Єдиний державний реєстр судових рішень ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2010 р. Справа № 2-а-761/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Мельник-Томенко Жанни Миколаївни,
при секретарі судового засідання: Пивовар Інні Михайлівні
за участю представників сторін:
позивача : представник прокуратури Ленінського району м. Вінниці - Медяна В.О., представник Вінницького територіального управління ДКЦПФР - Швець О.П., діє на підставі довіреності
відповідача : не з'явився, причини неявки суду не відомі
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави - Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до: сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Петриманське"
про: стягнення штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ :
Заявлено позов про стягнення штрафних санкції з сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Петриманське»на загальну суму 2100 грн.
Позов мотивовано наступним.
Прокуратурою Ленінського району м. Вінниці, при проведенні перевірки, встановлено факт несплати СВАТ «Петриманське»штрафних санкцій в розмірі 2100 грн. Дані санкції накладені постановою № 197-ВІ від 22.07.2009 року, за порушення відповідачем законодавства, що регулює діяльність товариства на ринку з цінних паперів. Враховуючи те, що СВАТ «Петриманське»не сплатило штрафних санкцій, прокурор звернувся до суду з даним позовом в інтересах держави –Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Вінницького територіального управління та просить суд задоволити позов.
Представник прокуратури Ленінського району м. Вінниці, представник Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у судовому засіданні підтримали позов та посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просили суд задовольнити позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не з’явився, причини неявки суду не відомі. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлено завчасно і належним чином.
Суд, оцінивши подані докази, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до акту № 200-ВІ Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 10.07.2009, станом на 10.07.2009 року СВАТ «Петриманське»річну інформацію за 2008 рік не опублікувало в офіційних друкованих виданнях, чим порушило вимоги п. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591.
Постановою № 197-ВІ від 22.07.2009 року Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, за не опублікування інформації до СВАТ «Петриманське»застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 2100 грн. Відповідно до постанови, штраф має бути сплачений порушником не пізніше, як через 15 днів з дня отримання копії постанови. Копію постанови було направлено відповідачу, про що свідчить реєстр рекомендованих листів № 13 від 22.07.2009 року.
Згідно п. п. 1, 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок», регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Відповідно до глави 1 та 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 року, емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу. Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік. Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Згідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи, за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів –у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Таким чином, судом встановлено, що постановою ДКЦПФР № 197-ВІ від 22.07.2009 року на СВАТ «Петриманське»були накладені штрафні санкції в розмірі 2100 грн., за не опублікування інформації. Копія постанови була направлена відповідачу та не оскаржувалась останнім. Оскільки штрафні санкції відповідач не сплатив, наявні підстави для задоволення позовних вимог.
Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70,71, 79, 86, 94, 128, 158, 160, 163, 167, 186, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Петриманське» (23413, с. Петримани, Мурованокуриловецький район, Вінницька область, код ЄДРПОУ – 13334406) штрафні санкції в розмірі 2100 (дві тисячі сто) грн. в дохід Державного бюджету України.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 23.04.10
Суддя/підпис/ Мельник-Томенко Жанна Миколаївна
23.04.2010