
Справа № 420/9235/20
У Х В А Л А
17 листопада 2020 року м. Одеса
Одеський окружнийадміністративний суд у складі:
Головуючого судді – Юхтенко Л.Р.,
за участю секретаря судового засідання – Закуріної А.М.,
розглянувши у підготовчому засіданні за відсутності сторін в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України про зупинення провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728, місцезнаходження: 65009, м. Одеса, вул. Черняховського, 6), Державної архітектурно-будівельної інспекції України (код ЄДРПОУ 3471912, місцезнаходження: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26) про визнання протиправним та скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться ця справа.
До суду 02 жовтня 2020 року (вхід. № ЕП/16019/20) від представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції України та встановлення її правонаступника.
На обґрунтування цього клопотання зазначено, що відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 № 218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі - Постанова № 218) постановлено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію.
Згідно з п. 2 Постанови № 218 утворено Державну сервісну службу містобудування України та абз. 2 п. 4 постанови № 218 установлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція України продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування.
Пунктом 5 Постанови № 218 утворено комісію з ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції України, затверджено головою зазначеної комісії заступника начальника відділу методології та нагляду за здійсненням декларативних процедур департаменту дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції Федоренка Богдана Олександровича.
Враховуючи масштабне реформування в галузі містобудування та створення нових органів державної влади, що стануть правонаступником прав та обов`язків Державної архітектурно-будівельної інспекції України, представник відповідача вважає необхідно зупинити провадження у даній справі до встановлення правонаступника відповідача.
Дане клопотання представник відповідача просив розглядати за його відсутності.
Позивачем не надано пояснення з приводу заявленого клопотання.
До суду 29.10.2020 року від Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728, місцезнаходження: 65009, м. Одеса, вул. Черняховського, 6) надійшло заперечення на клопотання про зупинення провадження у справі, в якому представник відповідача просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на безпідставність та необґрунтованість, та на те, що дії щодо внесення запису про відновлення реєстрації повідомлення здійснює Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
Розглянувши клопотання представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання представника відповідача є безпідставним та не належить задоволенню, з огляду на таке.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 № 218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі - Постанова № 218) постановлено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію.
Згідно з пункту 2 Постанови № 218 утворено Державну сервісну службу містобудування України. Також згідно з абзацу 2 пункту 4 Постанови № 218 установлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція України продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування.
Пунктом 3 Положення про Державну сервісну службу містобудування України, затвердженого Постановою № 218 до основних завдань Держсервісбуду віднесено: 1) реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в частині надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів; 2) внесення на розгляд Міністра пропозицій щодо забезпечення формування державної політики з питань, що належать до компетенції Держсервісбуду; 3) виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві у визначених законодавством випадках.
Відповідно до пункту 5 Постанови № 218 утворено комісію з ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції України, затверджено головою зазначеної комісії заступника начальника відділу методології та нагляду за здійсненням декларативних процедур департаменту дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції Федоренка Богдана Олександровича.
Згідно з пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 № 219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» (далі -Постанова № 219) утворено Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань технічного регулювання у сфері містобудування.
До основних завдань Державної інспекції містобудування, відповідно до пункту З Постанови № 219 віднесено реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а саме:
підготовку та внесення на розгляд Міністра пропозицій щодо забезпечення формування державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду; здійснення в межах повноважень, визначених законом, державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням замовниками, підприємствами, що надають технічні умови щодо інженерного забезпечення об`єкта будівництва, архітекторами та іншими проектувальниками, підрядниками, експертами, експертними організаціями та відповідальними виконавцями робіт, інженерами-консультантами, власниками будівель та лінійних споруд вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт; здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил своїми територіальними органами, уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об`єкти нагляду), під час провадження ними містобудівної діяльності, а також за діяльністю органів, що здійснюють сервісну функцію та функцію технічного регулювання у сфері містобудування.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 № 489-р покладено тимчасово виконання обов`язків Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України на заступника начальника відділу методології та нагляду за здійсненням декларативних процедур департаменту дозвільних процедур зазначеної Інспекції Федоренка Богдана Олександровича.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво - до встановлення правонаступника.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Частиною 5 цієї статті встановлено, що юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Суд встановив, що відповідно до запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно Державної архітектурно-будівельної інспекції України відсутній запис про її припинення.
Також суд зазначає, що вищенаведеними нормативно-правовими актами визначено особу, на яку покладено обов`язки органу, що знаходиться на стадії ліквідації.
Так, згідно з абзацу 2 пункту 4 Постанови № 218 установлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція України продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування.
Також встановлений правонаступник Державної архітектурно-будівельної інспекції України, а саме: Державна сервісна службу містобудування України.
Враховуючи вищевикладені встановлені судом обставини,суд вважає, що підстави для зупинення провадження відсутні, а тому клопотання представника відповідача не належить задоволенню.
Керуючись ст. ст. 236, 241, 243, 256, 295,297 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України (код ЄДРПОУ 3471912, місцезнаходження: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26) про зупинення провадження у справі №420/9235/20, - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано « 19» листопада 2020 року.
Суддя Л.Р.Юхтенко