Рішення № 92685376, 06.11.2020, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2020
Номер справи
440/4720/20
Номер документу
92685376
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/4720/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Довгопол М.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

І. ІСТОРІЯ СПРАВИ

1. Стислий зміст позовних вимог

31 серпня 2020 року ОСОБА_1 (далі-позивач, ОСОБА_1 ) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (далі-відповідач, Кременчуцький міський ВДРАЦС) про визнання відмови Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану щодо внесення змін в актовий запис про шлюб протиправною; зобов`язання Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану внести зміни в актовий запис реєстрації шлюбу №374 від 17.05.2019, вказавши в графі прізвище дружини після реєстрації шлюбу замість " ОСОБА_2 "-" ОСОБА_1 ".

Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані тим, що відмова відповідача щодо виправлення описки у свідоцтві про державну реєстрацію шлюбу є неправомірною, оскільки позивач при поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу вказувала про намір у подальшому, після отримання громадянства України, змінити своє прізвище з " ОСОБА_1 " на прізвище чоловіка " ОСОБА_2 ". Зазначала, що через недостатнє володіння українською мовою могла помилково при заповненні заяви зазначити прізвище чоловіка. Наголошувала на тому, що працівники ДРАЦС помилково вказали у графі прізвище після державної реєстрації шлюбу " ОСОБА_2 ", а не " ОСОБА_1 ".

2. Стислий зміст заперечень відповідача

29.09.2020 до суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с.21-22/, в якому відповідач заперечував проти позовних вимог та просив відмовити в їх задоволенні у повному обсязі, посилаючись на те, що актовий запис про шлюб № 374 від 17.05.2019 складено у повній відповідності до заяви про державну реєстрацію шлюбу ОСОБА_4 та ОСОБА_1 від 11.04.2019. У заяві про державну реєстрацію шлюбу в графі "Після державної реєстрації шлюбу бажаємо мати прізвище" заявником гр. ОСОБА_1 власноручно написано прізвище - " ОСОБА_2 ". Дані заяви засвідчені підписами наречених. Також відповідачем зазначено, що на підставі складеного актового запису про шлюб у повній відповідності до нього кожному із подружжя видані свідоцтва про шлюб. Наголошено на тому, що внесення змін до актових записів цивільного стану проводиться за наявності достатніх підстав, зокрема, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості), натомість в актовому записі про шлюб № 374 від 17.05.2019 будь-які помилки відсутні. Крім того, відповідач акцентував увагу на тому, що державна реєстрація зміни імені проводиться лише стосовно громадян України і не тягне за собою внесення змін до актових записів цивільного стану, складених стосовно особи, яка змінила ім`я.

3. Процесуальні дії по справі

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 07.09.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

08.10.2020 до суду надійшла відповідь на відзив /а.с.43-45/, в якій позивач посилалася на ті ж обставини, що викладені у позовній заяві.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

ІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та відповідні правовідносини.

ОСОБА_1 є громадянкою Російської Федерації, що підтверджується посвідкою на постійне проживання серія НОМЕР_1 , видана 22.03.2016 органом 5301 /а.с.8-9, 32-33/ та паспортом Російської Федерації для виїзду за кордон НОМЕР_2 , що виданий 10.09.2015, орган, що видав документ: ФМС 135 /а.с.5, 26-31/ .

11.04.2019 ОСОБА_1 та ОСОБА_4 звернулися до Кременчуцького міського відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області із заявою про державну реєстрацію шлюбу від 11.04.2019 (вх. №336/16.13-05.02-45). У графі "Після державної реєстрації шлюбу бажаємо мати прізвище" зазначено - " ОСОБА_2 (чоловік), " ОСОБА_2 " (жінка). Заява про державну реєстрацію шлюбу підписана ОСОБА_4 та ОСОБА_1 /а.с.24-25/.

17.05.2019 Кременчуцьким міським відділом ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області складено актовий запис №374, який підтверджує факт державної реєстрації шлюбу між гр. ОСОБА_1 та ОСОБА_4 /а.с.23/.

У графі актового запису №374 від 17.05.2019 "прізвище після державної реєстрації шлюбу" відносно нареченої зазначено " ОСОБА_2 ".

Актовий запис №374 від 17.05.2019 підписано особами, які зареєстрували шлюб.

На підставі актового запису №374 від 17.05.2019 Кременчуцьким міським відділом ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області видано свідоцтво про шлюб серія НОМЕР_3 /а.с.37/.

Із свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_3 слідує, що прізвище ОСОБА_1 після державної реєстрації шлюбу - " ОСОБА_2 " /а.с.37/.

