
Справа № 296/9483/20
2-а/296/230/20
У Х В А Л А
Іменем України
"12" листопада 2020 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду міста Житомира Шалота К.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про нарахування та виплату щорічної разової грошової допомоги,
В С Т А Н О В И В:
І. СУТЬ СПРАВИ
1.1. 11.11.2020 ОСОБА_1 (далі також - позивач) звернулась до Корольовського районного суду міста Житомира із адміністративним позовом до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (далі також - відповідач) про нарахування та виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.
1.2. Позов обґрунтовувався тим, що з 27.02.2020 у позивача виникло право на соціальне забезпечення у порядку редакції Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25.12.1998 №367-XIV, яка передбачала розмір допомоги до 5 травня для учасників бойових дій, як п`ять мінімальних пенсій за віком, у зв`язку з чим відповідач зобов`язаний нарахувати та виплатити позивачу різницю в недоотриманій в повному обсязі разовій грошовій допомозі, як учаснику бойових дій за 2020 рік в розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням проведеної виплати за 2020 рік.
1.3. Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями від 11.10.2020, справа № 296/9483/20 передана на розгляд судді ОСОБА_2 .
ІІ. ЗАКОНОДАВСТВО, ЩО ПІДЛЯГАЄ ЗАСТОСУВАННЮ
2.1. Частиною першою статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму […];
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України […];
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
2.2. Частиною другої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
2.3. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
IІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
3.1. За змістом статті 5 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур судочинства.
3.2. Юрисдикція місцевих судів щодо окремих категорій справ, а також порядок їх розгляду визначаються законом (частина п`ята статті 22 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
3.3. Отже судова юрисдикція - це компетенція судів здійснювати правосуддя в формі визначеного законом виду судочинства і щодо визначеного кола правовідносин.
3.4. На відміну від адміністративної юрисдикції як компетенції адміністративних судів щодо розгляду справ у публічно-правових спорах, підсудність відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України - це розмежування повноважень адміністративних судів щодо розгляду і вирішення справ, які належать до адміністративної юрисдикції.
3.5. Під підсудністю можливо також розуміти коло адміністративних справ, вирішення яких віднесено до компетенції певного адміністративного суду. Визначити підсудність означає встановити, який суд і якої ланки, згідно з законом, повинен здійснювати судочинство в тій чи іншій справі у підвідомчих йому провадженнях.
3.6. Виходячи з аналізу глави 2 розділу І Кодексу адміністративного судочинства України під підсудністю розуміється сукупність предметної (статті 20, 21), інстанційної (стаття 22), територіальної (стаття 25) юрисдикції адміністративних судів.
3.7. При цьому, юрисдикція (підвідомчість) адміністративних судів визначає загальну компетенцію судів щодо розгляду адміністративних справ та коло справ, які суди мають право розглядати і вирішувати в порядку адміністративного судочинства, тоді як правила підсудності розмежовують підсудність справ судам одного виду юрисдикції (адміністративної).
3.8. Зі змісту позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що предметом адміністративної справи № 296/9483/20 є нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про нарахування та виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, що не відноситься до категорій адміністративних справ, розгляд яких відноситься до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного суду відповідно до частини першої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України.
3.9. Відповідно до частини шостої статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
3.10. За таких обставин, суд дійшов висновку, що адміністративна справа № 296/9483/20 підлягає переданню до Житомирського окружного адміністративного суду за підсудністю.
Керуючись статтями 20, 29, 248, 269 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Корольовського районного суду міста Житомира,
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративну справу №296/9483/20 за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про нарахування та виплату щорічної разової грошової допомоги - передати за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду (м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23).
2. Передачу справи на розгляд Житомирського окружного адміністративного суду за підсудністю здійснити не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту їх підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Корольовський районний суд міста Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя К. В. Шалота