Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.19
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 квітня 2010 року Справа № 2а-1799/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ципко О.В.
при секретарі: Лемба А.В., Лященко М.С.,
за участю прокурора-заявника: Сайтарли І.М. (посвідчення № 972),
представників позивача: Новака В.В. (доручення №11-П/10 від 11.01.2010),
представника відповідача: не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву прокурора м. Стаханова Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Стахановський завод металовиробів» про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави,-
ВСТАНОВИВ
10 березня 2010 до суду звернувся прокурор м. Стаханова Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – ЛГУ ДКЦПФР) до відкритого акціонерного товариства «Стахановський завод металовиробів» (далі – ВАТ «Стахановський завод металовиробів») про стягнення суми штрафної санкції у прибуток держави.
В обґрунтування позову прокурор зазначив, що ВАТ «Стахановський завод металовиробів» в порушення вимог Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року не розкрило виправлену регулярну інформацію за підсумками 2007 року відповідно до вимог вказаного Положення шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні та надання до ЛГУ ДКЦПФР виправленого річного звіту.
У зв’язку з чим, 04.09.2008 року у відношенні ВАТ «Стахановський завод металовиробів» було винесено розпорядження про усунення порушень чинного законодавства № 314-ЛУ з зазначенням терміну усунення порушень до 03.10.2008 року.
Доказів, що підтверджують виконання розпорядження, відсутні. Таке ухилення відповідача від виконання розпорядження Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку порушує п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні". Тому, 23.10.2008 року у відношенні ВАТ «Стахановський завод металовиробів» було винесено постанову № 561-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850 грн., яку необхідно було сплатити протягом 15 днів з дня отримання постанови та копії платіжних документів направити позивачу.
Добровільно відповідачем штрафна санкція не сплачена. Тому прокурор просив стягнути з відповідача штрафну санкцію в розмірі 850,00 грн. у прибуток держави.
Також прокурор зазначив, що ЛГУ ДКЦПФР звернулося до прокуратури за здійсненням представництва їх інтересів в суді оскільки позивач не звільнений від сплати судового збору та немає можливості сплати ці витрат у зв’язку з тим, що вони не передбачені кошторисом позивача.
В судове засіданні представник прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, дав пояснення по суті позовних вимог та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні дала пояснення по суті позову, підтримала позовні вимоги та просила суд задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 25.09.02р. № 861/2002, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" № 448/96-ВР від 30.10.96 р. та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97 р., Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.
04.09.2008 року у відношенні ВАТ «Стахановський завод металовиробів» було винесено розпорядження про усунення порушень чинного законодавства № 314-ЛУ (а.с. 6).
Згідно цього розпорядження ВАТ «Стахановський завод металовиробів» повинно було у термін до 03.10.2008 року усунути порушення законодавства про цінні папери та надати до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку інформацію щодо виконання розпорядження, однак це не було зроблено відповідачем.
14.10.2008 року ЛГУ ДКЦПФР склало акт № 561-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому зазначено, що ВАТ «Стахановський завод металовиробів» інформації щодо виконання розпорядження № 314-ЛУ від 04.09.2008 р. не надходило. (а.с. 9). Вказаний акт був направлений до ВАТ «Стахановський завод металовиробів», про що свідчить реєстр відправки поштової кореспонденції ЛГУ ДКЦПФР (а.с.10).
Тому, керуючись п. 14 ст. 8, статтями 9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», 23.10.2008 року начальником Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача була винесена постанова № 561-ЛУ про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок ГУ ДКУ в Луганській області протягом 15 днів з дня отримання постанови, а копії платіжних документів направити до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.(а.с.11).
Постанова № 561-ЛУ від 23.10.2008 року про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн. у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась.
Оскільки копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови не надходило, тому це свідчить про несплату суми штрафу ВАТ «Стахановський завод металовиробів».
За таких обставин, факт вчинення зазначеного правопорушення та вина ВАТ «Стахановський завод металовиробів» в ненаданні інформації є такими, що підтверджені матеріалами справи.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», ст. ст. 17, 18, 87, 94, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
ПОСТАНОВИВ
Позовні вимоги прокурора м. Стаханова Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Стахановський завод металовиробів» задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Стахановський завод металовиробів» (94000, Луганська область, м. Стаханов, вул.Широка,5) код ЄДРПОУ 14307268 в дохід Державного бюджету України – р/р 31114106700085 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046662, код бюджетної класифікації 21081100, суму штрафної санкції в розмірі 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят грн. 00 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 26 квітня 2010 року.
СуддяЦипко О.В.