Рішення № 92594559, 29.10.2020, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2020
Номер справи
480/5263/20
Номер документу
92594559
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2020 року справа № 480/5263/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бондаря С.О.

за участю секретаря судового засідання - Демченко К.І.

представника позивача - Шаповаленко Р.О.

представника відповідача - Савченко І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/5263/20 за позовом Фермерського господарство "Бровкіна Ірина Миколаївна" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Фермерське господарство "Бровкіна Ірина Миколаївна" (далі по тексту - ФГ «Бровкіна І.М.», господарство) звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Сумській області, у якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Сумській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 18.03.2020 №1491003/42861945 про відмову у реєстрації податкової накладної Фермерського господарства "Бровкіна Ірина Миколаївна" №1 від 25.02.2020;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкову накладну Фермерського господарства "Бровкіна Ірина Миколаївна" №1 від 25.02.2020.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач має в користуванні землі сільськогосподарського призначення на умовах оренди та фактично є виробником товарної сільськогосподарської продукції. 19 лютого 2020 року між ФГ «Бровкіна І.М.» та ТОВ «СІЕЙТІ» було укладено Договір купівлі-продажу №108. Згідно умов даного договору ФГ «Бровкіна І.М.» (Постачальник) зобов`язується передати у власність ТОВ «СІЕЙТІ» (Покупцю) пшеницю 3 класу Українського походження врожаю 2020 року, у кількості 200 тон (+/- 10%). На підставі рахунку фактури ТОВ «СІЕЙТІ» було проведено попередню оплату у розмірі 400 000 грн., у тому числі ПДВ 66 666,67 грн. Факт оплати товару ТОВ «СІЕЙТІ» на користь ФГ «Бровкіна І.М.» підтверджується банківською випискою яка була надана до податкового органу. На виконання умов вищевказаного договору, 25.02.2020 ФГ «Бровкіна І.М.» склало податкову накладну № 1. Однак, під час реєстрації податкової накладної в єдиному реєстрі податкових накладних, податковим органом було зупинено реєстрацію, про що направлено квитанцію від 11.03.2020.

Підставою зупинення реєстрації вказано: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1001 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

З метою усунення підстав зупинення реєстрації податкової накладної господарством 12.03.2020 було складено та надіслано повідомлення №1 щодо подачі документів на підтвердження реальності здійснення операцій. У даному повідомленні надано пояснення щодо походження товару та додано підтверджуючі документи.

У відповідь позивачем було отримано від податкового органу квитанцію № 2 у якій зазначено: «Документ прийнято до розгляду».

Крім того, ФГ «Бровкіна І.М.» подало до податкового органу таблицю платника за відповідною формою, у якій вказано види діяльності та коди згідно з УКТЗЕД.

У відповідь позивачем було отримано квитанцію №2 в якій зазначено, що Інформацію Таблиці даних платника податку на додану вартість, зареєстрованої у контролюючому органі 12.03.2020 за № 9049315880 не враховано автоматично через невиконання вимог ч.1 абз.3 п.18 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165.Таблицю даних платника податку на додану вартість прийнято до розгляду.

За результатами засідання комісії з питань реєстрації податкової накладної було прийняте рішення від 18.03.2020 № 1491003/42861945 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 25.02.2020 з тих підстав, що у господарства відсутні документи на придбання насіння (відсутні договори, видаткові накладні, ТТН, розрахункові документи, документи щодо якості посівного матеріалу) відсутні документи щодо посіву озимих культур, відсутні оборотно-сальдові відомості, по рахункам 361, 68, 27. На думку представника позивача, вказане рішення є протиправним, оскільки господарством відповідачу були надані всі документи на підтвердження реальності господарської операції щодо продажу пшениці майбутнього урожаю. Вимога відповідача про надання документів стосовно взаємовідносин з контрагентом, який надавав позивачу послуги з посіву озимої пшениці, є безпідставною, позаяк не стосуються і не впливають на господарську операцію щодо продажу пшениці майбутнього урожаю товариству «СІЕЙТІ».

Державна податкова служба України, Головне управління ДПС у Сумській області надали суду відповіді на відзив, у яких, заперечуючи проти позову вказують, що позивачем згідно положень ст. 201 Податкового кодексу України було направлено на реєстрацію податкову накладну № 1 від 25.02.2020 з номенклатурою товару «пшениця 3 класу». Однак, реєстрація вказаної податкової накладної зупинена, оскільки відповідала вимогам п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, а саме, коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1001, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання.

