Рішення № 92770193, 11.11.2020, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
11.11.2020
Номер справи
914/2347/20
Номер документу
92770193
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.11.2020 справа № 914/2347/20

Господарський суд Львівської області у складі судді Кидисюка Р.А. розглянув в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом В.о. керівника Радехівської місцевої прокуратури в інтересах Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області, м. Полтава

до відповідача Фізичної особи-підприємця Микитина Миколи Володимировича, с. Гутирсько-Тур`янське Буського району Львівської області

про стягнення 52263,14 грн

За участю представників сторін: не викликались

Судові процедури

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява В.о. керівника Радехівської місцевої прокуратури в інтересах Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області до Фізичної особи-підприємця Микитина Миколи Володимировича про стягнення 52263,14 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.09.2020 справу №914/2347/20 передано на розгляд судді Кидисюку Р.А.

Ухвалою суду від 15.09.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Позиція позивача

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що 13.07.2018 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області проведено габаритно-ваговий контроль автомобіля марки «DAF FT95XF480» реєстраційний номер НОМЕР_1 із напівпричіпом марки «BROSHUIS 3ABD48» реєстраційний номер НОМЕР_2 , який належать на праві власності Фізичній особі-підприємцю Микитину Миколі Володимировичу, за результатами якої було встановлено порушення вимог законодавства щодо проїзду великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, що зафіксовано актом №0015052 від 13.07.2018. Підставою для звернення прокурора з позовом до суду стало те, що позивач, маючи відповідні повноваження для захисту інтересів держави, не звернувся до суду за їх захистом.

Позиція відповідача

Відповідач відзиву на позовну заяву не подав, як і доказів на спростування позиції позивача, про наявність таких не повідомив.

Відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Частиною 8 статті 80 ГПК України встановлено, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Обставини справи

13.07.2018 Управлінням Укртрансбезпеки у Полтавській області проведено документальну перевірку автомобіля, марки «DAF FT95XF480» реєстраційний номер НОМЕР_1 із напівпричіпом марки «BROSHUIS 3ABD48» реєстраційний номер НОМЕР_2 , які належать на праві власності відповідачу, за результатами якої Управлінням встановлено перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів осьового навантаження автомобіля, що зафіксовано актом №0015052 від 13.07.2018.

За кермом вищезазначеного автомобіля перебував ОСОБА_1 , який отримав наручно акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0015052, розрахунок №0015052 від 13.07.2018 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та довідку №0004472 про результати здійснення габаритно-вагового контролю.

Посадові особи Управління діяли на підставі затвердженого 06.07.2018 р. графіку проведення рейдових перевірок Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області у період з 09.07.2018 по 15.07.2018, направлення на рейдову перевірку № 005947 від 06.07.2018 р.

Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів водієм перевізника не підписано, зазначено, що водій зі змістом акту ознайомлений, другий примірник отримав та від пояснень відмовився.

Результати габаритно-вагового контролю не оскаржені в установленому законом порядку.

Належність відповідачу на праві власності автомобіля, марки DAF FT95XF480 реєстраційний номер НОМЕР_1 підтверджується долученим до матеріалів справи свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , а причепа марки та моделі BROSHUIS 3ABD48, д.н.з. НОМЕР_2 - свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 .

Водієм транспортного засобу дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданого компетентними уповноваженими органами, або документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів не надано. Не наданого такого дозволу і відповідачем.

Актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №0015052 від 13.07.2018 зафіксовано надання відповідачем послуг по перевезенню вантажу, а саме комбайна зернозбирального марки «JOHN DEERE 9880 STS» реєстраційний номер НОМЕР_5 із маршрутом Рівне-Пісочин, з перевищенням вагових параметрів, а саме: маса автомобіля з вантажем становить 43,3 тонн при нормі 40 тонн, без дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, чим порушено вимоги ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

На підтвердження зазначених обставин до матеріалів справи долучено також копії свідоцтва про реєстрацію машини комбайна зернозбирального серії НОМЕР_6 , сертифікату відповідності приладу для зважування транспортних засобів, до датку до сертифікату відповідності від 06.12.2017, талону про результати вагового зважування транспортного засобу від 13.07.2018 №529.

