Постанова № 9303310, 08.04.2010, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2010
Номер справи
2а-942/10/0370
Номер документу
9303310
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2010 рокуСправа № 2а-942/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - cудді Димарчук Т.М.,

при секретарі судового засідання Йовик С.Б.,

за участю прокурора Бордюженко Е.Р.,

представника позивача Драган Н.М.,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом виконуючого обовязки прокурора м. Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції,

ВСТАНОВИВ:

Виконуючий обовязки прокурора м. Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області звернувся з позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що згідно акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 76045 від 18.03.2009 року, складеного працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області, виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за які передбачена абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт”. На підставі даного акту до ОСОБА_2 постановою № 71289 від 14.05.2009 року застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн. Оскільки, відповідач добровільно не сплатив зазначені кошти у визначений законодавством строк, просить стягнути з відповідача вказану суму фінансової санкції.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача адміністративний позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та просили його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні визнав, що вчинив правопорушення, однак не погодився з сумою застосованої фінансової санкції та просив зменшити її розмір.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Судом встановлено, що 18.03.2009 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання пасажирських перевезень. В ході перевірки встановлено, що у водія ОСОБА_3, який здійснював перевезення пасажирів на регулярному автобусному маршруті загального користування сполученням «Луцьк-Береськ»транспортним засобом (автобусом) марки “МерседесБенц”, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, належного приватному підприємцеві ОСОБА_2, відсутні та неоформлені ліцензійна картка та тимчасовий реєстраційний талон на транспортний засіб; транспортний засіб не вписаний в дозвіл на перевезення; в салоні автобуса незадовільний санітарний стан. За результатами перевірки складено акт № 76045 від 18.03.2009 року. З акту перевірки вбачається, що ОСОБА_2 21.03.2009 року був присутній під час розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, що стверджується його підписом.

Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області від 14.05.2009 року № 71289 до ОСОБА_2 на підставі абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт” застосована фінансова санкція в сумі 1700 грн. та винесено припис № 21302 від 14.05.2009 року щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт. Копія постанови про застосування фінансових санкцій, припис та лист із розясненням порядку оскарження постанови вручені ОСОБА_2 в день їх винесення.

Згідно із ст. 29 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт” від 23.02.2006 року N 3492-IV (надалі Закон України N 3492-IV ) автомобільним перевізником, що здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надає послугу за договором перевезення пасажира транспортним засобом, що використовується ним на законних підставах.

Відповідно до ч.1 ст.34 Закону України N 3492-IV автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів .

Згідно із ч.1 ст.39 Закону України N 3492-IV автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Згідно абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України N 3492-IV за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону застосовується санкція у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Постанова про застосування фінансової санкції відповідачем у визначеному законом порядку не оскаржувалась, а тому є чинною.

Оскільки, відповідач доказів сплати вищевказаної суми фінансової санкції не подав, суд приходить до висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з підприємця ОСОБА_2 та перерахувати на р/р 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області МФО 803014, одержувач Державний бюджет 21081100, ід. код 21741605 фінансову санкцію у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень ).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі, тобто з 13 квітня 2010 року. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Т.М. Димарчук