Рішення № 92893085, 05.11.2020, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
05.11.2020
Номер справи
310/9460/19
Номер документу
92893085
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 310/9460/19

2/310/737/20

РІШЕННЯ

Іменем України

05 листопада 2020 року м.Бердянськ

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого - судді Черткової Н.І.,

за участю секретаря судового засідання - Димової Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донараховного (не облікованого) об`єму природного газу,-

ВСТАНОВИВ:

АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості донараховного (не облікованого) об`єму природного газу. Позов мотивує тим, що 31.01.2019 року працівниками ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. П`ятигірська, 43 під час проведення контрольного огляду вузла обліку газу виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ГРМ, а саме самовільно врізаний водяний фільтр до вузла обліку газу. Зазначаний водяний фільтр було встановлено самовільно, оскільки робочим проектом газифікації № 108/91-ГС не передбачено наявність будь-якого фільтру на газопроводі вводі до засобу вимірювальної техніки та не передбачено вимогами ДБН «Газопостачання» та ПБСГ, після чого представниками оператора ГРМ у присутності споживача складено акт про порушення №1746 від 31.01.2019 року, який було підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем. 31.01.2019 року розподіл природного газу на об`єкт газоспоживання відповідача було припинено, про що складено акт про припинення (обмеження) розподілу природного газу від 31.01.2019 року, який підписаний споживачем та представником оператора ГРМ без зауважень.

За фактом виявлення несанкціонованого втручання у роботу ГРМ шляхом прокладення несанкціонованого газопроводу, комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №1746 від 31.01.2019 року, що відображено у протоколі №298 від 15.02.2019 року.

Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу об`ємів природного газу за період з 31.07.2018 року по 30.01.2019 року, з урахуванням підключених газових приладів (газова плита - 1 шт, двоконтурний газовий котел - 2 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстрована 1 особа) та опалюваної площі (53,3 м2), що становить 35463,36 грн.

01.03.2019 року ПАТ «Запоріжгаз» відповідачу направлено акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату, але відповідачем борг не сплачено.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав судові пояснення, аналогічні, викладеним у позові, в подальшому в судове засідання не з`явився, надав судові заяву про розгляд справи за його відсутності та підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги не визнали у повному обсязі, надали судові пояснення, аналогічні, викладеним у відзиві на позов, в подальшому представник відповідача в судове засідання не з`явився, надав судові заяву про розгляд справи за його відсутності та не визнання позовних вимог у повному обсязі.

Суд, заслухавши представника позивача, відповідача та його представника, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає позов підлягаючим задоволенню з огляду на таке.

На виконання вимог статті 16 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» № 2467- V1 від 08.07.2010 р. (який був чинний до 01.10.2015 р.) з 01 липня 2015 р. здійснено відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу.

З 01.11.2016 р. введено в дію Закон України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 р. № 329-VIII, яким визначено правові засади функціонування ринку природного газу України.

Відповідно до пп. 33 п. 1 ст. 1 Закону ринок природного газу це - сукупність правовідносин, що виникають зокрема у процесі постачання природного газу, а також надання послуг з його розподілу.

Згідно з пп. 35 п.1 ст. 1 Закону розподіл природного газу це - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов`язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу.

За приписами пп. 17 п. 1 ст. 1 Закону оператор газорозподільної системи це - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників).

Відповідно до п. 2 ст. 37 Закону оператор газорозподільної системи провадить діяльність з розподілу природного газу на підставі ліцензії, що видається регулятором.

Підпунктом 32 п.1 ст.1 Закону визначено, що регулятор це - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Відповідно до статті 38 Закону права та обов`язки оператора газорозподільної системи визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.

За пп. 11 п. ст. 1, п. 1 ст. 41 Закону кодекс газорозподільних систем це - правила експлуатації та доступу до газорозподільної системи, що затверджуються Регулятором.

Згідно положень статті 40 Закону розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами.

Взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб`єктами ринку природного газу правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем, у тому числі умови забезпечення комерційного приладового обліку природного газу в газорозподільній системі та визначення його об`ємів і обсягів передачі до/з газорозподільної системи, у тому числі в розрізі суб`єктів ринку природного газу визначені Кодексом газорозподільних систем затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30 вересня 2015 року N 2494.

Згідно пункту 3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.

З 01 липня 2015 року позивач на підставі ліцензії з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу серія АЕ № 642479 здійснює виключно діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління. Таким чином, в розумінні Закону України «Про ринок природного газу» та Кодексу газорозподільних систем ПАТ «ЗАПОРІЖГАЗ» серед, суб`єктів ринку природного газу, кваліфікується як Оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ).

Відповідно до п. 1 глави 1 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем, суб`єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог цього Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.

Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРС та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.

Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України за формою типового договору розподілу природного газу.

Договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті регулятора та оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (пункту 4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем).

Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об`єкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) або додатка 2 (для споживачів, що не є побутовими) до типового договору розподілу природного газу.

Персоніфіковані дані мають бути достатніми для проведення розрахунків та визначення об`єму споживання природного газу, зокрема мають містити: 1) присвоєний споживачу персональний ЕІС-код як суб`єкту ринку природного газу та за необхідності ЕІС- код його точки (точок) комерційного обліку; 2) величину приєднаної потужності об`єкта споживача; 3) перелік комерційних вузлів обліку (за їх наявності).

Згідно з вимогами цього пункту здійснюється приєднання до договору розподілу природного газу споживачів-замовників, які отримують технічний доступ до ГРМ.

Пунктом 7 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.

Відповідно до вищезазначеного, ОСОБА_1 здійснюється фактичне споживання природного газу та оплата його вартості діючому постачальнику, а отже договір є укладеним.

Згідно пункту 2.3. договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Законом України "Про ринок природного газу" та Кодексом газорозподільних систем. оператор ГРМ зобов`язується вносити зміни та оновлювати інформацію, що розміщена на його сайті, зокрема, чинну редакцію тексту цього договору та Кодексу газорозподільних систем.

Відповідно до абзацу 2,3 п.1 Глави 4 Розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу/постачання) природного газу приймаються дані лічильника газу оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача. При цьому оператор ГРМ має право протягом експлуатації лічильника газу та відповідно до вимог цього Кодексу здійснювати контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) для контролю та перевірки його показань.

Згідно пункту 1 глави, 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем власник комерційного ВОГ або суб`єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).

Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу Х КГС оператор ГРМ та споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.

Відповідно до пункту 4 Глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

Встановлено, що 31.01.2019 року працівниками ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. П`ятигірська, 43 під час проведення контрольного огляду вузла обліку газу виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ГРМ, а саме самовільно врізаний водяний фільтр до вузла обліку газу. Зазначаний водяний фільтр було встановлено самовільно, оскільки робочим проектом газифікації № 108/91-ГС не передбачено наявність будь-якого фільтру на газопроводі вводі до засобу вимірювальної техніки та не передбачено вимогами ДБН «Газопостачання» та ПБСГ, після чого представниками оператора ГРМ у присутності споживача складено акт про порушення №1746 від 31.01.2019 року, який було підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем. 31.01.2019 року розподіл природного газу на об`єкт газоспоживання відповідача було припинено, про що складено акт про припинення (обмеження) розподілу природного газу від 31.01.2019 року, який підписаний споживачем та представником оператора ГРМ без зауважень.

Підписання без зауважень акту про порушення вказує на той факт, що сторони правовідносин визнають факт наявності несанкціонованого газопроводу, при цьому протокол повірки №37 від 05.02.2019 року, яким ЗВТ визнано придатним до подальшої експлуатації, є неналежним доказом, оскільки не містить інформації щодо предмету доказування.

