ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а- 48577/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Головка А.Б.,
при секретарі –Вовченко Т.П.,
за участю:
представника позивача - Роман А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Приватного підприємства "Мицар Плюс"про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
23 грудня 2009 року Державна податкова інспекція у м. Полтаві (надалі - позивач)звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Мицар Плюс" (надалі - відповідач)про стягнення податкового боргу в сумі 94311 грн. 75 коп.
В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на наявність у відповідача податкової заборгованості в загальній сумі 94 311 грн. 75 коп., а саме: по податку на додану вартість в розмірі 94 065 грн. 72 коп., по податку на прибуток в розмірі 246 грн. 03 коп.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча у матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, про причини неявки не повідомив, клопотань чи заперечень суду не надав.
Відповідно до ч. 8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Судова повістка, направлена судом відповідачу за адресою внесеною до відповідного державного реєстру, повернулася поштовою організацією з відміткою "за закінченням терміну зберігання".
З огляду на викладене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, неявка відповідача не є перешкодою для розгляду справи, а тому справа може бути вирішена на підставі наявних в ній доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "Мицар Плюс" є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Полтавської міської ради 30.08.2007 року за № 15881020000006974 (ідентифікаційний код 35360158), що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 712640. Відповідач взятий на облік платника податків Державною податковою інспекцією у м. Полтаві з 31.08.2007 року за № 16594, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 31.08.2007 року № 16594.
На підставі ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” працівниками ДПІ у м. Полтаві, проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства “Мицар Плюс” з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток , за результатами якої складено акт № 619/15-139/35360158 від 25.05.2009 року.
За результатами перевірки встановлено порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, п. 16.4 ст. 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 № 334/94-ВР із змінами та доповненнями, а саме: відповідачем не подано до ДПІ у м. Полтаві декларацію з податку на прибуток за І квартал 2009 року.
На підставі акту перевірки № 619/15-139/35360158 від 25.05.2009 відповідно до статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” позивачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0007001501/0 від 10.06.2009р. , яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 170,00 грн., яке направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Податкове повідомлення - рішення № 0007001501/0 від 10.06.2009р. повернуто поштовою організацією до ДПІ у м. Полтаві з відміткою працівника пошти "за закінченням строку зберігання" та розміщено позивачем на дошці податкових оголошень.
Також, на підставі ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” працівниками ДПІ у м. Полтаві, проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за перше півріччя 2009 року, за результатами якої складено акт № 1167/15-139/35360158 від 08.09.2009 року.
За результатами перевірки встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181-III, п.16.4 ст. 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994р. № 334/94-ВР, а саме: відповідачем по терміну подання 10.08.2009р. декларації з податку на прибуток підприємств за І півріччя 2009 року, станом на 08.09.2009 року не подано до ДПІ у м. Полтаві.
На підставі акту перевірки № 1167/15-139/35360158 від 08.09.2009 року, відповідно до статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, винесено податкове повідомлення - рішення № 0012001501/0 від 23.09.2009 року, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 170,00 грн., яке направлено відповідачу рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення.
Дане податкове повідомлення-рішення повернуто до ДПІ у м. Полтаві з відміткою працівника пошти "за закінченням строку зберігання" та розміщено позивачем на дошці податкових оголошень.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно із пп. 6.2.4 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв’язку з ненадходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення - рішення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці, біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Згідно із п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 даного Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума несплаченого відповідачем податку на додану вартість є сумою податкового боргу.
Граничний строк стягнення податкового боргу, визначений п. 15.2 ст. 15 Закону України № 2181, позивачем дотримано.
Відтак, позовні вимоги в цій частині є обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач є платником податку на додану вартість.
На підставі ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” працівниками ДПІ у м. Полтаві, проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства “Мицар Плюс” з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за січень - лютий 2009 року, що набрала форму акта № 367/152 від 25.03.2009 року.
За результатами перевірки встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, із змінами та доповненнями, а саме: відповідачем не було подано до ДПІ у м. Полтаві декларації з податку на додану вартість за січень 2009 року, строком подання 20.02.2009 року та за лютий 2009 року, стоком подання 20.03.2009 року
На підставі акту перевірки № 367/152 від 25.03.2009 року відповідно до статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, позивачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0005371502/0 від 06.05.2009р., яким відповідачу визначено податкове зобов"язання з податку на додану вартість в сумі 340,00 грн. Дане податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення та відповідно отримано платником податків 12.05.2009 року, що підтверджується відміткою про вручення та підписом на поштовому повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення.
На підставі ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” працівниками ДПІ у м. Полтаві, проведено невиїзну документальну перевірку податкових декларацій з податку на додану вартість за травень-серпень 2008 року, поданих до ДПІ у м. Полтаві Приватним підприємством “Мицар Плюс”, що набрала форму акта № 679/152 від 23.06.2009 року.
За результатами перевірки встановлено порушення відповідачем вимог пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року № 168/97-ВР, а саме, відповідачем включено до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв’язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями.
На підставі акту перевірки № 679/152 від 23.06.2009 року, відповідно до статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ДПІ у м. Полтаві винесено податкове повідомлення - рішення № 0007381502/0 від 07.07.2009 року, яким відповідачу визначено податкове зобов’язання з податку на додану вартість в сумі 91 291 грн. 54 коп., ( в т.ч. основний платіж 86 944 грн. 32 коп. та штрафна санкція 4 347 грн. 22 коп.).
Дане податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованим поштовим направленням, повернуто до ДПІ у м. Полтаві з відміткою працівника поштової організації "за закінченням строку зберігання", та було розміщено на дошці податкових оголошень.
На підставі ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” працівниками ДПІ у м. Полтаві, проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства “Мицар Плюс” з питань своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість за березень-травень 2009 року, за результатами якої складено акт № 735/152 від 26.06.2009 року.
За результатами перевірки встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, а саме: відповідачем не подано до ДПІ у м. Полтаві декларації з податку на додану вартість за березень 2009 року строком подання 21.04.2009 року, квітень 2009 року строком подання 20.05.2009 року та травень 2009 року строком подання 22.06.2009 року.
На підставі акту перевірки № 735/152 від 26.06.2009 року відповідно до статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, винесено податкове повідомлення - рішення № 0008851502/0 від 06.08.2009р., яким відповідачу визначено податкове зобов’язання з податку на додану вартість в сумі 510,00 грн. Дане податкове повідомлення - рішення направлено рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення, повернуто до ДПІ у м. Полтаві з відміткою працівника поштової організації "за закінченням строку зберігання", тому податкове повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
На підставі ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” працівниками ДПІ у м. Полтаві, проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства “Мицар Плюс” з питань своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2009 року, за результатами якої складено акт № 940/152 від 06.08.2009 року.
За результатами перевірки встановлено порушення пп. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-III, а саме: відповідачем не подано до ДПІ у м. Полтаві декларації з податку на додану вартість за червень 2009 року строком подання 20.07.2009 року.
На підставі акту перевірки № 940/152 від 06.08.2009 року., відповідно до статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, винесено податкове повідомлення - рішення № 0010821502/0 від 18.09.2009 року, яким відповідачу визначено податкове зобов’язання з податку на додану вартість в сумі 170,00 грн. Дане податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, було повернуто до ДПІ у м. Полтаві з відміткою працівника пошти "за закінченням строку зберігання". Тому дане податкове повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
Також, судом встановлено, що на підставі ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” працівниками ДПІ у м. Полтаві, проведено невиїзну документальну перевірку поданих відповідачем податкових декларацій з податку на додану вартість за вересень 2009 року , за результатами якої складено акт № 1096/152 від 22.09.2009 року.
За результатами перевірки встановлено порушення абз. 3 пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року № 168/97-ВР, а саме: датою виникнення податкових зобов’язань з поставки товарів вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата відвантаження товарів, а для робіт - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт платником податку.
На підставі акту перевірки № 1096/152 від 22.09.2009 року, відповідно до статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, винесено податкове повідомлення - рішення № 0013061502/0 від 29.10.2009 року, яким відповідачу визначено податкове зобов’язання з податку на додану вартість в сумі 1 837 грн. 50 коп., ( в т.ч. основний платіж 1 750 грн. 00 коп. та штрафна санкція 87 грн. 50 коп.), направлено відповідачу поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення та повернуто до ДПІ у м. Полтаві з відміткою працівника пошти "за закінченням строку зберігання". Дане податкове повідомлення - рішення розміщено на дошці податкових оголошень.
П.п. 6.2.4 п. 6. 2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Згідно із п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Докази на підтвердження того, що спірні податкові повідомлення-рішення оскаржувались відповідачем у адміністративному або судовому порядку суду не надані.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума несплаченого відповідачем податку на додану вартість в сумі 94065 грн. 72 грн. є сумою податкового боргу.
На підставі п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XІІ державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Граничний строк стягнення податкового боргу, визначений п. 15.2 ст. 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", позивачем дотримано.
Згідно із п. 3.1 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України 02.08.2005 року за № 843/11123, з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками.
Згідно облікової картки платника податків, на момент розгляду справи, за відповідачем рахується заборгованість по податку на прибуток та податок на додану вартість в загальній сумі 94 311 грн. 75 коп.
На підставі п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XІІ державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, а тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Приватного підприємства "Мицар Плюс"про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Мицар Плюс" (ЄДРПОУ 35360158) заборгованість:
- по податку на прибуток на р/р 31115009700002, код бюджетної класифікації платежу 11021000, до Державного бюджету, одержувач УДК у місті Полтаві ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 в сумі 246 грн. 03 коп. (двісті сорок шість гривень три копійки);
- по податку на додану вартість на р/р 31117029700002, код бюджетної класифікації платежу 14010100, до Державного бюджету, одержувач УДК у місті Полтаві ЗКПО 34698804, банк одержувача : ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 в сумі 94 065 грн. 72 коп. (дев"яносто чотири тисячі шістдесят п"ять гривень сімдесят дві копійки).
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 26 квітня 2010 року.
Суддя А.Б. Головко