Таким чином, за результатами перевірки встановлено перевищення автомобілем нормативно допустимого осьового навантаження та повної маси транспортного засобу. Габаритно-ваговий контроль проводився у Полтавській області (автомобільна дорога М03 км 207+450 Київ-Харків-Довжанський), маршрут автомобіля відповідача становив із м. Рівне до смт. Пісочин Харківської області загальною протяжністю дороги 795 км.

На підставі вказаного акту №0015052 від 13.07.2018 Управлінням складено розрахунок №10015052 від 13.07.2018 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, яким за виявлені порушення відповідача зобов`язано здійснити оплату на суму 1709,25 євро.

19.07.2018 за №2198/32-18 Управлінням на адресу відповідача направлено листом повідомлення про необхідність внесення плати за проїзд.

Відповідачем дані кошти добровільно не сплачено.

Позиція суду

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, відповідно до п. 1 якого Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

За приписами п.п. 2, 15, 27 п. 5 Положення № 103, Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює, серед іншого: державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

У відповідності до абзацу першого п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим Постановою КМУ №879 від 27.06.2007 (Порядок).

Пунктом 3 цього Порядку габаритно-вагового контролю встановлено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами, а також відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

Згідно з ч. 3 п. 2 зазначеного Порядку, великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, які зазначені у пункті 22.5. Правил дорожнього руху, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

В результаті проведеного документального вагового контролю, який відповідно до норм пунктів 2, 3, 51, 6 та 16 Порядку № 879, є різновидом габаритно-вагового контролю, оскільки габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль, Управлінням Укртрансбезпеки у Сумській області було виявлено перевищення нормативно допустимої маси транспортного засобу. Документальний габаритно-ваговий контроль - це визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу. Загальна маса вантажу та маса автомобіля з вантажем зазначені у товарно-транспортній накладній № 3349 від 26.06.2019 р., яку мав при собі водій транспортного засобу.

Перевищення нормативно допустимої маси транспортного засобу, який перевозив вантаж відповідача, на 3,3 тони підтверджується: Актом №0015052 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 13.07.2018, Довідкою №0004472 про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 13.07.2018, талоном про результати вагового зважування транспортного засобу від 13.07.2018 №529.

У розрахунку №0015052 від 13.07.2018 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту №0015052 від 13.07.2018 зазначено, що перевищення параметрів від нормативу становить: загальна маса - 8,25 відсотка, здвоєну вісь - 19,38 відсотків, ширина - 50,0 відсотків, висота - 9,75 відсотків.

Відповідно до п. 22.5.Правил дорожнього руху: 22.5. за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 1 1 т (для автобусів, тролейбусів -11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь -11т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Так, з акту №0015052 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 13.07.2018, Довідки №0004472 про результати здійснення габаритно-вагового контролю та Талону про результати вагового зважування транспортного засобу від 13.07.2018 №529, повна маса транспортного засобу становила 43,3 тонн.

Нормативно допустима повна маса - 40 тонн.

Протяжність автомобільного шляху за маршрутом м. Рівне - смт. Пісочин Харківської області до с. Пониковиця Львівської області загальною протяжністю дороги 795 км, відповідно до відомостей безкоштовного картографічного сервісу, що надається компанією Google (шлях електронного доступу: https://www.google.com.ua/maps).

Відповідно до п.311 Порядку № 879 якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п`ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

На підставі викладеного, відповідно до затвердженої формули (П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів) Управлінням нарахована плата за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування Відповідачу на загальну суму 1709,25 євро ((0,10+0,27+0,03+0,03)*795*5=1709,25), відповідно до ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджених Порядком.

Пунктом 27 Порядку передбачено, що плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку. Таким чином, сума 1709,25 євро станом на 13.07.2018, тобто на день проведення розрахунку за офіційним курсом, встановленим Національним банком України, еквівалентна - 52263,14 грн.

Згідно з п. 41 Порядку дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно- вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.

