
Справа № 372/951/20
Провадження № 2-1073/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2020 року Обухівський районний суд Київської області в складі :
головуючого судді Проць Т.В.
при секретарі Загоруй О.В.
за участю прокурора Тарасенко А.С.
представника відповідача Ковпак І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області цивільну справу за позовом Першого заступника керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Київського обласного та по м.Києву управління лісового та мисливського господарства, Державного підприємства «Київське лісове господарство» до Першотравенської сільської ради Обухівського району Київської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення, витребування земельної ділянки із незаконного володіння,-
ВСТАНОВИВ:
В березні 2020 року прокурор звернувся до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Київського обласного та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства, Державного підприємства «Київське лісове господарство» до Першотравенської сільської ради Обухівського району Київської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення, витребування земельної ділянки із незаконного володіння.
В обґрунтування позовних вимог ініціатор позову зазначив, що рішенням 57 сесії 7 скликання Першотравенської сільської ради №552/7 від 23.04.2019 затверджено проект землеустрою та передано у власність ОСОБА_2 земельну ділянку площею 0,2326 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах села Перше Травня Обухівського району Київської області за рахунок земель комунальної власності. ОСОБА_2 на підставі вищевказаного рішення проведено державну реєстрацію права власності на зазначену земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та відчужено її на підставі договору купівлі-продажу від 11.06.2019 №679 на користь ОСОБА_1 , який на даний час є її власником. Вищевказане рішення Першотравенської сільської ради прийнято поза межами компетенції, оскільки спірна земельна ділянка відносяться до земель лісового фонду, у зв`язку з чим набуття права власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд відбулось із порушенням вимог земельного і лісового законодавства.
За інформацією ДП «Київське лісове господарство» від 14.05.2019 спірна земельна ділянка розташована на землях лісогосподарського призначення кварталу 3 Обухівського лісництва згідно планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування 2003 року та становить єдиний масив лісових насаджень.
Факт віднесення спірної ділянки до земель лісогосподарського призначення підтверджується планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування 2003 року, в тому числі проектами організації та розвитку лісового господарства виробничої частини Державного лісогосподарського об`єднання «Київліс» та ДП «Київське лісове господарство», таксаційними описами, планами лісонасаджень, протоколами лісовпорядних нарад.
Враховуючи, що оспорюваним рішенням порушені інтереси держави, а також те, що з державної власності протиправно вибула земельна ділянка лісового фонду, прокурор зазначає про можливість застосування віндикації для захисту порушених інтересів держави.
Представником відповідачів Першотравенської сільської ради Обухівського району Київської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - ОСОБА_3 надано відзив в якому вона заперечує проти задоволення позову та зазначає, що докази надані прокурором є неналежними та недопустимими. Відповідачем розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу у приватну власність відповідно до вимог чинного законодавства.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві, вказала, що спірна земельна ділянка належать до земель лісового фонду, що підтверджується відповідними картографічними матеріалами, тому її передача у власність та зміна цільового призначення є незаконною, відповідачами отримано право власності на неї до реєстрації права постійного користування земель лісового фонду, а від так на час їх вибуття з власності держави дані землі відносились до земель лісового фонду, по факту виготовлення проекту землеустрою на замовлення ДП Київське лісове господарство здійснюється кримінальне провадження.
Представник Київського обласного та по м.Києву управління лісового та мисливського господарства в поданому суду клопотанні повністю підтримав позицію прокуратури.
Представник відповідачів в судовому засіданні щодо задоволення позову заперечила в повному обсязі з підстав викладених у відзиві на позов, пояснила, що спірна земельна ділянка не належала на час набуття її у власність відповідачем до земель лісового фонду, що підтверджується відповідними графічними матеріалами та рішеннями про встановлення меж села Перше Травня.
Заслухавши пояснення прокурора, представника відповідача, дослідивши матеріали справи та письмові докази, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст.12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Згідно ст. 80 ЦПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Судом встановлено, що Рішенням 57 сесії 7 скликання Першотравенської сільської ради №552/7 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в с.Перше Травня» затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер 3223186600:02:020:0029, що розташована в АДРЕСА_1 на території Першотравенської сільської ради, не наданих у власність чи користування.
