Рішення № 92896620, 17.11.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.11.2020
Номер справи
640/20804/19
Номер документу
92896620
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 листопада 2020 року м. Київ № 640/20804/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Чудак О.М. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 , про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії,

установив:

28.10.2019 ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - Відділ реєстрації місця проживання), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), в якому з урахуванням уточнених позовних вимог, висловив прохання:

- визнати дії Відділу з питань реєстрації місця проживання, які полягають у відмові зняти з місця реєстрації ОСОБА_2 , - протиправними;

- зобов`язати Відділ з питань реєстрації місця проживання виконати вимоги заяви ОСОБА_1 та зняти з місця реєстрації ОСОБА_2 .

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив про протиправність відмови у знятті з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , у зв`язку з відсутністю рішення суду, оскільки остання втратила право власності на квартиру.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.11.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження. Ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи.

Відповідач відзиву на позовну заяву ОСОБА_3 не надав, але надіслав до Окружного адміністративного суду міста Києва пакет документів, поданих ОСОБА_1 (відмови про зняття з місця реєстрації громадянки ОСОБА_2 ).

Дослідивши матеріали справи, а також докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд встановив наступне.

Згідно із витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, сформованого 26.06.2019 ОСОБА_1 є власником квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Підставою виникнення права власності на даний об`єкт нерухомості зазначено: іпотечний договір, серія та номер: 1204, виданий 02.06.2016, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Клименко Д.Б., договір №1 про внесення змін до іпотечного договору, серія та номер: 1333, виданий 16.06.2016, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Клименко Д.Б.; договір №2 про внесення змін до іпотечного договору, серія та номер: 2027, виданий 15.09.2016, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Клименко Д.Б.; договір №3 про внесення змін до іпотечного договору, серія та номер: 550, виданий 12.06.2017, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Черленюх Л.В.; договір №4 про внесення змін до іпотечного договору, серія та номер: 754, виданий 07.12.2017, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Ігнатов О.В.; договір №5 про внесення змін до іпотечного договору, серія та номер: 806, виданий 10.05.2018, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Кабаєва А.А.; Договір позики, серія та номер: 1203, виданий 02.06.2016 видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Клименко Д.Б., договір №1 про внесення змін до договору позики, серія та номер: 1332, виданий 16.06.2016, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Клименко Д.Б.; договір №2 про внесення змін до договору позики, серія та номер: 2026, виданий 15.09.2016, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Клименко Д.Б.; договір №3 про внесення змін до договору позики, серія та номер: 549, виданий 12.06.2017, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Черленюх Л.В.; договір №4 про внесення змін до договору позики, серія та номер: 753, виданий 07.12.2017, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Ігнатов О.В.; договір №5 про внесення змін до договору позики, серія та номер: 807, виданий 10.05.2018, видавник: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Кабаєва А.А.

Також в матеріалах справи містяться копії: договору позиви від 02.06.2016, відповідно до якого ОСОБА_1 позичив ОСОБА_2 грошові кошти у розмірі 75 248, 80 грн, які остання зобов`язувалась повернути не пізніше 02.06.2017, договору від 16.06.2016 №1 про внесення змін до вказаного договору позики, договору від 15.09.2016 №2 про внесення змін до вказаного договору позики, договору від 20.06.2017 №3 про внесення змін та доповнень до вказаного договору позики, договору від 07.12.2017 №4 про внесення змін до вказаного договору позики, договору від 10.05.2018 №5 про внесення змін та доповнень до вказаного договору позики.

Згідно із іпотечним договором від 02.06.2016, копія якого міститься у матеріалах справи, забезпечено виконання ОСОБА_2 зобов`язання, що випливає з укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 договору позики, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Клиенком Д.Б. 02.06.2016 за реєстровим номером №1203 та додаткових договорів до нього.

Також між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладались відповідні договори про внесення змін до вказаного вище іпотечного договору, за номерами №№ 1, 2, 3, 4, 5.

Судом також встановлено, що 11.09.2019 ОСОБА_2 , згідно із нотаріально посвідченою заявою, вказала на відсутність з її боку жодних матеріальних та моральних претензій до ОСОБА_1 з приводу реєстрації за ним права власності на належне їй нерухоме майно - квартиру під номером АДРЕСА_2 на підставі іпотечного договору, укладеного між ними та посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу 02.06.2016 за №1204 на підставі статті 37 Закону України «Про іпотеку».