Виходячи зі змісту п. 1 глави 10 розділу X КГС проведення експертизи можливе лише вчастині пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, а не за фактом наявності несанкціонованого газопроводу.

Судом встановлено, що за фактом виявлення несанкціонованого втручання у роботу

ГРМ шляхом прокладення несанкціонованого газопроводу, комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №1746 від 31.01.2019 року, що відображено у протоколі №298 від 15.02.2019 року.

Таким чином, складення акту про порушення та донарахування необлікованих об`ємів природного газу за фактом виявлення несанкціонованого газопроводу повністю відповідає вимогам Кодексу ГРС.

Посилання на норми, які регулюють проведення експертизи засобу вимірювальної техніки не можуть братися судом до уваги з огляду на таке.

Згідно з п. 1 глави 10 розділу X КГС, якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.

Відповідно до абзацу 2 пункту 3 глави 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належить пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

Згідно пункту 8 Глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення Оператором ГРМ пошкодження лічильника газу та/або його позаштатного режиму роботи, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу лічильником газу не обліковується або обліковується некоректно (не в повному обсязі), та за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу визначення об`єму спожитого природного газу здійснюється, виходячи з 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням терміну на його усунення.

Додатком 15 до Кодексу газорозподільних систем визначено якщо споживач (фізична особа) використовував в неопалювальний період опалювальні прилади (крім опалювально-варильних печей чи кухонних вогнищ), граничний обсяг споживання має становити 30 відсотків від граничного обсягу в опалювальний період.

Враховуючи зазначені положення Кодексу газорозподільних систем, ПАТ «Запоріжгаз» здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за період 31.07.2018 року по 30.01.2019 року, з урахуванням підключених газових приладів (газова плита - 1 шт, двоконтурний газовий котел - 2 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстрована 1 особа) та опалюваної площі (53,3 м2).

Згідно пункту 11 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу. Загальна вартість донарахованого об`єму природного газу склала 35463,36 грн.

Доводи відповідача щодо невідповідності ціни, за якою розраховувалась вартість донарахованих об`ємів роздрібної ціни для населення з урахуванням визнання незаконною постанови КМУ №351 від 27.04.2016 року, суд до уваги не бере, оскільки, пунктом 11 Глави 5 Розділу XI Кодексу газорозподільних систем, розрахунок вартості донарахованого об`єму здійснюється за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу.

Таким чином, при розрахунку вартості донарахованих об`ємів застосовується не роздрібна ціна для населення, а ціна закупівлі природного газу оператором ГРМ за відповідний період донарахування. При цьому об`єм фактично сплачений споживачем протягом періоду донарахування, у випадку наявності несанкціонованого газопроводу, згідно підпункт 3 пункту 11 Розділу 5 Глави XI КГС від донарахованого об`єму не віднімається.

Зважаючи на той факт, що пункт 11 Глави 5 Розділу XI Кодексу газорозподільних систем безальтернативно вказує на застосування ціни закупівлі при здійсненні розрахунків вартості донарахованого об`єму, аргументи відповідача є безпідставними.

01.03.2019 року ПАТ «Запоріжгаз» на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) обєму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату.

Беручи до уваги, що відповідач в добровільному порядку не оплатив вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, тому 35463,36 грн. підлягають стягненню в судовому порядку.

Суд не бере до уваги доводи відповідача щодо відповідальності у межах зони розмежування газових мереж, оскільки, пунктом 1 глави 5 розділу ІІІ Кодексу ГРС межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності між оператором ГРМ та споживачем (суміжним суб`єктом ринку природного газу) визначається в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, що є невід`ємною частиною договору розподілу природного газу (або у передбачених цим Кодексом випадках технічній угоді про умови приймання-передачі газу ГРМ).