На підставі вказаного рішення рішенням державного реєстратора Першотравенської сільської ради 23.04.2019 року за ОСОБА_2 зареєстровано право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 3223186600:02:020:0029 площею 0,2326 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і спору.
ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу від 11.06.2019 року №679 відчужила вказану земельну ділянку ОСОБА_1 , за яким зареєстроване право власності на дану земельну ділянку.
За змістом пункту 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» до повноважень районних рад входило і входить прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою району в межах і в порядку, визначених законом.
Отже, межі населеного пункту повинні встановлюватися та/або змінюватись рішенням відповідного компетентного органу або на підставі інших правових документів, виготовлених та/або прийнятих компетентними органами відповідно до законодавства, що діяло на час утворення населеного пункту та/або зміни його меж.
Згідно ст.46 Закону України «Про землеустрій» для встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень розробляються проекти землеустрою щодо встановлення і зміни меж відповідних адміністративно-територіальних утворень.
Відповідно до пункту «б» частини першої статті 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
Згідно із частинами першою, другою статті 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Як передбачено частиною першою статті 122 ЗК України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Згідно із частиною другою статті 12 Закону України від 20 квітня 2000 року № 1699-III «Про планування і забудову територій» (який був чинним на час прийняття сільською радою рішення) сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи в межах повноважень, визначених законом, відповідно до генеральних планів населених пунктів, зокрема, вирішують питання вибору, вилучення (викупу), надання у власність чи в користування земельних ділянок.
Відповідно до пункту 12 розділу X «Перехідні положення» ЗК України (чинний на час прийняття сільською радою рішення) до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) у межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Системний аналіз зазначених норм права дає підстави для висновку що сільська, селищна, міська рада мала повноваження щодо розпорядження земельними ділянками, які віднесено до земель комунальної власності та у межах населеного пункту (села, селища, міста).
Межі населеного пункту встановлюються, змінюються відповідними компетентними органами у відповідності до положень земельного законодавства та законодавства про містобудівну діяльність, яке діяло на час утворення населеного пункту або зміни його меж.
Межі населеного пункту вважаються встановленими, а органи місцевого самоврядування набувають права розпоряджатися земельними ділянками, які відповідно до розроблених проектів щодо встановлення меж відповідної сільської, селищної, міської ради включаються до їх територій, після встановлення (винесення) меж території населеного пункту в натурі (на місцевість), закріплення меж території межовими знаками та внесення відомостей про земельну ділянку до державного земельного кадастру (АС ДЗК), якщо межі населеного пункті не були встановлені/змінені у іншому порядку передбаченому законодавством, яке діяло на час утворення населеного пункту його розбудови та/або зміни меж.
Зазначена правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду України від 27 вересня 2017 року № 6-2686цс16.
У матеріалах справи наявний Проект землеустрою щодо встановлення і зміни меж Першотравенської сільської ради і села Перше Травня Обухівського району Київської області, розроблений в 2004 році ДП «Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».
У матеріалах справи міститься Акт польового обстеження і погодження межі с.Перше Травня в межах території Першотравенської сільської ради Обухівського району Київської області від 14.05.2004 року, складений та посвідчений представником ДП «Київський інститут землеустрою», представником сільської ради, представником районного відділу земельних ресурсів, представником відділу містобудування та архітектури, начальником Обухівської регіональної - екологічної інспекції, Головного державного санітарного лікаря району.
У матеріалах справи наявні графічні матеріали до проекту формування межі с.Перше Травня, підписані та погоджені головами Першотравенської, Нещерівської, Копачівської, Старобезрадичівської, Маловільшанської сільських рад та Обухівської міської ради.
В матеріалах справи міститься проект землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки ОСОБА_2 з якої вбачається, що згідно висновку відділу Держкомзему в Обухівському районі Київської області, який наявний у проекті землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність відповідачу, спірна земельна ділянка знаходяться в межах населеного пункту в с.Перше Травня Першотравенської сільської ради Обухівського району Київської області, земля не надана у власність або постійне користування.