Було запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому відповідачі зазначають, що чинним законодавством не передбачено обов`язок контролюючого органу вказувати у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної перелік документів, які потрібно подати платнику разом з поясненням.

Даний перелік документів визначений пунктом 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. В інформаційній базі контролюючого органу, відсутні документи по ФГ «Бровкіна І.М.» на вирощування або придбання пшениці, тому реєстрація податкової накладної була зупинена правомірно.

У зв`язку із зупиненням реєстрації направленої податкової накладної, позивачем було надано повідомлення про надання пояснень від 12.03.2020 № 1 та копії документів щодо податкової накладної, реєстрацію якої було зупинено, до якого було додано: звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду 29-сг; виписку з банку за лютий 2020; договір № 108 від 19.02.2020; рахунок фактуру № 1 від 25.02.2020.

З наданих документів вбачається їх невідповідність, оскільки оплата проведена згідно рахунку № 1 від 25.02.2020 у сумі 400000грн., при цьому сам рахунок-фактура виписаний на суму 800000грн. У поясненнях позивач вказує, що фермерське господарство не має власних коштів на придбання насіння, засобів захисту, паливно-мастильних матеріалів та сільськогосподарської техніки, тому використовувалися матеріали і техніка ФОП ОСОБА_1 . При цьому, будь-яких документів на підтвердження таких фактів позивач не надала.

Тому Комісією ГУ ДПС у Сумській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято правомірне рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, № 1 від 25.02.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ухвалою суду від 17.08.2020 відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Згідно з ухвалою суду від 11.09.2020 справа призначена за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Представник позивача Шаповаленко Р.О. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача Савченко І.М. проти позову заперечувала з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне.

