
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2020 року справа № 580/3422/20
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Гайдаш В.А.,
розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження у приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , далі – позивач) з позовом до Головного управління Національної поліції в Черкаській області (18036, м. Черкаси, вул.Смілянська, 57, далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 03.08.2020 №1995 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» в частині, що стосується позивача;
- зобов`язати відповідача провести розслідування за фактом нещасного випадку, що стався із старшим оперуповноваженим сектору розшуку злочинців і зниклих громадян відділу кримінальної поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області Овчаренком В.А. 09.06.2020 за адресою: м. Черкаси, бульв.Шевченка, 220.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 01.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем під час винесення оскаржуваного наказу щодо оголошення йому догани не було враховано тяжкість проступку, обставини, за яких його скоєно, заподіяну шкоду, ставлення позивача до виконання службових обов`язків, рівень його кваліфікації. Крім того, притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності є помилковим, оскільки позивачем під час виконання доручення слідчого щодо вручення гр. ОСОБА_2 повідомлення про підозру не було порушено вимог Закону України «Про Національну поліцію», Дисциплінарного статуту Національної поліції України, а навпаки, 09.06.2020 за адресою: АДРЕСА_2 , отримано травму, однак відповідач ухиляється від проведення розслідування за фактом вказаного нещасного випадку, що стався з позивачем.
Відповідач позов не визнав, просив у його задоволенні відмовити повністю, надав до суду письмовий відзив на позов, в якому зазначив, що позивачем не доведено незаконність оскаржуваного наказу, а порушення ним вимог Закону України «Про Національну поліцію», Дисциплінарного статуту Національної поліції України підтверджується матеріалами службового розслідування.
Позивачем надано до суду відповідь на відзив, в якому зазначено, що доводи відповідача, які викладені у відзиві на позовну заяву, є необґрунтованими, тому вважає, що позов підлягає до повного задоволення.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом із матеріалів справи встановлено, що 23.05.2020 близько 16 год. 20 хв. до служби відділу « 102» УОАЗОР ГУНП в Черкаській області надійшло повідомлення від гр. ОСОБА_3 про те, що цього ж дня по АДРЕСА_3 , її колишній чоловік гр. ОСОБА_2 незаконно заволодів її автомобілем Honda Accord, р.н. НОМЕР_1 .
24.05.2020 за вказаним фактом слідчим відділом Черкаського відділу поліції розпочато кримінальне провадження №12019251010002645 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України.
09.06.2020 з метою розкриття вищевказаного кримінального правопорушення, слідчим слідчого відділу Черкаського відділу поліції лейтенантом поліції ОСОБА_4 надано доручення №914-д, у порядку ст. 40 КПК України, про проведення слідчих (розшукових) дій, виконання якого покладено безпосередньо на старшого оперуповноваженого сектору розшуку злочинців і зниклих громадян відділу кримінальної поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_1 .
З метою вручення гр. ОСОБА_2 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, працівниками відділу кримінальної поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, зокрема, позивачем здійснено 09.06.2020 виїзд за місцем проживання гр. ОСОБА_2 , а саме: АДРЕСА_2 .
Перебуваючи за зазначеною вище адресою, поліцейські помітили гр. ОСОБА_2 разом зі своєю малолітньою донькою, який вийшов із будинку та направився до автомобіля Lexus GX 470, р.н. НОМЕР_2 . В цей час, поліцейські намагались з ним поспілкуватись, однак гр. ОСОБА_2 сів за кермо цього ж автомобіля, позаду якого перебував позивач, почав рух заднім ходом, у результаті чого здійснив наїзд на ногу позивача, після чого залишив місце події.
Цього ж дня, капітан поліції ОСОБА_1 звернувся до Третьої Черкаської міської лікарні, де йому встановили діагноз: забій м`яких тканин правої ступні.
