
Справа № 144/1367/20
Провадження № 3/144/764/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.11.2020
Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Герман Олександр Сергійович,
розглянувши за участю:
секретаря судового засідання Пігулі А.А.,
прокурора Спіженко О.Б., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області, складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає по АДРЕСА_1 , яка є ОСОБА_2 старости с. Пологи Теплицької селищної ради, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи виконувачкою обов`язків старости виконавчого комітету Теплицької селищної ради, являючись згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, тобто особою, яка відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язана подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, таким чином відповідно до статті 172-6 КУпАП також суб`єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю, в порушення вимог пункту 2-1 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 01.06.2020 о 10 год. 51 хв., без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2019 по 31.12.2019, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 1 КУпАП - порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення визнала повністю, пояснивши, що вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2019 по 31.12.2019 не змогла. Про відповідальність за несвоєчасну подачу декларації розуміла. У скоєному розкаюється.
Крім того, вина останньої у вищевказаному правопорушенні доведена матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення від 07.10.2020 серії № 398, в якому зазначені обставини правопорушення, листом НАЗК від 28.07.2020 № 47-07/36113/20, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та витягом з Єдиного державного реєстру декларацій про подання декларації із запізненням.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора та дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України і її слід притягнути до адміністративної відповідальності, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно витягу з рішення № 7-01 від 17 липня 2019 року Теплицької селищної ради Вінницької області, ОСОБА_1 , являється ОСОБА_2 старости у селах Пологи та Лозовата Теплицького району Вінницької області. На час вчинення правопорушення була головою Пологівської сільської ради Теплицького району Вінницької області.
Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , являється суб`єктом відповідальним за корупційні правопорушення, як посадова особа місцевого самоврядування.
На виконання вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції особи», зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Пунктом 2-1 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» - встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Не дивлячись на це ОСОБА_1 без поважних причин не подала електронну декларацію упродовж відведених для цього 5-ти місяців 2020 року.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, те що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність та обставину, що пом`якшує відповідальність - щире розкаяння винного, і вважає, що для її виправлення та перевиховання достатнім та необхідним буде стягнення у виді мінімального штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КупАП.
Керуючись п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Законом України «Про запобігання корупції» та ст. 27, ст. 40-1, ст. 172-6 ч. 1, ст. 284 ч. 1 п. 1 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, притягнути її до адміністративної відповідальності з накладенням на неї адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 850(вісімсот п`ятдесят)грн. (реквізити для сплати судового штрафу: отримувач коштів: УК у Теплицькому районі/ Теплицький р-н, 21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37337576; Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA678999980314070542000002497; Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу – 1700 грн.
Строк пред`явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Теплицький районний суд Вінницької області.
Суддя