Окрім цього, нотаріально засвідченою заявою ОСОБА_2 , яка долучалась позивачем до пакету документів, поданих відповідачу, просила зняти її з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку із втратою права власності на вищевказане майно.

Зокрема, 08.10.2019 ОСОБА_1 звернувся до Відділу реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання із заявою про знаття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 у зв`язку із втратою останньою права власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 . До заяви було додано: квитанцію про сплату адміністративного збору, заяву про зняття з реєстрації місця проживання, копію паспорта ОСОБА_1 , Іпотечний договір від 02.06.2016 №1204 та додатки до нього №№ 1,2, 3, 4, 5, договір позики від 02.06.206 №1203 та додатки до нього №№ 1, 2, 3, 4, 5, копію витягу про реєстрацію права власності від 26.06.2019 №171769360, копію заяви ОСОБА_2 від 11.09.2019.

Цією ж датою йому було відмовлено у знятті з реєстрації місця проживання на підставі абзацу першого пункту 11 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» (далі - Правила №207): відсутності документа, до якого вносяться відомості або рішення суду.

10.10.2019 ОСОБА_1 знов звернувся до Відділу реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання із заявою про знаття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 у зв`язку із зміною власника.

11.10.2016 відповідач відмовив позивачу у знятті з реєстрації місця проживання на підставі абзацу першого пункту 11 Правил №207, у зв`язку із відсутністю оригіналу паспорта для проставляння штампу зняття з реєстраційного обліку, не знята заборона в реєстрі нерухомого майна, відсутнє рішення суду.

Не погоджуючись із діями відповідача щодо відмови у знятті з реєстрації ОСОБА_2 , у зв`язку із втратою нею права власності на нерухоме майно, зареєстроване її місце проживання, ОСОБА_1 , звернувся з позовом до суду.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд врахував наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

Відповідно до статті 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Відповідно до вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 10 Закону України від 11.12.2003 №1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (далі - Закон №1382-IV), правила здійснення реєстрації місця проживання, форми необхідних для цього документів, порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 26 Правил №207, зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:

заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11;

рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;

свідоцтва про смерть;

повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;

інших документів, які свідчать про припинення:

- підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні);

- підстав для проживання бездомної особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту);

- підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).

Зняття з реєстрації місця проживання на підставах, визначених в абзацах восьмому та дев`ятому цього пункту, здійснюється за клопотанням уповноваженої особи спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або за заявою власника/наймача житла або їх представників.

Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування.

Разом із заявою особа подає:

документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження;

квитанцію про сплату адміністративного збору;

військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:

документ, що посвідчує особу представника;

документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами). Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

Відповідно до пункту 11 Правил №207, орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо:

особа не подала необхідних документів або інформації;

у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними;

звернулася особа, яка не досягла 14 років.

Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.

Згідно з пунктом 27 Правил №207, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання, особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про зняття з реєстрації місця проживання та наявність документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання, про що зазначений працівник робить відповідний запис у цій заяві.

Працівник органу реєстрації у день звернення особи (її представника) або в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку:

приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи;

вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Датою зняття з реєстрації місця проживання осіб, які подавали документи через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадову особу виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів;

формує і вносить дані про зняття з реєстрації місця проживання особи до реєстру територіальної громади;

формує інформацію про зняття з реєстрації місця проживання особи для її передачі до Реєстру відповідно до Порядку;

оформляє і видає довідку про зняття з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 16, дітям, які не досягай 16 років, та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, а також вилучає раніше видану довідку про реєстрацію місця проживання для подальшого знищення;

повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого внесені відомості про зняття з реєстрації місця проживання, довідку про зняття з реєстрації місця проживання, а також документи, які подавалися.

