
Справа № 420/5357/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Катаєвої Е.В., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації (проспект Шевченко, 2, м. Подільськ, Одеська обл., 66300) про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації, про визнання протиправними дій, визнання незаконним та скасування повідомлення.
Ухвалою суду від 25.06.2020 року позов залишений без руху та позивачу наданий строк на усунення недоліків позову. Ухвалою суду від 25.08.2020 року продовжений строк на усунення недоліків позову.
Позивачем до суду надана заява на усунення недоліків позову та позов, у якому позивач просить:- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови їй - ОСОБА_1 в розгляді заяви №479 від 04.03.2020 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї; - зобов`язати відповідача розглянути її - ОСОБА_1 заяву №479 від 04.03.2020 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї та призначити державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї ОСОБА_1 з 04.03.2020 року.
Ухвалою суду від 21.09.2020 року позовна заява прийнята до розгляду, провадження по справі відкрите, вирішено справу розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Витребувані докази у відповідача.
Позивач зазначила, що згідно з повідомленням відповідача №02-19/102 від 24.04.2020 року її сім`я позбавлена права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям на період з 04.03.2020 року по 04.09.2020 року на підставі п. 12 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим Постановою КМУ від 24.02.2003 року №250 (далі - Порядок № 250) та було здійснено перерахунок раніше призначеної позивачу державної соціальної допомоги та здійснено розрахунок надміру виплачених коштів у сумі 3 988,12 грн.
Будучи незгідною з даним повідомлення вона звернулася із заявою щодо призначення державної допомоги як малозабезпеченій сім`ї , але їй було відмовлено в розгляді заяви, що підтверджується листом №02.-19/1 13 від 02.06.2020 року.
Відмову у розгляді заяви про призначення державної соціальної допомоги вона вважає незаконною.
Відповідно до ст. 1 Закону України №1768-Ш «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї: сім`я - це особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки.
Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім`ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом №1768-Ш, визначено Порядком №250.
Відповідно до положення пункту 6 Порядку для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім`ї подає органу праці та соціального захисту населення такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім`ї: декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї): довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).
Пунктом 28 Порядку передбачено, що якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;
Основною підставою для припинення виплати соціальної допомоги та стягнення надміру виплачених коштів такої допомоги є приховання або навмисне подання недостовірних даних про доходи та майновий стан сім`ї отримувача допомоги.
ОСОБА_1 вказує, що вона в деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги вказала про наявність земельного паю, проте враховуючи, що в 2017 році, 2018 році, 2019 році орендну плату її чоловік не отримував, з цієї суми вираховувалась орендна плата в 2017 році - 5 528 грн, в 2018 році - 8 000 грн, 2019 році - 8 000 грн, сукупний дохід сім`ї позивача був менше 10 прожиткових мінімумів на одну особу з розрахунку на місяць.
Крім того, при зверненні її з заявами про призначення державної соціальної допомоги в 2018 році, 2019 році, 2020 році, представники відповідача проводили перевірки і ніяких порушень не виявляли, так як сума орендної плати в розмірі 30 000 грн була отримана в 2016 році, а з заявою про призначення державної соціальної допомоги позивач звернулася 14.03.2018 року.
Позивач просила задовольнити позовні вимоги.
Відповідач подав до суду відзив на позов, в якому просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Представник відповідача зазначив, що за відповідними заявами щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї гр. ОСОБА_1 (заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг від 10.03.2017 року №698; від 08.09.2017 року №1817; від 14.03.2018 року №3000; від 05.09.2018 року №1490; від 06.03.2019 року №516; від 06.09.2019 року №1590) призначалася кожні 6 місяців державна соціальна допомога малозабезпеченій сім`ї у встановленому чинним законодавством порядку. В деклараціях поданих разом із заявами були відсутні доходи від оренди земельної ділянки.
При поданні заяви 05.03.2020 року позивач не зазначила доходи від оренди земельної ділянки, а надала довідку №116 від 13.03.2020 року ТОВ «Косівське» про відсутність орендної плати за оренду земельної ділянки в 2017- 2018-2019 роках.
Представник відповідача зазначив, що він на підставі п.19 Порядку №250 з метою перевірки достовірності даних, зазначених позивачем, яка звернулась за її призначенням.
