відповідає нагальній суспільній потребі, тобто що воно є пропорційним переслідуваній законній меті. Аналогічну позицію ЄСПЛ викладено, зокрема, у п.п. 128 - 130 рішення у справі «Геращенко проти України» (Заява № 20602/05) від 07.11.2013.»
Дослідивши додані до клопотання матеріали, заслухавши слідчого, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Частина 2 статті 237 КПК України вказує на те, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи. Відповідно до змісту статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.
Дослідивши обставини, зазначені у клопотанні слідчий суддя вважає, що здобутої органом досудового розслідування інформації достатньо для прийняття рішення про необхідність надання дозволу на обшук приміщень на 6 поверсі будівлі спортивно-оздоровчого комплексу «СВ», розташованої за адресою: м. Хмельницький, вул. Свободи, 1А, власником якого є ТОВ «Браво» (код 30579519, юридична адреса: м. Хмельницький, вул. Свободи, 1А), а володільцем є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..
В матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищезазначені слідчим речі мають суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, тому виникла необхідність у проведенні вказаного обшуку. Здобути інформацію, про яку зазначає слідчий в інший, менш обтяжливий спосіб неможливо, оскільки існує очевидний ризик приховування речей, засобів та предметів вчинення злочину.
Керуючись ст.ст.234, 235 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл заступнику начальника СВ УСБУ у Хмельницькій області ОСОБА_3 , начальнику 2 відділення СВ УСБУ у Хмельницькій області ОСОБА_16 , старшому слідчому в ОВС СВ УСБУ у Хмельницькій області ОСОБА_17 , слідчому в ОВС СВ УСБУ у Хмельницькій області ОСОБА_18 , слідчому в ОВС СВ УСБУ у Хмельницькій області ОСОБА_19 , старшому слідчому - криміналісту СВ УСБУ у Хмельницькій області ОСОБА_20 , старшому слідчому - криміналісту СВ УСБУ у Хмельницькій області ОСОБА_21 , старшому слідчому СВ УСБУ у Хмельницькій області ОСОБА_22 , слідчому СВ УСБУ у Хмельницькій області ОСОБА_23 та слідчому СВ УСБУ у Хмельницькій області ОСОБА_24 на проведення обшуку приміщень на 6 поверсі будівлі спортивно-оздоровчого комплексу «СВ», розташованої за адресою: м. Хмельницький, вул. Свободи, 1А, власником якого є ТОВ «Браво» (код 30579519, юридична адреса: м. Хмельницький, вул. Свободи, 1А), а володільцем є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою відшукання і вилучення наступних речей та документів:
- печатки, штампи, бланки, документи незаконно створених так званих «органів місцевого самоврядування республіки Україна» та «територіальної громади міста Хмельницького» (зокрема статути, агітаційні матеріали, протоколи засідань, розпорядження, посвідчення, матеріали листування самопроголошених владних органів, записи членів даних організацій);
- мобільні телефони, планшети, ноутбуки, нетбуки, жорсткі диски, твердотільні накопичувачі, флеш-носії, диски для лазерних систем зчитування, персональні комп`ютери із встановленим програмним забезпеченням для спілкування через мережу Інтернет (т.зв. «месенджери» «Viber», «WhatsApp»,«Telegram»,«Skype»), за допомогою яких вказані особи підтримували зв`язок зі співучасниками злочину.
Ухвала діє до 19.11.2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя