
221/5560/20
3/221/2966/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2020 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Чальцева Т.В., за участю секретаря судового засідання Перебайло А.О., прокурора Грибова С.В. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР Національної поліції України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Овруч, Житомирської області, громадянина України, місце несення служби військова частина А0536 (в/ч А4165), посада – начальник БТ служби 53-ї окремої механізованої бригади (заступник командира батальйону з озброєння – начальника технічної частини), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , а проживає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Встановлено, що відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 402 від 14.08.2020 року встановлено, що відповідно до наказу першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 01 лютого 2015 року №19 призначено на посаду заступника командира батальйону з озброєння – начальника технічної служби військової частини польова пошта В2200, який прибув з військової частини польова пошта В3720 м. Львів та витягу з наказу командира військової частини – польова пошта В2250 (по стройовій частині) від 31.03.2015 року №1 майора ОСОБА_1 зараховано до списків особового складу частини та всі види забезпечення з 01 квітня 2015 року, на продовольче забезпечення з 02 квітня 2015 року.
Згідно витягу з наказу командира військової частини А4165 (по стройовій частині) №42 від 14.02.2019 року, майора військової служби за контрактом ОСОБА_1 , заступника командира батальйону з озброєння – начальника технічної частини військової частини А4165, звільнено наказом Командувача Десантно-штурмових військ Збройних Сил України (по особовому складу) від 28.01.2019 року №10, у запас за пунктом 2 частини п`ятої статті 26 підпунктом «а» (у зв`язку із закінченням строку контракту).
Відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.
Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до вищезазначеного, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» до 00:00 16.03.2019 року.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 подав декларацію «перед звільненням» 05.08.2020 об 11 годині 38 хвилин.
Таким чином, ОСОБА_1 , припиняючи діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме звільняючись з посади заступника командира батальйону з озброєння-начальника технічної частини військової частини А4165 несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 cт. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, провину визнав.
Згідно ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови,а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.
Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до Роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції 13.02.2020 № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування.
Відповідно до вищезазначеного, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» до 00:00 години 16.03.2019 року.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 подав декларацію «перед звільненням» 05.08.2020 року об 11 годині 38 хвилин.
Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до примітки вищезазначеної статті, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши адміністративні матеріали, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена у повному обсязі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 402 від 14.08.2020 року, у якому відповідно до ст.256 КУпАП розкрито суть адміністративного правопорушення; заявою ОСОБА_1 про розгляд справи за його відсутності, зі змісту якої також вбачається, що він визнає свою провину повністю, щиро розкаюється; витягом з наказу командира військової частини А4165 (по стройовій частині) №42 від 14.02.2019 року про те, що ОСОБА_1 справи та посаду здав 14.02.2019 року; витягом з реєстру декларацій.
Оцінюючи докази у їх сукупності, вважаю ОСОБА_1 винуватим у тому, що будучи заступником командира батальйону з озброєння – начальника технічної частини військової частини А4165, 05.08.2020 року об 11.38 годині несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При призначенні адміністративного стягнення правопорушнику враховую обставини справи, його особистість, а саме те, що він до адміністративної відповідальності притягається вперше, тому вважаю можливим застосувати до нього адміністративне стягнення в розмірі мінімальної суми штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме, в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в сумі 420,40 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.
Керуючись ст.ст.34, 35, 40-1, 172-20, 221, 283, 284, 278 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави за платіжними реквізитами: Отримувач: Волноваське УК/Волноваський р-н., Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37980308, Рахунок UA808999980313020106000005179, Код платежу 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок за такими платіжними реквізитами: Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37993783, Рахунок UA908999980313111256000026001, Код платежу 22030106.
Роз`яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Волноваський районний суд Донецької області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення, до 30.01.2021 року.
Суддя Волноваського районного суду
Донецької області Т.В. Чальцева