18.08.2020 ОСОБА_1 звернулася до Кременчуцького міського відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області із заявою про виправлення описки у свідоцтві про шлюб від 14.08.2020 (вх. №1166/16.13-04-29), в якій просила виправити помилку (описку) у свідоцтві про шлюб, актовий запис №374 від 17.05.2019, у графі "Прізвище після державної реєстрації шлюбу дружини" замість " ОСОБА_2 " зазначити " ОСОБА_1 ", видати нове свідоцтво про шлюб з виправленими відомостями у графі прізвище після державної реєстрації шлюбу дружини, у разі відмови, надати відповідний висновок для оскарження його до суду /а.с.36/.

Листом від 19.08.2020 №1166/16.13-04-29 Кременчуцький міський відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, розглянувши заяву ОСОБА_1 від 14.08.2020, повідомив позивача про те, що актовий запис про шлюб від 17.05.2019 №374 складено у повній відповідності до заяви про державну реєстрацію шлюбу ОСОБА_4 та ОСОБА_1 від 11.04.2019. У заяві про державну реєстрацію шлюбу в графі "Після державної реєстрації шлюбу бажаємо мати прізвище" заявником гр. ОСОБА_1 власноручно написано прізвище - " ОСОБА_2 ". Дані заяви засвідчені підписами наречених. Крім того, відповідач зазначив, що на підставі складеного актового запису про шлюб у повній відповідності до нього кожному із подружжя видані свідоцтва про шлюб. Також відповідач акцентував увагу на тому, що державна реєстрація зміни імені проводиться лише стосовно громадян України і не тягне за собою внесення змін до актових записів цивільного стану /а.с. 40/.

ОСОБА_1 , не погодившись із відмовою Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану щодо внесення змін в актовий запис про шлюб, звернулася до суду з цим позовом.

ІІІ. ДЖЕРЕЛА ПРАВА

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 49 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV встановлено, що актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків. Актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть. Реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону.

Відносини, пов`язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану врегульовано Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 1 липня 2010 р. № 2398-VI (надалі за текстом - "Закон № 2398-VI").

Згідно зі статтею 2 Закону №2398-VI актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків.

Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Частиною першою статті 6 Закону №2398-VI закріплено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема, проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Органи державної реєстрації актів цивільного стану видають відповідні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану (частина 4 статті 6).

Відповідно до статті 9 Закону №2398-VI державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.

Згідно з частиною 1 статті 22 Закону № 2398-VI внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку. Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою: особи, щодо якої складено актовий запис; одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини; опікуна недієздатної особи; спадкоємців померлого; представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану (частина 6 статті 22 Закону № 2398-VI).

Частиною 5 статті 9 Закону № 2398-VI установлено, що правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.

Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджено наказом Міністерства юстиції України № 96/5 від 12.01.2011 р. та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за № 55/18793 (надалі за текстом - "Правила").

Пунктом 1.1. Правил визначено, що внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Пунктом 1.5 Правил передбачено, що заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на яких заявники за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у них, проставляють власні підписи. Заяви іноземців, які постійно проживають в Україні, про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, складених органами державної реєстрації України, розглядаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану на загальних підставах.

Згідно з пунктом 2.1 Правил заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб (крім випадків, коли актовий запис про шлюб складено дипломатичним представництвом або консульською установою України) при пред`явленні паспорта або паспортного документа.

Іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, подають заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану, складеного органом державної реєстрації актів цивільного стану України, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.

Пунктом 2.3 Правил визначено, що відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України не вправі відмовити громадянину в прийнятті та розгляді заяви про внесення змін.

Пунктом 2.6 Правил установлено, що разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Відповідно до пункту 2.12 Правил на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Перелік підстав для внесення змін в актові записи цивільного стану визначений пунктом 2.13. Правил.

Згідно з підпункту 2.13.3 пункту 2.13 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного, районного в місті, міського (міст обласного значення), міськрайонного, міжрайонного управління юстиції або дипломатичного представництва чи консульської установи України.

Підпунктом 2.13.12 пункту 2.13 Правил встановлено, що внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.

Пунктом 2.15 Правил передбачено випадки, коли складається висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема, відповідно до підпункту 2.15.9 цього пункту висновок складається, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).