Згідно п.п.2,3 глави 5 розділу ІІІ Кодексу ГРС, визначено, що межа балансової належності визначається за ознаками права власності на газові мережі чи окремі її елементи. Межа експлуатаційної відповідальності встановлюється на межі балансової належності, але за домовленістю сторін може не збігатися з межею балансової належності, про що має бути зазначено в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, а власники газових мереж, у тому числі побутові споживачі та власники внутрішньобудинкових систем газопостачання (балансоутримувачі, управителі), які згідно з актом розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відповідають за експлуатацію цих мереж та їх складових, забезпечують належну їх експлуатацію згідно з чинним законодавством, зокрема правилами безпеки систем газопостачання, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 року N 285, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року за N 674/27119, або укладають відповідний договір із суб`єктом господарювання, який має дозвіл на виконання таких робіт, за виключенням газових мереж, які кваліфікуються як ГРМ згідно з розділом II цього Кодексу, порядок врегулювання взаємовідносин щодо яких визначений у цьому розділі та у розділі VI Кодексу.

Відповідно до акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін між оператором ГРМ та споживачем від 21.06.2019 року межа балансової належності між газовими мережами оператора ГРМ та споживача встановлена на місці забезпечення потужності (місці врізання у розподільчий газопровід).

Відтак відповідальність за експлуатацію та збереження газових мереж включно з ЗВТ та газовими приладами покладено на споживача, що також підтверджується копією акту, доданого до відповіді на відзив.

Як вбачається з матеріалів справи, під час проведення контрольного огляду вузла обліку газу оператором ГРМ виявлено факт несанкціонованого втручання у роботу ГРМ, а саме наявність несанкціонованого газопроводу, а саме самовільно врізаний водяний фільтр до вузла обліку газу, про що у присутності та за участю відповідача ОСОБА_1 складено акт про порушення №1746 від 31.01.2019 року.

Разом з тим, доводи відповідача стосовно невідповідності опалювальної площі, суд також не бере до уваги, через те, що згідно витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 16.11.2017 року, загальна площа житлового будинку АДРЕСА_1 складає 50,6 м.; площа літньої кухні «літера-Б» складає 33,5 м.2

Згідно проекту газифікації №108/91-ГС, копія якого наявна в матеріалах справи, побутовий газовий котел встановлений у літній кухні «літера-Б».

Опалювальна площа у відповідності до п. 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем це загальна опалювальна площа об`єкта споживача без урахування площі лоджій, балконів, терас, а також площі приміщень, де відсутні тепловіддавальні поверхні (радіатори, регістри, стінки печей, трубопроводи систем опалення тощо), які безпосередньо не з`єднані з опалювальними приміщеннями дверними та іншими отворами.

Тобто, житловий будинок літера «А» площею 50,6 м2 та літня кухня «літера-Б» площею 33,5 м2 за визначенням належать до опалювальної площі, відтак загальна опалювальна площа складає 84,1 м2.

Таким чином, суд, беручи до уваги усі докази в їх сукупності, вважає позовні вимоги законними і обгрунтованими, і такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь позивач підлягає стягненню судовий збір, сплачений позивачем згідно платіжного доручення № 6 від 22.19.2019 року у розмірі 1921,00 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 259, 263, 264, 265, 268, 273, 354 ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року, суд,-

УХВАЛИВ :

Позов акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донараховного (не облікованого) об`єму природного газу,- задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» вартість донарахованого необлікованого об`єму та обсягу природного газу у розмірі 35463 (тридцять п`ять тисяч чотириста шістдесят три гривні), 36 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь аакціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» судовий збір у розмірі 1921,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Якщо справу розглянуто за заявою осіб, визначених частиною другою статті 4 ЦПК України рішення суду, що набрало законної сили, є обов`язковим для особи, в інтересах якої було розпочато справу. Якщо після набрання рішенням суду законної сили,

яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред`явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Позивач: акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», ЄДРПОУ 03345716, рахунок № НОМЕР_1 в АБ «Кліринговий дім», м. Київ, МФО 300647.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Повний текст рішення суду складено 16 листопада 2020 року.

Суддя Н. І. Черткова