Статтею 118 ЗК України визначений порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, згідно з яким громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, зокрема, для ведення особистого селянського господарства подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки, яка розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються договором сторін.
Статтею 26 Закону України «Про землеустрій» визначено, що розробниками документації із землеустрою є юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 677 затверджений Порядок розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Пунктами 4 та 7 цього Порядку визначено, що розробником проекту відведення земельної ділянки є фізична або юридична особа, яка має ліцензію на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону. Виконавець у встановлений договором строк розробляє проект землеустрою, який включає текстові та графічні матеріали, обов`язкові положення, встановлені завданням на розроблення проекту, інші дані, необхідні для вирішення питання щодо відведення земельної ділянки.
Як вбачається з наданих доказів, проект землеустрою був розроблений ФОП « ОСОБА_4 », який має Ліцензію серія АВ № 012015 від 29.11.2013 року на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону.
В проекті землеустрою міститься довідка Головного Управління Держгеокадастру в Обухівському районі, відповідно до яких спірна земельна ділянка рахується згідно статистичної звітності (форма 6-зем), як земля, не надана у власність або постійне користування в межах населеного пункту (номер рядка № 96), інші лісовкриті площі - для відпочинку (номер стовбця 33). Також в проектах містяться акти обстеження земельних ділянок, складені та погоджені ДСЛП «Київлісозахист», головою Першотравенської сільської ради, землевпорядником сільської ради.
З копії проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування (впорядкування існуючого землекористування) державному підприємству «Київське лісове господарство» для ведення лісового господарства в адміністративних межах Першотравенської сільської ради Обухівського району Київської області, розробленого у 2010 році ТОВ «КАДАСТР ГЕО» вбачається, що він містить Висновки Управління держкомзему в Обухівському районі, Відділу містобудування та архітектури Обухівської РДА, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області, Державної санітарно-епідеміологічної служби, Управління культури і туризму Київської ОДА, Київського обласного Управління лісового та мисливського господарства, Розпорядження Київської ОДА № 1533 від 27.12.2011 року про затвердження Проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок ДП «Київське лісове господарство» та надання у постійне користування земельні ділянки на території Першотравенської сільської ради. Даними доказами визначена загальна площа земель, яка знаходиться у постійному користуванні ДП «Київське лісове господарство» - 448,4 га.
У даному проекті також наявні картографічні матеріали, а саме: Планшет № 3 ДП «Київське лісове господарство», схема розміщення земельних ділянок ДП «Київське лісове господарство» на території Першотравенської сільської ради Обухівського району Київської області, викопіювання з проекту формування земель Першотравенської сільської ради, викопіювання з чергового кадастрового плану з нанесенням меж суміжних землевласників та землекористувачів на території Першотравенської та Нещерівської сільських рад Обухівського району Київської області, зведений план ділянок, кадастрові плани, схема планової основи, план меж зон обмежень та обтяжень земельних ділянок ДП «Київське лісове господарство». Даними доказами визначені межі земель, які знаходяться у постійному користуванні ДП «Київське лісове господарство».
За інформацією ДП «Київське лісове господарство» від 11.02.2020 року № 01-120 земельна ділянка з кадастровим номером 3223186600:02:020:0029 розташована на землях лісогосподарського призначення в кварталі 3 виділ 5 та частково виділ 25 Обухівського лісництва, погодження на її вилучення не надавалось.
За інформацією Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об`єднання «Укрдержліспроект» від 29.05.2019 року №253 земельна ділянка, надана у власність ОСОБА_2 рішеннями Першотравенської сільської ради від 23.04.2019 року № 552/7 відповідно до матеріалів лісовпорядкування 2003 років відносяться до лісів Обухівського лісництва ДП «Київське лісове господарство» і накладаються на виділи 1,3,4,6,7,11 кварталу 3 вказаного лісництва.