За фактом перевірки обставин вищевказаної події, що трапилась із працівниками відділу кримінальної поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області за адресою: Черкаси, бульв. Шевченка, 220, наказом Головного управління Національної поліції в Черкаській області від 15.06.2020 №1526 призначено службове розслідування, за наслідками якого складено і затверджено висновок службового розслідування від 03.08.2020 та на підставі якого винесено оскаржуваний наказ від 03.08.2020 №1995 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності».
Відповідно до п. 1 вказаного наказу від 03.08.2020 №1995, за вчинення дисциплінарного проступку, що виразилось у порушенні вимог пп. 1, 2 п. 1, ст. 18, п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію», пп. 1, 2, 8, 13 ч. 3 ст. 1 Дисциплінарного статуту Національної поліції України та абз. 1, 2 п. 1 розд. ІІ Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 №1179, ст. 38 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 14 Закону України «Про охорону праці», старшому оперуповноваженому сектору розшуку злочинців і зниклих громадян відділу кримінальної поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_1 оголошено догану.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як передбачено ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 року №580-VIII, поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Частиною 1 ст. 18 Закону №580-VIII, визначено, що поліцейський зобов`язаний, в тому числі, неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; професійно виконувати свої службові обов`язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов`язків, наказів керівництва.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону №580-VIII, підстави та порядок притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності, а також застосування до поліцейських заохочень визначаються Дисциплінарним статутом Національної поліції України, що затверджується законом.
Дисциплінарний статут Національної поліції України, затверджений Законом України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» від 15.03.2018 №2337-VIII (далі - Статут) визначає сутність службової дисципліни в Національній поліції України, повноваження поліцейських та їхніх керівників з її додержання, види заохочень і дисциплінарних стягнень, а також порядок їх застосування та оскарження. Дія Статуту поширюється на поліцейських та осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, які повинні неухильно додержуватися його вимог.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 1 Статуту службова дисципліна - дотримання поліцейським Конституції, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів Національної поліції України, нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, Присяги поліцейського, наказів керівників. Службова дисципліна ґрунтується на створенні необхідних організаційних та соціально-економічних умов для чесного, неупередженого і гідного виконання обов`язків поліцейського, повазі до честі і гідності поліцейського, вихованні сумлінного ставлення до виконання обов`язків поліцейського шляхом зваженого застосування методів переконання, заохочення та примусу.
Частиною 3 ст. 1 Статуту передбачено, що службова дисципліна, крім основних обов`язків поліцейського, визначених статтею 18 Закону України «Про Національну поліцію», зобов`язує поліцейського:
1) бути вірним Присязі поліцейського, мужньо і вправно служити народу України;
2) знати закони, інші нормативно-правові акти, що визначають повноваження поліції, а також свої посадові (функціональні) обов`язки;
3) поважати права, честь і гідність людини, надавати допомогу та запобігати вчиненню правопорушень;
4) безумовно виконувати накази керівників, віддані (видані) в межах наданих їм повноважень та відповідно до закону;
5) вживати заходів до негайного усунення причин та умов, що ускладнюють виконання обов`язків поліцейського, та негайно інформувати про це безпосереднього керівника;
6) утримуватися від дій, що перешкоджають іншим поліцейським виконувати їхні обов`язки, а також які підривають авторитет Національної поліції України;
7) утримуватися від висловлювань та дій, що порушують права людини або принижують честь і гідність людини;
8) знати і виконувати заходи безпеки під час несення служби, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку;
9) підтримувати рівень своєї підготовки (кваліфікації), необхідний для виконання службових повноважень;
10) берегти службове майно, забезпечувати належний стан зброї та спеціальних засобів;
11) поважати честь і гідність інших поліцейських і працівників поліції, надавати їм допомогу та стримувати їх від вчинення правопорушень;
12) дотримуватися правил носіння однострою та знаків розрізнення;
13) сприяти керівникові в організації дотримання службової дисципліни, інформувати його про виявлені порушення, у тому числі вчинені іншими працівниками поліції;
14) під час несення служби поліцейському заборонено перебувати у стані алкогольного, наркотичного та/або іншого сп`яніння.