Була отримана відповідь на запит, в якій вказано, що ОСОБА_2 згідно заяви одержав авансом 30 000,00 грн орендну плату за оренду земельної ділянки, згідно земельного акту НВА №094837 в розмірі 3,5275 га, в 2016 році. В 2017, 2018, 2019 роках орендну плату не одержував. Однак, з цієї суми вираховувалась орендна плата на протязі наступних років: в 2017 році - 5528,00 грн, в 2018 році - 8000,00 грн, в 2019 році - 8000,00 грн. Всього - 21528,00 грн. Для виплати орендної плати заборгованість на року перед ТОВ «Косівське» залишилася 8472,00 грн.
Представник відповідача зазначив, що вказані дії свідчать про надання до Управління позивачем недостовірних відомостей, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру.
На підставі п.16 Порядку №250 було підготовлено ОСОБА_1 . Повідомлення про повернення суми передплати державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї від 02-19/102 від 24.04.2020 року, в якому вказано загальну суму надміру виплачених коштів, яка підлягає поверненню до державного бюджету (у розмірі 3988 грн 12 коп) та встановлено спосіб та строки повернення коштів. Вказане Повідомлення було відправлено електронним шляхом гр. ОСОБА_1 24.04.2020 року державним соціальним інспектором Управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації Одеської області.
Представник відповідача вважає, що Управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації Одеської області діяло на підставі та в порядку, визначеному чинним законодавством України. Дії Управління є законними.
Позивач подала відповідь на відзив, в якому зазначила, що ОСОБА_3 отримав орендну плату за земельний пай у 2016 році, а в 2017-2020 роках не отримував коштів, тому висновки відповідача є необґрунтованими.
Справа розглянута у письмовому провадженні.
Спірні правовідносини між сторонами регламентовані Законом України № 1768-Ш від 01.06.2000 року «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» та Порядком №250.
Згідно з ст.1 Закону: - державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї; малозабезпечена сім`я - сім`я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім`ї; - середньомісячний сукупний дохід сім`ї - обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім`ї, одержаний ними протягом шести місяців, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Статтею 3 Закону встановлено, що право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України.
Згідно зі ст.5, ст.6 Закону розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом. Державна соціальна допомога призначається на шість місяців
Статтею 4 Закону визначено, що призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем проживання уповноваженого представника сім`ї.
Порядок призначення, умови виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги, перелік документів, необхідних для призначення допомоги згідно із цим Законом, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 5 Порядку №250 встановлено, що для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім`ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), подає такі документи:
заяву, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики;
декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);
довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (за наявності).
Інформація про склад малозабезпеченої сім`ї заявника зазначається в декларації. Якщо заявник вже отримує будь-який із видів державної допомоги, які призначаються органами соціального захисту населення, відомості про розмір допомоги враховуються цим органом без необхідності її декларування.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 2017 року подавала заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, а саме від 10.03.2017 року №698; від 08.09.2017 року №1817; від 14.03.2018 року №3000; від 05.09.2018 року № 1490; від 06.03.2019 року №516; від 06.09.2019 року №1590.
Рішеннями відповідача за заявами позивача призначались на кожні 6 місяців державна соціальна допомога малозабезпеченій сім`ї позивача.
У деклараціях про доходи подані разом із заявами ОСОБА_1 в розділі II Доходи членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім`ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей, далі - декларації) вказувала:
за заявою від 10.03.2017 року - за період з 01.09.2016 до 28.02.2017 року заробітна плата у розмірі 750 грн, виплата від Подільського міськрайонного центру зайнятості у розмірі 2865,07 грн, та одноразова допомога при народжені першої дитини у розмірі 1937,50 грн;
за заявою від 08.09.2017 року - дохід від орендованої земельної частки (пай) у розмірі 2764 грн, виплата від Подільського міськрайонного центру зайнятості у розмірі 1103,79 грн;
за заявою від 14.03.2018 року вказано наявність паю, однак не вказано суми доходів, отриманих за нього, та виплата від Подільського міськрайонного центру зайнятості у розмірі 2544,52 грн. Надана довідка від ТОВ «Косівське» №78 від 14.03.2018 року, в якій вказано, що в 2017 році член малозабезпеченої сім`ї ( ОСОБА_2 ) не отримував орендну плату за оренду земельної ділянки;
за заявою від 05.09.2018 року не вказано ніяких доходів;
за заявою від 06.03.2019 року не вказано ніяких доходів та заявником була надана довідка від ТОВ і «Косівське» № 63 від 05.03.2019 року, в якій вказано, що в 2018 році член малозабезпеченої сім`ї ( ОСОБА_2 ) не отримував орендну плату за оренду земельної ділянки;
за заявою від 06.09.2019 року не вказано ніяких доходів.
