Постанова № 9274384, 19.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.04.2010
Номер справи
2а-3070/10/0570
Номер документу
9274384
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-3070/10/0570

час прийняття постанови: 10 год. 35 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Абдукадирової К.Е.

при секретарі                                                  Лакушевій Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Реал Строй» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році

за участю:

представників позивача: Чебаненка Є.О., за дов. від 11.12.2009 року

відповідача: не з’явився

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Реал Строй» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році.

Позивач мотивує свої вимоги тим, що відповідач знаходиться у нього на обліку, здійснює господарську діяльність. Позивач стверджує що, було виявлено порушення відповідачем законодавства щодо соціальної захищеності інвалідів, на підставі чого позивачем було застосовано адміністративно-господарську санкцію, з урахуванням часткової сплати, в розмірі 2715,39 гривень, пеню з 16.04.2009 року по 11.08.2009 року, з 12.08.2009 року по 08.02.2010 року в розмірі 258,94 гривень.

Як вказує позивач, зазначені суми сплачені відповідачем не були.

Позивач просить стягнути із відповідача на користь державного бюджету зазначену заборгованість.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі, надавши пояснення аналогічні викладеним у позові.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений відповідним чином. Про причини неявки суд не повідомив.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

ТОВ «Реал строй» використовує найману працю.

Як свідчить звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік відповідач зазначив інвалідів-штатних працівників, відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» в кількості 1 особи.

Проте, середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, відповідно до звіту відсутня.

Згідно ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідач, як того вимагає ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», зобов’язаний щороку подавати позивачеві звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Відповідальність за невиконання закону полягає у сплаті адміністративно-господарських санкцій. Як встановлює ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Згідно п. 2 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів роботодавці сплачують суму адміністративно-господарських санкцій відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців на балансовий рахунок 3510 в установах Національного банку, відкритий в органах Державного казначейства, або на балансовий рахунок 2510 в установах комерційних банків до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Крім того, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Згідно ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Таким чином, суд вважає, що позивач обґрунтовано та у відповідності до закону слід застосувати до відповідача адміністративно-господарські санкції.

Згідно розрахунків суми санкцій і пені за 2008 рік, з урахуванням сплати 3000 гривень, становлять 2715,39 гривень та 258,94 гривень, відповідно. Разом заборгованість становить 2974,33 гривень.

До теперішнього часу заборгованість відповідачем не сплачена.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» у разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням господарського суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.

Отже позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі. Із відповідача слід стягнути указану заборгованість.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Позов Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Реал Строй» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році, задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Реал Строй» (83005, Донецька область, місто Донецьк, вул. Річна, 44/59, ЄДРПОУ 35655908, р/р 26008051802226, в ДРУКБ Приватбанк) на користь Державного бюджету України (р/р 31216230700001 в ГУДКУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 34686537, МФО 834016, код платежу 50070000) заборгованість зі сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 2715 (дві тисячі сімсот п’ятнадцять) гривень 39 копійок та пені в сумі 258 (двісті п’ятдесят вісім) гривень 94 копійок.

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 19 квітня 2010 року у присутності представника позивача.

Повний текст постанови виготовлений 23 квітня 2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.           Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.           Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.           Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Абдукадирова К.Е.