Підпунктами 1, 2 пункту 1 розділу II Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2016 №1179 визначено, що під час виконання службових обов`язків поліцейський повинен неухильно дотримуватися положень Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського, професійно виконувати свої службові обов`язки, діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що визначені Конституцією, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, міжнародними договорами України, а також вказаними Правилами.
Частиною 2 ст. 19 Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що підстави та порядок притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності, а також застосування до поліцейських заохочень визначаються Дисциплінарним статутом Національної поліції України, що затверджується законом.
Відповідно до ст. 12 Статуту дисциплінарним проступком визнається протиправна винна дія чи бездіяльність поліцейського, що полягає в порушенні ним службової дисципліни, невиконанні чи неналежному виконанні обов`язків поліцейського або виходить за їх межі, порушенні обмежень та заборон, визначених законодавством для поліцейських, а також у вчиненні дій, що підривають авторитет поліції.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 14 Статуту службове розслідування - це діяльність із збирання, перевірки та оцінки матеріалів і відомостей про дисциплінарний проступок поліцейського. Службове розслідування проводиться з метою своєчасного, повного та об`єктивного з`ясування всіх обставин вчинення поліцейським дисциплінарного проступку, встановлення причин і умов його вчинення, вини, ступеня тяжкості дисциплінарного проступку, розміру заподіяної шкоди та для підготовки пропозицій щодо усунення причин вчинення дисциплінарних проступків.
Відповідно до ч. 4 ст. 14 Статуту підставою для призначення службового розслідування є заяви, скарги та повідомлення громадян, посадових осіб, інших поліцейських, засобів масової інформації (далі - повідомлення), рапорти про вчинення порушення, що має ознаки дисциплінарного проступку, або безпосереднє виявлення ознак такого проступку посадовою особою поліції, за наявності достатніх даних, що вказують на ознаки дисциплінарного проступку.
Судом встановлено, що за фактом перевірки обставин вищевказаної події, що трапилась із працівниками відділу кримінальної поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області за адресою: Черкаси, бульв. Шевченка, 220, наказом Головного управління Національної поліції в Черкаській області від 15.06.2020 №1526 призначено службове розслідування, за наслідками якого складено і затверджено висновок службового розслідування від 03.08.2020 та на підставі якого винесено оскаржуваний наказ від 03.08.2020 №1995 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності».
Із змісту вищевказаного наказу судом встановлено, що підставою для його винесення слугував факт ніби-то порушення позивачем вимог пп. 1, 2 п. 1, ст. 18, п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію», пп. 1, 2, 8, 13 ч. 3 ст. 1 Дисциплінарного статуту Національної поліції України та абз. 1, 2 п. 1 розд. ІІ Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 №1179, ст. 38 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 14 Закону України «Про охорону праці».
Однак, суд звертає увагу, що позивачем з метою виконання доручення слідчого від 09.06.2020 №914-д, у порядку ст. 40 КПК України, про проведення слідчих (розшукових) дій, здійснено 09.06.2020 виїзд за місцем проживання гр. ОСОБА_2 , а саме: АДРЕСА_2 , для вручення останньому повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Перебуваючи за зазначеною вище адресою поліцейські помітили гр. ОСОБА_2 разом зі своєю малолітньою донькою, який вийшов із будинку та направився у бік автомобіля Lexus GX 470, р.н. НОМЕР_2 . В цей час, поліцейські намагались з ним поспілкуватись, однак гр. ОСОБА_2 сів за кермо цього ж автомобіля, позаду якого перебував позивач, почав рух заднім ходом, у результаті чого здійснив наїзд на ногу позивача, після чого залишив місце події.