Відповідно до інформації Київського обласного та по м.Києву Управління лісового та мисливського господарства № 04-48/1035 від 14.05.2019 р. згідно якого Управління не надавало погодження за зміну цільового призначення земельної ділянки.
В матеріалах справи також наявна копія планшету лісовпорядкування 2003 року кварталу 3 Обухівського лісництва, копія планів лісонасаджень з схемою розташування лісових масивів лісовпорядкування 2003 року, копія таксаційного опису кварталу 3 з проектом організації та розвитку лісового господарства Обухівського лісництва лісовпаорядкуваня 2003 року, копія протоколу другої лісовпорядної наради від 14 квітня 2005 року. В даних проектах містяться планово-графічні матеріали, якими визначені межі та площа земельних ділянок лісогосподарського призначення, які знаходяться у користуванні ДП «Київський лісгосп».
Статтями 7, 8 Лісового кодексу України визначено, що ліси, які знаходяться в межах території України, є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
За статтями 45, 47, 48, 54 Лісового кодексу України облік лісів включає збір та узагальнення відомостей, які характеризують кожну лісову ділянку за площею, кількісними та якісними показниками. Основою ведення обліку лісів є матеріали лісовпорядкування.
Лісовпорядкування включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України.
Лісовпорядкування є обов`язковим на всій території України та ведеться державними лісовпорядними організаціями за єдиною системою в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства.
У матеріалах лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства, що є основою для розроблення на засадах сталого розвитку проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об`єкта лісовпорядкування.
Проект організації та розвитку лісового господарства передбачає екологічно обґрунтоване ведення лісового господарства і розробляється відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють організацію лісовпорядкування.
Матеріали лісовпорядкування затверджуються в установленому порядку органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням відповідно з органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.
Затверджені матеріали лісовпорядкування є обов`язковими для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів.
Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.
Планово-картографічні матеріали лісовпорядкування складаються на підставі натурних лісовпорядних робіт та камерного дешифрування аерозйомок, містять детальну характеристику лісу. Перелік планово-картографічних лісовпорядкувальних матеріалів, методи їх створення, масштаби, вимоги до змісту та оформлення, якості виготовлення тощо регламентується галузевими нормативними документами. Зокрема, за змістом пункту 1.1 Інструкції про порядок створення і розмноження лісових карт, затвердженої Держлісгоспом СРСР 11.12.1986, планшети лісовпорядкування відносяться до планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування, а частин друга зазначеної Інструкції присвячена процедурі їх виготовлення.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази надані позивачем на підтвердження права користування землями лісогосподарського призначення, суд приходить до наступного висновку.
Відображена в планово-картографічних матеріалах площа та межа земель, що знаходяться у користуванні ДП «Київське лісове господарство», відрізняється від площі та межі цих земель, зазначених в Планшеті № 3, схемі розміщення земельних ділянок ДП «Київське лісове господарство» на території Першотравенської сільської ради Обухівського району Київської області, викопіюванні з проекту формування земель Першотравенської сільської ради, викопіюванні з чергового кадастрового плану з нанесенням меж суміжних землевласників та землекористувачів на території Першотравенської та Нещерівської сільських рад Обухівського району Київської області, зведеному плані ділянок, кадастровим планам, схемі планової основи, плану меж зон обмежень та обтяжень земельних ділянок ДП «Київське лісове господарство». Дані докази містяться у проекті землеустрою щодо відведення земельної ділянки ДП «Київське лісове господарство». Проект на дату розгляду справи є чинним та в ході слухання справи сторонами не спростований. Відомості про внесення до ЄРДР інформації щодо незаконності виготовлення даного проекту землеустрою не мають для суду преюдиційного характеру та не спростовують його чинності на час розгляду справи.
Межі земельної ділянки, наміченої до передачі у власність відповідачу, підтверджуються актом про встановлення (відновлення) в натурі (на місцевості) меж земельної ділянки, актом обстеження земельної ділянки, довідкою Управління Держкомзему в Обухівському районі Київської області, умовами відведення земельної ділянки, виданих Управлінням Держкомзему в Обухівському районі, висновком Управління Держкомзему в Обухівському районі. Дані докази свідчать про те, що спірна земельна ділянка знаходиться поза межами земель лісогосподарського призначення.