04.03.2020 року ОСОБА_1 подана заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг №479. До заяви були додані наступні документи:
- декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, в розділі II Доходи членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім`ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей, далі - декларації) на період з 01.09.2019 до 29.02.2020 року вказані виплати від Подільського міськрайонного центру зайнятості у розмірі 3030,32 грн. та 3030,38 грн;
- копії трудової книжки ОСОБА_4 , серія НОМЕР_1 та трудової книжки ОСОБА_2 , серія НОМЕР_2 ;
- довідка про склад сім`ї, видана виконавчим комітетом Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №113 від 03.03.2020 року;
- акт обстеження матеріально-побутових умов сім`ї №24 від 03.03.2020 року;
-довідка Косівського «Закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів» Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №17 від 24.02.2020 року та довідка Косівського «Закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів» Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №18 від 24.02.2020 року;
-довідка виконавчого комітету Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №117 від 03.03.2020 року та довідка виконавчого комітету Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №118 від 03.03.2020 року.
- довідка про отримання (неотримання) допомоги №250 від 04.03.2020 року Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров`я Подільської міської ради;
- довідки №200, 201, 202 та 203 від 04.03.2020 року Подільського міськрайонного центру зайнятості;
- довідка №121 від 03.03.2020 року, видана ТОВ «Косівське», про відсутність орендної плати за оренду земельної ділянки;
- довідка №116 від 13.03.2020 року, видана ТОВ «Косівське», про відсутність орендної плати за оренду земельної ділянки в 2017- 2018-2019 роках.
Пунктом 19 Порядку №250 встановлено, що органи соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від підприємств, установ, організацій інформацію, необхідну для призначення державної соціальної допомоги та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за її призначенням.
Відповідачем - Управлінням соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації Одеської області було здійснено перевірку відомостей про отримання орендної плати за оренду земельної ділянки, що належить члену малозабезпеченої сім`ї ОСОБА_2 .
У відповідь на запит була отримана довідка №119 від 31.03.2020 року, видана ТОВ «Косівське, в якій вказано, що ОСОБА_2 згідно заяви одержав авансом 30 000,00 грн орендну плату за оренду земельної ділянки, згідно земельного акту НВА № 094837 в розмірі 3,5275 га, в 2016 році. В 2017, 2018, 2019 роках орендну плату не одержував. Однак, з цієї суми вираховувалась орендна плата на протязі наступних років: в 2017 році - 5528,00 грн, в 2018 році - 8000,00 грн, в 2019 році - 8000,00 грн. Всього - 21528,00 грн. Для виплати орендної плати заборгованість на 01.01.2020 року перед ТОВ «Косівське» залишилася 8472,00 грн.
Отримавши вказані відомості відповідач дійшов висновку, що позивачем подано недостовірні відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру, у зв`язку з чим було підготовлено ОСОБА_1 . Повідомлення про повернення суми передплати державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї від 02-19/102 від 24.04.2020 року, в якому вказано загальну суму надміру виплачених коштів, яка підлягає поверненню до державного бюджету (у розмірі 3988 грн 12 коп) та встановлено спосіб та строки повернення коштів. Вказане Повідомлення було відправлено електронним шляхом гр. ОСОБА_1 24.04.2020 року державним соціальним інспектором Управління соціального захисту населення Подільської РДА Одеської області.
Пунктом 16 Порядку №250 встановлено, що виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється, зокрема, якщо малозабезпеченою сім`єю подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру, або встановлено фактичну зайнятість особи, що приносить дохід (винагороду), без оформлення, реєстрації в установленому законодавством порядку, - з місяця, що настає за місяцем, у якому виявлено порушення. В такому разі на наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця, в якому виявлено порушення.
Висновок відповідача про подання малозабезпеченою сім`єю недостовірних відомостей, приховування відомостей, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру ґрунтується на тому, що отримання ОСОБА_2 у 2016 році 30 000,00 грн орендної плати за оренду земельної ділянки за рахунок неотримання у подальшому - наступних роках, коштів за оренду земельної ділянки, свідчить про штучне створення умов для отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї у 2017-2020 роках у розмірах без врахування вказаної орендної плати. Вказаний висновок суду ґрунтується також на тому, що позивач надавала довідки про неотримання коштів за орендну плату за землю в 2017-2019 роках без зазначення отримання коштів за вказані періоди у 2016 році.