Фермерське господарство «Бровкіна Ірина Миколаївна» застосовує спрощену систему оподаткування, є платником єдиного податку 3 групи за ставкою 3%. Основний вид діяльності - вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур КВЕД (01.11). Позивач має в користуванні землі сільськогосподарського призначення на умовах оренди та фактично є виробником товарної сільськогосподарської продукції. ФГ « Бровкіна І.М. » 19 лютого 2020 року уклало Договір купівлі-продажу №108 з ТОВ «СІЕЙТІ». Згідно умов даного договору ФГ «Бровкіна І.М.» (Постачальник) зобов`язується передати у власність ТОВ «СІЕЙТІ» (Покупцю) пшеницю 3 класу Українського походження врожаю 2020 року, у кількості 200 тон (+/- 10%) (а.с. 16-18). На підставі рахунку фактури ТОВ «СІЕЙТІ» було проведено попередню оплату у розмірі 400 000 грн., у тому числі ПДВ 66 666,67 грн., що підтверджується банківською випискою. У зв`язку з проведенням часткової оплати, ФГ «Бровкіна І.М.» 25.02.2020 склало податкову накладну № 1 (а.с. 48). Проте, під час реєстрації податкової накладної в єдиному реєстрі податкових накладних, податковим органом, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (далі по тексту - ПК України) було зупинено реєстрацію, про що направлено позивачу квитанцію від 11.03.2020 (а.с. 49). Підставою зупинення реєстрації вказано: «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1001 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». З метою усунення підстав зупинення реєстрації податкової накладної господарством 12.03.2020 було складено та надіслано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, №1 (а.с.50). У даному повідомленні позивачем надано пояснення щодо походження товару та додані документи на підтвердження реальності здійснення операції, а саме: звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду 29-сг; виписку з банку за лютий 2020; договір № 108 від 19.02.2020; рахунок фактуру № 1 від 25.02.2020. Отримавши повідомлення, податковим органом позивачу було направлено квитанцію № 2 у якій зазначено, що документ прийнято до розгляду (а.с.53). За результатами засідання комісії з питань реєстрації податкової накладної було прийняте рішення від 18.03.2020 №1491003/42861945 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 25.02.2020 з тих підстав, що платником податків не надані договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції, первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством. Як додаткова інформація зазначено, що відсутні документи на придбання насіння (відсутні договори, видаткові накладні, ТТН, розрахункові документи, документи щодо якості посівного матеріалу) відсутні документи щодо посіву озимих культур, відсутні оборотно-сальдові відомості, по рахункам 361, 68, 27 (а.с.54). Не погодившись з рішенням про відмову у реєстрації податкової накладної, ФГ «Бровкіна І.М.» звернулося до суду з даним позовом. Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне. Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. Пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України. Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі по тексту - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів визначає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (далі по тексту - Порядок №1165). Відповідно до пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Пунктом 10 Порядку №1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. Згідно з пунктом 11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації. Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2019 р. за № 1245/34216 (далі по тексту - Порядок № 520). Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних, прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків. ДПС (далі по тексту - комісія регіонального рівня). У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі (п. 4). Відповідно до п. 5 Порядку № 520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством. При цьому необхідно зауважити, що словосполучення «може включати» вказує, що у кожному окремому випадку перелік таких документів є індивідуальним та різним. Саме тому форма рішення про відмову в реєстрації податкових накладних передбачає, що «документи, які не надано» необхідно підкреслити. Отже контролюючий орган має визначити, конкретно яких документів не надано. Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 Порядку №520, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (п. 7). Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 Порядку №520, розглядає комісія регіонального рівня (п. 9). Згідно з п. 11 Порядку № 520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі, зокрема, в разі: та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; Пункт 5 передбачає можливий перелік. Конкретизація такого переліку має міститися в рішенні податкового органу індивідуально в кожному випадку. Відповідно до п. 12 Порядку № 520 рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення. Форма такого рішення передбачає, що у разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано, повинні бути підкресленими, тобто конкретно вказані. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності. У квитанції про зупинення реєстрації ПН зазначено - Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1001, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що рішення Комісії контролюючого органу повинно містити, як чітку підставу для зупинення реєстрації ПН/РК, так і чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної. Недотримання податковим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації податкової накладної щодо оформлення квитанції прямо вказує на те, що рішення, яке прийняте на наступному етапі, тобто рішення Комісії про відмову у реєстрації податкових накладних, теж не є законними. Згідно рішення про відмову в реєстрації податкової накладної воно прийняте у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів. При цьому, податковим органом позначені (хрестиком) усі позиції в формі самого рішення. Жоден з перелічених документів, що передбачений формою не підкреслений. Слід також враховувати, що контролюючим органом не сформовано конкретних вимог щодо необхідності подання вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної на етапі зупинення реєстрації податкової накладної. В рішенні також не підкреслено документів яких не надано, лише в графі де зазначено про наявність додаткової інформації зазначено про те, що не надано документів на придбання посівного матеріалу, та посів озимої пшениці. Не визначивши (не підкресливши), які конкретно документи не надані, податковий орган поставив позивача у стан правової невизначеності. Відповідачем не взято до уваги документи, які були надані позивачем, а саме: звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду 29-сг; виписку з банку за лютий 2020; договір купівлі-продажу № 108 від 19.02.2020; рахунок фактуру № 1 від 25.02.2020. У спірному рішенні не вказані причини недостатності цих документів для реєстрації податкової накладної. Посилання відповідача на відсутність документів на придбання посівного матеріалу, на посів озимої пшениці, відсутність оборотно-сальдових відомостей по рахункам 361, 68, 27, як на підставу відмови в реєстрації податкової накладної, є не обґрунтованими, позаяк відсутність вказаних документів зазначена у спірному рішенні як додаткова інформація, а не як підстава прийняття цього рішення. Крім того, суд звертає увагу на те, що позивачем були надані докази податковому органу про наявність у користуванні ФГ «Бровкіна І.М.» земельних ділянок та площ, засіяних озимою пшеницею, необхідних для вирощування пшениці у кількості достатній для виконання господарської операції щодо виконання укладеного договору купівлі-продажу пшениці. Таким чином, у відповідача не існувало достатніх підстав для відмови у реєстрації податкової накладної №1 від 25.02.2020, виписаної ФГ "Бровкіна І.М.". Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Головне управління ДПС у Сумській області не довело правомірності рішення комісії Головного управління ДПС у Сумській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 18.03.2020 №1491003/42861945 про відмову у реєстрації податкової накладної ФГ "Бровкіна І.М." №1 від 25.02.2020. Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Сумській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 18.03.2020 №1491003/42861945 про відмову у реєстрації податкової накладної ФГ "Бровкіна І.М." №1 від 25.02.2020, та зобов`язати відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних вказану податкову накладну.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Фермерського господарства "Бровкіна Ірина Миколаївна" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Сумській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 18.03.2020 №1491003/42861945 про відмову у реєстрації податкової накладної Фермерського господарства "Бровкіна Ірина Миколаївна" №1 від 25.02.2020.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкову накладну Фермерського господарства "Бровкіна Ірина Миколаївна" №1 від 25.02.2020.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Сумській області на користь Фермерського господарства "Бровкіна Ірина Миколаївна" (код ЄДРПОУ 42861945) в рахунок відшкодування судового збору 4204,00 грн (чотири тисячі двісті чотири грн).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.О. Бондар

Повний текст рішення складений 02.11.2020.