Крім того, посилання відповідача, як на підставу для притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності, на те, що доручення слідчого від 09.06.2020 №914-д про проведення слідчих (розшукових) дій не містить строку його виконання, що є порушенням вимог п. 2 розділу VI Інструкції з організації взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами Національної поліції України в запобіганні кримінальним правопорушенням, їх виявленні та розслідуванні, затвердженої наказом МВС України від 07.07.2017 №575 – не приймається судом до уваги, оскільки зазначення у дорученні строку його виконання у порядку ст. 40 КПК України про проведення слідчих (розшукових) дій, віднесено саме до повноважень слідчого, а не до повноважень позивача, як старшого оперуповноваженого сектору розшуку злочинців і зниклих громадян відділу кримінальної поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області.
Крім того, посилання відповідача, як на підставу для притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності, на те, що справа оперативного супроводження кримінальної поліції не заводилась та гр. ОСОБА_2 згідно ст. 281 КПК України в розшук не оголошувався, тому позивач протиправно не вжив заходів зміни основного виконавця доручення слідчого – є необґрунтованим, оскільки у матеріалах адміністративної справи відсутні докази того, що до службових повноважень позивача належить обов`язок у заведенні справи оперативного супроводження кримінальної поліції та оголошення осіб у розшук згідно ст. 281 КПК України. Крім того, відповідно до п. 3 розділу VI Інструкції з організації взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами Національної поліції України в запобіганні кримінальним правопорушенням, їх виявленні та розслідуванні, затвердженої наказом МВС України від 07.07.2017 №575, доручення слідчого (дізнавача) є обов`язковими для виконання оперативним підрозділом та положеннями вказаної Інструкції №575 не передбачено зміни основного виконавця доручення слідчого.
Таким чином, матеріали справи не містять доказів порушення позивачем вимог пп. 1, 2 п. 1, ст. 18, п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію», пп. 1, 2, 8, 13 ч. 3 ст. 1 Дисциплінарного статуту Національної поліції України та абз. 1, 2 п. 1 розд. ІІ Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 №1179, ст. 38 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 14 Закону України «Про охорону праці».
На підставі вищевикладених обставин суд дійшов висновку визнати протиправним та скасувати п. 1 наказу відповідача від 03.08.2020 №1995 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» в частині, що стосується позивача.
Щодо позовної вимоги позивача про зобов`язання відповідача провести розслідування за фактом нещасного випадку, що стався із старшим оперуповноваженим сектору розшуку злочинців і зниклих громадян відділу кримінальної поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області Овчаренком В.А. 09.06.2020 за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 220, то суд зазначає наступне.
Статтею 1 Закону України «Про охорону праці» №2694, визначено поняття охорони праці – як система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров`я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.
Згідно до ст. 14 вказаного Закону, працівник зобов`язаний: дбати про особисту безпеку і здоров`я, а також про безпеку і здоров`я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди. Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Відповідно до п. 2.1 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27.12.2002 (далі - Порядок №1346) розслідуванню підлягають раптові погіршення стану здоров`я, поранення, травми, у тому числі отримані внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, гострі професійні захворювання і гострі професійні та інші отруєння, теплові удари, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, інші ушкодження, отримані внаслідок аварій, пожеж, стихійного лиха (землетруси, зсуви, повені, урагани та інші надзвичайні події), контакту з тваринами, комахами та іншими представниками фауни і флори, що призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення потерпілого на іншу (легшу) роботу терміном не менш як на один робочий день, а також випадки смерті в підрозділі.
Згідно з п. 2.2 Порядку №1346 за результатами розслідування складаються акти за формою Н-1* і беруться на облік нещасні випадки (у тому числі поранення), які сталися з працівниками в період проходження служби при виконанні службових обов`язків.
Пунктом 3.4 Порядку №1346 передбачено, що лікувально-профілактичний заклад системи МВС про кожне звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок (у тому числі поранення) повинен протягом доби повідомити керівника підрозділу, де працює потерпілий, а в разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння) - відповідну СЕС системи МВС, терміново надсилаючи відповідне повідомлення про кожного потерпілого за встановленою формою.