Відповідачем визначена сума надмірно сплаченої допомоги.
Посилання позивача на те, що при зверненні її з заявами про призначення державної соціальної допомоги в 2018 році, 2019 році, 2020 році, представники відповідача проводили перевірки і ніяких порушень не виявляли не підтверджуютья матеріалами справи, оскільки перевірка у відповідності до п.16 Порядку №250 була проведена відповідачем лише у 2020 році. Декларативний характер зазначення доходів вимагає насамперед від особи, яка звертається за допомогою зазначення об`єктивних даних про таки доходи. Відповідно передбачена відповідальність за подання недостовірних відомостей чи приховування відомостей, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру, у вигляді припинення виплати державної соціальної допомоги.
В такому разі на наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця, в якому виявлено порушення.
Між тим, предметом розгляду справи є неприйняття рішення про призначення допомоги за заявою позивача №479 від 03.03.2020 року.
Представник відповідача у відзиві не спростував твердження позивача про неприйняття рішення по суті заяви №479 від 03.03.2020 року.
На виконання ухвали суду про витребування доказів відповідач надав копії рішень про призначення державної допомоги позивачу за його заявами саме від 10.03.2017 року №698; від 08.09.2017 року №1817; від 14.03.2018 року №3000; від 05.09.2018 року № 1490; від 06.03.2019 року №516; від 06.09.2019 року №1590 про призначення кожні 6 місяців (періоди: з 01.03.2017 по 31.08.2017; з 01.09.2017 року по 28.02.2018; з 01.03.2018 по 31.08.2018; з 01.09.2018 по 28.02.2019; з 01.03.2019 по 31.08.2019; з 01.09.2019 по 29.02.2020) державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї у встановленому чинним законодавством порядку.
Серед наданих до суду документах наявне рішення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї за заявою №479, проте у вказаному рішенні визначений розмір соціальної допомоги за періоди з 01.03.2018 по 30.06.2018 року та з 01.07.2018 року по 31.08.2018 року. За вказані періоди соціальна допомога призначена рішенням від 15.03.2018 року за заявою позивача №3000.
При таких обставинах суд вважає, що відповідачем фактично не прийнято рішення за заявою позивача №479 від 04.03.2020 року про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї з 04.03.2020 року.
Відповідно до п.21 Порядку №21 рішення про призначення державної соціальної допомоги або про відмову в її призначенні приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви і надсилається наступного дня після його прийняття уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї.
У разі прийняття рішення про відмову в призначенні державної соціальної допомоги орган соціального захисту населення інформує про це уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї із зазначенням підстав для відмови та порядку оскарження рішення (з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис).
Позивач не отримав будь-якого рішення відповідача за його заявою №479 від 04.03.2020 року, ним було отримано лише повідомлення від 02-19/102 від 24.04.2020 року.
Відповідно до ч.2 ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно зі ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач у відзиві на позов та доданих документах не довів прийняття ним рішення за заявою ОСОБА_1 №479 від 04.03.2020 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї з 04.03.2020 року.
Статтею 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно з ст.76 КАС достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не розгляду заяви позивача №479 від 04.03.2020 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї з 04.03.2020 року та зобов`язання відповідача розглянути заяву позивача №479 від 04.03.2020 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї з 04.03.2020 року та прийняти рішення у відповідності до п.21 Порядку №250.
Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
З відповідача підлягає стягненню за рахунок його бюджетних асигнувань 500,00грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 5, 6, 7, 9, 76, 77, 90, 139, 242-246 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_3 ) до Управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації (проспект Шевченко, 2, м. Подільськ, Одеська обл., 66300, код ЄДРПОУ 03194938) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 №479 від 04.03.2020 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї з 04.03.2020 року.
Зобов`язати Управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації розглянути заяву ОСОБА_1 №479 від 04.03.2020 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї з 04.03.2020 року та прийняти рішення у відповідності до п.21 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року №250.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 500грн
Рішення набирає законної сили у порядку ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржене у порядку та строки встановлені ст. 295-297 КАС України.
Суддя Е.В. Катаєва
.