Якщо під час подачі документів буде встановлено, що особа подала для зняття з реєстрації місця проживання недійсний паспорт громадянина України, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає на неї адміністративний протокол за вчинення правопорушення, визначеного у статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо іноземець або особа без громадянства подали для зняття з реєстрації місця проживання недійсний документ, до якого вносяться відомості про місце проживання, іноземця або особу без громадянства направляють до територіального підрозділу ДМС відповідно до території обслуговування для вжиття до них заходів адміністративного впливу, а також для оформлення нового документа або внесення визначених законодавством змін у наявний документ.

Якщо зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі документів, зазначених в абзацах третьому, сьомому - дев`ятому пункту 26 цих Правил, без надання документа, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання, штамп зняття з реєстрації місця проживання особи проставляється в такому документі у разі звернення особи.

Зняття з реєстрації місця проживання в разі смерті особи здійснюється датою надходження до органу реєстрації документів, визначених в абзацах третьому - п`ятому пункту 26 цих Правил.

Таким чином, суд зазначає, що у разі зняття з реєстрації місця проживання особи на підставі, зокрема, документів, які свідчать про припинення право користування житловим приміщенням, відчуження житла та інших визначених законодавством документів, документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання особи, не надається.

Матеріалами справи встановлено, що позивач звертався до відповідача з заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , з адреси: АДРЕСА_1 , як новий власник зазначеної квартири в результаті відчуження житла на підставі іпоточеного договору від 02.06.2016 №1204 та додатків до нього, та договору позики від 02.06.2016 №1203 та додатків до нього.

Відсутність з боку ОСОБА_2 матеріальних претензій до ОСОБА_1 з приводу реєстрації за ним права власності на зазначене вище нерухоме майно на підставі іпотечного договору, укладеного між ними та посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу 02.06.2016 за №1204 на підставі статті 37 Закону України «Про іпотеку» підтверджується також її нотаріально засвідченою заявою від 11.09.2019.

Враховуючи встановлені обставини, суд вказує, що позивачем надано всі необхідні документи, що необхідні для вирішення питання про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 з адреси: АДРЕСА_1 .

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи наведене, суд доходить висновку про протиправність дій відповідача, які полягають у відмові зняти з місця реєстрації ОСОБА_2 та, відповідно, необхідності відновлення прав позивача.

При цьому, суд вважає необґрунтованими доводи третьої особи про те, що даний спір не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, оскільки спір у даній справі стосується дій відповідача, які полягають у відмові зняти з реєстрації місяця проживання особи, яка втратила права власності на нерухоме майно, в якому вона зареєстрована.

Статтею 3 Закону №1382-IV визначено, що зняття з реєстрації це внесення інформації про зняття з реєстрації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Отже, зняття з реєстрації є здійсненням суб`єктом владних повноважень владних управлінських функцій, передбачених Законом №1382-IV.

А у справі №826/3620/17, на постанову Великої Палати Верховного Суду в якій, посилається ОСОБА_2 , спір виник у зв`язку із реєстрацією місяця проживання особи без дозволу на це власника об`єкта нерухомості, в якому було здійснено оспорювану реєстрацію. Тобто, у інших правовідносинах, тому висновки зроблені у вказаній постанові Великої Палати Верховного Суду не можуть бути застосовані до правовідносин, які виникли у справі, яка розглядається.

При цьому, суд враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у апеляційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (№65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (№63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (№4909/04; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v.Spain) серія A. 303-A; пункт 29).

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно із частиною другою статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Враховуючи викладене, з`ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи вимоги законодавства України, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Понесені позивачем судові витрати у розмірі 768,40 грн підтверджуються квитанцією від 28.10.2019 №20.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 72-77, 139, 242-248, 255 КАС України,

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 , про визнання дій протиправними зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправними дії Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, які полягають у відмові зняти з місця реєстрації ОСОБА_2 .

Зобов`язати Відділ з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації виконати вимоги заяви ОСОБА_1 та зняти з місця реєстрації ОСОБА_2 .

Стягнути з Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у розмірі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач - ОСОБА_1 (місце проживання фізичної особи: АДРЕСА_3 ; реєстраційний номер облікової картки платник податків: НОМЕР_1 ).

Відповідач - Відділ з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації (місцезнаходження юридичної особи: просп. Голосіївський, 42, м. Київ, 03039; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України: 37308812).

Третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 (місце проживання фізичної особи: АДРЕСА_4 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ).

Суддя О.М. Чудак