Постанова № 9256367, 12.04.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.04.2010
Номер справи
2092/10/2070
Номер документу
9256367
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12.04.2010 р.                                                                                 № 2-а- 2092/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Чалого І.С.,

при секретарі судового засідання –Елоян Ж.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алькор", третя особа управління Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Харківської міської ради про припинення юридичної особи

В С Т А Н О В И В:

Позивач –Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі міста Харкова , звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алькор", в якому просила суд скасувати державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю "Алькор"

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що рішенням виконавчого комітету Комінтернівської районної ради за № 04059243Ю0015273 від 01.09.99 року у відповідності з чинним законодавством України зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю "Алькор". Дану юридичну особу було взято на облік як платник податків 09.09.1999 за №310. ДПІ у Комінтернівському районі міста Харкова при здійсненні контролю за дотриманням податкового законодавства згідно ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні'' встановлено, що відповідач не звітує перед ДПІ у Комінтернівському районі міста Харкова з 27.10.04 року. ДПІ у Комінтернівському районі міста Харкова неодноразово направляла до ТОВ "Алькор" листи-нагадування про необхідність надання до податкової інспекції податкової звітності. Але до теперішнього часу вони до ДПІ не з'явились і звітності не подали.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі та просив задовольнити вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин про день та час розгляду справи повідомлений був належним чином та своєчасно, причини не явки до судового засідання суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи та про розгляд справи за його відсутності не надавав.

Суд, дослідивши докази у справі, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

ТОВ "Алькор" зареєстроване виконавчим комітетом Комінтернівської районної ради за № 04059243Ю0015273 від 01.09.99 року у відповідності з чинним законодавством України, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи.

З 09.09.1999 р. суб'єкт підприємницької діяльності-фізичної особи знаходиться на обліку в ДПІ у Комінтернівському районі міста Харкова як платник податку за № 310, про що свідчить довідка від 11.01.2010 року №56/10/29-012.

ДПІ у Комінтернівському районі міста Харкова при здійсненні контролю за дотриманням податкового законодавства згідно ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в України" встановлено, що відповідач не звітує перед ДПІ у Комінтернівському районі міста Харкова з 27.10.04 року.

Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.

Відповідно до п.2 ст. 9 ЗУ „Про систему оподаткування" зі змінами та доповненнями від 18.02.97 р. №77/97-ВР платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).

Відповідно до п.1.3 ст. 1 Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, який затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 11 липня 1997 р. №233, податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями складається і подається неприбутковою установою за кожний звітний період.

Відповідно п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідно до п.8.6 положень Наказу ДПАУ № 80 від 19 лютого 1998 року „Про затвердження Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)" якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, постановлення судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до них.

Відповідно до п.2 ст. 38 ЗУ „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.03 р. № 755-ІУ підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року до державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Відповідно до копії акту звірки Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі міста Харкова відповідач заборгованості зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів станом на 19.02.2010 року не має.

На час розгляду справи відповідачем не надано вищевказані документи до ДПІ у Комінтернівського району у міста Харкова до теперішнього часу.

Суд, проаналізувавши положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.

Також, суд зазначає, що Законом України “Про державну податкову службу” в ст. 11 передбачено право податкових органів на звернення до суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. Спеціальним Закон, який регулює спірні правовідносини є Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, який передбачає припинення юридичної особи, а не скасування державної реєстрації юридичної особи.

Керуючись вимогами ч. 2 ст. 11 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність задоволення зазначених позовних вимог саме шляхом припинення ТОВ "Алькор", у зв’язку з неподанням відповідачем податкових декларацій та фінансової звітності протягом року.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати віднести за рахунок державного бюджету.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 5 - 12, 71, 94, 160, 161,162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України <Текст >, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алькор", третя особа управління Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Харківської міської ради про припинення юридичної особи - задовольнити в повному обсязі.

Припинити державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю "Алькор" (код 30512632, м.Харків, вул.Полева, 49)

Копію постанови, що набрала законної сили, направити до Виконавчого комітету Харківської міської ради в особі Департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців Харківської міської ради для виконання

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 13.04.2010 року

Суддя           підпис< Текст >                                                            І.С.Чалий

Постанова не набрала законної сили.Оригінал знаходиться в матеріалах справи.Копія. Вірно< Текст >

Суддя Секретар< Текст >