Категорія земельних ділянок, намічених до передачі у власність громадянам - відповідачам, визначена довідками (форма 6-зем) відділу в Обухівському районі Головного Управління Держгеокадастру у Київській області, як землі, не надані у власність або постійне користування в межах населеного пункту. Доказів на підтвердження категорії земель, які знаходяться в користуванні ДП «Київське лісове господарство», посвідчених відділом Головного Управління Держгеокадастру у Київській області в Обухівському районі, позивачем суду не надані.
Позивач просить захистити своє право зазначаючи, що земельні ділянки були передані у власність громадянам - відповідачам за рахунок земель, які знаходяться у його користуванні відповідно до планово-картографічних матеріалів 2003 року. Разом з тим, надані ним докази на підтвердження фактичних межі та площі земель, що знаходяться у його користуванні, є суперечливими та протирічать матеріалам проекту землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж с.Перше Травня, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок ДП «Київське лісове господарство» та Планшету № 3, який міститься в даному проекті.
Переконливих належних, допустимих доказів накладення спірних земельних ділянок на землі лісогосподарського призначення суду не надано, тому суд вважає недоведеними посилання у позові на порушення прав чи інтересів у спірних правовідносинах, які б підлягали судовому захисту, а наявні у справі докази не дають достатніх підстав для належного обґрунтування судового рішення про позбавлення права власності на земельну ділянку та для задоволення позову.
Враховуючи сукупність вказаних норм, позивач не довів під час розгляду справи наявність у нього права користування саме спірною земельною ділянкою, яка виділялась у власність відповідачу.
Витяг (відомості) з бази даних Держгеокадастру або інші докази на підтвердження меж та площі земельної ділянки, яка знаходилась у користуванні позивача на момент прийняття Першотравенською сільською радою спірних рішень суду не надані.
Факт присвоєння землям, що знаходяться у користуванні ДП «Київське лісове господарство», кадастрових номерів сторонами в ході слухання справи не спростований.
В матеріалах справи наявні витяги з державного реєстру речових прав та їх обтяжень на підтвердження реєстрації речового права (права позивача на користування земельною ділянкою). Загальна площа зареєстрованих земельних ділянок, які знаходяться в користуванні ДП «Київське лісове господарство», співпадає з площею земель, намічених до передачі йому у користування в 2010 році та дорівнює 448,4 га, що спростовує доводи позивача, викладені у позові.
Таким чином, з урахуванням п. 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України, суд приходить до висновку, що на час розгляду справи, планово-картографічні матеріали лісовпорядкування не можуть підтверджувати право користування земельною ділянкою позивачами, оскільки наявні документи посвідчують таке право лише до набуття належним чином зареєстрованого права користування, а воно в даному випадку набуте, що підтверджується витягами про реєстрацію права у 2014 році, а посилання сторони позивача що така реєстрація проведення з порушеннями і про її наявність не було відомо не підтверджена матеріалами справи, оскільки така реєстрація є чинна та не оскаржена у встановленому порядку.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що факт надання у власність відповідачу земельної ділянки за рахунок земель, що знаходяться у користуванні позивача, не підтверджений належними та допустимими доказами та не находить свого підтвердження. Надані стороною позивачів докази не свідчать про порушення права.
Керуючись ст.12, 77, 80, 89, 263 ЦПК України, ст. 7,8, 45,47,48,54 Лісового Кодексу України, ст.ст. 12,116,118,122,173,174, п.12 Перехідних положень Земельного Кодексу України, ст.ст.6,24,26,60 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст.ст.26,46 Закону України «Про землеустрій», суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову Першого заступника керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Київського обласного та по м.Києву управління лісового та мисливського господарства, Державного підприємства «Київське лісове господарство» до Першотравенської сільської ради Обухівського району Київської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення, витребування земельної ділянки із незаконного володіння відмовити повністю.
Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено та підписано 12 листопада 2020 року.
Суддя Т.В. Проць