Відповідно п. 3.5 Порядку №1346, керівник підрозділу, одержавши повідомлення про нещасний випадок (у тому числі поранення), крім випадків зі смертельним наслідком та групових випадків травматизму, наказом або розпорядженням організовує його розслідування комісією не менше ніж три особи, до складу якої включаються: керівник (спеціаліст) служби охорони праці підрозділу (голова комісії), керівник (безпосередній або прямий начальник) структурного підрозділу, де працює потерпілий, інші посадові особи, а в разі гострих професійних захворювань (отруєнь) - також спеціаліст СЕС. До складу комісії не може входити керівник, що безпосередньо керував проведенням робіт, при виконанні яких стався нещасний випадок (у тому числі поранення).
Положеннями п. 3.8 Порядку № 1346 визначено, що комісія з розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) зобов`язана протягом трьох діб після утворення комісії: обстежити місце події, опитати свідків і осіб, причетних до неї, і одержати пояснення потерпілого, якщо це можливо; визначити відповідність умов служби (праці, навчання) вимогам нормативно-правових актів про охорону праці; з`ясувати обставини і причини, що призвели до нещасного випадку (у тому числі поранення), визначити осіб, які припустилися порушення нормативно-правових актів, а також розробити заходи щодо запобігання подібним випадкам; визначити, чи трапився нещасний випадок (у тому числі поранення) у період проходження служби при виконанні службових обов`язків (не пов`язаний з виконанням службових обов`язків); скласти акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) за формою Н-5* (додаток 4) у трьох примірниках, а також акт за формою Н-1* (НТ*) у п`яти примірниках і передати їх на затвердження керівнику підрозділу, який призначив комісію. У разі необхідності встановлений термін розслідування може бути продовжений керівником, який призначив комісію.
З аналізу наведених положень Порядку №1346 вбачається, що підставами для проведення розслідування нещасного випадку є:
- раптові погіршення стану здоров`я, поранення, травми, у тому числі отримані внаслідок тілесних ушкоджень, що призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше;
- звернення до лікувально-профілактичного закладу системи МВС з посиланням на нещасний випадок (у тому числі поранення);
- повідомлення про нещасний випадок.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач внаслідок події, що сталася з ним 09 червня 2020 року за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 220, отримав тілесні ушкодження у вигляді забою м`яких тканин правої ступні.
Вищезазначені обставини є підставою для проведення розслідування нещасного випадку, що стався з позивачем 09.06.2020 під час виконання службових обов`язків, тому суд дійшов висновку вийти за межі позовних вимог шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача у проведенні розслідування нещасного випадку, що стався із позивачем 06.06.2020 та зобов`язати відповідача провести службове розслідування нещасного випадку, який стався 09.06.2020 із позивачем за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 220 та прийняти рішення у відповідності до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України від 27.12.2002 №1346.
На підставі вищевикладених обставин, суд дійшов висновку про задоволення позову у повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 6, 9, 14, 139, 242-245, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати пункт перший наказу Головного управління Національної поліції в Черкаській області від 03.08.2020 №1995 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» щодо ОСОБА_1 .
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Черкаській області щодо проведення розслідування за фактом нещасного випадку, що стався із старшим оперуповноваженим сектору розшуку злочинців і зниклих громадян відділу кримінальної поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_1 09.06.2020 за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 220.
Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Черкаській області провести розслідування за фактом нещасного випадку, що стався із старшим оперуповноваженим сектору розшуку злочинців і зниклих громадян відділу кримінальної поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області Овчаренком В.А. 09.06.2020 за адресою: АДРЕСА_2 та прийняти рішення у відповідності до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України від 27.12.2002 №1346.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Черкаській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 коп.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя В.А. Гайдаш