ІV. ВИСНОВКИ СУДУ

Системний аналіз вищенаведених норм дає підстави для висновку, що орган державної реєстрації актів цивільного стану зобов`язаний прийняти заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану, розглянути її у спосіб та в порядку, визначеному законодавством, та за результатами такого розгляду скласти письмовий висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 18.08.2020 звернулася до Кременчуцького міського відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області із заявою про виправлення описки у свідоцтві про шлюб від 14.08.2020 (вх. №1166/16.13-04-29), в якій просила виправити помилку (описку) у свідоцтві про шлюб, актовий запис №374 від 17.05.2019, у графі "Прізвище після державної реєстрації шлюбу дружини" замість " ОСОБА_2 " зазначити " ОСОБА_1 ", видати нове свідоцтво про шлюб з виправленими відомостями у графі прізвище після державної реєстрації шлюбу дружини, у разі відмови, надати відповідний висновок для оскарження його до суду.

Аналізуючи зміст заяви ОСОБА_1 від 14.08.2020, суд зазначає, що у заяві позивач фактично просить внести зміни до актового запису про шлюб №374 від 17.05.2019 у графі "Прізвище після державної реєстрації шлюбу дружини", замість " ОСОБА_2 " зазначити " ОСОБА_1 ".

З огляду на викладене у відповідача виник обов`язок розглянути наведену заяву про внесення змін до актового запису про шлюб у встановлений законодавством строк і спосіб.

Суд враховує, що законодавством передбачено обов`язок органу державної реєстрації актів цивільного стану за результатами розгляду заяви про внесення змін до актового запису скласти письмовий висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

При цьому за результатами розгляду заяви позивача від 14.08.2020 (вх. №1166/16.13-04-29) відповідач надав відповідь у формі листа від 19.08.2020 №1166/16.13-04-29.

Водночас відповідачем не надано письмового висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 про виправлення описки у свідоцтві про шлюб від 14.08.2020 (вх. №1166/16.13-04-29).

Отже, наданий відповідачем лист не може оцінюватись як належна відмова у внесенні змін до актового запису про шлюб, оскільки питання вирішене не у встановленому законом порядку.

Таким чином, відмова відповідача, оформлена листом від 19.08.2020 №1166/16.13-04-29, не ґрунтується на вимогах закону.

Отже, відповідач діяв всупереч вимогам Закону №2398-VI та Правил, що свідчить про допущення відповідачем як суб`єктом владних повноважень протиправної бездіяльності стосовно розгляду поданої позивачем заяви.

Частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Таким чином з метою ефективного захисту прав позивача суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) стосовно не розгляду у передбачений законодавством спосіб заяви ОСОБА_1 про виправлення описки у свідоцтві про шлюб від 14.08.2020 (вх. №1166/16.13-04-29), а також зобов`язати Кременчуцький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) у передбаченому законодавством порядку розглянути заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у свідоцтві про шлюб від 14.08.2020 (вх. №1166/16.13-04-29) із складенням відповідного висновку.

При цьому позовні вимоги у частині визнання відмови Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану щодо внесення змін в актовий запис про шлюб протиправною та зобов`язання Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану внести зміни в актовий запис реєстрації шлюбу №374 від 17.05.2019, вказавши в графі прізвище дружини після реєстрації шлюбу замість " ОСОБА_2 "-" ОСОБА_1 " задоволенню не підлягають, оскільки відповідачем не розглянуто заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у свідоцтві про шлюб від 14.08.2020 (вх. №1166/16.13-04-29) у встановлений законодавством спосіб.

Отже, адміністративний позов належить задовольнити частково.

V. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

Відповідно до статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог (частина 3 статті 139 Кодексу).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 при поданні позовної заяви сплатила судовий збір у розмірі 840,80 грн, що підтверджується квитанцією №18 від 27.08.2020 /а.с.4/.

З огляду на ухвалення рішення про часткове задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача витрати зі сплати судового збору у розмірі 420,40 грн.

Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ) до Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (вул. Першотравнева,5, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, ідентифікаційний код 40445128) про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) стосовно не розгляду у передбачений законодавством спосіб заяви ОСОБА_1 про виправлення описки у свідоцтві про шлюб від 14.08.2020 (вх. №1166/16.13-04-29).

Зобов`язати Кременчуцький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (вул. Першотравнева,5, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, ідентифікаційний код 40445128) у передбаченому законодавством порядку розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ) про виправлення описки у свідоцтві про шлюб від 14.08.2020 (вх. №1166/16.13-04-29) із складенням відповідного висновку.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (вул. Першотравнева,5, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, ідентифікаційний код 40445128) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 420 грн 40 коп. (чотириста двадцять гривень сорок копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя М.В. Довгопол