Визначена плата за проїзд неоскаржена та несплачена відповідачем у встановлені чинним законодавством строки.

Позивач не вчиняв дій, спрямованих на стягнення з відповідача плати за проїзд автомобільними дорогами транспортного засобу з н/причіпом, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Підставою для представництва Радехівською місцевою прокуратурою інтересів держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті є факт несплати відповідачем до Державного бюджету України плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом в сумі 52263,14 грн та нездійснення уповноваженим органом захисту інтересів держави з метою надходження коштів до бюджету.

Про намір звернутися з даним позовом прокурор повідомив позивача в порядку ст. 23 ЗУ «Про прокуратуру» листом від 28.07.2020 №14.40/03-23-3325-вих.-20.

За таких обставин, суд визнає обґрунтованими аргументи прокурора про наявність у нього підстав для звернення із позовом у справі до суду з метою захисту прав та охоронюваних законом інтересів держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Державної служби України з безпеки на транспорті. З питань представництва прокурором інтересів держави в особі позивача в суді суд також враховує висновки Великої Палати Верховного Суду, викладені у її постанові від 26.05.2020 р. у справі № 912/2385/18.

Як на правову підставу стягнення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу саме з відповідача, прокуратура та позивач посилаються на норми статті 1187 ЦК України.

За своєю правовою природою плата за проїзд великоваговим транспортним засобом є не штрафною санкцією, а сумою відшкодування матеріальних збитків державі внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування. Спірні відносини виникли між сторонами у справі з приводу відшкодування шкоди (стягнення збитків, в тому числі й на користь держави). Такі висновки суду відповідають висновкам Великої Палати Верховного Суду, викладеним у її постанові від 06 червня 2018 р. у справі № 820/1203/17.

Відповідно до приписів ч.ч. 1 та 2 статті 1187 ЦК України, шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об`єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов`язана з використанням, зберіганням або утриманням, зокрема транспортних засобів, механізмів та обладнання, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 1190 ЦК України, особи, спільними діями або бездіяльністю яких було завдано шкоди, несуть солідарну відповідальність перед потерпілим. Відповідно до вимог ч. 1 статті 543 ЦК України, у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.

Статтею 33 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше пяти відсотків.

Відповідно до п. 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об`єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Згідно п. 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 № 30, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Згідно з п.п. 26-28, 31-1 Порядку № 879, плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п`ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається, виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України на день проведення розрахунку.

Кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до Державного бюджету.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно ч. 1 ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Частиною 2 статті 86 ГПК України передбачено, що жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до частин 1, 3 статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Судові витрати

За звернення до суду з позовною заявою майнового характеру позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2102,00 грн, що підтверджується долученим до матеріалів справи платіжним дорученням №1431 від 10.08.2020.

Пунктом 2 частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 2, 12, 20, 73, 74, 76-80, 123, 129, 232, 233, 236-238, 240, 241, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Микитина Миколи Володимировича (80524, Львівська обл., Буський р-н, село Гутисько-Тур`янське; ідентифікаційний номер НОМЕР_7 ) на користь Державної служби України з безпеки на транспорті (03135, м. Київ, проспект Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 39816845) в дохід Державного бюджету України 52263,14 (п`ятдесят дві тисячі двісті шістдесят три гривні 14 копійок) грн (Управління Державного казначейства у м. Полтава, р/р UA358999980313131216000016002 в ГУ ДКСУ у Полтавській області, код ЄДРПОУ 38019510, МФО 899998, призначення платежу 22160100 плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні).

3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Микитина Миколи Володимировича (80524, Львівська обл., Буський р-н, село Гутисько-Тур`янське; ідентифікаційний номер НОМЕР_7 ) на користь Прокуратури Львівської області (79000, м. Львів, проспект Шевченка 17/19, ідентифікаційний код 02910031; UA138201720343140001000000774 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172, отримувач - прокуратура Львівської області, код 02910031) 2102 грн (дві тисячі то дві гривні) судового збору.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене в Західному апеляційному господарському суді в порядку, визначеному розділом IV Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складено 11.11.2020.

Суддя Р.А. Кидисюк